Skip links
Elmacık kemiği dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir? 2024 Fiyatları

  Elmacık kemiği dolgusu ile temel yaklaşım elmacık kemiği etrafındaki hacmi yükseltmektir. Bunun için enjeksiyon gerçekleştirilir ve kemik yapısına destek olunur. Kullanılan malzemeye göre ek etkiler elde edilebilir.

  Örneğin, dolgu malzemesi kaliteliyse cildinizin altına enjekte edildiğinde yüzünüzdeki kırışıklıkları ortadan kaldırabilir. Bazı malzemeler yüzdeki ince çizgileri düzeltecek şekilde geliştirilirler ve ekstra verimlidirler.

  Kullanılan dolgu malzemeleri nelerdir?

  Elmacık kemiği dolgusunda iki farklı malzeme kullanılır ve fiyat malzemelere göre değişkenlik gösterir. Tercih edilen malzeme genelde hyalüronik asit (hyaluronic acid) olarak bilinir ama alternatifsiz değildir.

  ●    Hyalüronik asit: Hyalüronik asit cildin gerilmesini sağlar. Aynı zamanda cildin esnemesine yardımcı olur. Daha hızlı iyileşme sunduğundan yüze uygulanan dolgularda birincil malzemedir.

  ●    Polilaktik asit: Polilaktik asit dolgunun çok daha kalıcı olmasını sağlar ama maliyeti yüksektir. Vücudun kendiliğinden kolajen üretmesini desteklediğinden genelde bir uyarıcı malzeme olarak nitelendirilir.

  Kullanılan malzeme ne olursa olsun dolgu süreci benzerdir. Elmacık kemiklerinin bulunduğu bölgeye dolgu maddesi enjekte edilir. Böylece işlem yapılan bölgedeki hacim yükseltilir ve elmacık kemikleri öne çıkarılır.

  Elmacık kemiği dolgusu kimlere yapılır?

  Elmacık kemiği dolgusunun yapılabilmesi için kişinin 18 yaşından büyük olması şarttır. Yaş gereksinimini karşılayan herkes dolgu yaptırabilir. Fakat yüzün estetiğini değiştirecek şekilde işlem yapılması önerilmez.

  Dolgu prosedürü sadece elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek için yapılan bir uygulama değildir. Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kırışıklıklar ve çizgiler gibi sorunları ortadan kaldırmak için tercih edilebilir.

  Elmacık kemiği dolgusu neden yapılır?

  Elmacık kemiği dolgusu yaptırmak isteyen kişiler estetik operasyon sonucunda çoğunlukla elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını arzu ederler. Bazı kişiler ise yanaklarının daha dolgun gözükmesini isterler.

  Ayrıca bazı insanlar daha genç görünmek için dolgu yaptırabilirler. Kırışıklıkları ortadan kaldırmak ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak isteyen kişiler elmacık kemiği estetiğini bir fırsat olarak görürler.

  Elmacık kemiği dolgusu kalıcı mıdır?

  Elmacık kemiği dolgusunun kalıcı olmasını sağlayan durum kullanılan dolgu malzemesidir. En yaygın kullanılan malzeme hyalüronik asittir ve fiyatı çok daha uygundur. Kalıcılığı ise biraz daha düşüktür.

  Polilaktik asit kullanılabilen bir diğer malzemedir. Kalıcılığı hyalüronik aside göre çok daha iyidir. Fakat fiyatlar karşılaştırıldığında aralarında %50’ye yakın bir farklılık vardır. Polilaktik asit daha pahalı bir malzemedir.

  Elmacık kemiği dolgusu nasıl yapılır?

  Elmacık kemiği yaptırmadan önce tüm kontrol süreçlerinden geçmeniz gerekir. Profesyonel bir yerden hizmet aldığınızda yüzünüz dikkatlice incelenir ve size en uygun dolgu biçimi sunulur.

  Estetik operasyon için onay verilmeden önce mutlaka alerji durumunuz, bağışıklık eviyeniz, kullandığınız ilaçlar, daha önce yaptırdığınız operasyonlar ve cilt sağlığınız dahil pek çok şey kontrol edilmelidir.

