fbpx

Flora Klinik

Erkeklerde Saç Neden Dökülür?

 

Erkeklerde saç dökülmesi oldukça yaygın olarak görülmektedir.Altından pek çok sebebin yatabileceği gibi kendisinden de olan durumlarla karşılaşılabilmektedir. Burada da temel nokta yine döküme sebep olan etmelerin olmasıdır elbette ama saç dökülmesi için her zaman geçerli bir nedende olmayabilir.

 

Saç dökülmesi neden kaynaklanır?

Detaylı bir incelemeden geçmenizde fayda var.

Dermatoloji ve dahiliye uzmanına görünün.

Günlerinizi ve aylarınızı değerlendirin. Yaşam biçiminiz etkin.

Beslenme düzeninizi oturtun.

Bitkisel saç yıkama ürünlerine geçin.

Durumu etkileyen maddelerin başında ise genetik geliyor.

Genetik olarak dökülen bir saç tipine sahip olan erkek zamanla ve süreç içerisinde yaşadığı stresle beraber bu durumu daha çabuk görüyor. Bölgesel dökülmelerin görüldüğü erkeklerde babadan çocuğa geçen pek çok örnek ile karşılaşmak mümkün. Yakın genlerden değil uzak genlerinde bu duruma kaynaklık ettiği gerçekliğini unutmadan, genetik olarak bu duruma sahip olanların etkileri azaltmak için düzenli bir yaşam ve iyi bir saç bakımına ihtiyaçları olabilir.

Saç dökülmesine etki eden bir durum ise stres olabilir.

Stres, hastalıkların başı olarak görülüyor. Her insan stres yaşar ama bu durumu kronik strese dökmek ise saç dökülmelerine etki edebilir. Kıl hücrelerinin zayıf olması durumunda stresin yol açtığı fiziksel zayıflık dökülmeleri destekler. Vitamin ya da besinlerden alınacak olan kuvvetlendirici etkileri kullanmak durumu azaltmak için etkin rol oynayabilir.

Saç kıl köklerinde olan zayıflamalar bazı durumların daha fazla olması ile zayıflar hale geliyor ve zamanla dökülmeler başlıyor. Hava şartları, saç bakımı, yanlış ürün kullanımı ya da saç içinde meydana gelen egzama-sedef gibi hastalıklarında duruma eşlik etmesiyle beraber olumsuzluk yaşanabilir.

Saç Ekimi

Yaşanılan saç dökülmelerinin yeniden kazanmak ise mümkün. Burada önemli olan detay, doğru kişilerle, doğru yerlerle sürece başlamak olmaktır. Saç ekimi ile kişilerin yaşadıkları fiziksel baskı ve psikolojik etki zamanla kendisini azaltmaktadır. Fue Saç ekim tekniğini kullanan Flora Klinik ise hastalarına bu anlamda oldukça mutlu edici sonuçlar sunmaktadır.

Tüm araştırmaları yapıp, istenilen duruma kavuşmanıza ise az zaman kaldığınızda geçirdiğiniz anların tekrarlanmaması için yaşam biçiminizi özenli hale getirmenizde fayda var.

 

 

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir