[flexy_breadcrumb]

Çene Estetiği İstanbul

Çene Estetiği

Çene, insanın yüzündeki bulunduğu konum itibariyle görselliği etkilemektedir. Çenenin büyük olması yüzü daha küçük gösterebilir ya da çenenin küçük olması yüzü büyük ve uzun gösterebilmektedir. Bununla birlikte, çenedeki eğrilikler de görsel bozukluğa yol açmaktadır. Çene estetiği, çenedeki sorunların ameliyatla giderilmesi işlemlerini içermektedir. Çene ucu estetiği ameliyatı ve çene törpüleme ameliyatları yapılmaktadır. Bunların haricinde alt çene ameliyatları çoğunlukla ortodonti tedaviyi desteklemek amacıyla yapılır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Çene Estetiği Nedir?

  Çene estetiği, çenenin yüze uyumunu sağlamak için yapılan operasyonları içermektedir. Çenede yapılan değişiklikler yüzde oldukça farklı değişimlere yol açtığından dolayı son yıllarda çene estetiği ameliyatları tercih edilir.

  Çene Estetiği Fiyatları 2022

  Çene estetiği için uygulanan sabit bir fiyatlandırma bulunmamaktadır. Çünkü yapılacak olan işlemlerin kapsamına göre çene estetiği fiyatları da değişiklik göstermektedir. Ayrıca, kişinin çene yapısına ve yapılacak olan müdahalenin genişliğine göre fiyatlar belirlenir. Bununla birlikte, eğer çene estetik işlemlerinin yanı sıra kişiye ekstra burun estetiği ya da yüz germe gibi farklı işlemlerde uygulanacaksa fiyat farklılaşmaktadır.

  Çene Estetiği İstanbul

  Çene Estetiği İstanbul şehrinde herkesin rahatlıkla tercih ettiği bir ameliyat olup, operasyon sonucunda istenilene çeneye kavuşulur.

  Çene estetik işlemleri en çok şu sorunlardan dolayı yapılmaktadır;

  • Çenenin önde durması ya da arkada durması
  • Çenenin küçük olması
  • Çene ucunun uzun ve sivri olması
  • Çene ucunun küçük olması

  Çene Estetiği Ameliyatı

  Genellikle çene yapısındaki bozukluk, özellikle burun estetiği için başvuran hastaların profil çalışmaları yapılırken ortaya çıkmakta ve tespit edilmektedir. Bu yüzden eğer hastada çene ucu ile ilgili bir problem varsa burun estetiği ile birlikte tedavi yönteminin yürütülmesi oldukça etkili ve başarılı sonuç vermektedir. Çene estetik çenedeki bozuklukların giderilmesi amacıyla yapılmaktadır. Çene estetiği ameliyatı kapsamında, çene ucu törpülemesi, çene ucu estetiği ya da alt çene ameliyatları yapılmaktadır.

  Çene Estetiği Sonrası

  Çene estetik sonrası yapılan işleme göre ağrı, şişlik derecesi farklı olmaktadır. Çene ucu törpülenmesi işlemleri sonrasında işlemin uygulanmış olduğu bölgede morluk ve şişkinlik meydana gelebilir. Şişkinlik ve morluk geçici bir durumdur. Ameliyattan sonra ağrı kesici ile ilaç tedavisi yapılır. Ameliyat sonrası kişi bir hafta kadar dinlenmelidir. 1 hafta sonra işine ve normal hayatına dönebilir.

  Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

  Çene estetik ameliyatları iki şekilde yapılır. Üst çene ameliyatı ve alt çene ameliyatı. Her iki ameliyat için de hazırlıklar, tespitler ve kontroller yapılarak operasyon planı yapılır. Çene estetiği ameliyatı, cerrahi müdahale gerektiren bir ameliyattır.

  Üst çene ameliyatı yapılacak ise öncelikle hastanın çene röntgeni çekilir. Diş yapısı incelenir ve diş yapısında değiştirilmesi gereken yerler varsa değiştirilerek müdahale edilir. Bu işlemle sırasında ortodonti açıdan müdahale yapılır.

  Dişlerin konumlarına göre üst çene ameliyatı hazır hale getirilir. Bununla birlikte, alt çene ameliyatına başlamadan önce hastanın çene röntgeni çekilerek diş yapısı incelenir. Fakat alt çene ameliyatında diş yapısına herhangi bir işlem veya müdahaleye yapılmasına gerek yoktur. Alt çene ameliyatı yapmadan önce kişinin yüzüne uygun olacak olan bir çene ameliyatı için alçı modellemeler yapılır.

  Çene kişinin yüzünü etkileyen oldukça önemli bir bölge olduğu için iyi tespit edilmesi ve iyi karar verilmesi gereken bir ameliyat olmaktadır.

  Çene ucu törpülemesi nedir? Hastanın çene ucu ileriye doğru ve büyükse tercih edilen yöntem çene ucu törpülenmesidir. Bu yöntemde, cerrahi işlem olarak çene kemikleri kesilmektedir. Arkaya ve yukarı doğru çene kemikleri kesilerek geri itilir ve çene ucu törpülenmiş olur. Çene ucu dolgusu, çeneyi büyütmek için uygulanan bir yöntemdir.

  Çene ucu törpülenmesindeki amaç yüz hatları ile çene yapısının uyumunu sağlamaktır. Aynı zamanda burun yapısı ile de uyumlu olması gerekir. Çene ucu törpülemesinde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

  • Çene ucu ameliyatı ortalama olarak 1-2 saat aralığında sürmektedir.
  • Çene ucu ameliyatı genel anestezi altında yapılır.
  • Çene ucu ameliyatı sonrasında birkaç gün katı gıda dikkat tüketilmemelidir. Sıvı tüketilebilir.

  Bununla birlikte, çene bölgesine yapılan müdahalelerden bir diğer yöntem protez kullanılması yöntemidir. Bu yöntemle çene yapısı uzatılır. Bu yöntemde kullanılan protezlerin herhangi bir zararı yoktur.

  Çene Estetiği Nasıl Uygulanır?

  Çene estetiği ameliyatları kişilerin çenesinde yaşamış olduğu sorunlara göre farklılık arz etmektedir. Çene estetikteki amaç, kişinin yüzü ile uyumlu ve yüzünü daha iyi gösterecek bir görünüm kazandırmaktır. Bu yüzden her yüze göre çene estetiği ameliyatı farklı planlanmaktadır. Önemli olan her yüze göre çeneye nasıl bir müdahale yapılması gerektiğidir. Nasıl bir müdahale yapılması gerektiği tespit edildikten sonra çene estetik ameliyatı için planlama yapılır.

  Çene estetiği ameliyatı kapsamında en yaygın olarak uygulanan müdahaleler, çenenin törpülenmesi işlemleri ve çene dolgusu olmaktadır. Her iki işlem için genel yüz yapısına uygun müdahaleler ve yöntemler seçilmektedir. Yüzün doğal görünümünü kaybetmeyecek bir çene yapısı oluşturmak amaçlanır.

  Kişinin genel yüz yapısına uygun olmayan bir çene estetikleri yapıldığı zaman ortaya oldukça kötü sonuçlar çıkmaktadır. Bu yüzden uyum sorunlarının ortaya çıkmaması için uzman hekimlerimiz öncelikle gerekli analizleri yaparlar.

  Çene Estetiği Aşamaları

  Çene estetiği aşamaları yapılan çene ameliyatlarına göre şekillenmektedir. Çene estetiği kapsamında çene ucu ameliyatı, çene törpülenmesi, çene ucu dolgusu yapılmaktadır.  Çene ucuna yapılan törpüleme işlemlerine çene ucu estetiği adı verilmektedir. Özellikle çene ucu daha uzun ya da biçimsiz olan kişilere uygulanan bir yöntem olmaktadır. Başarılı sonuçlar elde edilen bir müdahaledir. Bu yöntem ile çene estetikten oldukça başarılı ve etkili sonuçlar elde edilmektedir. Çene ucu estetiği yapılırken işlemin daha da etkili olabilmesi için yüz germe işlemi ya da burun estetiği gibi ek müdahalelerden de yararlanılmaktadır.

  Sizin Yorumunuz