  Dolgu uygulanırken cildiniz güzelce temizlenir. Cildinizi uyuşturmak için kremler ve spreyler kullanılabilir. Operasyonu yapacak kişi cildinizin altına bir miktar dolgu maddesi enjekte etmek için çok ince bir iğne kullanılır.

  Elmacık kemiği dolgusu ağrılı mıdır?

  Elmacık kemiği prosedürü ağrılı bir işlem değildir. Dolgunun uygulanacağı bölge önceden uyuşturulur. Fakat buna rağmen çok küçük miktarda acı hissedebilirsiniz. Bazen ise acı yerine sıkışma hissi daha belirgin olabilir.

  Ağrı veya acı durumu cildinizin sağlığına bağlıdır. Genel olarak ağrı hissetmeniz söz konusu değildir. Kullanılan malzemeler kaliteliyse ve işlemi yapan kişi deneyimliyse ağrı konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

  Elmacık kemiği dolgusu ne kadar sürer?

  Prosedürlere bağlı olarak uygulanan testleri ve kontrolleri hesaba katmazsanız dolgu işleminin süresi 15-30 dakika aralığında değişkendir. Süreyi etkileyen durum ise kişinin cilt sağlığı ve dolgu miktarıdır.

  Dolguyu uygulama konusunda profesyonel olan kişiler titiz çalıştıklarından genelde süreyi esnek tutarlar. Dolgu işlemlerinde zamana karşı yarış söz konusu değildir. 15 dakikalık işlemin 30 dakika sürebilmesi doğaldır.

  Elmacık kemiği dolgusu ne zaman oturur?

  Elmacık kemiği için estetik operasyon tamamlandıktan sonra ilgili bölgeye soğuk malzemelerle (genelde paketler) uygulama yapılabilir. Böylece yüzünüzün çeşitli bölgelerinde yapılan işlemler için rahatlamanız sağlanır.

  Dolgunun oturması hemen gerçekleşmez. İşlemden hemen sonra dolgunluğu hissedebilirsiniz. Buna rağmen tam olarak sonuçları görebilmek için 2-3 hafta beklemeniz çok daha sağlıklıdır.

  Elmacık kemiği dolgusu zararlı mı?

  Elmacık kemiği dolgusu işleminde yaygın olarak hyalüronik asit kullanılır. Hyalüronik asit vücudun yabancı olduğu bir malzeme değildir. Doğru prosedürlere bağlı olarak yapılacak dolguların tamamı zararsızdır.

  Elmacık kemiği dolgusu yapıldığında bazen dolaşım tıkanıklığı yaşanabilir. Özellikle deneyimsiz bir yerden hizmet aldığınızda bu sorunla karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Tıkanıklık yaşanırsa yüze tekrar müdahale gerekir.

  Elmacık kemiği dolgusunun yan etkileri nelerdir?

  Elmacık kemiği estetiğinin iyileşme süresi hızlı olduğundan minimum riskli bir işlem olarak görülür. Fakat bu durum yan etkilerinin olmadığı anlamına gelmemelidir. Bazı kişilerde çeşitli sebeplerden dolayı yan etkiler oluşabilir.

  Çok sık görülmeseler bile şişme, kızarıklık, kaşıntı ve morarma en yaygın yan etkiler olarak bilinirler. Ayrıca dolgu yaptıracak kişinin kullanılacak dolgu maddelerine karşı alerjik reaksiyonları bulunabilir.

  Elmacık kemiği dolgusu fiyatları nedir?

  Çokça araştırılan konuların başında “Elmacık kemiği dolgusu kaç TL?” sorusu gelir. Elmacık kemiği dolgusu Seans Fiyatları: 3500 ₺ – 6000 ₺ aralığındadır.

  Dolgu fiyatlarını etkileyen bir diğer bir faktör ise operasyonu yapacak doktorun deneyimidir. Bununla birlikte daha kalıcı bir dolgu işlemi için polilaktik asit kullanılmasını istediğinizde fiyatın artacağını bilmelisiniz.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp