1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği

Yüzde meydana gelen ilk yaşlanma belirtileri kendini en çok göz çevresinde belli eder. Zamanla oluşan göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları ve kırışıklıklar kişinin yorgun, olduğundan daha yaşlı ve sağlıksız görünmesine neden olur. Göz kapağı estetiği çok daha dinç bir görünüme kavuşmak için yaygın olarak tercih edilen operasyonların başında gelir. Estetik görünümün iyileştirilmesinin yanı sıra sağlık için de sıklıkla başvurulan bu yöntem, hem kadınların hem de erkeklerin faydalanabileceği zahmetsiz bir süreçtir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Göz Kapağı Düşüklüğü

  Estetiği Nedir?

  Göz kapağı estetiği; alt ve üst göz kapaklarında zamanla meydana gelen deformasyonları ve fonksiyon kayıplarını gidermeyi kapsayan bir süreç olmanın yanında, göz çevresinin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan bir estetik türüdür. Göz çevresinde yapılacak olan operasyonlar ise göz kapağı ameliyatı olarak adlandırılır.

  Göz Kapağı Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

  Göz kapağı estetiği daha iyi bir görünüm hedeflenerek yapılabileceği gibi, kimi sağlık sorunlarını gidermek için de yapılabilir. Göz kapağı ameliyatının tercih edilme sebeplerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Görmeyi zorlaştıran doğumsal faktörler,
  • Üst göz kapağında meydana gelen yığılmalar ve sarkmalar,
  • Göz altı torbaları,
  • Başka hastalıkların sebep olduğu görüntü deformasyonları.
  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Öncesi

  Göz Kapağı Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Her operasyonda olduğu gibi göz kapaklarında yapılacak olan işlemler öncesi dikkate alınması gereken önemli noktalar bulunur. Bu adımlar şöyle sıralanabilir:

  • Devamlı kullanılan ilaçların doktorunuza bildirilmesi,
  • Kan sulandırıcı ilaçlara ara verilmesi ve bu özelliğe sahip E vitamini ve yeşil çay kullanımına ameliyattan bir hafta öncesine kadar son verilmesi,
  • Ameliyat için riskli durum oluşturabilecek hipertansiyon ve tiroit hastalıkları gibi faktörlerin değerlendirmeye alınması,
  • Genel sağlık kontrollerinin yanı sıra özellikle varsa göz ile ilgili sağlık durumunun kontrol edilmesi, göz tansiyonu ya da kuruluğu gibi sorunların mutlaka doktorunuza belirtilmesi.
  Göz Kapağı Estetiği

  Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Üst ve alt göz kapağına yapılacak olan operasyonlar, ilgili bölgelerin farklı yapıları göz önünde bulundurularak ve işlem yapılacak bölgenin gereksinimleri doğrultusunda değerlendirilir. Söz konusu üst göz kapağı estetiğiyse operasyon sürecine kaşlar ve alın da dahil olur. Yapılan çizimler sonrası alınması gereken kas ve deri miktarı belirlenir. Bu bölgede ortaya çıkan sarkmalar fazla derinin alınmasıyla giderilmeye çalışılır. Gerek duyulması halinde kaşlar yeni göz kapağının yapısına uygun olarak kaldırılır.

  Göz altı torbaları en çok şikayet edilen konuların başında gelir ve bu alana yapılacak müdahaleler alt göz kapağı ameliyatı kapsamına girer. Doktorunuzun değerlendirmesi sonucu bu bölgede oluşmuş fazla yağın çıkarılması ile süreç tamamlanabilirken, operasyon sonrası göz altlarının yanak yapınızla uyum içinde olmasını sağlayacak ek dokunuşlar da yapılabilir.

  Operasyon sadece üst göz kapağına yapılacaksa genellikle lokal  ve genel anestezi tercih edilir. İşlem alt göz kapağı estetiğine göre daha kısa sürer. Göz kapağı ameliyatı gerekli incelemeler sonucu hem üst kapağa hem de alt kapağa aynı anda yapılabilir. Seçilecek anestezi türü hastanın durumu göz önünde bulundurularak, doktorun uygun gördüğü ve tavsiye ettiği şekilde belirlenir.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı

  Sonrası İz Kalır Mı?

  Özellikle yüze yapılan cerrahi işlemler sonrası hastaların en çok merak ettiği konu yüzlerinde herhangi bir iz kalıp kalmayacağıdır. Yapılan müdahaleler sonucu izlerin olması normaldir ve ameliyat olacak kişilerin bu bilinçle hareket etmesi gerekir. İzler yapılacak işleme, kişinin cilt dokusuna ve yapısına göre farklılık gösterir. Elbette amaç işlem sonrası ortaya çıkacak izin mümkün olan en belirsiz ve ince şekilde kalmasını sağlamaktır. Bunun için kesi yerleri belirlenirken hastanın göz çevresindeki doğal kıvrımları baz alınır. Operasyon sonrası ortaya çıkan renk farklılıkları ise genellikle birkaç ay içerisinde kişinin ten rengine uygun olarak daha doğal bir görünüme bürünmeye başlar.

  Göz Kapağı Ameliyatı

  Kimler İçin Uygundur?

  Yaşlanma, çevresel ve genetik faktörler, sigara kullanımı gibi unsurlar cildin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Yüzde meydana gelen sarkmalar göz kapaklarında da kendini gösterir. Belirtilen sorunlar ile birlikte göz çevresinden şikayetçi olan herkes göz kapağı estetiği yaptırabilir. Göz kapaklarındaki sorunlar yaşlanma gibi unsurlardan bağımsız olarak da kendini gösterebilir. Eğer bu sorunlar kişinin görme yetisini etkileyecek boyutlara ulaştıysa ameliyat yapılması için bir engel yoktur.

  Bu operasyonlar hem kadınlara hem de erkeklere yapılabildiği gibi her iki grupta da risk grubunda bulunan hastalar vardır. Kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve tiroit hastalıkları gibi durumlarda özel bir takip gerekir. Operasyon öncesi hastanın genel sağlık durumunun değerlendirilmesi ne kadar önemliyse, ameliyat olacak kişinin tüm süreç boyunca konu hakkında bilgi sahibi olması da o kadar önemlidir.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyat sonrası meydana gelebilecek ağrılar doğal karşılanmalıdır, hafif ağrılar görülmesi olasıdır. Doktorunuzun reçete edeceği ağrı kesicilerle ameliyat sonrasını daha rahat geçirmek mümkündür. Hastaların uygulama sonrası dikkat edeceği bazı adımlarla iyileşme süresi oldukça verimli geçebilir:

  • Operasyondan sonraki 24 saat boyunca gözler ovuşturulmamalıdır.
  • Bandaj ve pansumanların doktor eşliğinde alınması sağlanmalıdır.
  • Eğer ilgili bölgede morluk ya da şişlikler meydana geldiyse buz konulabilir.
  • İyileşme süresi tamamlanmadan göz çevresini zorlayacak ve iyileşmeyi geciktirecek hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • Operasyon sonrası iki güne kadar dergi, kitap , gazete gibi mecraların okunmaması, beş güne kadarsa araç kullanılmaması önerilir.
  • Hastaların gözlerini güneş ışığından ve yapay ışıklardan koruması önemlidir. Güneş gözlüğü kullanılabilir.
  • Lens kullanımına ameliyat sonrası bir hafta ara vermek gerekir.
  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı

  Etkisi Uzun Süreli Midir?

  Üst ya da alt göz kapağına yapılan müdahaleler sonrası sonuçtan memnun kaldıysanız ve bu görünümün daha uzun süreler sizinle birlikte olmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ufak detaylar vardır. Sigarayı bırakmak, aşırı mimik yapmaktan kaçınmak, uyku düzenine önem vermek, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş kremi kullanmak, yeterli ve dengeli beslenmenin yanında su tüketimini aksatmamak hem göz çevrenizin, hem de tüm vücudunuzun daha dinç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

  Göz Kapağı Estetiği

  Ameliyatı Riskli Midir?

  Estetik müdahaleler de birer cerrahi işlemdir ve elbette kendi içlerinde risk barındırır. Alanında uzman ve deneyimli doktorlar, sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için gerekli değerlendirmeleri yaparak risk faktörlerini en aza indirgeyebilir.

  Göz Kapağı Ameliyatı

  Sonrası Banyo Yapılabilir Mi?

  Operasyondan sonra ikinci gün yüze ve gözlere su gelmemesi şartıyla saçlar yıkanabilir. Hemen banyo yapmak riskli olacağından sakıncalıdır ve önerilmez. Banyo için dört – beş gün beklemek daha sağlıklıdır.

  Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

  Nasıl Belirlenir?

  Her estetik operasyonda olduğu gibi göz kapağı estetiği fiyatları belirlenirken yapılacak işlem, hastanın durumu ve beklentileri göz önünde bulundurulur. Bu tür operasyonları yaptırmak isteyen kişilerin daha az maliyetlerle en iyi sonucu elde etmek gibi bir beklenti içine girmesi son derece yanlıştır. Hastaların araştırmalarını iyi yapmaları, doktorlarla ön görüşmelerini yaparak gerçekte neye ihtiyaçları olduğunu belirlemeleri önemlidir.

  Yapılması planlanan her estetik müdahale bilgi, deneyim ve uzmanlık gerektirir. Flora Klinik uzman kadrosunun yanı sıra, beklentilerinizi dinleyerek istediğiniz görünüme sağlıklı bir şekilde kavuşmanıza yardımcı olur. Göz kapağı estetiği hakkındaki sorularınızı iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Sıkca Sorulan Sorular

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonrasında iz kalır mı?

  Cerrahi işlemlerin sonucu olarak iz kalmayı herkes kabullenmelidir. Her cerrahi işlemin bırakacağı iz farklı oranda olur. Önemli olan cerrahi işlem sonrasında kalacak izin ince ve belirsiz olmasını sağlamaktır. Göz kapağı estetiği sonrası kalan izlerde diğerleriyle kıyaslandığında, daha azdır. Ameliyattaki kesi yerleri alt ve üst göz kapaklarının doğal kıvrımları içine gizlenerek yapılır. Ameliyatın ardından kalan izler birkaç ay içinde giderek beyazlaşmaya ten rengine yaklaşmaya başlar.

  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı riskli olur mu?

  Göz kapağı estetiği riskli olur mu?
  Bu estetik operasyonun alanında uzman bir cerrah tarafından planlanarak yapılması halinde riskler geri plana itilebilir. Operasyonun ardından birkaç gün süren morluk ve şişlik etkisi olabilir. Geçici olarak göz kapağı kapanma sorunları yaşanabilir. Kesi yeri için kullanılacak pomatlar nedeniyle geçici olarak görmede sorun yaşanabilir.

  Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler ?

  Göz kapağı estetiği yapıldıktan sonra kişinin yeni görünümünü koruması için bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Kendine genç bir görünüm kazandıran alt ve üst göz kapaklarının uzun süre yaşam stiline dikkat etmesi gerekir ve yaşam tarzında bazı düzenlemeler yapmalıdır. Duygusal durumlarda dikkatsiz davranmamaları, sigara ve alkol kullanımını terk etmeleri gerekir. Ayrıca uyku sorunlarına çare bulmalıdır. Göz kapağı estetiğinde genetik etkenler ve yerçekimi konusunda ise yapılabilecek fazla bir şey yoktur.

  Göz kapağı estetiği ameliyatı için en uygun yaş nedir?

  Bu tür estetik uygulamalar genellikle ciltteki esnekliğin kaybolmasıyla, cildin gençlik etkisini yitirmesiyle yapılır. Bu sorunlarda genellikle genetik bir etken yoksa 35 yaşından itibaren yaşanır. Bu yaştan sonra göz kapaklarında sorun yaşayan herkese bu ameliyat yapılabilir. Bunun dışında bazı özel durumlarda ameliyat daha erken yaşlarda yapılabilir. Özellikle doğuştan olan göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlarda yaş beklemeden ameliyat yapılmalıdır.

  20 Hasta Yorumu
  1. Sema

   Merhaba
   Göz kapağı ameliyatı ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak istiyorum. Lütfen yanıt veriniz. Teşekkür ederim

  2. sefer günes

   Iyi günler
   …yüz estedigi yaptirmak istiyordum…göz kapaklari,yüz germe arti boyun germe.
   bu ameliyat icin ne kadar süreye ihtiyacim var ve fiyatinida ögrenebilirsem cok memnun olurum
   saygilar.

  3. ali

   merhabalar
   sitenizdeki detayli bilgiler icin tsk.
   63 yasindayim dogal olarak yüzümde yasimla ilgili olusan belirtiler beni rahatsiz etmeye basladi . Kendimi bedensel olarak cok daha genc dinc ve dinamik hissediyorum. o nedenle yüzümde bazi düzenlemeler yapmaya karar verdim. bunlar yüz estetigi yani göz kapaklari altli ve üstlü, boyun germe arti sol gözümün yaninda deride pigment bozuklugu var bunun giderilmesi.
   a)tüm maliyetin ayrintilarine kadar olur
   b)yurt disinda kaldigim dolayi tedavi cin gerekli süre.
   beni detayli bilgilendirirseniz memnun olurum.
   saygilar
   Ali S.

  4. Nevin

   Merhaba benim gözümün biri büyük biri küçük acaba nası bir tedavi olur vede almanyada birkere oldum amaliyat çok fazla fark olmadı gelsem nakadar sürer teşekkürler

  5. ali.

   Merhabalar,
   10 yil once baska bir yerde göz kapagi amelyati olmustum. 60 yasindayim ve yeniden alt ve üst kapak ameliyati yaptirmak istiyorum, fiyatinizi ögrenebilirmiyim .
   Ali.

  6. Sevgi bartmann

   Adim Sevgi Bartmann,
   göz kapagi ve yüz germe icin bilgi edinmek istiyorum. Fiati ögrenmek istiyorum. Zumba dersi verdigim icin ne kadar süre izin almak zorundayim.
   Tesekkürler

  7. Sevgi bartmann

   Adim Sevgi Bartmann,
   göz kapagi ve yüz germe icin bilgi edinmek istiyorum. Fiati ögrenmek istiyorum. Zumba dersi verdigim icin ne kadar süre izin almak zorundayim.
   Tesekkürler

  8. Erdogan Bektas

   Yurtdisinda Almanyada yasadigim icin Covit 19 hastaligi icin türkiye ucuslari su an iptal benim sorum ilerki tarihlerde gelirsem göz alt ve üst bolumunde deri fazlaligi aldirmak estetik acisindan kac paraya mal olur bana yasim 48 on bilgi vere bilirseniz asagi yukari bir orta ücret suna bilirseniz dr bey sevinirim selamlar

  Sizin Yorumunuz