fbpx
Menü
blank blank blank blank

Dolgu Uygulamaları

Sonuçları kısa sürede görülebilen dolgu uygulamaları, hızlı ve zahmetsiz bir iyileşme süreci sunduğundan sıklıkla tercih edilen estetik müdahalelerdir. Uygulama sonrası kişinin sosyal hayatına kaldığı yerden devam etmesi mümkündür. Dolgu uygulaması ile yüzün daha genç görünmesi sağlandığı gibi gerekli alanlarda yeniden şekillendirme işlemleri de yapılabilir.

 

Yüzde oluşan ince çizgiler, kırışıklıklar, çökmeler ya da akne izleri kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Yer çekimi ve yaş alımıyla birlikte gelen sarkmalar yüz hattını aşağı doğru çeker ve bu durumdan yüz ovali de olumsuz etkilenir. Farklı dış etkenlerin neden olduğu asimetri problemleri de kişinin daha yorgun bir ifadeye bürünmesine zemin hazırlar. Dolgu uygulaması tüm bu sorunlara hızlıca çözüm üreten, cilde kaybettiği nemi geri kazandıran ve deformasyonları etkili bir şekilde gideren bir uygulama türüdür.

 

Dolgu uygulamalarında en sık kullanılan dolgu malzemesi olan Hyalüronik Asit, insan vücudunda doğal olarak bulunur. Cildin nem tutma kapasitesini arttıran, cilde daha canlı ve genç bir doku kazandıran bu maddenin üretimi zamanla yavaşlar. Gerekli bölgelere enjekte edilen Hyalüronik Asit hücresel düzeyde iyileşme sağlayarak cildin kaybettiği canlılığı geri kazanmasını sağlar.

Dolgu Uygulamaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Dolgu işlemiyle neredeyse tüm yüzde istenilen görünüme kavuşmak mümkündür. En çok tercih edilen dolgu uygulamaları ve uygulama alanlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

 

Nazolabial Dolgu: Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren, yüzde en sık görülen yaşlanma belirtisi olan nazolabial çizginin derinleşme durumu söz konusudur. Burun kenarından başlayıp dudak kenarlarına kadar uzanan bu alan yaşlanmayla birlikte doku kaybına uğrar ve çizgi derinleşir. Nazolabial dolgu ile bu bölgenin doldurularak kişinin daha dinç bir görünüm yakalaması sağlanır.

 

Dudak Dolgusu: Hücresel yaşlanma dudakların nem kaybına uğramasına, olduğundan daha ince görünmesine neden olur. Uygulanan Hyalüronik Asit dudakların daha dolgun görünmesini sağlar, dudak kontürünü belirginleştirir. Bu uygulama asimetri problemlerini giderdiği gibi doğuştan gelen dudak yarığı gibi sağlık sorunlarında da etkili sonuçlar verir.

 

Çene Dolgusu: Tüm yüz ele alındığında çene hattı estetik anlamda belirleyici bir özelliği sahiptir. Çene bölgesi yaşlanmanın yanı sıra yapısal olarak da yüzün geri kalanıyla orantısız olabilir. Bu alana yapılacak dolgu işlemi sayesinde daha yumuşak bir ifade elde edilirken çene yüzün geri kalanıyla uyumlu boyutlara ulaşır.

 

Göz Altı Dolgusu: Işık dolgusu olarak da adlandırılan göz altı dolgusu koyu renge sahip, çökük ve yorgun görünen göz altlarının daha dengeli bir cilt tonuna kavuşmasını sağlar. Hyalüronik asit bölgeyi yanakla uyumlu olacak şekilde doldurarak pürüzsüz bir görünüm yaratır.

 

Yanak Dolgusu: Genç bir görünümün anahtar noktalarından olan yanaklar yaş alımıyla çökmeye başlar. Hacim kaybına uğrayan bu bölge dolgu ile daha çıkık ve sağlıklı görünür, uygulama yüzü bir anda yukarı çeker.

 

Kaş Bölgesi Dolgusu: Kaş bölgesinde görülen estetik sorunlardan biri düşük kaş problemidir. Dolgu sayesinde kaşların daha kalkık görünmesi mümkündür. Bu sayede kişi daha dinç görünür, yorgun ifade ortadan kalkar. İki kaş ortasında meydana gelen ve kişide kızgın bir ifadeye neden olan çizgilenmeler de dolgu ile giderilebilir.

 

Burun Dolgusu: Burun ameliyatının riskli olduğu durumlarda bu dolgu yöntemine başvurulabilir. Dolgu ile varsa çeşitli çökmeler giderilirken, burun kemerinin neden olduğu dengesiz görünümün yumuşatılması sağlanır.

Dolgu Uygulaması Kalıcı Mıdır? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu işlemleri kalıcı değildir. Geçici dolguların ciltte kalma süresi 6 – 18 ay olarak tahmin edilse de işlemin yapıldığı bölge, hastanın durumu bu süreyi etkiler. Örneğin hareketsiz alanlara yapılan dolgu işlemlerinin daha uzun süre dayanıklılık gösterdiği gözlemlenmektedir.

Dolgu Uygulaması Fiyatları Nelerdir?

Dolgu fiyatları belirlenirken kullanılacak malzemenin markası ve uygulanacak ürünün miktarı baz alınır.

Eğer bir dolguya ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız Flora Klinik’te yapılan dolgu uygulamaları, beklentilerinizi karşılayacaktır.  Flora Klinik uzmanlarıyla hemen iletişime geçebilir, konu hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

Dolgu Uygulamaları Video

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

“Dolgu Uygulamaları” için bir cevap

  1. blank Saadet dedi ki:

    Merhaba, dudak dolgusu için fiyat ne kadar lütfen ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 56 60
WhatsApp ile Sor