Skip links
Gıdı Aldırma

Gıdı Aldırma

  Gıdı aldırma işlemi, çene altında toplanan fazla yağ ve cilt dokularının alınarak bu bölgeye estetik görünüm kazandırılması amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem sayesinde çene ve boyun arasındaki cildin düz ve elastik bir görünümde olmasına katkı sunularak sarkıklık gibi problemler giderilebilir. Gıdı aldırma estetiği hakkında daha detaylı bilgi için yazının devamını takip edebilirsiniz.

  Gıdı Aldırma Nedir?

  Gıdı aldırma, submental bölge olarak da adlandırılan çene altı kısımdaki fazla yağ dokusunun çıkarılması işlemidir. Gıdı aldırma prosedürü için ameliyatlı veya ameliyatsız farklı teknikler kullanılabilir. Teknik seçiminde dikkat edilen en önemli nokta ise kişinin temel fiziksel özellikleri ile birlikte işlem sonrasındaki beklentileridir. Hekiminiz, gıdı aldırma estetiği için size en uygun yöntem konusunda bilgilendirebilir. Hekiminiz ile görüşme sonrasında belirlenen plan doğrultusunda gıdı bölgesindeki fazla yağlar çıkarılabilir, aşırı deri alınabilir veya gerdirme işlemi uygulanabilir. Gıdı aldırma işlemindeki temel amaç ise boyun ve çene arasında kalan bölgenin kişinin yüz hatlarıyla uyumlu bir hale getirilmesidir.

  Gıdı Aldırma Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

  Gıdı aldırma estetiği, yetişkin yaştaki ve gıdı bölgesinde yağlanma, sarkıklık, buruşukluk gibi problemlere sahip olan bireyler için tercih edilen bir yöntemdir. Genç yaşlardaki kişilerde, gıdı bölgesinde sıklıkla yağlanma problemi sebebiyle estetik yapılır. Orta ve ileri yaş gruplarında ise bu bölgedeki cilt elastikiyeti de etkilendiğinden dolayı ek olarak germe ameliyatları işlemi de yapılır.

  İlerleyen yaş ile birlikte platysma kas güçsüzlüğüne bağlı olarak belirgin sarkma, buruşukluk gibi problemler ile karşılaşılabilir. Platysma, çene altı ile tüm boyun hattı boyunca ilerleyen geniş bir kastır. Sarkıklık problemi ile karşılaşıldığında, gıdı aldırma estetiği ile birlikte bu kasın gerdirilmesi işlemi de uygulanabilir. Bu sayede kişilerin genç bir boyun görünümü elde etmelerine destek olunur.

  Gıdı Aldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

  Gıdı bölgesinin düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen farklı estetik yöntemler söz konusudur. Gıdı aldırma olarak ifade edilen teknik ise çoğunlukla liposuction adlı bir işlemi içerir. Fakat kişiye özgü olarak, liposuction işlemi ile birlikte farklı teknikler de kullanılabilir. Gıdı aldırma estetiği içerisinde uygulanabilen farklı prosedürler ise aşağıdaki gibidir:

  • Servikoplasti: Boyun kısmındaki fazla cilt dokusunun düzeltilmesi operasyonudur.
  • Platysmaplasti: Platysma kasının gerdirilmesi şeklinde uygulanan bir cerrahi yöntemdir.
  • Liposuction: Fazla yağ dokusunun çıkarılması biçiminde gerçekleştirilen bir ameliyat tekniğidir. Gıdı aldırma estetiği için en sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Diğer yöntemler ile birlikte kullanımı da söz konusudur.
  • Botoks terapisi: Botulinum toksini olarak da adlandırılan bir maddenin doku içerisine enjekte edilerek bu bölgedeki sinir-kas iletiminin değiştirilmesidir. Kırışıklık, yaşlanma belirtileri gibi problemlerin giderilmesi amacıyla uygulanır. Ameliyatsız bir tekniktir.
  • Kybella enjeksiyonu: Yağ hücrelerini etkileyerek gıdı bölgesindeki fazla yağ depolanmasına karşı geliştirilen bir yöntemdir. Ameliyatsız gerçekleştirilir.
  • Diğer estetik yöntemler: Ultrason, lazer ve farklı enerji dalgaları aracılığıyla gıdı bölgesinin düzenlenmesi, düz bir görünüm elde edilmesi amacıyla uygulanır.

  Gıdı Aldırma Nedir

  Gıdı aldırma estetiği sırasında hangi yöntemlerin tercih edilmesi gerektiği konusundaki en doğru karara, uzman hekiminize danışarak varabilirsiniz. Doktorunuz, ameliyat öncesinde gerçekleştirdiği muayene ve ek tetkikler sayesinde beklentilerinize ve size en uygun programı hazırlayabilir.

  Operasyon gününde ise öncelikle genel anestezi uygulanır. Bu sayede herhangi bir ağrı veya acı duyusu oluşmaz. Ardından, gıdı bölgesine uygun odaklardan insizyon (kesi) açılır. İnsizyon içerisinden hedef alana ulaşılarak, fazla yağ ve diğer dokular çıkarılır. Sadece yağ dokusunun çıkarılmasının gerektiği durumlarda, liposuction işlemi uygulanır.

  Liposuction sırasında, hedeflenen yağ birikimleri çevre yapılardan ayrıştırılarak dışarıya alınırlar. Cilt gevşekliğinin gözlendiği durumlarda ise servikoplasti ve platysmaplasti uygulamaları eklenir. Servikoplasti sırasında fazla deri alınarak esnek, gergin ve stabil bir cilt görünümü oluşturulmaya çalışılır.

  Platysmaplasti esnasında ise gıdı ve boyun bölgesinde düz görünümün desteklenmesi amacıyla platysma kası gerginleştirilir. Tüm prosedürler ardından, kontroller yapılarak insizyon bölgesinden kademeli bir şekilde geri çıkılır. Bu sırada, kas ve diğer dokuların sabitlenmesi amacıyla cilt altı dikişler atılır. Cilt altı dikiş, dışarıdan görülemediklerinden ötürü sağlam materyaller kullanılarak gerçekleştirilir.

  Cilt katmanında uygulanan dikişlerde ise kozmetik görünümün etkilenmemesi açısından genellikle kendiliğinden eriyebilen türde ve ince iplikler kullanılır. İnsizyon hattı kapatıldıktan sonra operasyon bölgesinin pansumanı yapılarak bandaj uygulanır. Böylece operasyon tamamlanır.

  Gıdı Aldırma Nasıl Yapılır

  Gıdı Aldırma İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Gıdı aldırma estetiği sonrasında inflamasyon ve şişlik (ödem) oluşumunun önlenmesi amacıyla bandaj ve sargı uygulanır. Operasyon bölgesinde fazla kan veya diğer sıvıların birikmemesi için ise dren adı verilen küçük bir tüp yerleştirilebilir. Dren, hekiminiz tarafından gerçekleştirilen muayenelerde yeterli görüldükten sonra çıkartılır. İyileşme dönemi süresince enfeksiyon, inflamasyon ve ağrı gibi istenmeyen durumların önlenebilmesi için doktorunuz tarafından verilen ilaçları doğru şekilde kullanmanız gerekir.

  Ek olarak, özellikle ilk birkaç hafta boyunca yoğun fiziksel aktivitelerden kaçınmanız tavsiye edilir. İyileşme döneminde, ameliyat bölgenize zarar verebilen nitelikteki kimyasallardan kaçınmanız önerilir. Sigara tüketimi, doku iyileşmesini geciktirdiği için hem operasyon öncesi hem de sonrasında kaçınılması gereken bir davranıştır. İyileşme boyunca, doktorunuz tarafından önerilen güneş koruyucu ürünleri kullanarak cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Genellikle iki hafta içerisinde iş yaşantısına dönülebilir. Gıdı aldırma estetiği sonrasında aklınıza takılan tüm sorular için, öncelikle hekiminize danışarak doğru biçimde bilgi almanız önerilir.

  Gıdı Aldırma Hakkında Sıkça Sorulanlar

  Gıdı Aldırma İşlemi Sonrasında İz Kalır Mı?

  Yüz ve boyun bölgesi, dışarıdan net bir şekilde görünür olan kozmetik odaklar arasında yer alır. Dolayısıyla bu alanlara uygulanan işlemler sırasında da kalıcı iz oluşmamasına önem verilir. Estetik ameliyatı sırasında açılan insizyon, hekimin hedef dokulara erişebilmesi için yeterli ve mümkün olduğu kadar küçük boyutta açılır. İnsizyonlar, özellikle cildin doğal hatları içerisine gizlenebilen konumlarda seçilir. Bu sayede iyileşme sürecinin tamamlanmasının ardından dışarıdan gözle görülebilir bir iz oluşmaz.

  Gıdı Aldırma Sırasında Ağrı Oluşur Mu?

  Her operasyonda olduğu gibi gıdı aldırma estetiği sırasında da uygun anestezik ve sedatif ilaçlar kullanılır. Sedasyon, bireyi operasyon boyunca sakinleştirerek uyku haline sokar. Anestezi ise kişinin ağrı ve acı duyumlarının ortadan kaldırılması için uygulanır. Bu sayede gıdı aldırma işlemleri sırasında ağrı oluşumu engellenir. Operasyon sonrasında ise hekiminiz tarafından önerilen anti-inflamatuvar türdeki ağrı kesici ilaçları kullanarak konforlu bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

  Gıdı Aldırma Ne Kadar Süre Etkilidir?

  Gıdı aldırma estetiği, kişinin yaşam tarzında ve kilosunda belirgin bir değişim olmadığı sürece kalıcı bir işlemdir. Bu yöntem sayesinde bireyler, arzu ettikleri genç ve estetik boyun görünümünü elde edebilirler. Başarılı sonuçlar için ise operasyonu gerçekleştiren ekibin uzmanlığı kadar iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken tüm konulara yeterli özen gösterilmesi de önemlidir.

  Gıdı Aldırma Fiyatı Nedir?

  Gıdı aldırma estetiği için işlemin uygulandığı merkez, uygulanan teknikler ve cihazlar, operasyon sonrası konaklama gibi faktörlere bağlı olarak değişken fiyatlar söz konusudur. Gıdı aldırma işlemini düşünüyorsanız, öncelikle bu alanda uzman bir hekim ile görüşmeniz önerilir. Bu sayede görüşme sırasında en uygun olan yöntemler hakkında bilgi edinebilir ve net bir fiyat öğrenebilirsiniz.

  Çokça araştırılan konuların başında “Gıdı aldırma kaç TL?” sorusu gelir. Gıdı Aldırma Fiyatları: 6000 ₺ – 9000 ₺ aralığındadır. Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 555 104 56 60 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  Call Now Button
  × WhatsApp