1. Flora Klinik
 2. /
 3. Saç Ekimi
 4. /
 5. Fue Saç Ekimi İstanbul
Saç Ekimi İstanbul

Fue Saç Ekimi

Fue (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi, saç köklerinin uzman anestezistlerce lokal ansteziyle özel cihazlarla saç uçlarının tek tek alınarak saçsız alanlara, saçın doğal çıkış yönünde yeniden ekilmesi işlemidir. FUE saç ekiminin ileri teknolojileri sayesinde hastalar operasyonların ardından 3 ila 10 günlük bir dinlenmenin ardından normal hayatlarına geri dönebilir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Fue Saç Ekimi

  Saç Ekimi Nedir, Kimler Ektirebilir ?

  FUE operasyonu ile saç ekimi hızlı, basit kesi oluşmadan, dikiş atılmadan ve saç köklerinin alındığı bölgelerde sadece ince çizikler oluştuğu için dünyada en yaygın saç ekim yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

  Saç ekimindeki amaç, herhangi bir nedenden dolayı saçlarını kaybetmiş olan kişiye vücudunun belli bir noktasından alınan sağlıklı saç veya kıl greftlerini teknolojik yollarla saçın eksik olduğu bölgeye entegre ederek ona doğal saçlı görünüm vermektir.

  Saç ekiminin süresi, saç ekilecek bölgeye göre yaklaşık olarak 6 ila 8 saat arasında zaman zaman ara vererek işlem gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi, kadın erkek fark etmeksizin 20 yaş üstü hastalara uygulanabilen bir işlemdir. Genellikle kellik sebebiyle erkeklerin tercih ettiği bir işlemdir ancak sadece kellikte değil, saç dökülmeleri ve seyrelmelerinde de yapılır.

  FUE Saç ekimi konusunda tecrübeli cerrahlarımız ile birlikte hem sağlıklı hem de estetik açıdan sizi tatmin edecek bir operasyon yapılacaktır. Flora klinik istanbul’daki şubelerinde fue saç ekimi sayesinde tatmin edici sonuçlar alınabilir.

  Fue Saç Ekimi

  FUE Saç Ekimi nasıl yapılır? Ameliyat öncesi bilgiler

  FUE Saç ekimi operasyonu kelliği tamamen bitiren bir estetik operasyondur. Birçok kurum bu işlemi gerçekleştirmektedir, fakat bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri de saç ekiminin geri dönüşünün olmamasıdır. Saç ekimi işlemi öncesinde Flora Klinik cerrahları tarafından modern teknolojik aletlerle operasyon bölgesindeki durum incelenmektedir.

  Ardından kellik durumu, saç greftlerinin yapısı, operasyonda kullanılacak greft (saç grefti) sayısı, operasyonun süresi ve operasyon yapılacak bölgede çizgi hattı belirlenir. Saç ekimini doğal kılan ön saç çizgisidir. Ön saç çizgisi oluşturulurken Da Vinci’nin yüz hattı esas alınır. Da Vinci’nin yüz hattına göre saç çizgisiyle kaşlar arası mesafe yüzün üçte birini oluşturur. Ön saç çizgisi “V” ve “U” şeklinde yapılır.

  FUE saç ekiminde, ense kökündeki saçlar testosterona karşı duyarsız olduğu için dökülme ihtimali daha düşüktür. Bu yüzden buradaki saçlar kullanılarak doğal görünümlü saçlar elde edilecektir. Eğer ense kökündeki saçlarda döküldüyse vücudun başka bir bölgesindeki kökler kullanılabilir.

  Fue Saç ekimi ameliyat öncesinde ise perasyon gününden en az 10 gün önce kan sulandırıcı gibi kullanılmasına son verilmelidir. Operasyon öncesi kan testi yapılarak kandaki hepatit B ve C miktarı, şeker miktarı, kanın pıhtılaşma hızı gibi etkenlerin de göz önünde bulundurulması gerekir. Ayrıca saç ekiminin öncesinde sigara ve alkolden uzak durulmalıdır.

