Skip links
Hydrafacial

Hydrafacial Yaşlanma Karşıtı Cilt Yenileme Uygulaması Nedir?

  Hydrafacial Cildin sağlıklı, parlak ve güzel görünümlü olması için beslenmesi, onarılması ve zararlı etkenlerden korunması gerekir. Günlük hayatta kullanılan makyaj ürünleri, cildin ürettiği yağ ve ölü cilt hücreleri, zamanla ciltteki gözeneklerin tıkanmasına neden olur ve bunun sonucunda akne ve siyah noktalar oluşur. Ciltteki akne, siyah nokta gibi lezyonlara el ile sıkılarak müdahale edilmesi; cildin epidermis tabakasının hastalanmasına neden olabilir. Cilde verilen bu hasar sonucunda oluşan izler kalıcı olabilir.

  Hydrafacial Nedir?

  Tüm cilt tiplerine uygulanabilen hydrafacial, tek seansta cildin tüm ihtiyaçlarını el değmeden karşılayan bir anti aging (yaşlanma karşıtı) bakım sistemidir. Sıklıkla merak edilen hydrafacial cilt bakımı nedir sorusu bu şekilde cevaplanabilir.

  Cildin derinlemesine temizlenme, soyma, yenilenme, nemlendirme ve antioksidan bakımı; acısız, ağrısız bir şekilde hydrafacial ile yapılabilir. Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan vakumlu başlık (vortex başlığı), cildi mikro düzeyde soyarak ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve yağdan arındırır. Aynı zamanda cilde hyaluronik asit, protein ve antioksidan içeren bir özel karışım solüsyon pompalayarak cildin canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

  Sizde hydrafacial uygulaması ile daha iyi görünüme sahip olabilirsiniz. Hydrafacial nasıl uygulanır, hydrafacial uygulaması ne işe yarar ve hydrafacial uygulamasının avantajları nelerdir gibi soruların cevapları için yazının devamını takip edebilirsiniz.

  Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

  Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  Öncelikle cilt derinlemesine temizlenerek gözeneklerin yumuşaması sağlanır. Bunun için cilt tipine uygun serumlar, peptitler, hyaluronik asit ve canlandırıcı solüsyonlar kullanılır.

  Hydrafacial işleminde kullanılan vortex teknolojisi ile çalışan vakum sistemiyle cilt, siyah noktalardan ve ölü hücrelerden arındırılır. Ayrıca ölü epidermis, mikro düzeyde soyularak taze bir cilt katmanına ulaşılır. Cildin yenilenmesi ve onarılması için antioksidan içeren solüsyonlar, peptit ve hyaluronik asit kullanılır.

  Son olarak cilt dokusunu uyarmak için LED terapisi uygulanır. Kırmızı led ışık lifleri uyarır cildin yenilenmesi ve sıkışmasını sağlar. Mavi led ışık porları temizleyerek cildin sakinleşmesini sağlar.

  Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

  Hydrafacial cilt bakımı vakum ile yapıldığından dolayı ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Peki hydrafacial cilt bakımı ne işe yarar? Cildi yıpratmadan ölü derilerden, fazla yağdan, gözeneklerden ve siyah noktalardan arındırır. Cilde nem vererek cildin parlamasını, ışıldamasını ve aynı zamanda sağlıklı gözükmesini sağlar. Daha sağlıklı, güzel ve genç görünümlü bir cilde sahip olmak isteyenler için tercih edilen bir işlemdir.

  Akne, sivilce ve leke oluşumunu önlerken var olan akne, sivilce ve lekeler üzerinde tedavi edici özelliği vardır. Yaşlanma karşıtı etkisi kanıtlanmıştır. Cildin elastikiyetinin ve kolajen miktarının artmasını destekler. Bu özelliğinden dolayı da ciltte var olan ince kırışıklıkları yok ederken yeni kırışık oluşumunun önüne geçer.

  Hydrafacial uygulaması sayesinde tek bir yöntem ile çok yönlü tedavi gerçekleşir. Sıklıkla merak edilen hydrafacial ne işe yarar sorusu bu şekilde yanıtlanabilir.

  Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

  Hydrafacial Uygulaması Aşamaları

  Hydrafacial, cildin nemlenmesini, yenilenmesini, gözeneklerin hava almasına yarayan bir cilt bakım uygulamasıdır. Hydrafacial cilt bakımı ağrısız olarak gerçekleştirilmektedir. Ortalama olarak 40 dakika sürmektedir. Sırasıyla Hydrafacial Uygulaması Aşamalarına bakacak olursak:

  Derin Cilt Temizliği

  Derin Cilt Temizliği Aşamasında Activ-4™ Cilt Berraklaştırıcı ve Cilt Canlandırıcı Solüsyon Kullanılmaktadır. Bu Solüsyonun Orjinal olması Hydrafacial’dan maksimum fayda almanız ve her hangi bir yan etki yaşamamız için çok önemlidir. Solüsyon cildinizi nemlendirirken aynı zamanda gözeneklerinizin Hydrapeel Tipsler ile vakumlanarak derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır.

  Sıvı Dermabrazyon – Asit Peeling

  Hydrafacial GlySal™ (İçeriği: % 7.5 Glikolik Asit ve% 2 Salisilik Asit Peeling) Asit Peeling solüsyonu ile yüzünüzden cildinizin derin noktalarına kadar uygulanır. Kapalı gözenekleriniz Vortex-Fusion ™ teknolojisi ile çalışan vakum cihazı ile açılır, ölü deriniz vakum cihazı sayesinde cildinizden uzaklaştırılır.

