1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Erkeklerde Meme Büyümesi Ameliyatı
Erkeklerde Meme Büyümesi Ameliyatı

Erkeklerde Meme Büyümesi

Erkeklerde meme büyümesi Erkeklerde yanlış beslenme, egzersizlik, hormon temelli nedenlerden kaynaklı meme yapısı kadınlardaki gibi büyüyebilmektedir. Meme yapısının bu büyümesi sonucunda erkek memesi estetikliğini kaybetmekte ve bu durumun fazla ileri olması sonucunda ise sarkık meme problemi ile karşılaşılmaktadır. Erkek memesi ve vücudunun estetik görünmemesi durumu sonucunda kişiler kendi görünüşleri açısından farklı rahatsızlıklar hissedebilmektedir. Farklı nedenlerden kaynaklı büyüyen fazla meme dokusu gerekli durumlarda liposuction ya da meme küçültme ameliyatı ile küçültülebilmektedir. Fazla meme dokusunun cerrahi yöntemler ile alınması işlemi erkeklerde meme büyümesi ameliyatı olarak isimlendirilmektedir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Erkeklerde Meme Büyümesi Ameliyatı

  Fiyatları Nedir?

  Erkeklerde meme büyümesi ameliyatı yaptırmak, meme şeklinin olması gerektiği hale getirilmesi için pratik bir yoldur. Özellikle jinekomastinin çok ilerlemesi durumunda oluşan inatçı yağ dokuları kilo vermek ve spor yapmak ile gitmeyebilir. Bu yüzden erkeklerde meme büyümesi ameliyatı sıklıkla tercih edilmektedir. Erkeklerde meme büyümesi ameliyatı fiyatları ise yapılan muayene sonucunda karar verilen işlemler ve jinekomasti durumunun derecesi ile doğrudan ilgilidir. Jinekomastinizin ileri derece olması memenizde sarkıklık oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden yapılacak ameliyatınızda sadece meme küçültmesi değil meme dikleştirmesi de yapılacaktır. Bu yüzden yapılacak ameliyatın fiyatı, ihtiyacınız olan cerrahi müdahale sayısı ile değişiklik göstererek size uygun olarak hesaplanacaktır. Ameliyatınızın fiyatı hakkında en sağlıklı bilgiyi sağlık merkezimize gelerek yapılan muayene sonrasında öğrenebilirsiniz.

  Erkeklerde Meme Büyümesi

  Ameliyatsız Gider Mi?

  Jinekomasti yani erkeklerde meme büyümesi birçok temele bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Düzensiz ve sağlıksız beslenmenin yanında jinekomastinin ortaya çıkmasının temel nedenlerinden biri kişiye ait olan ve genetik nedenlere dayanan hormon düzensizlikleridir. Hangi sebepten olursa olsun oluşan fazla meme dokusunu eritmek zor bir iştir. Bu büyümeyle oluşan fazla dokunun azaltılması için spor yapmak ve beslenme şekline dikkat ederek diyet yapmak çok önemlidir. Ancak tüm bu yöntemlerle sadece jinekomasti derecesini düşürebilmeniz mümkündür. Özellikle genetiğe bağlı hormon temelli erkeklerde meme büyümesi ameliyatsız giderilememektedir.

  Erkeklerde Meme Büyümesi Ameliyatı İstanbul

  Nedir?

  Erkeklerde meme büyümesi ameliyatı yaptırılırken, sağlık kuruluşuna dikkat etmek gerekmektedir. Ameliyatınızın ardından herhangi bir sağlık problemi, enfeksiyon, yeterli olmayan sıkılık, fazla doku alınması ve buna bağlı oluşan ciltteki çökükler gibi problemler yaşamak istemiyorsanız seçeceğiniz sağlık kuruluşunun güvenilir, steril ve profesyonel olması gerekmektedir. Erkeklerde meme büyümesi ameliyatı İstanbul içerisindeki sağlık kuruluşlarında bulunan sağlık merkezimiz tarafından, uzman kadromuz ile gerçekleştirilmektedir. Ameliyatlarınız son derece steril bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Ameliyatınızı güvenilir bir yerde yaptırmak için sağlık kuruluşumuza gelerek ya da telefon numaramız üzerinden bize ulaşarak randevu alabilirsiniz.

  Erkeklerde Meme Büyümesi Ameliyatı Aşamaları Nelerdir?

  Erkeklerde meme yapısının kadınlardaki gibi büyümesine jinekomasti adı verilmektedir. Jinekomastiniz varsa ve bunun için ameliyat olmak istiyorsanız öncelikle sağlık merkezimizden randevu almanız ve ameliyat öncesi doktorlarımız tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Bu muayene işleminde sağlık durumunuz, tıbbi geçmişiniz incelenmekte ve bulunan göğüs yapınız için gerekli ameliyata ihtiyaç olup olmadığı hakkında karar verilmektedir. Herhangi bir sağlık sorununuz, kronik hastalığınız var ise bu durumda doktorunuza bilgi vermeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Doktorlarımız tarafından muayene sonrası onay verilmesi durumunda ameliyat işlemlerine başlanmaktadır. Erkeklerde meme büyümesi ameliyatı aşamaları şöyledir;

  1- Muayene sonrası size belirtilen gün ve saatte ameliyat işleminiz için sağlık kuruluşumuza gelmeniz gerekmektedir. Sağlık merkezimize gelmenizin ardından ameliyat için gerekli hazırlıklar yapılmaya başlanacaktır.

  2- Ameliyatta duruma göre genel ya da lokal anestezi kullanılmaktadır. Sadece küçültme işlemi gerçekleştirilen ameliyatlarda lokal, ileri derecede jinekomasti olması sonucunda sarkıklık oluşacağı ve bu sarkıklığın da düzeltilmesi gerektiği için genel anestezi uygulanmaktadır.

  3- Anestezi işleminizin gerçekleştirilmesinin ardından meme ucundan küçük kesikler açılmaktadır. Bu açılan küçük kesitlerden liposuction tedavisindeki gibi yağ dokusu gevşetilerek çekilmeye ve vücuttan dışarı alınmaya hazır hale getirilmektedir.

  4- Alınmaya hazır hale getirilen yağ dokuları kanüller yardımıyla dışarı çekilir. Meme büyümesi ameliyatı burada tamamlanabileceği gibi ileri derecede jinekomastiden kaynaklı memenizde sarkma varsa, sarkan deri kesilerek atılmakta ve yeni, sıkı ve dik bir göğüs oluşturulmaktadır.

  5- Bunların ardından gerekli pansumanlar yapılarak ameliyatınız sonlandırılmaktadır.

  Erkeklerde meme büyümesi ameliyatı aşamaları tamamlandıktan sonra hastalar birkaç saat sonra taburcu edilebilmektedir. Ameliyat aşamaları ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Dren kullanımı çok düşük ihtimallerle gerçekleştirilir, dren takılması durumunda sonraki gün dren çıkarılır.

  Erkeklerde Meme Büyümesi Ameliyatı

  Sonrası Yapılması Gerekenler

  Ameliyatınızın tamamlanmasının ardından her cerrahi işlemde görüldüğü gibi şişlik, morluk ya da ödemler oluşmaktadır. Bu şişlik, morluk ya da ödemler 5 ila 10 gün arasında iyileşmektedir. Ameliyat işleminden sonra duyulan acı ise orta düzeyde bir acıdır ve doktorunuz tarafından verilen oral yollarla kullanılan ağrı kesiciler sizin için yeterli olacaktır. Ameliyat işleminin ardından sık sık pansuman yaptırmanıza gerek yoktur, yapılan pansumanlar ameliyattan sonra 2-3 gün içerisinde çıkarılacaktır. Alınması gereken dikiş bulunmamaktadır, işlemler genellikle dikişsiz olacak kadar küçük kesikler açılarak yapılmaktadır.

  Erkeklerde meme büyümesi ameliyatı sonrası kaslara bağlı olarak kollar oynatıldığında düşük düzeyli ağrı hissetme mümkün olacağından hastanın ameliyat sonrasında 3 ila 4 gün dinlenmesi ve mümkünse araba kullanmaması gerekmektedir. Ameliyatınızın tamamlanmasından 2 hafta sonra uzun yürüyüşler yapabilirsiniz ancak kolların kullanıldığı fitness, tenis, voleybol gibi sporlara ameliyattan 1 ay sonra başlanabilir ve burada kasların gereğinden fazla zorlanmamasına özen gösterilmelidir. Ameliyatınızın ardından oluşan sertlikler üçüncü aydan itibaren geçmeye başlayacak ve memeniz olması gerektiği şekle tamamen ulaşmaya başlayacaktır.

  Ameliyatınız tamamlandıktan sonra beslenme tarzınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Yeni yağ oluşumunu tekrar engellemek için düzenli beslenmek ve ameliyat ağrılarınız geçtikten sonra düzenli spor yapmanız büyük önem taşımaktadır.

  Sizin Yorumunuz