  Ekilen Saçlar ne zaman çıkar ve uzar?

  FUE saç ektirme ameliyatı yaptırdıktan sonra kişiye göre değişen koşullarda yaklaşık olarak 6 ay sürmektedir. 10 ay içerisinde de normal bir şekilde uzamaya ve gelişmeye başlar. İlk 6 haftadan sonra ekilen saçlarda şok dökülme olarak kabul edilen saç dökülme süreci meydana gelir, bu çok normal ve beklenen bir durumdur. Bu dökülen saçlar 4 ila 8. ayda yeniden ve bir daha dökülmemek üzere tekrar çıkmaktadır.

  Saç ekimi lokal anesteziyle uygulanan, ortalama 5-8 saat arası süren ve acı hissedilmeyen bir işlemdir. Günümüzde kullanılan en yeni teknolojiyle uygulanan teknik FUE (Folicular Unite Exraction) tekniğidir. FUE tekniği dikişsiz ve iz bırakmayan bir uygulamadır. İşlem 4 aşamalı olarak gerçekleşir:

  1. Anestezi Aşaması

  Öncelikle kişinin saçları tıraş edilir. Sonrasında lokal anestezi işlemi uygulanır.

  2. Ekilecek Saç Greftlerinin Toplanması

  Ense ya da kulak arkasından sağlıklı saç greftleri tek tek alınır. Saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğüne göre gerekli görülürse göğüs veya kol bölgesinden de greft alımı yapılabilir. FUE yöntemi ile tek tek toplanan saç greftleri, diğer yöntemlere kıyasla kesi atılmadığı için çok daha az tahribat oluşturduğundan iyileşme süreci daha kısa sürer.

  3. Ekim Yapılacak Alanda Kanallar Açılması

  Uygulama öncesi belirlenen ön saç çizgisi doğrultusunda saçların doğal çıkış yönüne ve kıl greftlerinin kalınlığına göre ekilecek her bir saç greftleri için açılan kanallardır.

  4. Saç Greftlerinin Kanallara Ekilmesi ve Süreç

  Son aşamada, açılan kanallara saç greftlerinin yerleştirilmesi yapılır. Bölge ekim işleminden sonra bandajla kapatılır. Hasta birkaç saat içerisinde taburcu edilir. Aylık tedavi takvimi yapılır kontroller düzenli sağlanır ve 6 ay sonra ekilen saçların çoğu çıkmaya başlar..

  Fue Saç Ekimi ve Farklı Saç Ekimi Teknikleri ?

  FUT (Follicular Unit Transplantation), saç köklerinin deri ile birlikte çıkarılıp saç ekimi yapılacak alana eklenmesiyle gerçekleşen eskilerden beridir kullanılan 2. tercih saç ekim yöntemidir.

  FUT saç ekiminde kesi, dikiş gibi işlemler olduğundan dolayı iyileşme süreci ve iz kalma ihtimali daha fazladır. Teknolojinin hızla gelişmesi, yeni yöntemlerin ortaya çıkması ve FUT tekniğinin bu ilerlemeler karşısında geri kalması bu işlemi 2. sıraya atmıştır.

  Ancak ileri teknoloji FUE yöntemi direkt saç greftleri üzerinde yapılan bir işlem olduğu için dikişsiz halledilen ve iyileşme süreci çok daha hızlı gerçekleşen bir yöntemdir

  • Tek tek ekim yapıldığı için şekil verme işleminde kişinin yüz yapısına yapısına uygun ve rahat çalışma alanı sağlar. Bunun sonucunda daha estetik ve doğal bir görünüm oluşur.
  • Hastanın acı çekme oranı FUE tekniğinde minimum seviyeye iner.
  • Ekim işleminden sonra saç kaybı olasılığı çok düşüktür. FUE tekniğiyle %100’e yakın bir başarı oranı sağlanır.

  Saç Ekimi Sonrası Beslenme Bakım ve İyileşme Süreci

  • Operasyon yapılan bölge en az 10 gün süreyle titizlikle korunmalı ve darbelere karşı dikkat edilmelidir.
  • Ameliyattan 1-3 gün sonra saç yıkama işlemi gerçekleştirilebilir. Yıkama öncesi kurumuş kabukların yumuşaması için yumuşatıcı kremler sürülebilir.
  • Saç ekimi sonrasında görülen kabuklanmaların 10 gün içerisinde giderilmesine özen gösterilmelidir.
  • 10 gün süreyle deniz, havuz, solaryum gibi yerlerden uzak durulmalı, ilk 7-10 gün kafanın terlememesi için spor yapılmamalıdır.
  • Saç ekimi sonunda kabuklanmalar geçene kadar doktorun verdiği dermatolojik ürün ve şampuanlar kullanılmalı, kabuklanmalar geçtikten sonra normal şampuan kullanımına geçilmelidir.
  • Saç ekiminde kepeklenme görülmesi olağandır. Bu duruma karşı ketekenazol içeren şampuanlar kullanılmalıdır.
  • Operasyon sonrası ilk 1 ay tıraş olmaktan kaçınılmalıdır.
  İstanbul Fue Saç Ekimi

  Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi ve Yapılması Gerekenler

  Fue saç ekim işleminden 1-2 saat sonra hasta taburcu olabilir. Saç ekiminden %100 sonuç elde etmek için 1 yıl ile 18 ay arası bir süre geçmelidir. Ameliyat sonrası birinci gün ekilen saç greftlerinde pıhtı ve kabuklanma oluşumu gözlenir. 15.gün ile 20.gün arasında şok dökülme başlar ve 45 gün ile iki ay arasında bir zaman aralığında sona erer. Bu dönemde 3.ayın sonuna kadar sivilcelenme ve kepeklenme gözlenir. 4.ayda şok dökülmenin ardından gerçek saçlar çıkmaya başlar. 5.aya kadar saç telleri oldukça incedir. 7.ayda saç tellerinde kalınlaşma ve artış görülür. Normal seyrinde ilerleyen süreçte %70-80 oranında saç oluşumu olmalıdır. 1.yılda saç telleri olması gereken kalınlıktadır ve doğal görünüm oluşmaya başlar.

  Fue Saç Ekimi

  İstanbul’da FUE Saç ekim fiyatları

  FUE saç ekim fiyatları, saç ekiminin uygulanacağı kişideki dökülme miktarına, uygulama türüne, cerrahın profesyonelliğine ve istenen saç sıklığına göre değişim göstermektedir. Doğru bir fiyat verebilmek için cerrahlarımızın kişye özel bir tetkik yapılması gerekmektedir.

  Fue Saç Ekimi Sık Sorulan Sorular

  Saç ekimi konusunda uygulanan teknik kadar tekniğin uygulanma şekli de çok önemlidir. Saç ekim alanının kişiye uygun belirlenmesi, kanalların saçların çıkış yönlerine göre açılması, ekim sırasında kullanılan materyallerin kalitesi işlemin başarısını doğrudan etkileyen faktörlerden birkaçıdır.

  • Ekilen saçlar, tamamen sizin doğal ve sağlam saç greftlerinizden alındığı için herhangi bir hastalık ya da kaza gibi olaylar dışında dökülmez.
  • Saç ekimi, ekim yapılacak bölgenin genişliğine göre bir veya birkaç seferde yapılabilir.
  • Saç ekiminden sonra birkaç gün ağrı hissetmeniz normaldir. Doktorunuz tarafından verilen hafif ağrı kesiciler ile rahat bir süreç geçirebilirsiniz.
  • Her saçı dökülen kişi için saç ekimi uygulanamayabilir. Flora ekibinin uzman doktorları, bu konuda en doğru kararı verir.
  • Saç ekim işleminden sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ancak pansuman süresince dışarıda olmak istemiyorsanız 3 ila 10 gün arasında dinlenmesi gerekebilir.
  • Ekilen saç greftleri bir yıl sonunda tamamen çıkmış olur.

  Sıkca Sorulan Sorular

  FUE Saç ekimi nasıl yapılır?

