1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Genital Estetik
Genital Estetik İstanbul

Genital Estetik

Kadınlar güzellik konusuna çok önem vermekte ve önemsemektedir. Bu yüzden güzellik için her şeyi yapmaktadırlar. Kendini güzel bulmayan kadınların psikolojileri de bozulmaktadır. Kendilerine güvenmemekte ve ilişkilerinde sorun yaşamaktadırlar. Genital bölgenin de kadınlar için estetik güzellikte olması gerekmektedir. Bu yüzden gerekli durumlarda genital estetiğe başvurmaktadırlar. Genital yapıyı birçok bölüm oluşturmaktadır. Bu bölümler vagen, labium minus, labium majus, mons pubis ve kızlık zarıdır. Bu bölümler ile ilgili oluşan deformeler için genital estetik yapılmaktadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım



  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Genital Estetik

  Nedir?

  Genital estetik nedir? Genital estetik genital yapıdaki deformeler ya da bozukluklar gibi nedenlerden yapılan estetik işlemleridir. Yaşlanma ve doğum gibi durumlar genital bölge ile ilgili deformeler yaşatabilmektedir. En çok bu durumlardan dolayı genital estetik yapılmaktadır. Bu durumlar kadınlar için partnerleri le ilişkilerde özgüven eksikliği yaşamalarına neden olmaktadır. Bu estetiğin içerisinde kızlık zarı dikimi, vaginoplasti, vajina beyazlatma, labioplasti ve mons pubis bulunmaktadır.

  Genital Estetik Fiyatları

  Genital estetikfiyatları kliniklere göre değişmektedir. Ve aynı zamanda fiyatları etkileyen diğer unsurlar ise yapılacak olan genital estetik çeşididir. Bir vajina beyazlatma işlemi vaginaplasti işlemine göre daha uygun bir fiyatta olmaktadır. Estetik yapılacak yerin alanında uzmanlaşmış ve deneyimli kişiler tarafından yapılması da fiyatları etkileyen unsurlardandır

  Genital Estetik İstanbul

  İstanbul büyük bir şehir olduğu için genital estetik için birçok klinik bulunmaktadır. Fakat hem cinsel sağlık açısından hem de estetik görünüm açısından bu kliniklerin iyi ve uzman olması gerekmektedir. Aksi takdirde büyük problemlere yol açılabilmektedir. Genital estetik İstanbul için kliniğimiz alanında uzmanlaşmış deneyimli doktorlarımız ile hizmet vermektedir. Her türlü genital estetiği kliniğimiz sunmaktadır.

  Genital Estetik

  Ameliyatsız

  Genital estetik ameliyatsız şekilde yapılacak bazı işlemler vardır. Bunlar genital bölge beyazlatma ve vajinal kuruluğunun önlenmesi işlemleridir. Genital bölge beyazlatma işlemi gebelik, polikistik over sendromu, doğum kontrol hapları ve hormon düzensizlikleri gibi nedenlerden dolayı koyulaştığı için bu işlem uygulanmaktadır. Fraksiyonel karbondioksit lazeri kullanımı ile genital bölge soyulur ve rengi açılır. Aynı zamanda lazer sayesinde rengin koyulaşmasını sağlayan hücreler de yok edilir. Bu işlem ile bu bölgenin rengi 3 tona kadar açılabilmektedir. Vajinal kuruluk ise femirenew uygulaması kullanılarak yapılmaktadır. Bu uygulama ile vajinanın bağışıklık sistemi güçlendirilir ve normal PH değerine getirilir. Böylece kuruluktan kurtulma sağlanır.

  Genital Estetik Ameliyatı

  Genital estetik ameliyatı içerisinde birçok bölüm bulundurduğu için bütün işlemler farklı olmaktadır.

  Kızlık zarı dikimi: Kızlık zarı dikimi yöntemi değişmektedir. Bu yönteme doktor ve hasta beraber karar vermektedir. Ameliyatın genel anestezi ya da lokal anestezi olması da hastanın durumuna göre belirlenmektedir.

  Vaginoplasti: Vajinal daraltması olaraktan geçmektedir. Vajinanın sıkılaştırılması ya da daraltılması için vajina duvarına yapılan bir ameliyattır. Özellikle doğum sonrası vajinanın şekli bozulduğu için bu ameliyat yapılmaktadır.

  Lapioplasti: Vajinada yer alan iç dudakların ameliyat edilmesine lapioplasti adı verilmektedir. Bu dudakların bazı sebeplerden ötürü normal boyuttan daha büyük olması ya da sarkması durumunda bu operasyon yapılmaktadır.

  Mons pubis: Kadınlardaki cinsel organın üstündeki yağlı tabakaya mons pubis adı verilmektedir. Bu bölgenin çok yağlı olması pantolon dışından da belli olmasına neden olmaktadır. Bu sebeple mons pubis estetiği yapılmaktadır.

  Genital Estetik Sonrası

  Her genital estetik sonrası yapılacak ve dikkat edilecek hususlar yapılan işlemlere göre değişmektedir. Kızlık zarı dikiminden sonra dikiş yerlerinin kuru tutulması gerekmektedir.2 gün içerisinde duş alınması da sakıncalıdır. Vaginoplasti işleminden sonra kabız kalınmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden beslenme düzeni ona göre ayarlanmalıdır. İşlem yapılan bölgeye buz uygulaması yapılmalıdır. Lapioplasti ameliyatından sonra ilk 3 gün duş alınmamalıdır. Buna ek olarak genital bölgenin temizliğine büyük titizlik ile dikkat edilmelidir. Son olarak mons pubis ameliyatından sonra 1 hafta cinsel ilişkiden kaçınılması gereklidir.

  Genital Estetik

  Nasıl Yapılır?

  Genital estetik nasıl yapılır? Genital estetik işlem türüne göre lokal anestezi, genel anestezi ya da anestezisiz şekilde yapılabilmektedir. Ameliyat gerektirmeyen işlemler kısa sürede lazer ile yapılmaktadır.

  Genital Estetik Nasıl Uygulanır?

  Genital estetik nasıl uygulanır? Bu soru estetik olmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. İşlemler acısız bir şekilde yapılmaktadır. Vajina beyazlatma işleminde bir lazer yardımı ile genital bölge soyularak rengi açılır. Tek bir seansta bu işlem yapılabilmektedir. Vajina kuruluğu işleminde ise femirenew uygulaması ile vajinanın bağışıklığı güçlendirilir ve Vajina içerisinin PH durumu normal seviyeye getirilerek kuruluk giderilir. Kızlık zarı dikiminde lokal anestezi uygulanır. Dikimin nasıl yapılacağı hastaya göre belirlenir. Kısa süreli ve uzun süreli dikim olarak 2’ye ayrılır. Ve Uzun süreli dikimde flep yöntemi ile vajinanın alt duvarından bir doku parçası çıkartılarak vajinanın yan duvarına dikilir. Böylece vajina girişi daralır ve cinsel ilişki sırasında dikilen doku yırtılarak oradan kan gelmesi sağlanır. Kısa süreli dikimde ise vajina içine dikiş atılır ve ilişki sırasında kanama gelmesi sağlanmaktadır.

  Vaginoplasti işleminde vajinanın girişindeki dokular çıkartılır ve dokular üst üste dikilir. Böylece vajina daraltılmış olur. Ameliyat genelde 45 dakika ve 1 saat arasında sürmektedir. Lapioplasti ameliyatında sarkık ve büyük görünüme sahip vajinanın dudak kısımları çıkartılır. Ve yerlerine estetik dikiş atılır. Ameliyat genelde 45 dakikada bitebilmektedir. Son olarak ise pubis ameliyatında amaç fazla yağı ve deriyi almaktadır. Bu yüzden fazla yağı çıkarmak için liposuction işlemi yapılmaktadır. Kasık bölgesine bir kesi atılır. Fazla deri oradan çıkartılır ve kalan deri yukarıya doğru çıkartılır. Daha sonra dikişler ile açılan kesi kapatılır ve işlem sonlandırılır.

  Genital Estetik Aşamaları

  Genital estetik aşamaları şu şekilde gerçekleşmektedir.

  • İlk olarak hastanın şikâyeti değerlendirilir.
  • Daha sonra ön muayene yapılır ve muayeneden sonra yapılacak işleme hasta ile karar verilir.
  • İşlem sırasında hangi anestezi kullanılacağı hastanın durumuna göre değişmektedir.
  • İşlem günü ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra hasta kısa bir süre gözetim altında tutulur ve daha sonra taburcu edilir.
  Sizin Yorumunuz