fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Fiyatı

göz altı torbaları ameliyatı

Alt ve üst göz kapaklarında oluşan torbalanmaları gidermek için göz kapağı estetiği ameliyatı yapılır. Göz altı torbaları ameliyatı fiyatı bu kapsamda değerlendirilir. Ameliyatın amacı alt göz kapaklarında oluşan torbalanma sorununu gidermektir. Ameliyatın sonucunda göz kapakları fonksiyonlarını daha rahat yerine getirdiği gibi kişinin dinamik ve genç görünmesine de yardımcı olur.

 

Bakışlar yüz ifadesinin yansıtılmasında oldukça önemlidir. Göz kapakları da gözlerle birlikte yüz ifadesini ve dış görünümü en iyi yansıtan yapılardır. Fakat yaşın ilerlemesiyle birlikte buna yerçekimi, yaşam stresi gibi etkenlerinde ilave olmasıyla göz ve göz çevresi özellikle göz kapakları etkilenir. Göz altı torbaları oluşmaya başlar. Bu aşamada yüz ifadesi de kığın, yorgun, bitkin gibi olumsuz ifadelere bürünür. Göz altı torbaları ameliyatı bunlara kalıcı çözüm sunan bir operasyondur.

 

Göz altı torbaları başta genetik özellikler olmak üzere yaş alma, stres, düzensiz uyku, beslenme hataları, alkol ve sigara kullanımı gibi etkenler yüzünden oluşabilir. Bunların görülme yaşı 30-40 yaşları arasında olabilir. Erken yaşlarda oluşan göz altı torbaları genellikle kalıtsal özelliklerden kaynaklanır. Estetik alanı bunlara da kalıcı çözüm getirmiş ve göz kapağı estetiği kapsamında yapılan ameliyatla kişilere yardımcı olmaktadır.

 

Göz altı torbaları ameliyatı nasıl uygulanır?

 

Yaşlanma etkileri yüzdeki her yapıyı farklı şekilde etkiler. Alt göz kapağında genellikle göz altı torbalarının oluşumu yaşlanma belirtisi olarak görülür. Bunları gideren göz altı torbası ameliyatı bu alandaki deri bollaşmasını düzelterek sorunu giderir. Göz altlarını etkileyen torbalanmanın dışa doğru yaptığı bombe yüzünden kişide yeni uykudan kalkmış ya da patlak göz denilen sorunlar yaşanır. Bu yüzden ameliyatın olumlu etkileri fazladır.

 

Göz altı torbaları ameliyatı için kullanılan 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Operasyonda göz altındaki yağ torbalarını almak ya da yağ torbalarının ön çeperindeki duvarın zarının gerginleştirilmesi ya da yağ torbalarının bulunduğu yerden başka bir yere konulması yöntemlerinden biri tercih edilebilir. Ancak her yöntemin kendine göre avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır.

 

Ameliyat sırasında yağ torbalarının alınması tercih edilirse, bu göz altında çukurlaşma etkisi gösterecektir. Diğer yöntem göz altı torbasının zarını gerginleştirmek ameliyatta daha fazla tercih edilir. Operasyon sırasında göz altı torbaları alınmaz. Bunun yerine dış zar gerginleştirilerek dışa bombe yapan alan içeriye itilir. Üçüncü yöntem yani göz altı torbalarını başka alana taşıma ise son yıllarda yaygınlaşmaya başlamıştır. Bunun uygulamasında göz altı torbalarının bombe yapan fazla kısmı açılan cepten yanaklara doğru yayılır. Bu sayede alt göz kapağı ve yanağı ayıran çizgi de ortadan kalkar. Dıştan bakıldığında alt göz kapağı kirpiğin hizasına doğru yanağın devamı şeklinde uzanmış gibi görünür.

 

Göz altı torbaları ameliyatı fiyatı ve ameliyat hazırlıkları

 

Göz altı torbaları ameliyatı fiyatı daha önceden kişinin muayenesi sırasında belirlenen yapılacak düzeltmelere göre şekillenir. Herkeste göz altı torbalarının etkisi farklı olabilir. Yapılacak işlemlerde değişebilir. Bu nedenle en sağlıklı fiyat kişinin muayene edilmesinden sonra belirlenebilir.

 

Muayene sırasında göz altı torbalarının durumuna göre ameliyatta kullanılacak yöntem cerrah tarafından belirlenir. Hastaların göz kuruluğu gibi göz rahatsızlıkları varsa, kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsa, kronik hastalıkları bulunuyorsa bunları doktora aktarması önemlidir.

 

Göz altı torbaları ameliyatı yapılacak işlemlere göre 1 saat devam edebilir. Önce damardan sakinleştirici yapılan hastalara lokal anestezi uygulanarak ameliyat gerçekleştirilir. Operasyon sırasında üst göz kapaklarına da işlem yapılırsa süreç uzayabilir. Göz kapağının ya da kirpiklerin içinden açılan kesi yerinden girilerek kas dokusu ve yağ dokusuna ulaşılır. Bu dokulardaki hasar giderilir. Bollaşan deri alınarak cilt gerginleştirilir.

 

Göz altı torbaları ameliyatı sonrasında

 

Hastalar ameliyatın ardından bir sorun oluşmadığı takdirde hastaneden hemen taburcu edilebilir. İyileşme sürecinde hastaların birkaç gün başını yüksekte tutması, özellikle yatarken yüksek yastık kullanması önerilir. Bunun dışında ıkınma gibi basınç gerektiren hareketlerden, ağır kaldırmaktan uzak durulmalıdır. Hastalar normal işlerini yapsa da, kendilerini zorlamadan hareket etmelidir. Kanı sulandıran ilaçlardan, bitkisel ürünlerden uzak durulmalıdır. Ameliyatta yapılan dikişler 5 günde alınınca hastaların yaşamı daha kolay olur. Göz kapaklarını etkileyen morluk ve şişliklerin en geç 1 ayda geçmesi beklenir. Ancak göz altı torbalarının geçtiğini görmek için bu kadar beklemelerine gerek kalmaz.

ÖNCESİ VE SONRASI

göz kapağı estetiği

 

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ VİDEOSU

KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir