fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Gıdı Aldırma Fiyatları

gıdı aldırma ameliyatıYüz bölgesinde kişinin yaşlı görünmesine yol açan çeşitli nedenler olabilir. Bunların içinde gıdı bölgesi oldukça önemlidir. Sarkmış gıdı ile dolaşmak pek hoş olmaz. Gıdı bölgesini makyaj yapma, fular takma gibi uygulamalarda gizleyemez. Bu nedenle operasyon yaptırmak kaçınılmaz olabilir. Gıdı aldırma fiyatları konusunda bir merkezden bilgi alabilirsiniz. Gıdı bölgesinin durumuna göre kişiye özel belirlenen fiyatları öğrenebilirsiniz.

 

Gıdı bölgesindeki deformasyon 30 lu yaşlardan itibaren etkili olmaya başlayabilir. Kadınlar 30-60 yaş arasında eğer gıdı bölgesinde yağlanma, sarkma gibi etkiler olursa psikolojik olarak olumsuz etkilenebilir. Bu sorun aynı zamanda kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Bundan estetik operasyon yardımıyla kurtulmak mümkündür. Gıdı estetiği kapsamında yapılan gıdı aldırma operasyonu eşliğinde boyun estetiği operasyonu da yapılırsa harika sonuçlar alınabilir.

 

 

Gıdı aldırma ne zaman gerekli olur?

 

Gıdı bölgesi anatomisi yağ dokusu ve kas dokusundan meydana gelir. Çenemizi açmamızı sağlayan da bu kas dokusundaki kaslardan biridir. Genç yaşlardan itibaren gıdı bölgesindeki kas dokusunda sarkma olabilir. Sıkça kilo alıp vermekte gıdı derisinin sarkmasına ve deforme olmasına neden olabilir. Yaşın ilerlemesi de gıdı derisinin gerginliğini kaybetmesinde etkilidir.

 

Gıdı aldırma sayesinde kişiler ortalama 15 yaş genç görünmeye başlayabilir. Bu etki uzun süre etkisini korur. Gıdı sarkması erkeklerde genellikle kilo probleminden, kadınlarda ise yaşın ilerlemesinden kaynaklanır. Gıdı çeneden başlayarak boyun kısmının altına kadar uzaman bölgeyi kapsar. Genç görünen yüzün gıdı bölgesi çeneye paralel olur. Karşıdan bakıldığı zaman gıdı bölgesinde sarkma olmamalıdır. Gıdı sarkması olursa bütün yüzü etkileyecek bir görünüm oluşur. Yüzdeki başka şekil bozuklukları bir nebze makyajla kapatılabilirken, gıdı bölgesindeki sorunları kapamakta mümkün olmaz.

 

Vücuttaki en ince kas gıdı bölgesinin boydan boya kaplar. Mimikleri de destekleyen bu kas grubu dış etkenlerden özellikle kilo alıp vermeden etkilenir. Gıdı estetiğini bozan etkenlerin başında fazla kilolardan dolayı yapılan diyetlerdir. Kilo değişimleri, yaşın ilerlemesiyle vücuttaki sıvı içeriğinin azalması sarkmaya neden olabiliyor. Özellikle gıdı bölgesindeki kasın deforme olması cerrahi girişim ile gideriliyor. Gıdı aldırma ameliyatı bu bölgedeki sorunların giderilmesini sağlar. Gıdı aldırma fiyatları hastalar açısından operasyonun sağladığı faydaların yanında pek önemli değildir.

 

 

Gıdı aldırma fiyatları nedir, hangi yaşlarda yapılır?

 

Gıdı aldırma operasyonu yüz için yapılan cerrahi operasyonlar içinde en fazla gençleşmeyi sağlayan bir işlemdir. Yani gıdı bölgesinde yapılan estetik müdahale kişiyi beklediğinden daha genç gösterir. Gıdı bölgesi deformasyonlarında 30-40 yaşları arasında klasik liposuction ve lazer lipoliz yöntemleri, 50 yaşından sonra ise gıdı aldırma operasyonu uygulanır. Küçük deformasyonlarda ise lokal anestezi ile liposuction uygulaması başarılı bir şekilde uygulanabilir. Gıdı aldırma fiyatları bu alanda uzman bir estetik cerraha danışılarak öğrenilebilir.

 

 

Gıdı aldırma zor olur mu?

 

Gıdı aldırma operasyonu hastaları tedirgin edecek bir estetik uygulama değildir. Bu operasyon konuşma ve ses kalitesini de olumsuz etkilemez. Ayrıca mimik kaybı gibi riskleri de yoktur. Gıdı aldırma sırasında sarkmanın derecesine göre eğer lazerle sıkılaştırma işlemi yapılacaksa lokal anestezi altında operasyon yapılarak hasta aynı günde taburcu edilir.

 

 

Gıdı aldırma için zamanlama önemli mi?

 

Gıdı aldırma bölgede sarkmanın başladığı ancak henüz belirgin hale gelmediği zaman uygulanmalıdır. Gıdıda gevşeklik ve sarkma arttığı zaman sorun küçük bir müdahale yerine komplike operasyonlarla giderilebilir. Küçük deformasyonlarda liposuction, hafif cilt sarkması olduğunda lazerle sıkılaştırma, ileri derecedeki gıdı sarkmasında ise gıdı aldırma ameliyatı uygulanır.

 

 

Gıdı aldırma fiyatları nasıl belirlenir?

 

Gıdı aldırma fiyatları yapılacak işlemlere göre belirlenir. Gıdı sarkmasının derecesi, bunu gidermek için yapılacak estetik işleme bağlı olarak fiyatlandırma yapılır. Bunun yanında estetik cerrahın deneyimi, operasyonun yapılacağı merkezin sunduğu tıbbi olanaklarda fiyatlara etki eder. Ayrıca gıdı aldırma operasyonunun hangi teknikle yapılacağı da fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

 

 

Gıdı aldırma kalıcı oluyor mu?

 

Gıdı aldırma etkisini uzun yıllar koruyan bir işlemdir. Bu lazer lipoliz ile yapılırsa hastalar 3-4 günde, liposuction ile yapılırsa bir hafta içinde, gıdı germe operasyonu ile yapılırsa 10 gün içinde normal yaşamına geri dönebilir. Gıdı germe ameliyatı dışında hastalarda belirgin iz kalmaz. Ameliyatta ise saç içinde ya da kulak arkasında çok rahatsız edici olmayan izler kalabilir.

KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

“Gıdı Aldırma Fiyatları” için bir cevap

  1. Cengiz dedi ki:

    Merhaba astım hastası olan gıdı aldırma ameliyatı olabilirmi risk varmıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir