fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatı

Yüzümüzün ifadesi, kişilerle iletişim kurarken, ilk izlenimin edinilmesini sağlamaktadır. Yüz ifadesi, duyguları yansıtmanın yanı sıra, göz, burun, dudak yapısının ve bu organların birbiri ile uyumuyla da oluşmaktadır. İfadeyi en belirginleştiren organ ise burun olmaktadır. Yüz şekli ile uyumlu bir burun, gözlerdeki ifadeyi belirginleştirme ve dudak şeklinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yüz için fazla büyük ya da küçük bir burun kişinin ifadesini olumsuz olarak etkilediğinde burun estetiği ameliyatı ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.Büyük, küçük, kemerli, çengel, eğri, kalkık, karga gibi onlarca burun tanımı bulunmaktadır. Burun şeklinin yüz ile uyumlu olmaması ya da tek olarak düşünüldüğünde burun şeklinin kişi tarafından beğenilmemesi, kişinin psikolojisini de etkilemektedir.Estetik burun ameliyatı, kişinin burun şeklinden memnun olmadığı durumlarda uygulanan, şekil değiştirmeye yönelik ameliyatlardır. Bu ameliyatlar, cerrahi estetik operasyonlarda en çok tercih edilen tür olma özelliğini göstermektedir.

Burun estetiği fiyatları

Türkiye’de estetik operasyonlar hızla gelişim göstermektedir. Hem yapılan operasyonların başarı oranlarının gittikçe artması hem de diğer ülkelere kıyasla ülkemizde bu operasyonların fiyatlarının çok daha uygun olması, Türkiye’nin estetik operasyonlarda en çok tercih edilen ülkeler arasında girmesini sağlamaktadır.Burun estetiği ameliyatı fiyatları, operasyonun yapılacağı hastaneye, operasyonu gerçekleştirecek doktora, işlemin yapılacağı kişinin burun yapısına göre değişmektedir. Bir diğer yandan bu operasyonların fiyatlarının her yıl değiştiği de yapılan çalışmalar sonucu gözlemlenebilmektedir.

Bu estetik operasyon sırasında yapılacak olan işlem ne kadar detaylı olursa, ameliyatın ücreti de aynı oranda artmaktadır. Standart estetik burun ameliyatı, yıldan yıla fiyat farkına uğramaktadır. Bir diğer yandan yapılacak olan işlemin detayları da operasyonun fiyatını değiştiren etkenler arasında yer almaktadır.

Burunda, hem şekil düzeltme hem de nefes alma sorunlarına yönelik bir operasyon yapılması durumunda yapılacak olan işlem daha detaylı olacağı için fiyat artarken, şekil bozukluğu sorunu olmayan hastalarda, sadece nefes alımını kolaylaştırmaya yönelik operasyonların ücreti daha düşük olmaktadır.

Burun küçültme ameliyatları, en detaylı ameliyatlar arasında yer alıyor olmasından dolayı maliyeti en yüksek operasyonlardan biridir. Tamponsuz burun ameliyatlarında ise fiyatlar her yıl güncellenmekle birlikte, seçilen uzman, operasyonun yapılacağı hastane gibi etkenler de operasyonun şekli kadar fiyata etki etmektedir.

Burun estetiği için doğru zaman

İnsanların burun yapısı yaşam boyunca değişime uğrar. Ancak temel gelişimini kadınlarda 17, erkeklerde de 18 yaşına kadar tamamlar. Bu yüzden burun estetiği en erken bu yaşlardan sonra yapılabilir. Çünkü kemiklerin büyümesinin hangi tarafa doğru olacağını kemik çevresindeki epifiz hattı yani büyüme plakları belirler. Daha erken yaşlarda burun estetiği yapılırsa, burun kemiklerine müdahale olduğu için kemik büyümesinde sorunlar yaşanabilir.

