Dermapen İstanbul

Dermapen Uygulaması Nedir?

Dermapen uygulaması, günümüz teknolojisi ile cilt sorunlarından kurtulmanıza olanak tanıyan profesyonel uygulamalardır. Günlük hayatta cildinizi dış etkenlerden korumak konusunda sandığınız kadar başarılı olamayabilirsiniz. Sadece dış etkenler değil aynı zamanda dönemsel olarak ortaya çıkan cilt sorunlarından kalan izler, güneş kaynaklı cilt lekeleri de sizi rahatsız edebilir.

 

Dermapen Bağdat Caddesi

Dermapen Nedir ?

Dermapen ciltte bulunan leke, sivilce izleri ve ton farklılıklarının ortadan kaldırılması için vücudunuzu harekete geçiren bir uygulama türüdür. Ciltte yer alan leke ve sorunların ortadan kaldırılamayacağı yanılgısı insanların etkisiz birçok yolu denemesinden sonra ortaya çıkar. Bu noktada insanlar çoğu zaman son çare olarak dermapen nedir sorusunu sorar. Ancak dermapen cildinize gereksiz uygulamalar yapmadan ilk başvurmanız gereken yollardan biri olarak değerlendiriliyor.

Dermapen uygulaması özünde cildin kendi kendini tedavi etmesini sağlayan bir uygulamadır. Binlerce minik mikro iğne ile cildin kendini yenileme özelliğini aktif hale getiren bu uygulamalar beraberinde yaşlanmanın belirtisi olarak ortaya çıkan kırışıklıkların azaltılmasında dahi etkili olarak tercih edilmektedir.

Adım Adım Profesyonel Dermapen Cilt Uygulamaları

Dermapen tedavisi mutlaka alanından deneyim kazanmış profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda cildinizde geri dönüşü olmayan yara ve izler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Dermapen bakım yöntemi hakkında sık sorulan sorulardan biri de mezoterapi dermapen uygulamasının nasıl gerçekleştirildiği hakkındadır.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen cilt tedavisi uzman hekimlerimiz tarafından cildinizdeki hasara bakılarak, yaş kriterleriniz değerlendirilerek ve kırışıklıklarınızın ve cilt tipiniz gözlemlenerek kaç seanslık işlem uygulanacağı belirlenmektedir. Bir dermapen uygulaması yaklaşık olarak üç ya da altı seansta tamamlanmaktadır.

Seansların arasında en az bir ya da dört hafta aralığı olmak üzere bir zaman bırakılmalıdır. Kırışıklık tedavilerinde bu süre genelde iki ila beş seans arasında değişiklik göstermektedir. Cilt üzerinden yeterli bir iyileşme gözlemlenmediğinde ise on iki seansa kadar işlem uzatılabilmektedir. Bu konuda hekimlerimiz tarafından en doğru karar verilmektedir. Her yaşta, her türlü cilt tipine yaz ve kış dahil olmak üzere her ay bu işleme başlanabilmeside büyük bir avantajdır.

Dermapen tedavisi: dermapen uygulaması öncesinde bu işlemi yaptıracak kişinin cildinde makyaj bulunuyorsa bir makyaj temizle suyu ile derinlemesine temizlenmektedir. Ciltteki tüm makyaj ve kir kalıntıları oldukça dikkatli şekilde arındırılmaktadır. Cilde uygulama yapılacak bölgeye uzman hekimimiz tarafından mezoterapi solüsyonu, saf hyalüronik asit ya da PRP uygulamasından biri seçilerek uygulanmaktadır.

0,5 ila 2,5 milimetre uzunluğunda olan iğneler belirlenen bölgelere yaklaşık olarak 300 ile 500 adet mikro yani gözle görülmeyen delikler açmaktadır. Uygulama esnasında ise cilt üzerinde birçok mikro kanallar açılmaktadır. Bu mikro kanallara titreşimli olarak iğneleme işlemi uygulanmaktadır. Cilt yüzeyine dik olarak hızlıca girip çıkan mikro iğneler sayesinde ciltteki iyileşme mekanizmaları tetiklenmektedir.

Vücut bu işlemi “yaralanma” olarak algıladığı için iyileşme sürecine hemen başlamaktadır. Mikro açılan yaraların kısa sürede iyileşmesi için cilt o bölgedeki kan dolaşımlarını arttırarak cildi yenilemek için ilk adımlarını atmaktadır. Bu işlemin ardından ciltte kızarıkların oluşması iyileşme aşamasının başladığının göstergesidir.