  Serum İnfüzyonu

  Gözeneklerden ve ölü deri hücrelerinden arındırılan cildinize Yaşlanma ve Kırışıklık Önleyici Serumlar el değmeden cildinizin en derin katmanlarına etki edeceke şekilde uygulanır. Bu aşamda kullanılan cilt bakım serumlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • DermaBuilder™ (İnce Çizgileri ve Kırışıkları Önlemeye Yarar),
  • Britenol ™ (Cildinizde Bulunan Lekelerin Tonunu Açar, Güneş Lekelerini Tedavi Eder),
  • Brightalive Skin Brightener (Cildinizin Parlamasını ve Aydınlanmasını Sağlar),

  Derinlemesine Nemlendirme

  Hyaluronik Asit, İnositol, Kalsium Pantotenat İçeriğiyle Antiox – 6 ™ Cildinizi Nemlendirir, Rahatlatır, Yumuşamasını Sağlar. Gözeneklerden ve ölü hücrelerden arındırılmış cildinizin içerisinde bulunan vitaminler sayesinde (Retinil Palmitat (A Vitamini), Tokoferol (E Vitamini) yenilenme sürecini hızlandırır.

  LED Işık Terapisi

  Hydrafacial Cilt Bakımının son aşamasıdır.

  Hydrafacial Cilt Bakımını Kırmızı Led Işık: Cildinizin Kolejen üretmesi tetiklenir, temizlenmiş gözenekleriniz sıkışlaşır.

  Hydrafacial Cilt Bakımını Mavi Led Işık: Cildinizin sakinleşmesini ve yatıştırılmasını sağlar.

  Hydrafacial Avantajları Nelerdir?

  Hydrafacial uygulamasının diğer yöntemlere göre çok büyük avantajları bulunmaktadır. Bunların bir kısmı şu şekilde sıralanabilir:

  • Hassas cilt tipleri dahil olmak üzere tüm cilt tiplerine uygulanabilir.
  • Hydrafacial konforlu bir cilt bakım yöntemidir. İşlem sırasında cilde enjeksiyon uygulaması yapılmadığı için ağrı, acı ve sızı hissedilmez.
  • Seans sonunda akut etki elde edilerek cildin bakımı ve derinlemesine temizliği sağlanır.
  • İlk seanstan itibaren kalıcı sonuçlar ortaya çıkar.
  • Akne tedavisinde etkili bir yöntemdir.
  • Ciltteki ton farkını eşitler. Cildin rengini açar. Güneş lekelerinin giderilmesinde etkili bir yöntemdir.
  • Herhangi bir yan etkisi yoktur.
  • Şişlik, ödem ciltte tahriş ve kızarıklık oluşturmaz.
  • Sağlıklı bir cilt görünümü elde edilir.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak siyah nokta, akne ve lekelerin yeniden oluşmasının önüne geçer.
  • Tüm mevsimlerde uygulanabilir.
  • Yaşlanma karşıtı koruma sağlar, cilt elastikiyetini artırarak genç bir görünüm kazandırır.
  • Cildin var olan ince çizgi ve kırışık görünümünü azaltarak yeniden oluşumunu engeller.
  • Lifting etkisi sayesinde cilde gerginlik kazandırır.

  Hydrafacial Kaç Seans Yapılmalıdır ?

  Cilt tipine ve yaşa göre farklılık gösteren hydrafacial uygulama seansları ilk uygulamadan itibaren etkisini gösterirken cilt problemlerini, 2 hafta arayla 5 – 6 seans sonunda başarıya ulaşılır. Bir seans yaklaşık 40 dakika kadar sürer. Hem kısa sürede hem de çabuk olarak uygulanabilir. Genel olarak cilde nem ve canlılık kazandırmak için yapılan hydrafacial uygulaması ayda bir olarak yapılması yeterlidir. Hydrafacial ne sıklıkla yapılmalı veya hydrafacial kaç seans yapılmalı soruları bu şekilde cevaplanabilir.

  Hydrafacial Zararları Nelerdir?

  Hydrafacial cihazı FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı olup işlem sonrasında kısa bir süre kızarıklık görülmesi dışında herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Dikkat edilmesi gereken iki önemli şey vardır. Bunlardan ilki işlem yapılan gün makyaj yapılmaması ve yine işlemin yapıldığı gün yüzün yıkanmamasıdır. Hydrafacial zararları olmayan bir uygulamadır. Olası yan etkilerden korunmak için uzmanınızın önerilerini uygulamanız önemlidir. Çokça sorulan hydrafacial nedir, zararları nelerdir sorusu bu şekilde yanıtlanabilir.

  Hydrafacial Kimlere Uygulanır?

  Hydrafacial tüm cilt tiplerine ve her yaş grubuna, kadın erkek fark etmeksizin uygulanabilir. Uygulama her mevsimde yapılabildiği gibi ilk işlemden sonra gözle görülür bir şekilde etkisini gösterir.

  Siz de hydrafacial uygulaması yaptırarak daha iyi bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

  Hydrafacial Cilt Bakımı Fiyatları 2023

  Çokça araştırılan konuların başında “Hydrafacial kaç TL?” sorusu gelir. Hydrafacial Seans Ücreti: 1300 ₺ – 1700 ₺ aralığındadır. Daha detaylı Hydrafacial fiyat bilgisi ve hydrafacial cilt bakımı yorumları için bizi arayabilir ve hydrafacial uygulamasının avantajlarından siz de hemen faydalanabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

   

  Leave a comment

  Call Now Button
  × WhatsApp