Skip links
gamze estetiği

Gamze Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır? 2024 Fiyatları

  Gamze nedir?

  Gamze yanak kasında derinin sıkışması sonucu oluşan girintidir. Güzellikle bağlantılı olduğu kabul edilse bile aslında bir kusurdur. Her insanda gamze olmaz. Bu sebeple bazı kişiler gamze estetiği yaptırırlar.

  Gamzenin oluşumunu incelemek istediğinizde yüzdeki kaslara bakmanız gerekir. Gülümsediğiniz zaman ağzınızın kenar kısımlarını kaldıran önemli bir kas vardır. Bu kas ikiye bölündüğünde yanaklarınızda gamze oluşturur.

  Gamzelerin sağlık üzerinde herhangi bir olumsuz etkileri yoktur. Bununla birlikte bazı kültürlerde gamze şans anlamına gelir. Pek çok kişiye göre gamzeli insanlar daha alımlı ve daha zarif yüz ifadelerine sahiptirler.

  Gamze estetiği nedir?

  Gamze estetiği yapıldığında herhangi bir iz bırakmaz. Çünkü işlemler ağzın içinden gerçekleştirilir. Dışarıda herhangi bir dikiş izi olmayacağından herkesin yaptırmak isteyebileceği tarzda bir estetik işlemidir.

  Estetik süreci oldukça hızlı bir şekilde ilerler. Cerrahi müdahalelerin gerçekleştirildiği prosedürler çok uzun iyileşme sürelerine sahiptirler. Estetik ameliyatın yapılması 40 dakika sürer ve iyileşme süreci hızlıdır.

  Gamze estetiğinin geri dönüşü var mı?

  Gamze estetiğinin geri alınması mümkündür. Zarafetinizde beklediğiniz değişimi elde edemezseniz gamzeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Estetik prosedürünü tersine çevirmek hızlı ve kolay bir işlemdir.

  Gamze estetiğini geri aldırmak istediğinizde doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekir. Ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu iyi bilmelisiniz. Çünkü işlemi geri almak için önceden oluşturulan dikişler kaldırılmalıdır.

  Gamze ameliyatı kalıcı mı?

  Gamze ameliyatı belirli durumlarda kalıcı bir prosedür değildir. Gamzenin zamanla ortadan kaybolabilmesi mümkündür. Ayrıca bir dikiş koptuğunda gamzenizi kaybedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ek müdahaleler gerekir.

  Estetik hizmetini profesyonel bir yerden almadığınızda gamzenin oluşmaması söz konusu olabilir. Gamzenin oluşabilmesi için ameliyattan sonraki ilk hafta doktorunuzun tüm tavsiyelerine uymanız önemlidir.

  Gamze ameliyatı kimlere yapılabilir?

  Gamze ameliyatı herkes için uygun bir prosedürdür. Sadece 18 yaşın üstünde olmak gerekir. Ayrıca cildinizde herhangi bir rahatsızlığın olmaması önemlidir. Bir cilt rahatsızlığınız varsa sorun yaşayabilirsiniz.

  Hizmet aldığınız doktor mutlaka önceden çeşitli testler yaparak cildinizin durumunu kontrol etmelidir. Estetik ameliyatına uygun olduğunuz kabul edilirse prosedürden gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz.

  Gamze estetiğinin yan etkileri nelerdir?

  Gamze estetiği ameliyatının ardından komplikasyon oluşması sık görülen bir durum değildir. Eğer komplikasyon oluşursa doktorunuzun hemen müdahale etmesi gerekir. Olası komplikasyonların gelişmesi sağlığınızı etkilerler.

  Ameliyat yerinde kanama, yüz sinirlerinde hasar oluşumu, enfeksiyon, kızarıklık ve şişlik gibi durumlardan herhangi biriyle karşılaşırsanız hemen doktorunuza başvurmalısınız. Özellikle enfeksiyon ciddi bir problem olabilir.

  Bel gamzesi estetiği nedir?

  Bel gamzesi sırtınızın alt kısmında yer alan girintilerdir. Girintiler omurgaya yakın bir noktada kalçanızın üstünde yer alırlar. Oluşumlarında en büyük rol kısa bir bağdır. Bel gamzesine aynı zamanda Venüs gamzesi denir.

