Göz Altı Işık Dolgusu

Nedir?

Göz altı ışık dolgusu nedir? Göz altı yüzümüzde ilk olarak yaşlanan alanlardan bir tanesidir. Yaş ilerlemesi ile beraber bu bölgede bulunan yağ dokuları incelmeye başlar. Aynı zamanda kas dokusunun ve bu kas dokularını tutmakla görevli olan bağ dokularının gevşemesi ve zayıflamasıyla birlikte göz altında oluklanma ve çukurlaşma meydana gelmektedir. Göz altı ışık dolgusu, gözün alt kısmında oluşan morluklar, torbalar, çökme ve olukların oluşması gibi cilt hasarların yapılandırılması için kullanılmaktadır. Yalnızca göz altı bölgesi için geliştirilen özel bir dolgu maddesi ile doldurulmaktadır. Göz altı ışık dolgusunun asıl amacı göz altında görülen yıpranmış görüntünün yerini dolgun ve aydınlık görüntünün almasıdır. Göz altı ışık dolgunun uygulaması genellikle orta yaşta kişilere yapılmaktadır. Ancak genetik nedenlerden dolayı küçük yaşta olan hem kadın hem de erkek çocuklar üzerinde de 18 yaşının üzerinde olma şartı aranmaktadır. Özellikle de genetik olarak göz altı gölgeli, karanlık, koyu renkte torba ve halkalardan kurtulmak isteyen kişilerin sıklıkla yaptırdığı bir operasyondur. Göz altı ışık dolgusu işlemine ihtiyaç duyulmasının asıl sebepleri yorgun ve uykusuz kişilerde enerjik görünümünün göz çevresinde kaybolmasından kaynaklanmaktadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Göz Altı Işık Dolgusu

  Fiyatları

  Göz altı ışık dolgusufiyatları alanındaki uzman doktorlar ve estetik cerrahlar tarafından belirlenmektedir. Bu sebeple göz altı ışık dolgusunun fiyatı hem doktor seçiminizin hem de ışık dolgusu yönteminin ne kadar gelişmiş olduğuna göre değişmektedir. Aynı zamanda bu operasyonu yaptıracak kişinin göz altındaki torbanın, çukurun ve cilt tipine göre uygulanacak ışık dolgusu işlemi de farklılaştığı için fiyat doğrudan etkilenmektedir. Göz altı ışık dolgusunun başarı seviyeleri, uzman hekimin önceden yaptığı işlemlerdeki tecrübeleri ve seçtiğiniz hastane gibi maddeler göz altı ışık dolgusu fiyatlarını doğrudan etkileyecektir. Göz altı ışık dolgusu operasyonunda kullanılacak olan malzemenin kaliteli oluşu, tedaviyi uygulama süreleri ve aynı zamanda kişiye uygulanacak operasyon seans sayısı da yine bu fiyatı etkileyen etkenler arasında yer almaktadır. Uygulama yaptıracak kişinin göz altındaki problemlerden hangisinin onarılacağının istemesi faktörü de operasyon fiyatını etkilemektedir.

  Göz Altı Işık Dolgusu

  Nasıl Yapılır?

  Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır? Göz altı ışık dolgusu operasyonu yapılmaya başlarken kişiye lokal anestezi uygulanmaktadır. Ancak anestezi işlemine başlanmadan önce kişinin cilt ve his yapısı kontrol edilmektedir. Ardından bölgenin temizliği için birtakım solüsyonlar ile gözün çevresi dairesel hareketler ile temizlenmektedir. Bu solüsyonların içlerinde hyaluronik asit, aminoasit, antioksidan, bakır, B6 vitamini ve çinko gibi cildi yeniden yapılandırmaya yardımcı ürünler bulunmaktadır. Aynı zamanda bu solüsyonların yanında anestezi içeriğine sahip bileşenlerde olduğu için hasta operasyon esnasında hiçbir acı hissetmemektedir. Göz altı ışık dolgusu sayesinde göz altında yaş ile ya da genetik olarak oluşan problemler bu şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

