fbpx
Menü
blank blank blank blank

Göz Kapağı Estetiği

blank

Yüzde meydana gelen ilk yaşlanma belirtileri kendini en çok göz çevresinde belli eder. Zamanla oluşan göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları ve kırışıklıklar kişinin yorgun, olduğundan daha yaşlı ve sağlıksız görünmesine neden olur. Göz kapağı estetiği çok daha dinç bir görünüme kavuşmak için yaygın olarak tercih edilen operasyonların başında gelir. Estetik görünümün iyileştirilmesinin yanı sıra sağlık için de sıklıkla başvurulan bu yöntem, hem kadınların hem de erkeklerin faydalanabileceği zahmetsiz bir süreçtir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği; alt ve üst göz kapaklarında zamanla meydana gelen deformasyonları ve fonksiyon kayıplarını gidermeyi kapsayan bir süreç olmanın yanında, göz çevresinin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan bir estetik türüdür. Göz çevresinde yapılacak olan operasyonlar ise göz kapağı ameliyatı olarak adlandırılır.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Göz kapağı estetiği daha iyi bir görünüm hedeflenerek yapılabileceği gibi, kimi sağlık sorunlarını gidermek için de yapılabilir. Göz kapağı estetiğinin tercih edilme sebeplerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

 1. Görmeyi zorlaştıran doğumsal faktörler,
 2. Üst göz kapağında meydana gelen yığılmalar ve sarkmalar,
 3. Göz altı torbaları,
 4. Başka hastalıkların sebep olduğu görüntü deformasyonları.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her operasyonda olduğu gibi göz kapaklarında yapılacak olan işlemler öncesi dikkate alınması gereken önemli noktalar bulunur. Bu adımlar şöyle sıralanabilir:

 1. Devamlı kullanılan ilaçların doktorunuza bildirilmesi,
 2. Kan sulandırıcı ilaçlara ara verilmesi ve bu özelliğe sahip E vitamini ve yeşil çay kullanımına ameliyattan bir hafta öncesine kadar son verilmesi,
 3. Ameliyat için riskli durum oluşturabilecek hipertansiyon ve tiroit hastalıkları gibi faktörlerin değerlendirmeye alınması,
 4. Genel sağlık kontrollerinin yanı sıra özellikle varsa göz ile ilgili sağlık durumunun kontrol edilmesi, göz tansiyonu ya da kuruluğu gibi sorunların mutlaka doktorunuza belirtilmesi.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst ve alt göz kapağına yapılacak olan operasyonlar, ilgili bölgelerin farklı yapıları göz önünde bulundurularak ve işlem yapılacak bölgenin gereksinimleri doğrultusunda  değerlendirilir. Söz konusu üst göz kapağı estetiğiyse operasyon sürecine kaşlar ve alın da dahil olur. Yapılan çizimler sonrası alınması gereken kas ve deri miktarı belirlenir. Bu bölgede ortaya çıkan sarkmalar fazla derinin alınmasıyla giderilmeye çalışılır. Gerek duyulması halinde kaşlar yeni göz kapağının yapısına uygun olarak kaldırılır.

 

Göz altı torbaları en çok şikayet edilen konuların başında gelir ve bu alana yapılacak müdahaleler alt göz kapağı ameliyatı kapsamına girer. Doktorunuzun değerlendirmesi sonucu bu bölgede oluşmuş fazla yağın çıkarılması ile süreç tamamlanabilirken, operasyon sonrası göz altlarının yanak yapınızla uyum içinde olmasını sağlayacak ek dokunuşlar da yapılabilir.

