fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği, estetik operasyonlar içerisinde, en çok çeşidi olan ve en çok tercih edilen operasyonlardır. Kadınların doğuştan gelen göğüs şekillerinden memnun olmaması ya da zaman içerisinde dış etkenlerden ya da bir takım hastalıklardan kaynaklanan göğüs deformasyonları bu operasyonlar ile düzeltilir.

Estetik göğüs operasyonları, küçük memelerin büyütülmesi, sarkan memelerin toparlanması, büyük göğüslerin küçültülmesi ve kanser nedeni ile tamamı alınan göğsün tekrar kazanılması şeklinde gruplara ayrılır. Doğum, emzirme, çeşitli hastalıklar, sık kilo alıp verme, meme bölgesine alınan darbe gibi durumlarda göğüs deformasyonları ile sık sık karşılaşılmaktadır. Duruş bozukluğundan, öz güven sorununa kadar birçok probleme yol açan bu durumlar, uzman doktorların gerçekleştireceği operasyonlar sonrasında çözülür.

Göğüs Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Göğüs estetiği operasyonları, göğüslerin istenen görünüme kavuşmasını amaçlayan müdahalelerdir. Göğüs dokusunun, doğum, emzirme, kilo alıp verme vb. nedenlerden dolayı formunu kaybetmesi nedeni ile oluşan istenmeyen görünümün ortadan kaldırılması amacı ile yapılan bu operasyonlarda, hem memenin tamamına hem de göğüs ucuna müdahale edilir.

Yenilikçi ve modern tekniklerle uygulanan bu operasyonlarda, kısa sürede iyileşme sağlanmakta ve göğsün kavuştuğu ideal form uzun yıllar kullanılmaktadır. Operasyonların geniş bir yaş aralığına uygulanabiliyor olması ve iz kalmaması kadınlar için son derece tatmin edici bir deneyim olmasını sağlayan etkenler arasında yer alır. Tüm dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında ilk sırada yer alan meme estetiği, büyütme, küçültme ve dikleştirme şeklinde farklı gruplara ayrılır.

Göğüs Estetiği Ameliyatı

Göğüs estetiği ameliyatı, yapılacak işleme göre farklı yöntemler kullanılarak tamamlanan operasyonlardır. Göğüs küçültme operasyonu farklı bir yöntemle gerçekleştirilirken, dikleştirme, büyütme ve kanser sonrası yapılacak estetik operasyonların tamamı farklılık göstermektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı, küçük memenin büyütülmesi için yapılacak yağ enjeksiyonu ya da silikon protezlerin meme dokusuna yerleştirilmesi ile gerçekleşir. Hamilelik, emzirme ve kilo alıp verme, göğüs dokusunda deformasyona ve hacim kaybına neden olur. Bir diğer yandan bu durumların hiç birini yaşamamasına rağmen var olan göğüs yapısından memnun olmayan kişilerde sıklıkla göğüs büyütme operasyonlarını tercih etmektedir.

Göğüs küçültme ameliyatları, büyütme operasyonlarından daha kapsamlıdır. Memedeki cilt sarkmaları, dokudaki fazlalıklar ve yağlar tek bir operasyonda düzeltilir. Bu operasyon sırasında aynı zamanda meme uçlarına da müdahale edilmekte ve göğsün yeni formuna uygun hale getirilmektedir. 4 farklı yöntemle uygulanan bu operasyonların meme büyütme operasyonlarından bir farkı da erkeklere de uygulanabilir olmasıdır.

Göğüs dikleştirme operasyonları ise iz bırakan cerrahi müdahalelerdir. Memedeki sarkma derecesine göre farklı yöntemler uygulanır. Ameliyat sırasında, meme altında yer alan meme dokusunun bir kısmının çıkarılması ile istenen diklik sağlanır.

Bu tanımların tamamı genel anlatımlar olmakla birlikte, her hasta Flora klinic doktorları tarafından detaylı olarak incelenmekte ve yüksek başarı sağlayacak yöntemler uygulanmaktadır.