  Işık dolgusu operasyonunun diğer dolgu uygulamalarından farkı; sadece deri altına değil, kemiğin üst kısmına dolgunun yapılıyor olmasıdır. Dolgu işlemi esnasında kullanılan malzemeler jel yapıdadır. Işık dolgusu işlemi oldukça kontrollü ve yavaş bir şekilde yapılmaktadır. İşlemin ve bütün dokuya dolgunun enjekte süresi ortalama yarım saat sürmektedir. İşlem sırasında tahrişi ve yan etkileri azaltmak için uç kısmı sivri olmayan, bu işlem için özel tasarlanan küçük bir kanül yardımı ile işlem yapılmaktadır. Hastalar göz altı ışık dolgusu işleminin ardından hemen sosyal hayatlarına geri dönmektedir. Göz altı ışık dolgusu işleminin etkileri yaklaşık bir ya da bir buçuk yıla kadar sürmektedir. Tekrarlanan ışık dolgusu işlemleri kalıcılık süresini arttırmaktadır.

  Göz Altı Işık Dolgusu

  Sonrası

  Göz altı ışık dolgusu yaptırmış olan kişilerin göz altına yaklaşık 4 ila 5 saat kadar su temas ettirmemeleri gerekir. Bunun yanında kişinin uyku sırasındaki yatış şekilleri gözünü rahatsız etmemelidir. Ayrıca fazla ışık bulunan ortamlarda olmamaları önemlidir. Göz altı dolgusundan sonra kullanılan buz torbaları direkt olarak operasyonun yapıldığı kısmın üstüne uygulanmamalıdır. Göz altı ışık dolgusu sonrası gözde yanma ya da kaşınma gibi rahatsızlıklar olmasından dolayı göz kesinlikle ovuşturulmamalıdır. Göze uzman doktorunuzun tavsiyesinde bulunmayan ilaçlar sürülmemelidir. Işık dolgusu sonrasında aşırı gülünmemelidir. Göz kısmını çok fazla etkileyecek jestler ve mimiklerden bir süre uzak durulmalıdır. Belirlenmiş olan günler içinde sıcak sudan ve banyodan uzak durulmalıdır. Doktorunuzun bilgisi dahilinde ilaç kullanmak önemlidir. Onun haricinde kullanmak istediğiniz ilaçların içerisinde kan sulandırıcı ilaçlar bulunmamalıdır.

  Göz Altı Işık Dolgusu Etkileri

  Göz altı ışık dolgusu etkileri, kişinin bazen ilk seansında bile problemini ortadan kaldırırken, bazı kişilerde ise bu operasyon iki ya da üçüncü seansta kendini göstermektedir. Operasyonun ilk seansından itibaren göz altı ışık dolgusu etkisini göstermektedir. İlk seanstan bir hafta sonra ışık dolgusundaki etkiler gözle görülür şekilde artmaktadır. Devamında diğer seanslar da gerçekleşecekse üçüncü haftanın sonunda ikinci seans düzenlenebilmektedir. Bazı kişilerde ikinci seanstan sonra ışık dolgusuna cevap vermeye başlayabilmektedir. Bu durum kişinin göz çevresinde bulunan canlı hücrelerin sayısından ve cilt yapısından kaynaklanmaktadır. Göz altı ışık dolgusu etki etme aşamasında çok az miktarda morluk ve kızarıklık ortaya çıkabilmektedir. Ancak bu tip durumlar geçicidir. Kişilerin endişelenmesini gerektirecek bir durum değildir. 

  Göz Altı Işık Dolgusunun Kalıcılığı

  Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı işlemi başarılı şekilde geçmesinin ardından zamanla gözlemlenmektedir. Ancak bazı kişilerde kalıcılığın devam edip etmemesi net bir şekilde belirlenebilmektedir. Özellikle de hiçbir sorun yaşanmadan seansları bitiren ve seanslara olumlu yanıt veren göz altı dolguları yaklaşık bir ya da iki sene kalıcı olabilmektedir. Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığını direkt olarak kişinin cilt yapısı etkilemektedir. Ayrıca ne kadar ışık dolgusu yapılırsa vücut bu dolguyu benimseyeceği için dolgunun kalıcılığı da bu durumdan olumlu etkilenerek daha uzun süre kalacaktır.

  Sizin Yorumunuz