  Ense ya da kulak arkasından sağlıklı saç greftleri tek tek alınır. Saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğüne göre gerekli görülürse göğüs veya kol bölgesinden de greft alımı yapılabilir. FUE yöntemi ile tek tek toplanan saç greftleri, diğer yöntemlere kıyasla kesi atılmadığı için çok daha az tahribat oluşturduğundan iyileşme süreci daha kısa sürer.

  1 greft saç ne kadar?

  1 Greftte yaklaşık olarak 2 ila 3 adet saç teli bulunmaktadır. Saç ekiminden önce uzman cerrahlarımızın modern teknolojiler ile kişiye ne kadar grefte ihtiyacını olduğunu belirler.

  Ekilen saçların çıkmama ihtimali var mı?

  Her ekilen saçın kafa derisine tutmama ihtimali olduğu söylenmektedir. Fakat Flora klinikteki tecrübeli cerrahlarımız sayesinde sağlıklı ve düzgün alınan saç kökleri sayesinde ekilen saçların tutma oranı çok yüksektir.

  Ekilen saçların yüzde kaçı çıkar?

   Tüm ekilen saç köklerinin hepsi tutup gelişim göstermez. Saç kökü alımı sırasında, ekim sırasında veya sağlıklı bakılmaması durumunda saç köklerine gelen zarar yüzünden hepsi sağlıklı olarak büyümez. Genellikle ekilen saçların %90 ‘i sağlıklı bir şekilde çıkar.

  FUE saç ekimi sırasında ağrı olur mu?

  FUE yöntemi ameliyatsız ve lokal anestezi ile yapıldığı için herhangi bir ağrı sızı, kesi ve ameliyat izi görmezsiniz. 6-8 gün arasında normal yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  Ekilen Saçlar ne zaman çıkar?

  FUE saç ekimi operasyonu ardından 6 aylık bir süreçte sağlıklı saçların çıkması başlar. 10. aya gelindiğinde ise artık saçlar tamamen uzamaya ve bir daha dökülmemek üzere sağlıklı gelişimine devam eder.

  FUE ile Ekilen saçların ömrü ne kadardır?

  FUE operasyonu ile saç ekimi yapılan saçların ömrü, ömür boyudur. Kulak arkasındaki ve ense kökündeki saçlar genetik olarak dökülmedikleri için yeni ekilen yerlerde de dökülmeyecektir.

  Saç ekim teknikleri nelerdir?

   Saç ekiminde en çok kullanılan 2 adet yöntem bulunmaktadır. FUT Tekniği ve FUE yöntemidir. FUT tekniğinde ense kökündeki veya kulak arkasındaki saçlı deri alınarak ekim bölgesine eklenir. FUE tekniğinde ise ameliyatsız olarak özel uçlu bir makine ile alınarak ekim işlemi yapılır.

  Saç ekimi sonrasında doğal bir görünüm elde edilir mi?

  Saç ekimi için güzel bir planlamanın yapılmış olması, saç ön çizgisinin doğru belirlenmesi, saç ekiminden sonra kişinin beklentilerini karşılayacak bir sonuç alınması halinde saçlarda doğal bir görünüm elde edilebilir. Ön saç çizgisi saçlı alanla alnın birleşim yeridir. Bu çizginin lazer pointer cihazıyla simetrik bir şekilde ayarlanması halinde, kişinin kendi saçları gibi bir görünüm elde edilecektir. Çizginin görünümü kırık çizgi gibi, üçgen çıkıntıları olan simetrik şekilde olmalıdır. Bu çizgiye ekilecek saç telleri de ince olmalıdır. Kalın saç telleriyle ön saç çizgisinde ekim yapılırsa, doğal bir görünüm elde edilemez.

  Saç ekimi sonrası dikişler oluyor mu?

  Saç ekimi yaptıracak kişiler dikişlerle dolaşmayı pek istemez. Bu nedenle saç ekimi kararı alırken en büyük tereddütleri bu konuda olabilir. Fakat saç ekiminde FUE tekniği kullanıldığında hastalarda kesi ve dikiş yapılmaz.

  Saç ekimi fiyatları neye göre belirlenir, sabit bir fiyatı var mıdır?

  Saç ekiminde standart bir fiyat olamayacağı gibi yaklaşık bir fiyatta olamaz. Bunun nedeni saç ekimi fiyatlarını etkileyecek çeşitli unsurların olmasıdır. Öncelikle kişiden kişiye saç ekimi fiyatları değişkenlik gösterir. Kişinin saç tellerinin sıklığı, kalitesi, saç ekiminin nerede yapılacağı, hangi yöntemin kullanılacağı, saç ekimini yapacak cerrahın uzmanlığı, deneyimi, ekibinin uzmanlığı gibi çeşitli unsurlar fiyatların belirlenmesinde önemlidir. Bu yüzden saç ekimi yaptırmayı isteyenler başarılı bir saç ekim merkezine giderek kendileri için uygun fiyatların belirlenmesini sağlamalı.

  Saç çizgisinin belirlenmesinde yaş ve kafa yapısı önemli mi?

  Kişinin yaşına uygun şekilde saç ekimi sırasında ön saç çizgisi belirlenmelidir. Yaşı 50 olan bir kişiye 25 yaşında gibi bir görünüm vermek doğru olmaz. Planlamada kişinin saç dökülme hızı, tipi değerlendirmeye alınmalıdır.

  30 Hasta Yorumu
   1. Merhaba Ahmet Bey;

    Döner bölgenizin yoğunluğuna göre maxsimum şekilde saç ekimi yapılır dilerseniz ensenizi ve baş bölgenizin resimlerinizi whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebiliriz.

   1. Merhaba Fevzi Bey;

    2 gün kalmanız yeterlidir anlaşmalı otelimiz vardır sizden ricamız ensenizi ve baş bölgenizin resimlerinizi whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebiliriz.

   1. Merhaba Abdullah Bey;

    Fiyat verebilmemiz için sizden ensenizi ve baş bölgenizin resimlerinizi whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz inceleyebilir size dönüş yapabiliriz.

  1. Birsen Z. Duruoğlu

   ilgi harika sac ekimi islemi gayet güzel fakat otel kahvaltısı yetersiz ve daha güzel bir otel bulmanız dilegiyle tesekkürler Zeynep hanıma selamlar

  2. Hamza Güngördülü

   Fransa marsilyada geldim sac ekim islemi icin zeynep hanım gercekten isini profesyonel yapan bir insan gorusmek üzere saygılar
   Hamza

  3. Tamer

   İsviçre’den geliyorum ve saç ekimi Flora Klinikte gerçekleştirdim. Çok ve güzel bir ilgiyle karşilaştım Team Harika! Hiç acı hissetmedim ve çok rahat ve güvenceli hissettim kendimi. Bütün Team’ e. teşekkür ederim. Tamer

  4. abdulgani

   merhaba ben bir ameliyatta bütün sorunlarımı çözmek istiyorum. kolumda ve bacağımda bulunan platin’leri aldırmak. bu bölgelere estetik. yüzümde bulunan izlere estetik. saç ekimi. bütün bunları tek seferde yaptırabilir miyim?

   1. Abdulgani Bey;

    Saç ekimi işlemi yapabiliriz kol ve bacakda bulunan izleriniz için fotoğraf göndermeniz gerekmektedir. +90 555 104 56 00 iz bulunan fotoğraflarını gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz

  5. cemil

   merhaba ben sac diktirmeyi düşünüyorum hangi yöntemle amaliat yapıyorsunuz ağrı oluyorum tesekur ederim

   1. Cemil Bey;

    Lokal anestesi ile yapıldığı için hiç bir şekilde ağrı hissetmiyorsunuz fue tekniğini kullanıyoruz ense bölgeniz dökülmediyse oradaki saçların köklerini alarak tüm seyrek olan bölgeye ekim sağlıyoruz.

    Donör bölgeniz yani ense bölgenizdeki saç yeterli ise 4500-5000 greft alınıp ekim sağlanır bu ekimde tüm açıklığı kapatır.

  Sizin Yorumunuz