  Venüs gamzesi olarak adlandırılmasının sebebi beldeki gamzelerin güzellikle ilişkilendirilmesidir. Beldeki gamzelerin oluştuğu noktalarda kas yer almaz. Bel gamzeleri sadece kilo vererek daha belirgin hale getirilirler.

  Belinizde gamze olması sizin için çok önemliyse belirli bir estetik operasyon sürecinden geçmeyi kabul ederek onlara sahip olabilirsiniz. Bel gamzeleri için takip edilecek prosedür yüzde gamze oluşturulmasından biraz farklı olabilir.

  Gamze estetiği nasıl yapılır?

  Gamze estetiği yaptıran kişilerin sayısı gün geçtikçe artış gösterir. Bu estetik ameliyatına başvuran kişilerin genel motivasyonu daha güzel gözükmek istemeleri ve işlemin oldukça basit bir şekilde yapılmasıyla alakalıdır.

  Gamze estetiği yaptıran kişiler daha zarif bir görünüşe sahip olurlar. Gülümsediklerinde kendilerini daha iyi hissederler. Tüm bu kazanımları derin cerrahi yöntemler olmadan kalıcı bir şekilde elde edebilirler.

  Gamze estetiğinin yapılışı bir ayakta tedavi yöntemine benzer. Gamzenin oluşturulabilmesi için kişinin cildinin ameliyata uygun olması gerekir. Tüm işlemlere başlamadan önce mutlaka cerrahi konsültasyon gerçekleştirilir.

  Kişinin estetik operasyona uygun olduğuna kanaat getirilirse gamzenin oluşturulacağı alana lokal anestezi yapılır. Ardından ağzın içinde ufak bir kesik oluşturulur. Kesiğin sebebi kas dokusunun kaynaştırılmasıdır.

  Ağız içerisinde açılan kesiğin iyileşme süresi 6-12 ay aralığında değişebilir. Gamze estetiği ise 30-60 dakika süren bir işlemdir. Estetiğin etkileri anında görünmez. Gamzenin tam olarak şekillenmesi için birkaç hafta geçmelidir.

  Gamze estetiği ameliyatı riskli mi?

  Gamze ameliyatı risk taşıyan bir prosedür değildir. Ameliyata geçilmeden önce tüm kontroller yapılır. Cildinizin ameliyata uygun olup olmadığı ve ek hastalıklarınızın bulunup bulunmadı detaylıca incelenir.

  Doktorunuz onay verdiğinde gamze estetiği yaptırabilirsiniz. Komplikasyon riski oldukça düşüktür. İyileşme süreci için size sunulan tüm önerileri takip etmeniz durumunda hiçbir sorun yaşamadan gamzelere kavuşabilirsiniz.

  Gamze estetiğinde iyileşme ne kadar sürer?

  Gamze ameliyatını diğer estetik operasyonlarla karıştırmamak gerekir. Ameliyattan sonra herhangi bir yan etkiyle ve komplikasyonla karşılaşmadığınız sürece doktorunuz eve gitmenize izin verebilir.

  Genel olarak ameliyat yerinin uygun bir şekilde bakımının yapılması gerekir. İyileşme sürecini desteklemek için bazı ilaçlar kullanmanız istenebilir. Böylece iyileşme sürecini sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz.

  Ameliyattan sonra gamzeleriniz hemen görünürler. Ancak iyileşme sürecine sadık kalmalısınız. Yüzünüzün şekil alması için en az 2 ay gereklidir. Ayrıca, dikişlerin alınması gibi bir işleme gerek yoktur.

  Gamze estetiği fiyatları nedir?

  Gamze estetiği fiyatları hastadan hastaya değişiklik gösterir. Yapılacak ameliyat için ihtiyaç duyulan gereksinimlerden iyileşme sürecine destek olacak ilaçlara kadar pek çok farklı faktör söz konusudur.

  Doktorunuza danıştığınız zaman ameliyat öncesinde fiyat konusunda net bir bilgi edinmiş olursunuz. Ancak ne olursa olsun ameliyat sonrasında sorun yaşamamak için profesyonel bir yerden hizmet almalısınız.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp