Skip links
damardan c vitamini

Damardan C vitamini nedir ve faydalı mıdır?

  Damardan C vitamini nedir?

  Damardan C vitamini tedavisinde doğrudan kan dolaşımına saf C vitamini verilmesi söz konusudur. Düzenli olarak gerçekleştirildiğinde kişinin vitamin eksikliği son bulur ve çeşitli hastalıkların gelişmesi engellenir.

  C vitamini vücudu zararlı olan tüm etkenlere karşı koruyabilecek kadar güçlüdür. Antioksidandır ve bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olabilir. Cildin, kan damarlarının ve kemiklerin sağlıklı kalmasına destek olur.

  Yeterince C vitamini alınamadığında kendinizi sürekli halsiz, bitkin ve yorgun hissedebilirsiniz. Ayrıca sürekli hastalığa yakalanacakmış gibi bir ruh halinde olursunuz. C vitamini aldığınızda daha dinç olabilirsiniz.

  Damardan C vitamini almak oldukça değerli olan vitaminin saf ve yüksek dozlu halinin vücudunuza enjekte edilmesi demektir. Özellikle hassas mideye sahip olan ve C vitamini hapı kullanamayanlar için idealdir.

  Damardan C vitamini kimlere uygulanabilir?

  Damardan C vitamini tedavisi vitamin eksikliği çeken kişilere uygulanır. Bu kişiler mide rahatsızlıkları dahil olmak üzere çeşitli hassasiyetlere sahip olduklarından ilaç kullanamazlar. Vitamini farklı yollarla almaları gerekir.

  Çeşitli kanser tanılarına sahip olan kişilerde iyileşmeyi desteklemek amacıyla C vitamini enjeksiyonuna başvurulabilirler. Böylece kemoterapi sürecinin yan etkileri hafifletilebilir ve kendilerini daha iyi hissedebilirler.

  Uygulanacak C vitamini dozu günde 200 miligram ile sınırlıdır. Yaraları iyileştirmek için kullanıldığında ise 7-21 gün boyunca günde 1 gram uygulama yapılabilir. Dozların günlere göre farklılaştırılması mümkündür.

  Belirli hastalıklarınız için ilaç kullanıyorsanız vitamin C takviyesi almadan önce dikkatli olmalısınız. PROLIXIN, NOVASAL ve MEXITIL kullanan biriyseniz yüksek doz C vitamini takviyesinden uzak durmanız gerekir.

  Damardan C vitaminin yan etkileri nelerdir?

  C vitamini sadece yeterli dozda alındığında güvenli kabul edilir. Ancak, yüksek dozda alındığında zararlı kabul edilmez. Güvende kalmak için doz aşımı yapılmamalıdır. Doz aşımında bazı yan etkiler görülebilir.

  En yaygın yan etki mide bulantısı ve enjeksiyon yapılan bölgede ağrıdır. C vitamini enjeksiyonu yaptırmadan önce doktorun sunduğu ön bilgilere dikkat etmelisiniz. Böylece yüksek dozdan olabildiğince kaçınırsınız.

  Ayrıca C vitaminin fazla olması demir emilimini güçlendirir. Vücudunuzda yüksek düzeyde demir olduğunda sorun yaşayabilirsiniz. Böbrek hastalığınız varsa fazla vitamin almak böbreklerinize zarar verebilir.

  C vitamini neden damardan alınır?

  C vitamini hastalıkları ve enfeksiyonları ortadan kaldırmak için kullanılan en etkili vitaminlerden biridir. Yaraların iyileştirilmesi, cildin güzelleştirilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gibi sayısız faydası vardır.

  C vitamini besinler veya ilaçlar yoluyla alınabilir. Ancak bazı insanlar ihtiyaç duydukları kadar vitamin almayı başaramazlar. Bu gibi durumlarda damardan C vitamini alma şeklinde epey etkili bir yöntem kullanılır.

  C vitamini takviyesi neden önemlidir?

  C vitamini temel bir vitamindir. Vücudunuzun onu üretme ihtimali yoktur. Birçok farklı faydası vardır ve çoğu insan sağlığını desteklemekle ilgilidir. Özellikle meyvelerde ve sebzelerin bir kısmında C vitamini vardır.

  Doğal yollardan C vitamini almaya çalıştığınızda 75 miligram almanız yeterli görülür. Bazı durumlarda ise doğal yollardan C vitamini alamazsınız. Bu durumda takviyelere başvurmanız ve eksikliği kapatmanız gerekir.

  Damardan C vitamini ne işe yarar?

  Beslenmenizde problem yoksa C vitamini eksikliği yaşama olasılığınız düşüktür. C vitamini vücuttaki tüm dokuların büyümesinden sorumludur. Damardan C vitamini alındığında tüm etkilere hızlı bir şekilde ulaşılır.

  1. Vitamin almak için güvenli bir yöntemdir

  C vitaminin çok fazla faydası olsa bile onu diğer vitaminlerden ayıran en önemli durum doz aşımında çok tehlikeli olmamasıdır. Damardan C vitamini tedavisine başvurduğunuzda endişe etmenize gerek yoktur.

  Her ne kadar güvenli bir yöntem olsa bile doktorlar günlük C vitamini alımını sınırlandırırlar. Çok fazla C vitamini alımı tehlikeli değildir. Ancak mide rahatsızlığı ve sık tuvalete çıkma (ishal) gibi problemler oluşturabilir.

  2. Vücudun eksikliklerini ortadan kaldırır

  Vücudunuzu C vitaminiyle desteklediğinizde diğer vitamin ve mineral eksiklikleriyle mücadele etmeyi başarabilirsiniz. Özellikle demir eksikliği açısından C vitamini oldukça destekleyici bir etkiye sahiptir.

  Demir vücudunuza oksijen taşır ve kırmızı kan hücreleri oluşturur. Demir eksikliği probleminiz varsa damardan C vitamini enjeksiyonu yaptırarak demir alımını kolaylaştırabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı olursunuz.

  3. Yaşlanma belirtileriyle mücadele eder

  C vitamini cildinizin daha pürüzsüz olmasına ve genç gözükmenize yardımcı olabilir. Yaşlanma belirtileriyle etkili bir şekilde mücadele etmenizi sağlar. Gerekli proteinler açısından sizi destekler ve dokularınızı korur.

  Yaşlandıkça ihtiyaç duyulan proteinler vücut tarafından daha az üretilirler. Bol miktarda C vitamini almak vücudunuzun üretimlere devam etmesini sağlar. Bunun için damardan C vitamini enjeksiyonu en etkili yöntemdir.

  4. Bağışıklık sistemini güçlendirir

  C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmek için en etkili vitamindir. Vitaminin işe yaramasının sebebi ise beyaz kan hücrelerinin üretimini desteklemesidir. Ayrıca tüm hücreleri çeşitli zararlardan korumayı başarır.

  Soğuk algınlığı gibi yaygın gözüken problemlere karşı C vitamini almak önemli bir adımdır. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız C vitamininden yararlanabilirsiniz. Vücudunuzdaki enfeksiyonlarla daha rahat savaşırsınız.

  5. Kan basıncının düşmesine yardımcı olur

  Vücudunuz C vitaminiyle tanıştığında kalp ile bağlantısı olan kan damarlarında gevşeme yaşanır. Ayrıca C vitamini kan basıncınızın düşmesine yardımcı olur. Söz konusu durum yüksek tansiyonu önler.

  Damardan C vitamini aldığınızda vücudunuzun ihtiyaç duyduğu miktarda vitamine kavuşursunuz. Bol miktarda C vitamini kronik hastalıklardan uzak durmanızı sağlar. Genel sağlık seviyenizi her zaman destekleyebilir.

  Yüksek doz C vitamini neden tercih edilir?

  Yüksek doz C vitamini, yeterli miktarda C vitamini alamayan kişiler içindir. Bu kişiler bazı sebeplerden ötürü vücudun üretemediği C vitamininden mahrum kalırlar. Vitamin eksikliğinden dolayı bazı sorunlar yaşayabilirler.

  Doktorlar yüksek doz C vitamini uygulamasını damardan yaparlar. Saf ve yüksek miktarda C vitamini hızlıca kana karışır. Böylece kişinin ihtiyaç duyduğu vitamin eksikliği etkili ve pratik bir şekilde giderilir.

  Yüksek doz C vitamini zararlı mıdır?

  Yüksek doz C vitamini aslında zararlı değildir. Vücut ihtiyaç duymadığı vitamini hızlıca dışarı atabilme becerisine sahiptir. Ancak böbreklerinizde rahatsızlık varsa yüksek doz C vitamini sizin için problem olabilir.

  Damardan C vitamini uygulaması doktor kontrolünde yapılmalıdır. Öncesinde gerekli tüm testler gerçekleştirilmelidir. Ne kadar C vitaminine ihtiyacınız varsa ona uygun dozda uygulama yapılması daha doğrudur.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp