Dudak Dolgusu İstanbul

Dudak Dolgusu

Daha dolgun, belirgin, daha gösterişli ve doğal dudaklara sahip olmak isteyen kişiler dudak dolgusu yaptırmaktadır. Dudak dolgusu ile dudaklarınız kalınlaşır, daha güzel gözükür. Ayrıca yüzünüz genel olarak daha canlı ve daha genç bir görünüm kazanır. Her insanın yüzüne göre farklı miktarlarda dudak dolgusu yapılmalıdır. Dudak dolgusu aynı zamanda bir tasarımdır. Bu nedenle profesyonel bir yardım ile yapılması daha doğrudur.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Dudak Dolgusu

  Nedir?

  Kimi zaman doğuştan hacim kaybı kimi zaman da birtakım kazalar sonucu dudaklarda doku kaybı yaşanabilir. Özellikle yaş aldıkça dudaklarımız küçülür, sarkar ve kenar çizgileri belirginleşir. Bu nedenle dudak dolgusu yaptırarak daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Alt üst dudak uyumu göz önüne alınarak yapılan dudak dolgusu kendinize olan güveninizi tazeler. Dudak dolgusu nedir? Dudak dolgusu ince dudakların daha kalın gözükmesini sağlar. Bunun için kullanılan ürün son derece doğal olan ve vücudumuzda da bulunan hyaluronik asittir. Hyaluronik asit, vücutta hacim kaybı yaşanan bölgelerde kullanılan  bir maddedir. Vücutta da bulunduğu için enjekte edilen bölgeye kolayca uyum sağlar, nem verir ve yapay durmaz.

  Dudak Dolgusu

  Fiyatları?

  Dudak dolgusu fiyatları yapılan yere, uygulama yapan doktora, şehre ve enjekte miktarına göre değişmektedir. Bu işlem güzellik salonlarında, hastanelerde ve özel doktor kliniklerinde gerçekleşebilir. Dudak dolgusu yapacak kişiler estetik plastik cerrah, medikal estetik uzmanı ya da dermatolog olabilir. Dolgu fiyatları için mutlaka muayene olmak gerekir.

  Dudak Dolgusu İstanbul

  Dudak dolgusu İstanbul içinde birçok farklı yerde uygulaması yapılan bir işlemdir. Hastanın sağlığını hiçbir şekilde riske atmadan yapılır. Son derece hijyenik şartlarda, bireyin istediği ve yüzünün el verdiği şekilde uygulama gerçekleşir.

  Dudak Dolgusu Ameliyatsız

  Dudak dolgusu ameliyatsız ve ameliyatlı olmak üzere iki şekilde yapılabilen bir işlemdir. Ameliyatsız dudak dolgusunda öncelikle dudaklara anestezi kremi sürülür. Daha sonra anatomik doğrular ışığında ince uçlu iğneler ile hyaluronik asit dolgusu enjeksiyonu yapılır. Ameliyatsız dudak dolgusunda genellikle 0,5-2 ml arasında dolgu yapılır. Fakat kişinin dudaklarının inceliği ve uzunluğuna göre bu durum değişebilir. Çok ince dudaklara sahip bireylerde bir hafta ara verilerek iki tüp hyaluronik asit de enjekte edilebilir.

  Dudak Dolgusu Ameliyatı

  Dudak dolgusu yaptıran kişilerde bazen dolgu çok kısa sürede erir. Bunun nedeni kişinin dudaklarının dolguya elverişli olmamasından kaynaklanır. Bu kişiler dudak dolgusu ameliyatı olarak sık sık dolgu yaptırmaktansa tek seferde dolgun dudaklara kavuşabilir. Dudak dolgusu ameliyatı üst dudağa yapılan bir işlemdir. Bu işlemde burnun orta sütunu ve dudağın üst kısmı dikkate alınır. Dudak üstü bölgesi olması gerekenden uzunsa kısaltılır ve dudak kısmı büyütülür. Yüz estetiğinde bu alan ortalama olarak 12-15 cm arasında olmalıdır. Dudak üstü bu ölçüden yüksek olan kişilerin yüz şekli dikkate alınarak dudaklarına dolgu yapılır. Dudak dolgusu ameliyatı yalnızca dudakları ince kişilerin başvurduğu bir ameliyat değildir. Aynı zamanda gülüş estetiği için de bu ameliyat uygulanabilir. Üst dişlerinin bir miktar gözükmesini isteyen, bu şekilde yüzünün daha güzel gözükeceğini düşüne kişiler de bu ameliyata başvurabilir.

  Dudak kaldırma ameliyatından sonra ilk 3 gün dudak ve çevresinde şişlik görülebilir. Bu şişlik durumunu buz kompres uygulayarak minimuma düşürebilirsiniz. En fazla 1 hafta içinde kişinin dudakları şişkinlikten uzaklaşır. En fazla 2 saat süren ameliyatın ardından bir ay içinde kişi istediği görüntüyü elde edebilir.

  Dudak Dolgusu Sonrası

  Dudak dolgusu sonrası kişinin dudak bölgesinde hafif morarma, şişkinlik ve ağrı oluşabilir. Fakat bu durum oldukça nadir görülen bir durumdur. Dolgu yapıldıktan sonra doktorun yanından çıkan kişiler günlük rutine geri dönebilir. Tedbir amaçlı ağrı azalması için krem ve şişkinlik gidermesi için de buz uygulaması kullanabilirsiniz.

  Dudak Dolgusu

  Nasıl Yapılır?

  Dudak dolgusu nasıl yapılır sorusu sık sık sorulan bir sorudur. Öncelikle işlemden önce isteğe bağlı kanama azaltması ve şişlik oluşmaması için buz uygulaması yapılabilir. Daha sonra dudak dolgusu isteyen kişilere lokal anestezi kremi sürülür. Kremin etki etme süreci başladığında masajla dolgu yapılır. Masajın nedeni dolgunun dudağın tamamına eşit uygulanma amacıdır. Bunun ardından dudak kontörünün belirginleşmesi için de çizgilere dolgu enjekte edilebilir. Dolgunun vücutta kalma süreci kişiye göre değişse de ortalama 6-8 ay, 1 yıl arasıdır.

  Dudak Dolgusu

  Nasıl Uygulanır?

  Dudak dolgusu son derece hijyenik bir ortamda yapılması gereken bir işlemdir. Dudak dolgusu nasıl uygulanır konusunu hastalar merak eder. Fakat bu uygulamanın gerçekleşmesi için en çok dikkat edilmesi gereken ortamın sterilize olmasıdır. Dolguda dudak kıvrımları belirsiz olan kişilere bu bölgede daha fazla dolgu enjekte edilir. Eğer dudak iç kısmı inceyse buraya uygulama fazla yapılır. Alt dudak ve üst dudak uyumu yoksa da bu uyum sağlanacak şekilde dolgu yapılır. Kısaca kişinin yaşı, yüzü ve dudakları dikkate alınarak uygulama düzenlenmektedir.

  Dudak Dolgusu Aşamaları

  Dudak dolgusu aşamaları ilk olarak hasta doktor görüşmesi ile başlar. Daha sonra yüze en uygun olacak dolgu miktarı ve şekli belirlenir. Uzman, dolguyu dikkatli bir şekilde yapar. Dudak dolgusundan önce dudaklarda kanama yaşanmaması için kısa bir buz uygulaması yapmayı unutmamak gerekir. Ağrı ve acı hissetmemek için dudaklar uyuşturulur ve hyaluronik asit enjekte edilir. Yarım saat ya da bir saat sonra dudak dolgusunun yapıldığı alandan uzaklaşabilirsiniz.

  İlk gün dudaklarınız şişebilir. Fakat bu durumun geçici olduğu unutulmamalıdır. Ortalama üç günün sonunda şişkinlik iner, kişi yeni dudaklarına alışmaya başlar. Yeni görüntü yüz ile uyumlu olacağından daha güzel bir yüz elde edilir. Bu durum ortalama 8 ay sürer. Kişi isteğe bağlı olarak dolgusunu yenileyebilir. Dolgu yenilendikçe yüzde kalma süresi de uzar.

  Sizin Yorumunuz