1. Flora Klinik
 2. /
 3. Göğüs Estetiği
 4. /
 5. Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?
Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme yöntemleri ile birlikte hayalinizdeki göğüslere kavuşabilirsiniz. Belirli sebeplerden dolayı (Emzirme, hamilelik ve kilo kaybı) göğüs yapısı küçük olabilir ancak günümüzün teknolojisi ile bu sorun olmaktan çıktı. 

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Sonuç
  1 - 3 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Estetik Cerrahi ile

  Göğüs Büyütme Yöntemleri

  Meme büyütme için birçok yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemler 3’e ayrılmaktadır. Yöntemler sırası ile şu şekildir;

  Yapay dolgu maddeleri
  Yağ enjeksiyonu 
  Slikon yöntemi ile büyütülme sağlanmaktadır.

  Göğüs Büyütme Operasyonu

  Yapay Dolgu Maddeleri İle

  Ameliyatsız göğüs büyütme talebinde bulunacak olan kişilerin tercih edebileceği bir yöntemdir. Bu yöntem ile birlikte ameliyata ihtiyaç duyulmadan göğüs maddesine yapay dolgu malzemeleri enjekte edilir. Bu aşamalardan sonra göğüste gözle görülür bir hacim artışı görülür.

  Göğüse Dolgu Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız Göğüs Büyütme

  Sedasyon ve lokal anestezi ile birlikte yapılır. Uygulama, ameliyata ihtiyaç duyulmadan ortalama olarak 1 saat içerisinde yapılır. Dolgu ile meme büyütme hakkındaki diğer bilgiler şu şekilde;

  Dolgu Malzemeleri Emzirme Konusunda Problem Yaşatır Mı?

  Göğüse enjekte edilen dolgu maddesi ile emzirme arasında hiçbir ilişki yoktur. Sütün dışarı çıkması ve süt üretimi gibi konularda olumsuz bir etki yaratmaz. Sadece hacim kazandırır.

  Diğer Yöntemlere Göre Avantajı Nedir?

  Ameliyat tercih etmeyen bireyler, göğüs büyütme yolları arasında olan bu yöntemi tercih edebilir. Narkoz ve ameliyat izi olmaz. Bunların yanı sıra ortalama olarak 3 – 5 yıl arasında kalıcı olur.

  Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme Operasyonu

  Genel anestezi veya sedasyon ile gerçekleştirilen bu operasyonlarda aynı gün taburcu olabilirsiniz. Taburcu olduktan sonra 15 gün iyileşme süresi vardır, bu süreç gün geçtikçe hafifleyecektir. Yağ dokusu ile meme büyütme hakkında diğer detaylar ise şu şekilde;

  Memeye Yağ Enjektesi Nasıl Yapılır?

  Bu yöntem ile göğüslerinize yağ enjektesi yapılır ve göğüs numaranız yaklaşık olarak 1 numara büyür. İşlemin ardından yağ alınan bölgenizde küçükte olsa bir ağrı veya şişlik olabilir. 15 gün içerisinde bütün şikayetleriniz son bulur.

  Kalıcı Bir İşlem Mi?

  Göğüse enjekte edilen yağların kalıcılığı çeşitli şartlara göre değişir ancak ortalama olarak %40 ile %50 arasında kalıcı olabilir. Şunu söylemekte fayda var; yağ aldırdığınız bölgede kalıcı bir işlem olacak.

  Neden Tercih Ediliyor?

  Enjekte edilecek olan yağlar işe yaramayan bölgeden alınır ve ihtiyaç olan bölgeye enjekte edilir. Kök hücre bakımından zengin olan bu hücreler, enjekte edildikleri yerde onarım yapar. Yapılan araştırmalar sonucunda en yetkin kök hücrenin yine insanın kendi yağ dokusunda olduğu tespit edilmiştir. Meme büyütme yöntemleri arasında sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

  Neye Dikkat Edilmeli?

  Operasyonu yaptırmadan önce uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilmeniz gerekir. Tüm kontrollerden sonra güven içerisinde operasyona girebilirsiniz. Operasyon sonrasında da uzman doktorların talimatlarını dikkate almalısınız, bu talimatlar ile daha mutlu bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz.

  Meme Büyütme

  Slikon Yöntemi İle Göğüs Büyütme Operasyonu

  Göğüs büyütme yöntemleri kalıcı olarak kesin sonuç vermeyebilir ancak slikon taktırmak diğer yöntemlere göre daha kalıcı bir yöntemdir. Uzman doktorlarımızın da yönlendirmeleri ile üst düzey verim sağlanır. Türkiye’de en fazla yayılan ve en fazla etkisi görülen yöntemdir. Magazinlerde duyulan ve kalıcı olarak ifade edilen yöntemdir.

  Slikon Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Yarı akışkan olan slikon jel, meme protezleri vücut ile tam entegre çalışan medikal malzemelerdir. Bu malzemeler ve genel anestezi yöntemi ile Floraklinik’te 1 saat içerisinde operasyon başarılı bir şekilde uzman doktorlarımız tarafından tamamlanır. Operasyon geçiren birey, 3 veya 4 gün içerisinde normal yaşantısına dönebilir.

  Slikon İzleri Olur Mu?

  Üç göğüs bölgesinden slikon girişleri yapılır. Bunlar; meme altı kıvrımı, koltuk altı ve meme baş alt kısmıdır. Bütün yerlerde ilk etapta küçük izler görülebilir ancak zamanla kaybolur. Her bir yerleşim yerinin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Uzman doktorlarımız, bu konu hakkında bilgilendirmeleri mutlaka yaparlar.

  Kas Üstü

  Pektoralis Majör olarak adlandırılan silikon yerleştirmesi meme dokusu altına ve göğüs kası üzerine yapılır.

  Kas Altı

  Bu yerleştirme meme, zar ve pektoralis majör kasının altına yapılmaktadır. Kas altı yerleştirmeler subpektoral olarak da nitelenmektedir.

  Meme Büyütme Silikon Ameliyatlarında Sıkca Sorulan Sorular

  Meme büyütme için protez büyüklüğü nasıl belirlenir?

  Ameliyattan önce hastanın ihtiyacı olacak meme protezi büyüklüğüne hastanın boyuna, omuz genişliğine, memelerdeki sarkma oranına, göğüs kafesi genişliğine bakılarak karar verilir. Bunların dışında en önemlisi bunda hastanın isteği belirleyici olur. Ameliyat esnasında da büyüklükleri farklı protezlere bakılır ve en doğru olanında karar kılınır. Hastanın isteği diğer unsurların her zaman önüne geçer. Çünkü bu operasyon öncelikle hastanın isteği doğrultusunda yapılan estetik bir uygulamadır.

  Meme büyütme için kullanılan silikon zararlı mı?

  Kullanılan silikonları çoğu ömrü 10 yıldır ve doktor kontrolünde takip edilmesi gerekir herhangi bir problem yaşamazsınız.

  Meme protezi dışarıdan anlaşılır mı?

  Dışarıdan anlaşılmaz doğal ve damla bir görünüm elde edersiniz. 

  Meme büyütme sırasında kullanılan protezlerin ömrü ne kadar olur?

  Çoğu silikonların 10 yıl ömrü ve garantili implantlar olduğu için problem yaşamazsınız.

  Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Meme büyütme veya meme dikleştirme ameliyatlarında kesim gerektiren tüm ameliyatlar gibi iz bırakmaz. İyileşme sürecinde dikiş izleri de kapanmaktadır. Böylece meme dokusunda herhangi bir iz görünmemektedir. 

  Gögüs kucultme ameliyati süt bezlerine zarar verir mi?

  Gögüs küçültme ameliyatlarında meme başı ve süt kanallarının bağlantısı düzgün operatörlerce yapılmış ise emzirme etkisini oldukça düşürür. Emzirmenin etkilenip etkilenmeyeceği ameliyatta yapılan cerrahi tekniğe göre değişmektedir. 

  Silikon takanlar emzirebilir mi?

  Gögüslere slikon takmak emzirmeye engel değildir. Slikon takılması süt vermeye engel değildir. Slikon protezi yerleştirilirken süt kanallarına herhangi bir zarar vermediği için emzirmeye engel olmaz. 

  Silikon ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer?

  Slikon protezinin meme dokusunda kas dokusunun arkasına veya önüne konulmasına göre ağrı ve şişkinlik değişebilir. Ağrı bu ameliyatlarda pek fazla görünmez fakat dolgunluk hissi birkaç boyunca sürebilir ve alışması zaman alabilir. 

  Ameliyat sütyeni ne kadar takılır?

  Meme büyütme ameliyatından sonra 1 ay boyunca balensiz, demirsiz, sporcu sütyeni dediğimiz sütyenler önerilmektedir. Sütyenin gögüs dokusuna baskı yapmaması, izsiz ve dikiş yerlerinin gögüs üzerine baskı yaratmaması gerekir. 1 ay sonunda balenli sütyenlere geri dönülebilir. 

  Sizin Yorumunuz