1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Fransız Askısı Nedir ?
Fransız Askısı Nedir ?

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe işlemleri kapsamında uygulanan Fransız askı yöntemi nedir? Fransız askısı ameliyatsız bir yüz germe yöntemi olmaktadır. Fransa’da geliştirilen bir yöntemdir. Esnek iplerle cildin gerilmesi yöntemidir. Esnek ipler, dışı silikon ve içi polyester malzemeden yapılmış olan iplerdir. Fransız askılama yöntemi kimler için uygun olmaktadır? Cildin eski görünümüne kavuşmasını isteyen ve cerrahi tedavi olmak istemeyen sağlık durumu iyi olan herkes için uygulanabilir bir yöntemdir. Cerrahi uygulamaları alternatif olarak ortaya çıkan bir yöntemdir.

Fransız askı yöntemi, ciltteki sarkmalar ve kırışıklıklara karşı yapılan ve başarılı sonuçlara ulaşılan bir yöntemdir. Ayrıca, kısmi yüz felci geçiren hastalarda da uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir. Uzun yıllar boyunca uygulanan bu yöntem kalıcılığını korumaktadır. İpler de cilt altında kalabilmektedir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Fransız Askısı

  ile Yapılan Tedavinin Sonuçları Neler Olmaktadır?

  • Yüzün şekli yeniden biçimlenir
  • Düşmüş kaşlar eski haline geri gelmektedir
  • Elmacık kemikleri belirginleşir
  • Yüz yapısı daha genç görünüm kazanır
  • Cilde uyumlu ipler kullanıldığı için kaslara etki etmez
  • Doğal bir görünüm kazanılır
  • Ortaya tamamen yenilenmiş ve gençleşmiş bir cilt ortaya çıkar

  Fransız askısı uygulaması sonrasında cilt altına yerleştirilen ipler ile birlikte kolajen üretimi başlamış olur. Böylece, cilt parlak ve aydınlık bir görünüm kazanır. Sonrasında farklılık hemen anlaşılır. Bir hafta sonunda %90 oranında cilt yeni halini almaya başlar ve ikinci ayın sonunda ise tüm iplerle cilt entegre olur.

  Fransız Askısı

  Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  Ameliyatsız yüz germe Fransız askısı hangi bölgelere uygulanır? Yüz bölgesinde, boyun bölgesi, elmacık kemikleri, yanaklara uygulanır. Vücutta ise bacaklar, kollar ve göğüslere uygulanmaktadır. Fransız askısı yöntemi her cilt tipinde etkili olmakta mıdır? Bu teknik aşırı derecede sarkmış ve kırışmış ciltler için uygun değildir. Çünkü ipler hacimsel bir değişiklik yaratmaktadır. Cildin ince olması ve hafif derecede bir sarkıklık ve gevşeklik olması önemlidir. Cilt çok ince ise ve çok fazla kırışmışsa sonuç istenen gibi olmayacaktır. Aynı şekilde cilt çok kalın ve çok ağırsa ipler işlem için yetersiz kalabilir.

  Fransız Yüz Askılama

  Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • Yara yapmaz
  • Ameliyatsız bir yöntemdir ve iz bırakmaz
  • Mimiklerde değişiklik olmaz
  • Ortaya çıkan sonuçlar oldukça doğaldır
  • Genel anestezi uygulanmadığı için kişinin uygulamadan sonra hastanede kalmasına gerek yoktur
  • 2 gün ile 2 hafta arasında iyileşme süreci tamamlanmış olur
  • 35 ve 70 yaş arasındaki kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilmektedir

  Uygulamadan sonra gevşeme hissedilirse işlem tekrar yapılarak gerdirme işlemi uygulanabilir Fransız askılama yöntemi tek seans yeterli olmaktadır eğer tekrarlanması istenirse 5 yıl sonra tekrar alınabilir.

  Fransız Yüz Askılama Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

  Fransız askısı iplerin yan etkisi var mıdır ?

  İpler insan cildine ve türüne uyumlu olduğu için iplerin yan etkisi yoktur. Aynı zamanda iplerin dış malzemesi silikondan iç malzemesi ise polyesterden yapılmıştır. Fransız yüz germe yönteminin yan etkileri oldukça azdır. Hasta, uygulamadan sonra normal hayatına hemen devam edebilir. Bununla birlikte, ciltte ödem oluşumu, sertleşme, morarma ortaya çıkabilir. Bölgesel olarak kısa süre sonra bunlar kendiliğinden ortadan kaybolur. Bazen diş sıkması ile birlikte ciltte kanamalar görülebilir. Bu durum da birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur.

  Fransız askısı sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

  Uzman doktorlar Fransız ip askı yüz germe yöntemi uygulandıktan sonra antibiyotik önerebilir. Uygulama yapıldıktan sonra hastanın kontrole gelmesi de oldukça önemlidir. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri kapsamında uygulanan Fransız yüz germe yöntemi sonrası bakım nasıl yapılmalıdır? Çene hareketlerinin minimum seviyede kullanılması önerilmektedir. Yüzüstü uyunmaması gerekir. Birkaç gün dinlenilmesi tavsiye edilir. Tedavi sonrası yüz yıkanırken yukarı doğru hareketler uygulanmalıdır. Ayrıca, cilde masaj uygulanmamalı ve cilt ovuşturulmamalıdır. Fransız Yüz Askılama Uygulaması yapılmadan önce hangi önlemler alınması gerekir?  Uygulama öncesinde herhangi bir tedavi ya da önlem bulunmamaktadır. İşlem öncesinde doktor tüm detayları hastaya anlatmaktadır.

  Sizin Yorumunuz