1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. İple Yüz Germe
İple Yüz Germe İstanbul

İple Yüz Germe

İple yüz germe cerrahi operasyon içermeyen bir estetik cilt germe yöntemi olup, yüzünün daha genç ve canlı görünmesi isteyen kadın ve erkekler için gençleşmelerini sağlayacak, cerrahi olmayan ve kesin sonuç veren ideal bir yöntemdir.

Yüzde sarkan derinin, derinin altından görünmeyecek şekilde ameliyat ipleriyle gerilmesi işlemi ile yapılmaktadır. Bu operasyonla cildin daha genç, parlak ve sıkı görünmesi sağlanmaktadır. Uygulama sonrasında cildin elastikiyeti artmaktadır.

İple yüz germe işlemine iple yüz asma, iple gençleştirme ve ameliyatsız yüz germe, V-lift ve Ultra V-Lift gibi isimler de verilmektedir.

V-lift adının verilmesinin sebebi çeneden yanaklara doğru oluşan V şeklindeki yapının gerdirilerek cildin gençleştirilmesidir. İple yüz germe özellikle yanak, çene ve kaş gibi sarkan bölgelerin gençleşmesinde fark yaratan bir uygulamadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  İple Yüz Germe Uygulaması

  Hangi Amaçlarla Yapılır?

  İple yüz germe yüzün farklı bölgelerine elastikiyet kazandırma ve bu bölgeleri germe amacıyla uygulanmaktadır. Yüz germe uygulamaları arasında şunlar sayılabilir;

  • Yanak bölgesine hacim kazandırma.
  • Sarkmış ve bozulmuş çene çizgisinin gerilerek düzeltilmesi.
  • Çene altı sarkmalarının düzeltilmesi.
  • Sarkan kaşların ve göz kapaklarının düzeltilmesi.
  • Alnın gerilmesi.
  • Boynun ve dekolte bölgesinin gerilmesi.

  Anne adaylarının, bebek emziren annelerin ve özel bir ilaç kullanımı olan kişilerin iple yüz germe uygulaması yaptırması uygun değildir. Bununla birlikte eğer yüzde çok derin sarkmalar ve çok yoğun kırışıklıklar varsa uygulanması mümkün olmamaktadır.

  İple Yüz Germe Uygulamasının

  Etkisi Ne Kadar Sürede Görülür?

  Uygulama sonrasında biraz da ödemle birlikte ciltte hemen bir etki görülmektedir. Ancak esas olarak uygulamadan 15 gün sonra etkileri görülmeye başlanır.

  Deri altına yerleştirilen ipler birkaç hafta içerisinde bu bölgelerde kollajen üretimini de artırmaktadır. Bu sayede kollajen üretimi de tetiklenerek kırışıkların azalmasında ekstra etkili olur. Kollajen üretiminin artması ile birlikte 2-3 ay içerisinde etkisi en üst seviyeye çıkmaktadır.

  İple yüz germe işleminin etkisi kalıcı değildir ancak 2 yıl sürmektedir. Deri altına yerleştirilen ipler bir süre sonra deri altı enzimlerinin etkisi ile eriyerek yok olmaktadır. Uygulamanın etkisi geçtiğinde tekrarlanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

  İple Yüz Germe Uygulaması

  Nasıl Yapılır?

  İple yüz germe uygulamasında uygulama yapılması istenen istenen bölgeler tespit edilir ve bu bölgeler üzerinde özel bir kalemle çizim yapılır. Akabinde özel ameliyat ipliği ince iğneler yarımı ile deri altına yerleştirilerek uygulama tamamlanır.

  İple yüz germe uygulaması için lokal anestezi kullanılmaktadır. Genel anestezi gerektiren bir işlem değildir. Dolayısı ile herhangi bir cerrahi kesi söz konusu olmadığı gibi, lokal anestezinin olumsuz etkilerine maruz kalınması da söz konusu değildir. İşlem süresi 15 – 45 dakika arasında olup uygulama bölgesine, çoklu uygulama ihtiyacı olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir.

  İple yüz germe, yüz dışında boyun, dekolte ve çene bölgelerinde de uygulanabilir. İple yüz germe aynı zamanda  sarkmış kol altlarının gerilmesi, bacak içlerinin ve deforme olmuş karın derisinin gerilerek toparlanması için de uygulanan etkili bir işlemdir.

  İple yüz germe için PDO adı verilen ameliyat ipleri kullanılmaktadır. Bu ipler beyin cerrahisi, kalp cerrahisi ve kadın doğum cerrahisi işlemlerinde ameliyat ipliği olarak kullanılmakta olan iplerdir.

  İple Yüz Germe Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  İple yüz germe ile herhangi bir cerrahi operasyon olmadan genç bir cilde kavuşmak mümkün. Bu uygulamanın avantajları arasında şunlar yer almaktadır;

  • Cerrahi bir operasyon olmadan kesi olmadan tamamlanır, cerrahi operasyonlardan sonra görülen yoğun morarmalar oluşmaz.
  • Birkaç gün içerisine normal hayatınıza devam edebilirsiniz.
  • Yüzün tüm bölgelerine uygulanabildiği gibi dekolte, karın gibi bölgelerde de uygulanabilir.
  • Lokal anestezi ile yapıldığı için genel anestezi etkilerini almamış olursunuz.

  İple Yüz Germe Uygulaması Sonrasında Komplikasyonlar Olur mu?

  İple yüz germe sonrasında bazı kişilerde küçük şişlik, kızarıklık, morluk ve ağrılar olabilmektedir. Bunların etkisini azaltmak için ağrı kesici veya buz kompresi uygulanması tavsiye edilmektedir..

  Bunun haricinde bir komplikasyon yaratmayan, güvenli bir yöntemdir. Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlara hassasiyet gösterilmesi ve aynen uygulanması gerekir.

  İple Yüz Germe Uygulamasından Sonra Neler Yapmak Gerekir?

  Uygulamadan sonra hastalar çok kısa sürelerde normal hayatlarına dönebilirler. Birkaç gün sonrasından itibaren makyaj yapmalarında herhangi bir sakınca yoktur.

  Uygulamadan sonraki 3 hafta süresince diş operasyonları veya herhangi bir diğer yüz cerrahi ve estetik uygulaması yaptırılmamalıdır.

  Uygulamadan sonraki 1 hafta süresince ;

  • Yüzün ovuşturulması, masaj, kese, sauna, hamam gibi yüzde baskı oluşturacak aktivitelerin yapılması yasaktır.
  • Yüzüstü yatılmamalıdır.
  • Ağır sporlardan uzak durulmalıdır.
  • Sakız çiğneme, aşırı esneme gibi çene hareketlerinden kaçınılmalıdır.

  Bununla birlikte, iple yüz germe uygulamasından sonra direkt olarak uzun süre güneşe maruz kalınmaması ve güneşten korunulması tavsiye edilmektedir.

  Sizin Yorumunuz