fbpx
Menü

HydraFacial Cilt Yenileme

Modern dünyanın yoğun şartları ve koşturmacasında bazen kendimize vakit ayırmayı unutur bazen de rutin bakımları erteleriz. Kıyafetlerimiz bizi güneşten, çevre kirliliğinden korur ancak her an açıkta olan boynumuz ve yüzümüz özellikle tozlar, otomobil egzozları ve şehir yaşamının getirdiği olumsuz etkiler karşısında yıpranır.

 

Cildin derinlerine işleyen kir, yağ ve makyaj kalıntıları zamanla cildi matlaştırır, nefes almasını engeller. Bunun sonucunda da leke ve kırışıklık oluşumuna yol açar. Kozmetik amaçlı hazırlanmış yüz maskeleri cildin derinine nüfuz edemediği için, deri alt tabakasında kir ve yağ birikimi devam eder. Bu soruna çare arayan kozmetik ve dermatoloji uzmanları, yıllar boyunca deneme yanılma yöntemiyle pek çok spesifik teknoloji geliştirdiler; ta ki HydraFacial cilt yenileme teknolojisine ulaşana kadar!

HydraFacial Nedir?

2015 Yılında Amerikan Sağlık Bakanlığı’na bağlı FDA tarafından yılın teknolojisi olarak seçilen HydraFacial cilt yenileme, dünya üzerindeki onaylı tek cilt bakım cihazı ünvanını elinde tutmaktadır.

 

HydraFacial cilt yenileme hizmeti sağlıklı, parlak ve tertemiz bir yüze kavuşmanız için yüksek teknoloji kullanılarak tasarlanmıştır. Bu sistem cildinizin en derin noktalarına yerleşmiş kirleri dahi çıkartarak derinizin doğal formuna kavuşmasını sağlar. Çalışma prensibi olarak cildin temizlenmesi, ölü kısmının soyulması, derinizin doğal yapı taşlarına tekrar kavuşturulması ve LED teknolojili ışık tedavisi aşamalarını içerir. HydraFacial cilt yenileme işlemi sonrası cildiniz olması gereken haline döner ve tekrardan nefes almaya başlayarak canlılık kazanır.

HydraFacial Hangi Cilt Tiplerine Uygundur?

HydraFacial cilt yenileme teknolojisi bütün cilt tipleri için uygun olmakla beraber özellikle yaşlanan ve hassas ciltler için muazzam etkili sonuçlar vermektedir. Deri altındaki kollajeni uyandırmak için zararsız mikrodalga yöntemi kullanır. Cildi hassas olan ve kozmetik işlemlerde deride tahriş, kızarıklık gibi tepkiler oluşan kadınlar için HydraFacial en etkili, verimli yöntemdir.

 

HydraFacial cilt yenileme hizmeti, yaş kısıtlaması olmaksızın daha genç görünmek veya daha parlak bir cilte sahip olmak isteyen bütün yaş gruplarına uygundur. Uygulama tüm cilt tiplerine uygulanabilecek şekilde tasarlanmış bir teknoloji olup, en hassas ciltlere bile güvenle uygulanır. Bu doğrultuda kuru ya da hassas bir cilt yapısına sahip olan kişiler için oldukça etkili sonuçlar sunar.

HydraFacial Cilt Yenileme Nelere Karşı Etkilidir?

HydraFacial, günlük yaşamın sonuçlarından olan cilt matlaşması, kirler, yağlar, makyaj kalıntıları, kırışıklıklar, büyümüş gözenekler, siyah-beyaz noktalar, akneler, cilt şişlikleri ve lekelere karşı cildinizi olması gereken hale getirir. İlk seanstan sonra bile cildinize parlaklık, pürüzsüzlük ve tazelik sağlar. HydraFacial cilt yenileme teknolojisi, özellikle ince çizgiler ve lekelere birkaç seanstan sonra büyük oranda çözüm sunar.

FDA Onaylı HydraFacial cilt yenileme uygulamasında çoğu hastada herhangi bir yan etki oluşumu söz konusu olmayıp, uygulama sonrası kişiler günlük yaşamlarına hızla geri döner. Lazerle cilt bakımı işlemlerine kıyasla, cilt hücrelerini buharlaştırmayan bu makine sayesinde, uygulama sonrasında kabuklanma ve ciddi iltihaplanma durumları yaygın olarak görülmez.

HydraFacial Nasıl Çalışır?

 

Yüksek teknoloji ürünü HydraFacial cilt yenileme işleminin bir seansı beş adımdan oluşur ve toplam 25-90 dakika arasında sürer. HydraFacial cilt yenileme uygulamasında deriye yönelik son derece faydalı etkileri bulunan oksijen ve vitamin içerikli özel sıvılar kullanılır.

 

Adımlara detaylı olarak bakacak olursak;

1.Adım Cilt Temizliği: Özel geliştirilmiş Vortex teknolojisiyle cildinize ilk olarak özel serum püskürtülür. Ardından vakumlama yöntemiyle ciltte yer edinmiş ve yıkama-maskeleme gibi işlemlerle uzaklaştırılamayan bütün negatif oluşumlar çıkartılır.

 

2.Adım Sıvı-Dermabrazyon: Su yardımıyla cildinize peeling yapılır ve derinin üst katmanlarında mikrodermabrazyon sağlanır. Cildinizde herhangi bir tahriş oluşturulmaz. İşlem sırasında kullanılan glikolik asit doğal yöntemlerle şeker kamışından elde edilir.

 

3.Adım Serum İnfüzyonu: Cilt yapınıza uygun olarak hazırlanmış serumlar deriye uygulanır. Bu adımda genişlemiş gözenekler, siyah-beyaz noktalar, kirler, akneler ve yağlar hedef alınır. Cildinize, ihtiyacı olan doğal yapı taşları sağlanır ve önceden oluşmuş cilt hasarını tedavi etmeye yönelik bir solüsyon kullanılır.

 

4.Adım Nemlendirme: Cilt yapınıza uygun hazırlanmış antioksidanlar, peptidler ve hyalüronik asit içeren solüsyonlar deriye uygulanır sonuç olarak nemlendirme sağlanır.

 

5.Adım LED Işık Terapisi: Farklı cilt türlerine göre değişen LED Teknolojisiyle hücre metabolizması harekete geçirilir, deride bulunan kollajen hücreleri uyandırılır. Sivilcelere karşı mavi, kırışıklıklara karşı kırmızı ışık kullanılır.

HydraFacial’ın Kaç Seans Yapılması Önerilir?

İlk seanstan itibaren etkisini gösteren HydraFacial cilt yenileme işleminin haftada bir kez olmak üzere toplam altı seans uygulanması önerilir. Olumlu sonuçların devamı için dilerseniz ayda bir kez tek seans şeklinde uygulanabilir.

HydraFacial  Nasıl Yapılır ?

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 01 32
WhatsApp ile Sor