fbpx

Flora Klinik

Türkçe İngilizce Arapça

Damla Silikon Fiyatları 2018

damla silikon nedirMeme büyütme ameliyatında kullanılan damla silikon fiyatları 2018 operasyonun yapıldığı merkezin fiyat politikasına, silikonun büyüklüğüne, markasına ve bunun gibi faktörlere göre değişebilir. Estetik ameliyat ile göğüslerini daha dolgun, estetik bir görünüme kavuşturmak isteyen bayanların tercihi damla silikon protezdir. Çünkü bu protezler göğüslere doğal bir görünüm verir.

 

Kas zarı altı tekniği ile yerleştirilen damla silikon en fazla tercih edilen silikon implant türüdür. Bu silikon modellerinin üretilmesiyle birlikte kas ağrısından çekinen bayanlar meme büyütme ameliyatı olmaya daha kolay karar vermeye başlamıştır. Çünkü yuvarlak silikon modeli sadece kas altına yerleştiriliyor ve kas ağrına yol açma olasılığı fazla oluyordu.

 

Damla silikon ile yapılan meme büyütme ameliyatında silikon meme dokusunda kas zarı altına yerleştiriliyor. Bu yüzden ameliyat olan kişilerde kas ağrısı ortaya çıkmıyor. Yeni oluşturulan meme görünümü de son derece doğal oluyor. Damla silikon ayrıca meme dokusu kıvamında olduğundan, memeye temas edildiğinde hissedilmiyor. Damla silikon fiyatları 2018 hakkında bilgi edinmek isterseniz estetik cerrahınıza danışabilirsiniz.

 

Damla silikon fiyatları 2018 pahalı mı?

Meme büyütme ameliyatında iki farklı şekilde silikon protez kullanılmaktadır. Bunlardan biri yuvarlak silikon, diğeri ise damla silikon protezdir. Yuvarlak ve damla silikon protezler arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Damla silikon fiyatları yuvarlak olanlara göre daha pahalıdır. Buna rağmen sağladığı kolaylık, memelerde doğal görünüme sebep olması nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir.

 

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır, hangi protezin kullanılması uygundur?

Meme büyütme ameliyatı estetik alanında en fazla tercih edilen ve yapılan ameliyatlar arasındadır. Ameliyatta kullanılan protezin kalitesi, markası oldukça önemlidir. Yuvarlak ve damla silikon protezler bu ameliyatların temel taşıdır. Fiyatları da etkileyen en önemli faktör ise silikon kalitesidir. Damla silikon fiyatları 2018 için doktorunuza danışabilirsiniz. Meme büyütme ameliyatı olan kadınlar gebe kalabilir, bebek emzirebilir ve herhangi bir sorun yaşamaz.

 

Silikon takılmadan önce kontrol için meme ultrasonu tetkiki yapılır. Bunun yanında çizimler ile sizer denilen örnek silikon protezlerle ölçümler yapılır. Damla silikon ölçüsü yapılan bu değerlendirmeler sonrasında, hastanın vücut ölçülerine uygun şekilde belirlenir. Genel anestezi altında damla silikon protezler en uygun bölgeden meme dokusunda kas altı zarına yerleştirilir. Yerleşim bölgesi olarak genellikle meme alt kıvrımı tercih edilir. Operasyon yaklaşık 1-1,5 saat içinde tamamlanır.

 

Damla silikon ameliyatı için karar vermek kolay mı?

Küçük görünen göğüslerini büyütmek isteyen, damla silikon taktırmak isteyenler ameliyat hakkında pek çok bilgiye internet ortamından ulaşabilir. Ameliyatta kullanılan tekniklerin avantajlarına, dezavantajlarına, damla silikon protezin özelliklerine kadar pek çok konuda bilgi sahibi olunabilir. Ancak ameliyat olmak isteyen kadınların buna karar verme sürecindeki ruhsal hali, neler hissettiği çok önemlidir. Estetik cerrahın ameliyat olmayı isteyen kadınların isteklerini, beklentilerini doğru anlaması önemlidir. Her kadının beklentisi farklı olacağından, bunları doğru belirlemek gerekir.

 

Ülkemizde sağlık turizmi oldukça yaygınlaştığından daha doğrusu ülkemizde estetik operasyonlar oldukça başarılı bir şekilde yapıldığından başka ülkelerden de damla silikon ameliyatı olmak isteyen bayanlarda vardır. Estetik cerrahların karar verme aşamasında bu hastalara önemli faydaları olur. Hastalar farklı ülkelere mensup olsa da, sonuçta kadınların istekleri ortak bir yere birleşir. Hepsinin ortak özelliği güzel görünen dolgun göğüslere sahip olmaktır. Çünkü göğüsler kadınların bilinçaltına kadınlık sembolü olarak yer etmiştir. Kadınlar önce beğenilmek, sonra kendini beğenme isteğinin var olması, meme büyütme ameliyatlarına olan talebi de arttırmaktadır. Bu nedenle ameliyata karar vermek çok zor olmuyor. Estetik cerrahi alanındaki gelişmelerde kadınların karar vermesini kolaylaştırmaktadır.

 

Damla silikon ameliyatında en fazla tercih edilen ölçüler nelerdir?

Küçük göğüsler hemen her kadın için bir stres kaynağı olabilir. Güzellik kavramı göreceli olsa da, göğüsler kadın vücudunda önemli bir yere sahiptir. Göğüs ölçüleri de her kadına göre değişir. Bazıları fazla büyük olmayan göğüsleri severken, bazıları da çok büyük göğüsleri olsun ister. Bazıları göğüslerde doğal görünümü tercih ederken, bazıları ise iddialı göğüslerden hoşlanıyor. Bu aşamada en doğru kararı vermek için estetik cerrahın da deneyimlerinden yararlanmakta fayda vardır. Hastanın beklentilerini karşılayacak, vücutla uyumlu olacak göğüs ölçülerini oluşturacak şekilde ameliyatta damla silikon protezler kullanılmalıdır.

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir