1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Cilt Bakımı
Cilt Bakımı İstanbul

Cilt Bakımı

Cilt bakımı, kişilerin cildinin ihtiyaçlarına, cildine uygun seçilen ürünler kullanarak yapılan cildi yenileme işlemidir. Bütün herkes aynı cilt yapısına sahip değildir. Kimileri yağlı, kimileri kuru veya karma cilt yapısına sahip olabilmektedir. Öncelikle kişilerin cilt yapısının ne olduğunu tanıyıp eksikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bakım yapmak oldukça önemlidir. Bu şekilde devam eden bakımlar hem daha sağlıklı bir cilde hem de aydınlık ve doğal bir yapıya sahip olunmasını sağlamaktadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Tedavi Süresi
  1 - 2 Saat
  Teknikler
  Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel - Lokal
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  1 - 2 Ay
  Kontrol
  3. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Cilt Bakımı

  Nedir ?

  Bir cildin ihtiyaçlarını ve eksiklerini umursamamak, uygun olmayan cilt bakım ürünlerini kullanmak sivilce, akne, siyah nokta, yaralar ve çeşitli alerjiler gibi sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle en önemli şey doğru şekilde uygulanan cilt bakımlarıdır. Bu temel olan kişisel bakım cilt için olmazsa olmaz kusursuz bir bakımdır. İyileştirmek, çok daha canlı, aydınlık ve iyi tutmak için gereken tüm şeyler bu rutinin içinde yer almaktadır.

  Cilt bakımı nedir dediğimizde cevabını kısaca cildi iyi hissettirmek için uygulanan periyodik bakımların tümüdür şeklinde verebiliriz. Bu bakımların içine temizlemek, nemlendirmek, maske ve peeling gibi uygulamalar girmektedir.

  Cilt Bakımı

  Nasıl Yapılır?

  Öncelikle doğru bir cilt bakımı için bakım yapılacak cildin temiz olması gerekmektedir. Bu sebeple cilt bakımı nasıl yapılır dediğimizde ilk adım cildi derinlemesine temizlemek olacaktır. Fakat cildin sadece öylesine bir tonik ile silinip temizlenmesi derinlemesine bir temizlik için yeterli değildir. Bundan dolayı daha etkili ve aynı zamanda da cildin yapısına uygun ürünler ile temizlenmesi gerekmektedir.

  Bir sonraki aşamamız için cildi yatıştırmak gereklidir. Bunu sağlamak için cilt bakımında kişiye uygun özel ürünler kullanılmakta ve asıl olan bakım için cilt hazır duruma getirilmektedir. Bunlardan önce cildin asıl gereksinimleri yapılan analizlerle belirlenmektedir.  Daha sonra cilt bakım periyodu planlanmaktadır. Yani bu durumda bakım işlemini uygun olarak tasarlayıp, bunun doğrultusunda uygulandığını söyleyebiliriz. Kişinin cildinde görülen sorunlar tek tek bakılıp test edilmektedir. Bu görünen sorunları ortadan kaldırmaya yönelik bir cilt bakım rutini sağlanmaktadır.

  Ciltte yağlanma, sivilce, akne oluşumları, siyah noktalar ve gözenek genişlemeleri sık sık görülmekte olan cilt problemleri olarak görülmektedir. Soruna odaklanıp buna uygun çalışmaların olduğu aşamada bu problemleri giderip kişiye pozitif yanıtlar vermeye yönelik bakımlar başlamaktadır. Cilt bakımı son aşaması ise kişinin cildinin nem ihtiyacı karşılanmaktadır. Burada yine çok önemli olan cilt yapısına uygun kişisel kozmetik ürünler kullanarak cildin yeteri kadar nemlendirilmesi ve bu şekilde nem dengesi sağlanarak cilt bakımının olması gerektiği gibi tamamlandığı adımdır.

  Erkek Cilt Bakımı

  Erkek Cilt Bakımı Aşamaları

  Tıraş olurken kullanılan köpük veya jeller hassas ciltler için uygun olan ürünlerden kullanılmalıdır. Hassas ciltler için olan ürünlerde alkol ve diğer tahriş edici maddeler kullanılmamaktadır. Tıraş sonrası cilt temizleyici veya ferahlatıcı alkol içermeyen tonik kullanılmalıdır. Bakım yapılmayan cilt matlaşır ve canlılığını yitirir. Bu yüzden mutlaka erkeklerinde alkolsüz cilt temizleyiciler ve yüz yıkama jelleri kullanmaları gerekmektedir. Ciltte oluşan siyah noktalar veya sivilceler gibi cilt sorunları varsa, salisilik asit içermekte olan ürünlerin kullanılması cildin gözeneklerini açmayı sağlayıp temizlemeye yaramaktadır. Ayrıca klasik doğal cilt bakımı oluşturarak bu doğal yöntemlerle de erkek cilt bakımı rahatça yapılabilmektedir.

  Klasik Cilt Bakımı Aşamaları

  Cilt bakımı sağlıklı ve genç görünen bir ten için olmazsa olmazdır. Vücudumuzun en büyük duyu organı olan derimiz arada bir ihmal edilen fakat bedenimizin büyük ve önemli bir parçasıdır. Bu bakımımızı aşağıdaki adımlara uygun yapmanın öneminin yanı sıra kullanılan ürünler de bu cilt bakımı adımları kadar önemlidir.

  Derin Temizlik

  Derin Temizlik: Cildimiz gün boyu dış etkenlere maruz kaldığından dolayı, cilt bakımının ilk adımı temizlik olmaktadır. Diğer kullanılacak ürünlere geçmeden ciltte bulunan yabancı maddelerden güzel şekilde arındırılması gerekmektedir. Bundan sonra diğer adımlara rahatça geçmek için uygun olunabilir. Çünkü temiz bir cilt bizim ilk zeminimizdir. Aynı zamanda cilt üzerinde biriken atıklar, makyajlar ve gün boyu alınan kirler bu aşamada tamamen uygun ürünler yardımı ile arındırılıyor.

  Cildi Yatıştırma

  Cildi Yatıştırma: Hassas bir cildiniz olsa da olmasa cildiniz güzel şekilde temizlendikten sonra hassas olabilir. Bu sebeple cildinizi yatıştırmak için size uygun olan tonik kullanılabilir. Tonikler cilt yatıştırmanın yanı sıra derinlemesine bir temizliği de desteklemektedir. Tonikler bazı ciltlerde hassaslık gösterebilir. Bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı cilt tipinizin analizini yaptıktan sonra size iyi gelip gelmeyeceğini belirleyerek cilt bakım adımınıza ekleyebilirsiniz.

  Soruna Odaklanma Çözüm Bakma

  Soruna Odaklanma Çözüm Bakma: Tüm cildinizde var olmasa da ya da olabileceğini düşündüğünüz belirli bölgelerinizde tahrişler, sivilce oluşumu ya da egzama gibi cilt problemleri oluyorsa bu sorunlar ile bölgesel şekilde ilgilenilmesi gerekmektedir. Cildinize uygun olan akne-sivilce kremleri ya da gittiğiniz bir doktorunuz varsa önerdiği kremi bu aşamada uygulamanız doğrudur. Bu adımdan sonra yaklaşık 5 dakika bekleyip ilaç cildinizde tamamen emildiğinde diğer adımlara geçebilirsiniz.

  Kişiye Özel Bakımı

  Bu adımda sizin cildinizdeki probleme yönelik özel bir serum veya ilaç kullanarak bu sorunları önlemek amaçlı bir bakım uygulanmış olmaktadır. Yoğun, etkili ve yeterli bir bakım sağlamaya yarayan bu serumlar her cilt tipi, kişinin yaşı ve cildindeki sorunlara yönelik uygun olarak üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Bu nedenle tereddütsüz kendinize özel serumunuzu bulup 4. adımınızı rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

  Göz Çevresi Bakımı

  Cilt bakım adımları tek tek yapılırken en çok göz ardı edilip unutulan yer göz çevrenizdir. Oysa ki bu cildinize uyguladığınız malzemeler ve yaşadığınız günlük hayatınızdaki yorgunluk göz çevrenizi oldukça derinden etkileyebilmektedir. Yapılan bu adımda göz çevrenizde rastlanan soruna uygun bir bakım kremi veya nemlendirici yardımıyla göz çevresi daha sağlıklı, yorgun görünmeyen dinç bir görünüm haline getirilebilir. Ayrıca bu göz çevresi bakımının düzenli olarak erken yaşlarda yapılması yaşlanma etkisi görünümünü geciktirecektir.

  Nemlendirmek

  Cildiniz kuru bir yapıya da sahip olsa yağlı da olsa tüm bu cilt tiplerinin neme ihtiyacı vardır. Yağlı cilt bakımı yapılırken bazı bireyler cildi için gerekli nemi aldığını düşünür. Ama bu oldukça yanlıştır. Cilt tiplerine özel olan nemlendiriciler seçilerek bu olay aşılabilir. Bu nedenle cildiniz yağlı olsa bile bu adımı asla ihmal etmemelisiniz. Yağlı ciltler aslında neme ihtiyaç duydukları zaman daha hızlı yağlanırlar ve parlak görünümü oluştururlar. Kuru ciltler ise tam tersine daha çok kurumaktadır. Cilt bakım rutininin son adımı olan bu nemlendirmeyi kişiler mümkün olduğunca atlamamalı ve kendisine özel şekilde uygulamaya dikkat etmelidir.

  Cilt Uygulamaları
  Cilt Bakımı İstanbul

  Cilt Bakım Cihazları

  Cilt sorunlarını ortadan kaldırmada ve cilt bakımının en doğru şekilde, derinlemesine yapılmasında kişi tek başına yeterli olmayabilir. Bu bakımdan cilt bakım merkezi kişilerin bu problemlerine ve sorunlara çözüm aramaktadır. Kişiler cilt uzmanlarının desteği ile kişiye uygun olan önerdikleri cihazlar sayesinde daha sağlıklı ve genç görünecekleri uygulamalara müracaat etmektedir.

  Cilt bakım cihazları kişilerde ağrısız ve acısız şekilde, düzenli olarak bakım sağlamakta ve bu konuda uzmanlar yardımcı olmaktadır. Tercih oranı yüksek ve oldukça faydalı özellikleri olan cilt bakım cihazları hangileridir?

  Hydrafacial Cilt Bakımı

  HydraFacial MD

  Bir tür yaşlanma önleyici cilt bakım uygulaması olan hydrafacial; cildin yenilenmesi, akne ile sivilce gibi leke tedavilerinde de sıklıkla kullanılan yöntem olmaktadır. Vakum yöntemi ile çalışan ve cildi detaylı şekilde temizleyen bu cihaz, enjeksiyon gibi acı veren yöntemleri içermediğinden, hydrafacial uygulaması her şeyi ile ağrısız ve acısız geliştirilmiştir. Geliştirilen vortex teknolojisi ile cilde hiçbir zararı olmadan yenilenmesini ve parlaklığını sağlayan hydrafacial yöntemi; daha sağlıklı, dinç, güzel ve genç görünen cilt isteyen kişiler tarafından çoğunlukla tercih edilen etkili ve ağrısız uygulamadır. Hydrafacial cihazı ile bu uygulama sonrası tek bir seans ile derinlemesine cilt temizliği, yenilenme, emilen nemlendirme yöntemi ile koruma ve antioksidan işlemleri uygulanmaktadır.

  Hydrafacial cihazı ile uygulanan bu yöntemin faydaları;

  • Vakumlu vortex uygulama sistemi ile derinlemesine cilt temizliği sağlar.
  • Solüsyon desteği ile vakumla yapılmakta olan peeling işlemi; sivilceler, çeşitli akneler, siyah noktalar, istenmeyen rahatsız edici lekeleri, cildinize hiçbir zararı olmayan ağrı ve acısız şekilde yok etmektedir.
  • Çeşitli oluşan akneler, yaşlanmanın yanı sıra bazı kişilerde yorgunluğa bağlı ortaya çıkan kırışıklıklar ve diğer kalan istenmeyen lekeler için kişinin cilt yapısına uygun özel serumlar uygulanır. Aşırı yağlanma varsa T bölgesi için yüzde dengeleyici serumlar uygulanmaktadır.
  • İnce görülen kırışıklıklar, siyah nokta gibi ve bunların yol açtığı büyük gözeneklerin sıkılaşması için ise farklı serumlar uygulanmaktadır.
  • LED teknolojisi sayesinde, uygulanan kişilerin cildi sıkılaşır, var olan bakterileri yok etmesine yardımcı olmaktadır.
  • Hyaluronik asit, cilde yararlı antioksidanlar, peptit ve nemlendirici solüsyon kremleri ile cildin hızlı şekilde nemlendirilmesini ve uzun süre bu nem dengesinin korunmasını sağlanmaktadır.

  Kişiye özel planlanıp oluşturulan Hydrafacial cilt temizliği-cilt bakımı tedavi yöntemi; tek seans fiyatı ortalama 800 TL ile 2.000 TL arasında değişmektedir.

  Dermapen Faydaları

  Dermapen

  Dermapen, mikro iğneler ile uygulanan ve ciltte çok küçük boyutta hasarlar oluşturarak yapılan işlemdir. Bu verilen hasarlar aslında kişilerin bağışıklık sistemini tetikleyip vücutlarının daha çok kollajen lif ve elastinleri üretmesini amaçlamaktadır. Bu kollajen ile elastin cildin daha pürüzsüz ve kusursuz olmasını sağlayan hücrelerdir. Cilde tek tek giren iğneler küçük kanallar açmaktadır. Bu kanallardan cilde uygulanan serumlar ve vitaminler daha kolay emilerek etkisini sağlanmaktadır. Bu uygulamanın asıl amacı bunlardan ibarettir. Dermapen, vücudun kolejen üretimini artırmasını sağlayarak cilt yenilenme hızını artırmaktadır. Kısaca dermapen uygulamasının faydalarını anlatmak gerekirse;

  • Sivilce, siyah nokta ve aknelerin arındırılması
  • Güneşten oluşan lekelerinin tedavisi
  • Çeşitli sebeplerden oluşan yara izleri tedavisi
  • Doku kaybı görülen bölgelerin yenilenmesi
  • Büyüyen gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Göz çevresi morlukların giderilmesi
  • Göz torbalarının azaltılması
  • Boyun ve dekolte kısmında oluşan hafif dereceli kırışıklık veya görülen sarkmaların giderilmesi, yok edilmesi
  • Saç dökülmesinin önlenmesi
  • Siğiller ve ciltte oluşan diğer yara görünümlerinin tedavisi şeklindedir.

  Dermapen uygulamasının fiyat aralığı 900 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar kişiye özel ayarlanan ve planlanan cilt bakım seansları sırasında değiştirmektedir.

  Altın İğne Tedavisi

  Scarlet S

  Scarlet dediğimiz son teknoloji uygulama tekniği, ameliyatsız yüz gençleştirmede kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanan mikro iğneler ile yüksek frekanslı elektrikli uyarılar yaparak ciltte altta kalan kolajen liflerini uyarır ve derinin daha çabuk ve sağlıklı olarak yenilenmesi sağlanır. Cilt gençleştirme, elastikliğin kaybolmasında tedavi, ameliyatsız yüz germesi, yüzün sarkmalarının giderilmesi, sivilceler ve yara izlerinin giderilmesi için çeşitli hizmeti karşılayan Scarlet S uygulaması, 16 yaş üzerinde olan ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan bireylere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Daha benzeri cihazlar ile karşılaştırıldığında daha kısa seanslar ile hedefe ulaştığı görülen bu cihaz, yüzde ve boyun bölgelerinde herhangi bir acı, morarma ve kanama olmadan deriye işlenen altın iğnelerle 2000 atış yapmaktadır.

  Altın iğne de denilen bu fraksiyonel radyofrekans sistemi, bireylerin cildindeki istenmeyen kusurları, izleri veya farklı problemleri ameliyatsız şekilde tedavi ederek cilt bakımını yapmaktır. Ameliyat ile olan tedavilere göre hem daha ekonomik hem de ağrısız ve kısa sürede iyileşme uygulamanın faydaları arasındadır.  Scarlet uygulamasının tek seans ücreti ortalama 2500 TL ile 3.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ultraformer 3

  Profesyonel cilt bakımı dallarından olan Ultraformer (HIFU) teknolojisi ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinde kullanılan bir cihazdır. Ciltte alt katmanlarda bulunan derin dokuya ses dalgalarını iletip uyarılmasını ve dokuda var olan kolajenlerin arttırmasını, daha hızlı ilerlemesini sağlamaktadır.

  Ultraformer uygulaması; yanaklara, kaş ve alın bölgesine, dudak çevresine, boyun ile gıdı kısmına, dekolte alanı ve göz çevresine uygulanmakta olan bir sistemdir. Ultraformer uygulaması, uygulamanın yapıldığı bölgede bulunan kolajen miktarını arttırmakta, cilde elastiklik kazandırmakta ve yaşlılıktan dolayı oluşan sarkmalarda toparlanmalar yaratmaktadır. Herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın bu işlemleri yapabilmesi kişilere hem kolaylık sağlamakta hem de oldukça fayda görmektedir.

  Ultraformer uygulamasının fiyatı ortalama 5.000 TL ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

  Klasik Doğal Cilt Bakımı

  Medikal Cilt Bakımı

  Medikal cilt bakımı, cildin parlaklığını ve canlılığını tekrar kazanmasına, ciltte oluşan yağ birikintilerine, siyah noktalar ve makyaj atıkları gibi cildin bakımsız ve solgun görünmesini sağlayan bu olumsuz etkenleri kaldırıp arındırmaya yarayan işlemlerden oluşmaktadır. Bu işlemler dermokozmetik ürünler ile kişiye uygun şekilde uygulanmaktadır.

  Klasik Doğal Cilt Bakımı

  Medikal cilt bakımı ve farklı cihaz yöntemleri ile yapılan cilt bakımlarının yanında birde klasik doğal cilt bakımı vardır. Bunlar herkesin evinde yapabileceği doğal cilt bakımlarıdır. Maden suyu ve pamuk yardımı ile yapılan temizleme toniği, akneli cilt yapısına sahipler için limon ile temizleme, zeytinyağı ve şeker ile yapılan peeling, kahve telvesi ile yapılan peeling, tüm ciltler için uygun olan yumurta akı ile yapılan maskeler gibi daha sayılabilecek birçok klasik doğal cilt bakımı yöntemleri vardır.

  Sizin Yorumunuz