 

Operasyon sadece üst göz kapağına yapılacaksa genellikle lokal anestezi tercih edilir. İşlem alt göz kapağı estetiğine göre daha kısa sürer. Göz kapağı estetiği gerekli incelemeler sonucu hem üst kapağa hem de alt kapağa aynı anda yapılabilir. Seçilecek anestezi türü hastanın durumu göz önünde bulundurularak, doktorun uygun gördüğü ve tavsiye ettiği şekilde belirlenir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

Özellikle yüze yapılan cerrahi işlemler sonrası hastaların en çok merak ettiği konu yüzlerinde herhangi bir iz kalıp kalmayacağıdır. Yapılan müdahaleler sonucu izlerin olması normaldir ve ameliyat olacak kişilerin bu bilinçle hareket etmesi gerekir. İzler yapılacak işleme, kişinin cilt dokusuna ve yapısına göre farklılık gösterir. Elbette amaç işlem sonrası ortaya çıkacak izin mümkün olan en belirsiz ve ince şekilde kalmasını sağlamaktır. Bunun için kesi yerleri belirlenirken hastanın göz çevresindeki doğal kıvrımları baz alınır. Operasyon sonrası ortaya çıkan renk farklılıkları ise genellikle birkaç ay içerisinde kişinin ten rengine uygun olarak daha doğal bir görünüme bürünmeye başlar.

Göz Kapağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Yaşlanma, çevresel ve genetik faktörler, sigara kullanımı gibi unsurlar cildin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Yüzde meydana gelen sarkmalar göz kapaklarında da kendini gösterir. Belirtilen sorunlar ile birlikte göz çevresinden şikayetçi olan herkes göz kapağı estetiği yaptırabilir. Göz kapaklarındaki sorunlar yaşlanma gibi unsurlardan bağımsız olarak da kendini gösterebilir.  Eğer bu sorunlar kişinin görme yetisini etkileyecek boyutlara ulaştıysa ameliyat yapılması için bir engel yoktur.

 

Bu operasyonlar hem kadınlara hem de erkeklere yapılabildiği gibi her iki grupta da risk grubunda bulunan hastalar vardır. Kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve tiroit hastalıkları gibi durumlarda özel bir takip gerekir. Operasyon öncesi hastanın genel sağlık durumunun değerlendirilmesi ne kadar önemliyse, ameliyat olacak kişinin tüm süreç boyunca konu hakkında bilgi sahibi olması da o kadar önemlidir.

Operasyon Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır? 

Göz kapağı estetiği sonrası meydana gelebilecek ağrılar doğal karşılanmalıdır, hafif ağrılar görülmesi olasıdır. Doktorunuzun reçete edeceği ağrı kesicilerle ameliyat sonrasını daha rahat geçirmek mümkündür. Hastaların uygulama sonrası dikkat edeceği bazı adımlarla iyileşme süresi oldukça verimli geçebilir:

 

 1. Operasyondan sonraki 24 saat boyunca gözler ovuşturulmamalıdır.
 2. Bandaj ve pansumanların doktor eşliğinde alınması sağlanmalıdır.
 3. Eğer ilgili bölgede morluk ya da şişlikler meydana geldiyse buz konulabilir.
 4. İyileşme süresi tamamlanmadan göz çevresini zorlayacak ve iyileşmeyi geciktirecek hareketlerden kaçınılmalıdır.
 5. Operasyon sonrası iki güne kadar dergi, kitap , gazete gibi mecraların okunmaması, beş güne kadarsa araç kullanılmaması önerilir.
 6. Hastaların gözlerini güneş ışığından ve yapay ışıklardan koruması önemlidir. Güneş gözlüğü kullanılabilir.
 7. Lens kullanımına ameliyat sonrası bir hafta ara vermek gerekir.

Göz Kapağı Estetiği Etkisi Uzun Süreli Midir?

Üst ya da alt göz kapağına yapılan müdahaleler sonrası sonuçtan memnun kaldıysanız ve bu görünümün daha uzun süreler sizinle birlikte olmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ufak detaylar vardır. Sigarayı bırakmak, aşırı mimik yapmaktan kaçınmak, uyku düzenine önem vermek, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş kremi kullanmak, yeterli ve dengeli beslenmenin yanında su tüketimini aksatmamak hem göz çevrenizin, hem de tüm vücudunuzun daha dinç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Göz Kapağı Estetiği Riskli Midir?

Estetik müdahaleler de birer cerrahi işlemdir ve elbette kendi içlerinde risk barındırır. Alanında uzman ve deneyimli doktorlar, sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için gerekli değerlendirmeleri yaparak risk faktörlerini en aza indirgeyebilir.

İşlemden Sonra Banyo Yapılabilir Mi?

Operasyondan sonra ikinci gün yüze ve gözlere su gelmemesi şartıyla saçlar yıkanabilir. Hemen banyo yapmak riskli olacağından sakıncalıdır ve önerilmez. Banyo için dört – beş gün beklemek daha sağlıklıdır.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Her estetik operasyonda olduğu gibi göz kapağı estetiği fiyatı belirlenirken yapılacak işlem, hastanın durumu ve beklentileri göz önünde bulundurulur. Bu tür operasyonları yaptırmak isteyen kişilerin daha az maliyetlerle en iyi sonucu elde etmek gibi bir beklenti içine girmesi son derece yanlıştır. Hastaların araştırmalarını iyi yapmaları, doktorlarla ön görüşmelerini yaparak gerçekte neye ihtiyaçları olduğunu belirlemeleri önemlidir.

 

Yapılması planlanan her estetik müdahale bilgi, deneyim ve uzmanlık gerektirir. Flora Klinik uzman kadrosunun yanı sıra, beklentilerinizi dinleyerek istediğiniz görünüme sağlıklı bir şekilde kavuşmanıza yardımcı olur. Göz kapağı estetiği hakkındaki sorularınızı iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiğinde Sıkça Sorulan Sorular

Cerrahi işlemlerin sonucu olarak iz kalmayı herkes kabullenmelidir. Her cerrahi işlemin bırakacağı iz farklı oranda olur. Önemli olan cerrahi işlem sonrasında kalacak izin ince ve belirsiz olmasını sağlamaktır. Göz kapağı estetiği sonrası kalan izlerde diğerleriyle kıyaslandığında, daha azdır. Ameliyattaki kesi yerleri alt ve üst göz kapaklarının doğal kıvrımları içine gizlenerek yapılır. Ameliyatın ardından kalan izler birkaç ay içinde giderek beyazlaşmaya ten rengine yaklaşmaya başlar.

 

Bu estetik operasyon göz kapaklarındaki sorunları çözümlemek için yapılıyor olsa da, ameliyattan iyi bir sonuç almak için başka estetik girişimlerinde yapılması gerekebilir. Çünkü göz kapağı estetiği ile göz çevresi kırışıklıkları yok edilemez. Ayrıca düşük kaş kaldırma işlemi de yapılamaz. Bunun için başka girişimlere ihtiyaç vardır. Kişinin görünümüne katkı yapması için kaş kaldırma, kırışıklık yok etme tedavileri uygulanmalıdır. Operasyonda sadece göz çevresindeki dairesel İzgilerin gözlerin altındaki torbacıklarıyla bağlantılı olması halinde biraz düzeltme yapılabilir.

Bu estetik operasyon herkese yapılabilse de, ameliyat için en uygun hasta grubu genel sağlığı yerinde olan, ruhsal sağlığı dengeli olan ve bu ameliyat hakkında bilinçli bilgilere sahip olanlardır. Hastaların yüksek tansiyon, kalp hastalığı, gözyaşı üretememe, tiroit hastalığı gibi sistematik hastalığı bulunması halinde bu da ameliyat için risk görülebilir.

Bu estetik operasyonun alanında uzman bir cerrah tarafından planlanarak yapılması halinde riskler geri plana itilebilir. Operasyonun ardından birkaç gün süren morluk ve şişlik etkisi olabilir. Geçici olarak göz kapağı kapanma sorunları yaşanabilir. Kesi yeri için kullanılacak pomatlar nedeniyle geçici olarak görmede sorun yaşanabilir.

Bu tür estetik uygulamalar genellikle ciltteki esnekliğin kaybolmasıyla, cildin gençlik etkisini yitirmesiyle yapılır. Bu sorunlarda genellikle genetik bir etken yoksa 35 yaşından itibaren yaşanır. Bu yaştan sonra göz kapaklarında sorun yaşayan herkese bu ameliyat yapılabilir. Bunun dışında bazı özel durumlarda ameliyat daha erken yaşlarda yapılabilir. Özellikle doğuştan olan göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlarda yaş beklemeden ameliyat yapılmalıdır.

Ameliyatın ardından hastaların hemen banyo yapması sakıncalıdır. İlk etapta hasta ameliyatın ardından ikinci günde başını geriye atarak, gözlerini ıslatmadan saçlarını yıkayabilir. Banyo yapmak içinde 4-5gün kadar beklemelidir. Bu esnada gözler mümkün olduğu kadar korunmalıdır. Ameliyat sonrası hastalar bu tür önlemlere karşı özenli olursa, iyileşme sürecini daha konforlu şekilde geçirebilir.

Göz kapağı estetiği bazen alt ve üst kapağına birden yapılabilir. Ama ihtiyaca göre sadece alt göz kapağına ya da üst göz kapağına estetik işlemler yapılabilir. Yapı itibarıyla yüzdeki en hareketli alan olan göz ve göz çevresindeki sorunlar belirlenerek, uygun bir ameliyat planı yapılır. Karar buna göre verilir. Hastalarda sadece üst göz kapağında düşme varsa, alt göz kapağına dokunulmaz.

Bu operasyon sırasında hangi anestezi yönteminin kullanılacağı hakkında çeşitli faktörler etkili olur. Anestezi yöntemi kişinin kendi tercihi olarak kullanılabilir. Genel ve lokal anestezi uygulanarak ameliyat yapılabilir. Ayrıca yapı itibarıyla heyecanlı bir kişiliğe sahip olanlarda genel anestezi kullanılabilir. Eğer ameliyat yüz gençleştirme, kaş kaldırma gibi operasyonlarla birlikte yapılırsa yine genel anestezi tercih edilebilir.

Göz kapağı estetiği yapıldıktan sonra kişinin yeni görünümünü koruması için bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Kendine genç bir görünüm kazandıran alt ve üst göz kapaklarının uzun süre bozulmadan kalması için, yaşam tarzında bazı düzenlemeler yapmalıdır. Duygusal durumlarda dikkatsiz davranmamaları, sigara ve alkol kullanımını terk etmeleri gerekir. Ayrıca uyku sorunlarına çare bulmalıdır. Göz kapağı estetiğinde genetik etkenler ve yerçekimi konusunda ise yapılabilecek fazla bir şey yoktur.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüze vuran olumsuz etkilerin ilk uğradığı yer gözler, göz kapakları ve göz çevresidir. İlk olarak üst göz kapağında gevşeme ve sarkma yüzünden düşme olur. Bunu zamanla kaş ve göz kenarındaki etkiler izler. Ardından alt göz kapağında içi yağ dolu torbalanma yüzünden şişlikler oluşur.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası

göz kapağı ameliyatı

 

Göz Kapağı Estetiği Videosu

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

“Göz Kapağı Estetiği” için 20 cevap

 1. blank Zühal Şen dedi ki:

  merhaba bilgi almak istiyorum

 2. blank Rojda Eser dedi ki:

  üst göz kapaklarım şişlik var ameliyatta iz kalır mı

 3. blank Şengül dedi ki:

  Almanyada yasiyorum alt ust kapagi ameliyatı olmak istiyorum kac gün kalmam gerekiyor istanbulda

 4. blank Sema dedi ki:

  Merhaba
  Göz kapağı ameliyatı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istiyorum. Lütfen yanıt veriniz. Teşekkür ederim

 5. blank fatma dedi ki:

  merhaba goz kapagi dusuklugu ameliyatinin maliyeti nedir

 6. blank sefer günes dedi ki:

  Iyi günler
  …yüz estedigi yaptirmak istiyordum…göz kapaklari,yüz germe arti boyun germe.
  bu ameliyat icin ne kadar süreye ihtiyacim var ve fiyatinida ögrenebilirsem cok memnun olurum
  saygilar.

 7. blank ali dedi ki:

  merhabalar
  sitenizdeki detayli bilgiler icin tsk.
  63 yasindayim dogal olarak yüzümde yasimla ilgili olusan belirtiler beni rahatsiz etmeye basladi . Kendimi bedensel olarak cok daha genc dinc ve dinamik hissediyorum. o nedenle yüzümde bazi düzenlemeler yapmaya karar verdim. bunlar yüz estetigi yani göz kapaklari altli ve üstlü, boyun germe arti sol gözümün yaninda deride pigment bozuklugu var bunun giderilmesi.
  a)tüm maliyetin ayrintilarine kadar olur
  b)yurt disinda kaldigim dolayi tedavi cin gerekli süre.
  beni detayli bilgilendirirseniz memnun olurum.
  saygilar
  Ali S.

 8. blank G Gemici dedi ki:

  Was kostet bei Ihnen die oberen Augenlider straffen zu lassen?
  Mit freundlichen Grüßen
  G. Gemici

 9. blank Nevin dedi ki:

  Merhaba benim gözümün biri büyük biri küçük acaba nası bir tedavi olur vede almanyada birkere oldum amaliyat çok fazla fark olmadı gelsem nakadar sürer teşekkürler

 10. blank ali. dedi ki:

  Merhabalar,
  10 yil once baska bir yerde göz kapagi amelyati olmustum. 60 yasindayim ve yeniden alt ve üst kapak ameliyati yaptirmak istiyorum, fiyatinizi ögrenebilirmiyim .
  Ali.

  • blank Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Ali Bey;

   Fiyat verebilmemiz için yüzünüzün fotoğraflarını whatsappdan 0090 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 11. blank Ömer dedi ki:

  Iyi günler Flora Klinik,

  Ben göz kapak ameliyati olmak istiyorum fiyatini ögrenebilirmiyim

 12. blank Sevgi bartmann dedi ki:

  Adim Sevgi Bartmann,
  göz kapagi ve yüz germe icin bilgi edinmek istiyorum. Fiati ögrenmek istiyorum. Zumba dersi verdigim icin ne kadar süre izin almak zorundayim.
  Tesekkürler

 13. blank Sevgi bartmann dedi ki:

  Adim Sevgi Bartmann,
  göz kapagi ve yüz germe icin bilgi edinmek istiyorum. Fiati ögrenmek istiyorum. Zumba dersi verdigim icin ne kadar süre izin almak zorundayim.
  Tesekkürler

 14. blank Sejer dedi ki:

  Üst göz kapağı için fiyat almak istiyorum.

 15. blank Şükrü yılmaz dedi ki:

  Merhabalar
  Üst göz kapağı ameliyatı için fiyat alabilirmiyim
  Teşekkürler

 16. blank Serpil dedi ki:

  Iyi günler gözalti ameliyati icin fiyat ögrenmek istiyorum

 17. blank Nilgün yildiz dedi ki:

  Iyi günler,göz üstü ve alt torbalanmayi aldirmak
  Istiyorum.Nekadara yapiyorsunuz amelyati??

 18. blank Erdogan Bektas dedi ki:

  Yurtdisinda Almanyada yasadigim icin Covit 19 hastaligi icin türkiye ucuslari su an iptal benim sorum ilerki tarihlerde gelirsem göz alt ve üst bolumunde deri fazlaligi aldirmak estetik acisindan kac paraya mal olur bana yasim 48 on bilgi vere bilirseniz asagi yukari bir orta ücret suna bilirseniz dr bey sevinirim selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 01 32
WhatsApp ile Sor