Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği tıp literatüründe Blefaroplasti olarak bilinir. Göz kapağı estetiği, en ince cilt yapısına sahip olan, en hassas organımızı koruyan ve dış faktörlerden etkilenmeye oldukça müsait bölgede yaşanan problemleri ortadan kaldırmayı amaçlar.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Göz Kapağı Düşüklüğü

  Göz kapağı estetiği özellikle yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı bölge olan göz çevresindeki kırışıklıkları gidermek için yapılır. Özellikle 30’lu yaşlarla birlikte göz çevresinde ortaya çıkan kırışıklık, sarkma ve torbalanma gibi problemler göz kapağı estetiği ile çözüme kavuşturulur. Bu durumun yanında görmede yaşanan problemler ve göz kapağının aşırı sarkık olması da göz kapağı estetiğini gerekli kılan nedenlerdir.

  Göz kapağı estetiği, gözümüzü daha fonksiyonel kullanabilmemiz için gözde yaşanan problemleri ortadan kaldırır.

  Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

  Göz kapağı estetiği genel olarak iyi bir görünüm elde edilmesi için gerçekleştirilmektedir. Kimi sağlık sorunlarını gidermek içinde göz estetiğine başvurulabilir.

  • Görmeyi zorlaştıran doğumsal faktörler,
  • Üst göz kapağında meydana gelen yığılmalar ve sarkmalar,
  • Göz altı torbaları,
  • Başka hastalıkların sebep olduğu görüntü deformasyonları.

  Operasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Göz kapağı estetiği oldukça kolay bir operasyon olmasına rağmen gözlerimiz oldukça hassas olduğu için operasyon öncesinde oldukça titiz davranılmalıdır. Göz kapağı estetiği öncesinde hastalar Flora Klinik doktorları ile iletişim halinde olmalıdır. Hastalar, doktorlarımıza kronik hastalıkları, kullandıkları ilaçlar ve genel durumları ile ilgili bilgiler vermelidir. Doktorlarımız tarafından yapılan testlerle de göz ile ilgili yaşanabilecek komplikasyonlar önceden belirlenmektedir. Hastalarımızın operasyon öncesinde sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan uzak durması önerilmektedir. Metabolizmaya zarar verecek ve iyileşme sürecini sekteye uğratacak uygulamalardan kaçınılmalıdır. Göz kapağı estetiği sonrasında göz çevresindeki dikişlere zarar vermemek için rahat elbiseler giyilmelidir.

  • Devamlı kullanılan ilaçların doktorunuza bildirilmesi,
  • Kan sulandırıcı ilaçlara ara verilmesi ve bu özelliğe sahip E vitamini ve yeşil çay kullanımına ameliyattan bir hafta öncesine kadar son verilmesi,
  • Ameliyat için riskli durum oluşturabilecek hipertansiyon ve tiroit hastalıkları gibi faktörlerin değerlendirmeye alınması,
  • Genel sağlık kontrollerinin yanı sıra özellikle varsa göz ile ilgili sağlık durumunun kontrol edilmesi, göz tansiyonu ya da kuruluğu gibi sorunların mutlaka doktorunuza belirtilmesi.

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

  Göz kapağı estetiği genellikle lokal anestezi ile yapılır. Hasta ve doktor tercihlerine göre genel anestezi de uygulanabilir. Flora Klinik hastalarına anestezi verildikten sonra alt ve üst göz kapaklarına kesiler atılır. Göz kapağı estetiğinin temel amacı olan sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi kesiler atıldıktan sonra deri altına girilerek yapılır. Göz çevresinde problemlere yol açan yağ, kas ve deri dokularında gerekli iyileştirmeler yapılır.

  Eskiden göz kapağı estetiği ameliyatlarında yağ dokusunun tamamen alınmasının aksine Flora Klinik uzmanları yağ dokusunu olabildiğince korumaya çalışır. Bu sayede göz çevresinde oluşabilecek çukurların önüne geçilir. Dokularla ilgili düzenlemeler yapıldıktan sonra Flora Kliniği’ne özel dikiş yöntemleri ile kesiler kapatılır. Dikiş işlemi bitirildikten sonra enfeksiyona karşı koruma sağlaması için pansuman yapılır. Flora Kliniği’nde İsviçre diplomalı uzmanlar tarafından gerçekleştirilen göz kapağı estetiği 20-30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Göz kapağı estetiği operasyonu tamamlandıktan sonra hasta taburcu edilir.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı

  İyileşme Süreci

  Göz kapağı estetiği sonrası hastalar aynı gün taburcu edilir. Yurtdışı hastalarımız 1 hafta içinde yurtlarına geri dönebilir. Operasyonu takip eden 2-3 günde göz çevresinde şişlikler görülebilmektedir. Buz tedavisi ile bu şişliklere müdahale ederek iyileşme süreci hızlandırılabilir. Şişlikler kısa süre sonra yerini morluklara bıraksa da bu geçici bir süreçtir. 1 hafta içinde eskisi kadar doğal bir görünüme kavuşursunuz. Flora Kliniği’nde yapılan göz kapağı estetiği operasyonunda dikiş alma işlemi olmadığında hastalarımıza ekstra bir müdahaleye gerek yoktur. 4 hafta içinde göz kapaklarınız tam olarak iyileşmiş olur.

  Operasyon Planlaması Nasıl Yapılır?

  • Yurtdışından online analiz yaptıran hastalarımızın onayı alındıktan sonra onlara özel otel, transfer ve tercüman planlaması yapılır.
  • Yurtdışından gelen hastalarımız havalimanından alınarak otele yerleştirilir.
  • Sonra tekrar hastaneye götürülen hastalarımız burada gerekli laboratuvar testlerine tabi tutulur.
  • Laboratuvar testleri sırasında doktorumuzla yüz yüze bir görüşme yapılır. Tercüman eşliğinde hasta istekleri dinlenir ve istediğiniz göz kapağı estetiği her detay gözden geçirilir. Ardından ameliyata geçilir.
  • Ameliyat sonrası herhangi bir sorun yoksa hasta aynı gün taburcu edilir
  • 5. günde göz çevresine yerleştirilen ufak bantlar çıkarılır. Dikişlerin alınması uygulaması Flora Kliniği’nde yapılmaz. Çünkü özel dikiş yönteminde ipler kendiliğinden erimektedir.
  • Yurt dışı hastalarımız son kontrolleri yapıldıktan sonra ilk hafta içinde evlerine geri döner.

  Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Göz kapağı estetiği yaptıran hastalarımız operasyon sonrasındaki ilk haftada göz çevresine zarar verecek egzersiz vb. uygulamalardan kaçınmalıdır.
  • Gözde yaşanacak kuruluk ve batma gibi problemlere karşılık ilaçlar kullanılmalıdır.
  • Hastalar, ilk bir hafta baş yukarda olacak şekilde uyumalıdır.
  • Operasyon sonrasındaki birkaç haftada dış ortamda güneş gözlüğü kullanılmalıdır.

  Etkisi Uzun Süreli Midir?

  Üst ya da alt göz kapağına yapılan müdahaleler sonrası sonuçtan memnun kaldıysanız ve bu görünümün daha uzun süreler sizinle birlikte olmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ufak detaylar vardır. Sigarayı bırakmak, aşırı mimik yapmaktan kaçınmak, uyku düzenine önem vermek, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş kremi kullanmak, yeterli ve dengeli beslenmenin yanında su tüketimini aksatmamak hem göz çevrenizin, hem de tüm vücudunuzun daha dinç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

  Ameliyat Riskli Midir?

  Estetik müdahaleler de birer cerrahi işlemdir ve elbette kendi içlerinde risk barındırır. Alanında uzman ve deneyimli doktorlar, sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için gerekli değerlendirmeleri yaparak risk faktörlerini en aza indirgeyebilir.

  Ameliyat Sonrası Banyo Yapılabilir Mi?

  Operasyondan sonra ikinci gün yüze ve gözlere su gelmemesi şartıyla saçlar yıkanabilir. Hemen banyo yapmak riskli olacağından sakıncalıdır ve önerilmez. Banyo için dört – beş gün beklemek daha sağlıklıdır.

  Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Her estetik operasyonda olduğu gibi göz kapağı estetiği fiyatları belirlenirken yapılacak işlem, hastanın durumu ve beklentileri göz önünde bulundurulur. Bu tür operasyonları yaptırmak isteyen kişilerin daha az maliyetlerle en iyi sonucu elde etmek gibi bir beklenti içine girmesi son derece yanlıştır. Hastaların araştırmalarını iyi yapmaları, doktorlarla ön görüşmelerini yaparak gerçekte neye ihtiyaçları olduğunu belirlemeleri önemlidir.

  Yapılması planlanan her estetik müdahale bilgi, deneyim ve uzmanlık gerektirir. Flora Klinik uzman kadrosunun yanı sıra, beklentilerinizi dinleyerek istediğiniz görünüme sağlıklı bir şekilde kavuşmanıza yardımcı olur. Göz kapağı estetiği hakkındaki sorularınızı iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

  Cerrahi işlemlerin sonucu olarak iz kalmayı herkes kabullenmelidir. Her cerrahi işlemin bırakacağı iz farklı oranda olur. Önemli olan cerrahi işlem sonrasında kalacak izin ince ve belirsiz olmasını sağlamaktır. Göz kapağı estetiği sonrası kalan izlerde diğerleriyle kıyaslandığında, daha azdır. Ameliyattaki kesi yerleri alt ve üst göz kapaklarının doğal kıvrımları içine gizlenerek yapılır. Ameliyatın ardından kalan izler birkaç ay içinde giderek beyazlaşmaya ten rengine yaklaşmaya başlar.

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı riskli olur mu?

  Göz kapağı estetiği riskli olur mu?
  Bu estetik operasyonun alanında uzman bir cerrah tarafından planlanarak yapılması halinde riskler geri plana itilebilir. Operasyonun ardından birkaç gün süren morluk ve şişlik etkisi olabilir. Geçici olarak göz kapağı kapanma sorunları yaşanabilir. Kesi yeri için kullanılacak pomatlar nedeniyle geçici olarak görmede sorun yaşanabilir.

  Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler ?

  Göz kapağı estetiği yapıldıktan sonra kişinin yeni görünümünü koruması için bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Kendine genç bir görünüm kazandıran alt ve üst göz kapaklarının uzun süre yaşam stiline dikkat etmesi gerekir ve yaşam tarzında bazı düzenlemeler yapmalıdır. Duygusal durumlarda dikkatsiz davranmamaları, sigara ve alkol kullanımını terk etmeleri gerekir. Ayrıca uyku sorunlarına çare bulmalıdır. Göz kapağı estetiğinde genetik etkenler ve yerçekimi konusunda ise yapılabilecek fazla bir şey yoktur.

  Göz kapağı estetiği ameliyatı için en uygun yaş nedir?

  Bu tür estetik uygulamalar genellikle ciltteki esnekliğin kaybolmasıyla, cildin gençlik etkisini yitirmesiyle yapılır. Bu sorunlarda genellikle genetik bir etken yoksa 35 yaşından itibaren yaşanır. Bu yaştan sonra göz kapaklarında sorun yaşayan herkese bu ameliyat yapılabilir. Bunun dışında bazı özel durumlarda ameliyat daha erken yaşlarda yapılabilir. Özellikle doğuştan olan göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlarda yaş beklemeden ameliyat yapılmalıdır.

  Operasyon sonrasında iz kalır mı?

  Özellikle yüze yapılan cerrahi işlemler sonrası hastaların en çok merak ettiği konu yüzlerinde herhangi bir iz kalıp kalmayacağıdır. Yapılan müdahaleler sonucu izlerin olması normaldir ve ameliyat olacak kişilerin bu bilinçle hareket etmesi gerekir

  Göz kapağı estetiği sonrasında banyo yapılabilir Mi?

  Operasyondan sonra ikinci gün yüze ve gözlere su gelmemesi şartıyla saçlar yıkanabilir. Hemen banyo yapmak riskli olacağından sakıncalıdır ve önerilmez. Banyo için dört – beş gün beklemek daha sağlıklıdır.

  Göz kapağı estetiğinde yaş sınırı var mıdır?

  Göz kapağı düşüklüğü genellikle genetik bir etken yoksa 35 yaşından itibaren yaşanır. Bu yaştan sonra göz kapaklarında sorun yaşayan herkese bu ameliyat yapılabilir. Bunun dışında bazı özel durumlarda ameliyat daha erken yaşlarda yapılabilir.

  Göz kapağı estetiğinde genel anestezi mi uygulanır?

  Operasyonda genel olarak lokal anestezi kullanılır.

  Göz kapağı estetiği riskli midir?

  Bu estetik operasyonun alanında uzman bir cerrah tarafından planlanarak yapılması halinde riskler geri plana itilebilir. Operasyonun ardından birkaç gün süren morluk ve şişlik etkisi olabilir.

  Göz kapağı estetiği ne kadar sürer?

  Operasyon 20-30 dakika sürmektedir.

  Göz kapağı estetiği sonrasında iyileşme süreci ne kadardır?

  Ortalama 4 hafta içinde hastalarımız tamamen iyileşmektedir.

   

  Göz kapağı estetiğinde dikişler ne kadar süre sonra alınır?

  Flora Kliniği’ne özel olan dikiş yöntemleri ile dikişler kendiliğinden erimektedir. Bu nedenle dikiş aldırma uygulaması yapılmaz.

  20 Hasta Yorumu
  1. Sema

   Merhaba
   Göz kapağı ameliyatı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istiyorum. Lütfen yanıt veriniz. Teşekkür ederim

  2. sefer günes

   Iyi günler
   …yüz estedigi yaptirmak istiyordum…göz kapaklari,yüz germe arti boyun germe.
   bu ameliyat icin ne kadar süreye ihtiyacim var ve fiyatinida ögrenebilirsem cok memnun olurum
   saygilar.

  3. ali

   merhabalar
   sitenizdeki detayli bilgiler icin tsk.
   63 yasindayim dogal olarak yüzümde yasimla ilgili olusan belirtiler beni rahatsiz etmeye basladi . Kendimi bedensel olarak cok daha genc dinc ve dinamik hissediyorum. o nedenle yüzümde bazi düzenlemeler yapmaya karar verdim. bunlar yüz estetigi yani göz kapaklari altli ve üstlü, boyun germe arti sol gözümün yaninda deride pigment bozuklugu var bunun giderilmesi.
   a)tüm maliyetin ayrintilarine kadar olur
   b)yurt disinda kaldigim dolayi tedavi cin gerekli süre.
   beni detayli bilgilendirirseniz memnun olurum.
   saygilar
   Ali S.

  4. Nevin

   Merhaba benim gözümün biri büyük biri küçük acaba nası bir tedavi olur vede almanyada birkere oldum amaliyat çok fazla fark olmadı gelsem nakadar sürer teşekkürler

  5. ali.

   Merhabalar,
   10 yil once baska bir yerde göz kapagi amelyati olmustum. 60 yasindayim ve yeniden alt ve üst kapak ameliyati yaptirmak istiyorum, fiyatinizi ögrenebilirmiyim .
   Ali.

  6. Sevgi bartmann

   Adim Sevgi Bartmann,
   göz kapagi ve yüz germe icin bilgi edinmek istiyorum. Fiati ögrenmek istiyorum. Zumba dersi verdigim icin ne kadar süre izin almak zorundayim.
   Tesekkürler

  7. Sevgi bartmann

   Adim Sevgi Bartmann,
   göz kapagi ve yüz germe icin bilgi edinmek istiyorum. Fiati ögrenmek istiyorum. Zumba dersi verdigim icin ne kadar süre izin almak zorundayim.
   Tesekkürler

  8. Erdogan Bektas

   Yurtdisinda Almanyada yasadigim icin Covit 19 hastaligi icin türkiye ucuslari su an iptal benim sorum ilerki tarihlerde gelirsem göz alt ve üst bolumunde deri fazlaligi aldirmak estetik acisindan kac paraya mal olur bana yasim 48 on bilgi vere bilirseniz asagi yukari bir orta ücret suna bilirseniz dr bey sevinirim selamlar

  Sizin Yorumunuz