1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Genital Estetik
Genital Estetik İstanbul

Genital Estetik Ameliyatı Nedir ?

Dış genitala bağlı organların kendi içindeki kısımlarının birbirine uyumlu hale getirilmesi işlemine genital estetik denir. Bölümlerin birbirine olan uyumsuzluğu ameliyatla düzeltilerek, neden olduğu estetik sorununa çözüm bulunur ve hasta uyumlu ve sağlıklı bir genital bölgeye sahip olur. Genital bölgede yaşanan sağlık ve estetik bozukluk sıkıntıları, psikolojik sorunlara neden olduğu için evlilikte çiftler arasında büyük problem oluşmasına neden olmaktadır. Kadının cinsel organını estetik bulmaması, utanç, yanlış anlaşılma, çekingenlik gibi duygu durum değişikliklerine etkilemektedir. Bu durum ise çiftler arasında cinsel sorunlara etki etmektedir. Kurumumuzda genital estetik operasyonları başarıyla ve sorunsuz şekilde yıllardır yapılmaktadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Genital Estetik

  Yapılmadan Önce Hangi Problemlerle Karşılaşılır?

  Günümüzde yoğun yapılan genital estetik operasyonları kadınların dile getiremediği pek çok soruna çare olup olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır. Genital bölge ile problemler kadınlarda psikolojik sorunlara yol açacağı gibi cinsel hayatı da olumsuz etkilemektedir. Bununla birlikte sağlık problemi de oluşturmaktadır. Örneğin genital bölgedeki dış dudak, iç dudağı dış etkenlere karşı koruyan bir bölümdür. İç dudağın dış tarafa sarkması kadınların enfeksiyon kapmasına neden olur. Genellikle normal doğum yapan annelerde sık görülen genital bölgenin iç dudağının sarkması, ergenlik döneminde dahi görülebilen yapısal bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda genital estetik operasyonu uygulanabilir.

  Genital Estetik

  Vajinanın Hangi Sorunlarında Düşünülebilir?

  Genital estetik bugün Dünya çapında popüler bir estetik operasyon branşı olarak bilinmektedir. Genital bölgenin genel cerrahi problemlerinde plastik cerrahi ameliyatları da oldukça sık bir şekilde yapılmaktadır. Bu çerçevede vajinanın daraltılması, iç ve dış dudak sarkmalarının düzeltilmesi, vajinadaki şekil ve diğer bozuklukların giderilmesi, vajinanın bulunduğu bölge ve genital organdaki bazı konjenital anomalilerin ya da sonradan ortaya çıkan şekil ve görünüm bozukluklarının giderilmesi estetik ve plastik cerrahinin alanına girmektedir.

  Genital Estetik

  Uygulanan Operasyonlar Nelerdir?

  Genital estetik genital bölgedeki birkaç bölüme uygulanabilir. İlk olarak pubis denilen genital bölgedeki kemiğin ön kısmındaki yağlı bölgenin çıkıntılı bir görünüm alması veya sarkık olmasıdır. Burada bahsettiğimiz sarkıklık karın germe operasyonu ile birlikte de değerlendirilebilir. Bu durumlarda başarıyla yapılacak operasyon liposuction ya da askılama yöntemidir.

  Genital estetik operasyonu uyguladığımız bir diğer problem genital bölgedeki büyük dudakların çok büyük bir görünümde olması ya da sarkık olması, çok sık ve aşırı kilo alıp vermeden dolayı ciddi derecede küçülmesi ve buruşuk bir hal alması durumudur. Bu tarz problemlerde hastada volüm kaybı söz konusu ise dolgu yapılarak ya da hastanın yine kendisinden alınacak yağ enjeksiyonu sayesinde dış dudakların büyütülmesi söz konusu olabilmektedir.

  Genital estetik operasyonlarından biri de genital bölgedeki iç dudağın küçültülmesi işlemidir. Bu konuda kliniğimize başvuran hasta sayısı oldukça fazladır. Yaygın bir problemdir. Genital bölgedeki dış dudakların dışına doğru sarkması şeklinde ortaya çıkan bu problemde hasta hijyen ve estetik açıdan oldukça rahatsızlık yaşamaktadır. İç dudak küçültme operasyonu ile bu sorun başarıyla ortadan kaldırılmakta, hasta estetik görünümü elde etmektedir.

  İç Dudakların Küçültülmesi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Bazı kadınlarda vajinanın iç dudakları doğuştan ya da sonradan normalden daha büyük ve sarkık olabilmektedir. Bu durumda hem estetik hem sağlık açısından ciddi rahatsızlık vermektedir. Bu tarz rahatsızlığı olan kadınlara uygulanacak genital estetik operasyonu Labioplasti işlemidir. 

  Genital Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

  Yaklaşık 30 dk. da gerçekleşen bu genital estetik operasyonunda lokal anestezi kullanılarak, önce küçük dudakların uyuşturulması ve sonrasında iç dudaklar, dış dudakların dışına sarkmayacak şekilde küçültme işlemi sıralanır. Operasyon esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır.

  Genital Estetik Kimlere Uygulanır?

  Genital estetik için dış bölgede çalışıldığı için evli veya bekar olmak gerekmez, ergenlik çağını aşmış genital bölgesinde sağlık ve estetik açıdan sorun yaşayan herkese uygulanabilir. Çocuklarda meydana gelen cinsel bölgeye ilişkin sorunlar farklı bir branşta değerlendirilir.

  Genital Estetik Ameliyatı Süreci Sonrası İyileşme

  Genital estetik operasyonu oldukça basit ve kısa sürede iyileşme süreci olan bir operasyondur. Operasyon sonrası hastamız 1 gün hastanede yatış işlemi gerçekleşir. Ameliyat yapılan bölgede hassasiyet, ağrı ve dış dudaklarda ödem oluşabilir. Bu durumlar çok normal olup en fazla 10 gün içinde iyileşme süreci tamamlanır. Eriyen dikişlerin ise 1 aylık zaman zarfında iyileşmesiyle hasta tamamen bu dönemden uzaklaşarak sağlığına kavuşur.

  Sizin Yorumunuz