DHI Saç Ekimi

Sağlık turizmi noktasında oldukça önem arz eden saç ekimi, Türkiye’nin merkez haline geldiği operasyonlardan bir tanesi oldu. Gerek teknik ekipman konusundaki çeşitlilik, gerekse de doktorların eğitimli oluşu ve tecrübesi, bu sebeple Türkiye’nin tercih edilmesini sağlıyor. Ayrıca DHI saç ekimi tekniğinin de başarılı bir şekilde uygulanabilmesi ve bu tekniğin tıraşsız saç ekimini sağlaması, tercih edilmesinde büyük bir etkene sahip. Peki, DHI tıraşsız saç ekimi nedir? Diğer saç ekim yöntemlerinden farkı nedir? İçeriğimizde tüm bu konulardan bahsedeceğiz.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım

  DHI Saç Ekimi Nedir?

  Direct Hair Implantation, yani, Doğrudan Saç Ekimi olarak adlandırılan bu uygulama, Implanter Pen olarak adlandırılan kalem ile gerçekleştirilmekte ve saç alınan bölge olan donör bölge dahil olmak üzere, hiçbir bölgede tıraşa gerek olmayan bir yöntemdir. Uzunca bir süredir var olan bu yöntem, 2016 yılından itibaren Türkiye’de yoğun bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Ayrıca bu yöntem hakkında bilinmesi gereken temel değerler aşağıdaki gibidir:

  1. Donör bölgeden kalem ile alınan saçlar, nakil olarak aktarılacak bölgeye, yine aynı kalem ile aktarılmaktadır.
  2. Diğer saç ekim yöntemlerine göre 3 ya da 4 işlemli değildir. 2 işlemle saç ekimi gerçekleştirilebilir.
  3. Donör bölgeden alınan greftler, herhangi bir kanal açımı yapılmadan ekildiği için de, büyük oranda kolaylık ve zaman kazanımı sağlamaktadır.

  Yukarıda da görüldüğü üzere, her geçen gün değerlenen bu yöntem, tercih edilme oranı bakımından da popülerdir. Zaman tasarrufu ve kolaylık sağlasa da, fiyat olarak diğer saç ekim yöntemlerine göre daha pahalı olarak bilinmektedir. Peki, Dhi saç ekimi sağladığı avantajlar nelerdir? Neden bu yöntem tercih edilmelidir?

  DHI Saç Ekimi Avantajları

  Teknik açıdan çok hassas olunmasını gerektiren DHI tıraşsız saç ekimi, alanında uzman ve belirli bir tecrübe düzeyine erişmiş doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda, elde edilen avantaj azalacak, saç köklerinin tutunma olasılığı da oldukça düşecektir. Peki, doğru ve etkili bir Dhı saç ekimi ile hangi avantajları elde edebiliriz?

  • Gerek donör bölge, gerekse de saç ekimi yapılacak olan bölge tıraş edilmemektedir.
  • Kanal açma gereği olmayacağı için, kanama ihtimali de azalacak, kesi olan yerler çok daha az olacaktır.
  • Saç köklerinin tutunma oranı daha fazla olacaktır.
  • Saç ekimi ile beraber hasta daha sağlıklı olacak ve normal hayatına daha hızlı dönecektir.
  • Bekleme riski, kullanılan Implanter Pen sayesinde daha aza inecek ve saç kaybı da aynı oranda azalacaktır.

  Pek çok avantajı ile öne çıkan bu yöntem, tıraşsız yöntemler arasında en popüleri ve en etkinidir. Bu sebeple tecrübesi ile bilinen, eğitimli doktorlar tarafından ekilerek, en doğru sonuç elde edilmektedir.

  DHI Saç Ekimi Dezavantajları

  Her güzel uygulamanın avantajlarından söz edilir ancak dezavantajlar gözden kaçırılır. Bu nedenle DHI saç ekiminin dezavantajlarından da maddeler halinde söz etmek gerekir.

  • Maddi açıdan diğer yöntemler ile kıyaslandığında, oldukça pahalı bir yöntemdir.
  • Tecrübeli bir doktor değilse, o halde diğer saç köklerine zarar verilebilir. Çünkü çok ince işçilik gerektiren bir yöntemdir.
  • Diğer yöntemlerde 6 saat gibi bir sürede saç ekimi tamamlanırken, DHI tıraşsız saç ekimi 2 günde tamamlanır. Her gün 6 saatlik bir uygulamanın yapılması gerekir.

  Yukarıdaki dezavantajlar, uygulamanın tercihinde etkili olabilmektedir. Ancak genel anlamda avantajları daha fazla olduğu için, bu yöntemin tercih edildiğini sıklıkla görebilmekteyiz. Peki, bu tür bir uygulamanın süreci nasıl ilerler?

  sebeple tecrübesi ile bilinen, eğitimli doktorlar tarafından ekilerek, en doğru sonuç elde edilmektedir.

  DHI Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Sedasyon küçük çocuklarda bile etkili ve güvenilir ve daha önce de belirttiğimiz gibi hastaya ağrısız bir saç ekimi işlemi sağlar. Ama yine de tercih etmeyen hastalarımıza sedasyonsuz saç ekimi işlemleri sunmaya devam ediyoruz.

  DHI Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

  Saç ekimi işlemleri için her uygulamanın sahip olduğu belirli kriterler bulunmakla beraber, DHI tıraşsız saç ekimi için daha fazla gerekliliğin olduğunu söyleyebiliriz. Genel anlamda 18 yaşından büyük olmanız gerekirken, doktorunuzla yaptığınız görüşmelerde ve muayenede elde edilen sonuca göre de saç ekimine uygun olup olmadığınız kontrol edilmiş olacaktır. Çünkü çok özel bir uygulama olan DHI saç ekimi, özel kalemi ile 2 gün içerisinde uygulandığı için, her saç tipine uygun olmayabiliyor. İşte bu sebeple doktor muayenesi, sürecin en önemli parçası konumunda.

  Son 5 yılın parlayan saç ekimi uygulaması olan DHI saç ekimi yöntemi ile kellik problemi yaşayan herkes, bu problemden kurtulabilir. Belli başlı gereklilikleri de barındıran DHI tıraşsız saç ekimi uygulaması, yeni saçlarınıza daha hızlı bir şekilde kavuşmanıza da yardımcı olacaktır.

  Sizin Yorumunuz

  18 + fifteen =