Uzman hekimimiz dermapen uygulaması yapılan bölgelere cilt yenileyici kollajen ve hyalüronik asidi cilde yedirmesinin ardından işlem sonlandırılmaktadır. Uygulama esnasında önemsenecek derecede kanamalar yaşanmamaktadır. Uygulama esnasında hasta hiçbir acı hissetmemektedir.

Bu tedavideki amaç; çok küçük derecede epidermal hasarlar vermek ve cildin kendisini yenileme sürecine girmesi sağlamaktır. Cilt bu mikro yaraları iyileştirmek için çalışarak aslında cilt üzerindeki sorunları gidermeye çalışmış olacaktır. Yeterli olarak görünen seanslar tamamlandıktan sonra şikayet edilen hasarlarda giderilmiş olacaktır.

Bütün bu işlemlerin tamamlanması yaklaşık olarak 20 dakika ile 30 dakika arasında sürmektedir. Cilt şikayetlerinizden tamamen kurtulmak dermapen cilt tedavisi ile mümkündür. Dermapen cilt tedavisinin ardından sizi daha genç ve yenilenmiş görünen bir cilt karşılayacaktır.

Dermapen uygulaması gerçekleştirilirken ilk adım cildin temizlenmesidir. Derinlemesine temizlik olarak adlandırılan bu aşamada cildin dezenfekte edilme işlemleri gerçekleştirilir. Böylece uygulama çok daha başarılı ve risksiz bir hale getirilir.

Cilt temizleme işlemleri sonrasında cilde AF temizleme solüsyonu ya da dermapen ampulleri uygulanır.

Solüsyonun sürüldüğü bölgelere dermapen tedavisi uygulanmaya başlanır. Mikro iğneleri olan dermoroller ürünleri aracılığı ile ciltte kontrollü minik yaralar açılır. Açılan bu yaralar kişinin gözle görebileceği yaralar değildir.

Ciltte açılan sık ve kontrollü yaralar beraberinde cildi tetikler ve iyileşme sürecini başlatır.

Cilt yaraları kapamak için hasar alan bölgelerde kan akışını hızlandırır. İnsanların büyürken vücutları tarafından kullanılan büyüme faktörleri aktif hale gelerek hasarlı bölgelerin tedavisi gerçekleştirilir.

 • Cilde daha parlak ve daha genç bir görünüm sağlamak,
 • İri gözenekleri sıkılaştırmak, gözeneklerin görünürlüğünü azaltmak,
 • Sivilce izleri, suçiçeği gibi cilde hasar veren hastalıklar sonrası cildi normalleştirmek,
 • Göz çevresinde ve kenarlarında oluşan renk farklılıklarını gidermek,
 • Yüzde çeşitli bölgelerde oluşan kırışıklıkları azaltmak.
Dermapen Bağdat Caddesi

Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dermapen işlemi cilt yüzeyindeki çeşitli bölgelere uygulanabilmektedir. Bunları sıralamak gerekirse;

Kaş hatları, alın bölgesindeki kırışıklıklar, göz altı torbaları, kaz ayağı bölgesi, yanak bölgesinde yer alan akne, skar ve sivilce izleri, çok fazla makyaj uygulamasından ve temizlenmemesinden dolayı oluşmuş büyük gözenekler, çene bölgesinde meydana gelen sarkıklıklar, yara izleri, üst dudak çizgisi, boyun ve gerdan çevresi gibi birçok bölgeye rahatlıkla dermapen işlemi uygulanmaktadır. Bu bölgelerin dışında el bölgesine ve kol içlerine de uygulanabilmektedir.

Dermapen Hangi Cilt Sorunlarına İyi Gelir?

Dermapen leke tedavisi sonrasında cildinizde bulunan birçok sorundan kurtulabilirsiniz. Sadece leke ve sivilce izleri için değil aynı zamanda yorgun görünen bitkin bir görüntüden de kurtulmanıza olanak tanır.

Cildinizde kan akışının yavaşlamasını tetikleyen az ve düzensiz uyku, stres gibi birçok faktör vardır. Dermapen uygulamaları ise cildinizdeki kan akışını hızlandırarak iyileşme faktörlerinin aktif hale gelmesini sağlar. Bununla birlikte aşağıda yer alan sorunlardan birine sahipseniz de dermapen uygulama sonrasında bu sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Dermapen uygulamalarının kullanıldığı tedavi alanları;

 1. Ciltte var olan iri gözeneklerin sıkılaştırılarak küçültülmesi,
 2. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklık görünümünü azaltmak,
 3. Cildin parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamak,
 4. Güneş lekelerinin görüntüsünü azaltmak,
 5. Sivilce izlerinin ve benzeri izlerin daha az görünür olmasını sağlamak.

Dermapen Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Cilt güzelliğine ve pürüzsüzlüğüne oldukça etkili olan dermapen cilt tedavisi faydaları: Cilt üzerinde iz ve lekeler bırakmaması sebebiyle bütün cilt tiplerine rahatlıkla uygulanmaktadır. Geleneksel lazer yöntemi ile cilt pürüzsüzleştirme işlemlerinden farklı olarak cilde soyma işlemi ve cilt üzerinde ısı oluşturmadan cildin kendiliğinden yenilenmesini sağlamaktadır. Cilt yüzeyinde ulaşılması güç olan tüm alanlara kolaylıkla uygulama yapılabilmektedir.

Zararları ise bu işlem cilt yüzeyine zarar verici bir tedavi yöntemi olmasada kişiden kişiye göre değişen yan etkileri bulunabilmektedir. Kimi kişilere dermapen uygulaması yapılmamaktadır. Bu kişiler: diyabet hastalığı bulunanlar, cilt yüzeyinde iltihap bulunanlar ve alerjik reaksiyon gösteren cilt tipleri, açık lezyonlara sahip ciltler, siğiller, cilt kanseri, hemofili, scleroderma, papulapustular rosacea ve herpes simplex yani uçuk bulunan cilt tipleri olarak sıralanmaktadır. Bu kişiler dermapen cilt tedavisini yaptırmamalı veya yaptırmayı düşünüyorlarsa ilk önce doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermapen sonrası bakım, uygulamanın başarılı olması için mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Amatör olarak evde yapılan dermapen uygulamalarında kişilerin en çok şikayetçi olduğu sorun ise dermapen sonrası morarma problemidir. Bu durum yanlış uygulama sonucunda ortaya çıkan doğal bir etkidir.

Dermapen öncesi sonrası görünüşte büyük değişiklikler ortaya çıkar. Doğru uygulama ve profesyonel bakım ile birlikte dermapen cilt bakımı etkilerini görebilirsiniz. Doğru uygulama sonrasında ciltte pembeleşme görülebilir. Bununla birlikte ufak kanama ve yanma hissi de süreci takip eder. Ancak dermapen sonrasında yaklaşık 5 saat içerisinde bu his ortadan kalkar. Uygulamadan 2 gün sonra ise tamamen tüm belirtiler yok olur.

Dermapen uygulamasından sonra cildinize iyileşmesi için vakit tanımalısınız. Bu süre zarfında dikkat etmeniz gereken bazı durumlar da bulunuyor. Özellikle güneş bunlardan biridir. Güneş ışınları iyileşme sürecinde olan cildinizin zarar görmesine neden olabilir. Bunun yanı sıra bazı başka durumlar da bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Solaryum benzeri bronzlaştırıcı uygulamalardan uzak durun.
 2. Uzun süre doğrudan güneş ışığına maruz kalmayın.
 3. Sıcak duş almaktan kaçının.
 4. Hamam benzeri yoğun sıcaklık olan yerlerden uzak kalın.

Dermapen Sonrası Yüz Ne Zaman Yıkanır?

Dermapen sonrası yüz ne zaman yıkanır sorusu uygulama sonrasında birçok danışan tarafından sorulur. Dermapen uygulamaları öncesinde ve sonrasında cilde bazı solüsyonlar uygulanır. Bu solüsyonların amacı cildin daha hızlı iyileşmesini sağlamaktır. Cildinizin iyileşme sürecini uzatmamak adına solüsyonun en azından 5 saat kadar yüzünüzde kalması tavsiye edilir. Sonrasında yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Dermapen Fiyatları İstanbul

Dermapen ücretleri uygulanacak bölgenin durumuna ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Dermapen fiyat seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için Flora Klinik estetik ve güzellik merkezi iletişim hattına danışabilir ya da doğrudan ön randevu talep ederek Dermapen İstanbul lokasyonunda hizmet alabilirsiniz.

9 Hasta Yorumu
 1. Alev Çelik

  3 seans satın aldım memnunum cildim soyuldu ve bariz sivilcelerim ve gözeneklerim de sıkılaşma azalma oldu bu süreçte de kremleri düzgün kullandım. Songül hanıma teşekkürler

Sizin Yorumunuz