Burun kıkırdak dokusunda da bu tür özellikler vardır. Bu nedenle daha erken yaşlarda burun estetiği ameliyatı yapılırsa, kemik ve kıkırdak gelişimlerinde istenmeyen sorunlar yaşanabilir. Bu olumsuzluklar yüzünden burun estetiği yaptırmak için alt yaş sınırına dikkat edilmelidir. Ameliyat için belirlenen bir üst yaş sınırı yoktur. Kişinin sağlık durumu uygunsa, ilerleyen yaşlarda da burun estetiği yapılabilir.

Burun estetiği nasıl yapılır?

Burun ameliyatı, burunda hem sağlık sorunlarını hem de estetik sorunların tamamını kapsayan ameliyatların tamamıdır. Burun estetiği ise sadece görünümün düzeltilmesine yönelik operasyonlardır. Estetik amaçlı burun ameliyatları, genel anestezi altında yapılmaktadır. Lokal anestezi altında bu ameliyatın yapılması, hastanın bu sırada gözüyle ameliyatı görebiliyor olmasından dolayı psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Estetik burun ameliyatları yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bu operasyonda kulak bölgesinden ya da kaburga bölgesinden kıkırdak alınması gerekiyorsa, süre uzayabilmektedir. Ancak bu durum genellikle ameliyat öncesinde yapılan incelemeler sonucunda belirlenmektedir ve hastaya gereken bilgilendirme yapılmaktadır.
Bu operasyonların açık ve kapalı olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. Açık estetik burun ameliyatı kişinin kıkırdak, kemik ve yumuşak dokularının durumunu direkt görerek yapılan ameliyatlardır ve başarı oranı daha yüksektir. Ameliyat sırasında buruna ortasında kanal olan ve hastanın nefes alabilmesini sağlayan tamponlar ve plastik atel koyulmaktadır. Her ikisi de ameliyatın 1 hafta sonrasında hastadan çıkartılmaktadır.

Erkek burun estetiği

Estetik operasyonlar her ne kadar kadınların daha çok tercih ettiği operasyonlar olarak algılanıyor olsa da, söz konusu olan organ burun olduğunda, bu operasyonlar erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Erkek burun estetiği, kadınlara uygulanan burun şekillerinden oldukça farklıdır. Operasyonu gerçekleştirecek olan doktorun, erkeksi yüz hatları ve erkek burnu hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekmektedir. Çok düzgün ve yumuşak hatlara sahip bir burun erkekte feminen bir görünüme neden olmaktadır ve bu operasyonda istenmeyen bir durumdur. Erkek tipi burunda burun ucu ve burun sırtı aynı düzlemde olmalıdır, hatta bazı yüz tiplerinde burunda yer alan kemer tamamen düzeltilmemektedir.

Kadınlarda burun estetiği

Burun estetiği, cinsiyet ile oldukça alakalı bir tasarımdır. Kadınlarda gerçekleştirilecek olan estetik burun operasyonlarında, kadınsı çizgilere yer verilmelidir. Bu nedenle, yeni bir burun hattı oluşturulurken, burun ucunun, burun sırtından daha yukarıda olmasına, burun kemerinin düzleştirilmesine, burunun küçültülmesine ve daha yuvarlak hatlara sahip olmasına yönelik operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Burun estetiği öncesi sonrası

Burun estetiği, ameliyat anının haricinde öncesi ve sonrası olmak üzere 3 bölümde incelenmelidir. Bu operasyonun öncesinde hastanın sağlık durumu incelenmeli, hastaya uygulanacak olan yönteme karar verilmeli ve gerekirse photoshop yardımı ile hastanın yeni tasarlanan burnunu görme imkanı tanınmalıdır. Operasyon sonrasında ise hastanın 1 gece hastanede yatması gerekmektedir. Hastaneden çıkış yapıldığında ise doktorun uyarıları dikkate alınmalıdır. Atel ve tamponların bakımı, ne zaman çıkarılacağı gibi detaylar ameliyatın başarısında büyük rol oynamaktadır. Hasta burun ameliyatı sonrası spora başlama zamanı, gözlük kullanımı ve darbelere karşı koruma gibi konularda doktor tavsiyesine kesinlikle uymalıdır. Flora Klinik alanında uzman kadrosu ile operasyon öncesi ve sonrası dönemlerde de hastanın yanında olmakta ve tüm detayların bütün halinde bir süreç olduğunun bilinci ile hastalarını hazırlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin tek kaygısı güzel görünen bir burun şekline sahip olmak için değildir. Bazı hallerde tıbbi gereklilikten kaynaklanan sebeplerle de burun estetiği yapılabilir. Yani hem estetik amaçlı, hem de burun fonksiyonlarının düzeltilmesi için bu ameliyat yapılabilir.

Burun estetiği sırasında estetik burun şekli oluşturulurken, nefes alma sorunu, burun polipleri, burun eti büyümesi, deviasyon denen orta hattaki kemik eğriliği de giderilebilir. Bu sorunları olan burunda estetik görünümün elde edilmesi mümkün olmaz.

 

Burun estetiği yaptırmak isteyenler için en önemli konulardan biri bunun maliyetidir. Ameliyatın yapılacağı hastane ve ameliyatı yapacak olan estetik cerrah maliyetin belirlenmesinde önemli etkenlerdir. Fakat burun estetiğinde maliyetin ikinci planda kalması gerekir. Burun estetiğinde başarı ve hastanın isteklerini karşılaması daha önemlidir. Burun estetiği ameliyatı ne kadar uygun maliyete yaptırılsa da, revizyona ihtiyaç duyulursa fiyatın önemi kalmaz.

Gelişen tıbbi tekniklerle burun estetiğinde tampon kullanımının yerine silikon burun splitleri kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede hastaların nefes alması kolaylaşmış, iyileşme hızı artmıştır. Ayrıca silikon splitlerin çıkarılması daha kolay olmaktadır. Hatta bunları hastaların kendi bile çıkarabilir.

Ameliyat sırasında hem estetik düzeltmeler, hem de fonksiyonlardaki bozukluklar aynı anda düzeltilebilir. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir. Fonksiyonel bozukluklar düzeltilmeden, burunda estetik değişimlerde yapılamaz. Burun içi ve burun dışı burun estetiğinde aynı anda ele alınarak başarılı bir sonuç alınabilir.

Burun yapısında hem estetik sorunlar, hem de fonksiyonel sorunlar varsa ameliyatta hepsi aynı anda giderilebilir. Bunlar arasında öncelik her zaman burnun fonksiyonel sorunlarının düzeltilmesidir. Çünkü hastanın nefes alma sorununa yol açan eğrilik düzeltilmedikçe estetik sorunlar giderilemez.

Burun estetiği ameliyatında kadın ve erkekler için genelde aynı uygulamalar yapılmaktadır. Fakat kadın ve erkek arasındaki anatomik farklılıklarda mutlaka göz önüne alınır. Çünkü burun ucu, burun kanatları, burun sırtı kadın ve erkekte farklı yapıdadır. Buna uygun şekilde düzenlemeler yapılır.

Burun estetiği için burun yapısının temel gelişimini tamamlamış olması gerekir. Ergenlik döneminin ardından yani 17-18 yaşından itibaren burun estetiği yapılabilir. Daha erken yaşlarda burun estetiği yapılırsa, kemiklerin büyüme yönünde sorunlar yaşanabilir.
Burun estetiği için alt yaş sınırı aranmasına rağmen, üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğer hastanın başka bir sağlık sorunu bulunmuyorsa, her yaşta burun estetiği yapılabilir.

Hastanın beklentilerini karşılayacak burun şekli oluşturulamadıysa ya da burundaki diğer sorunlar giderilemediyse ikinci bir ameliyata gerek duyulabilir. Çünkü bu ameliyat hastanın isteği üzerine yapılır. Burun estetiği ameliyatından sonra yeni burun şeklinin ortaya çıkması için yaklaşık 6-12 ay beklenmelidir. Bu süreden önce ikinci ameliyat kararının alınması doğru olmaz.

Ameliyat olan hastaların yüzünde ve burnunda oluşan şişliklerin daha hızlı inmesi için, en uygun uyku pozisyonu hastaların 45 derecelik açı yapacak şekilde sırt üstü yatmasıdır. Bunun için hastanın sırtı 2-3 yastıkla desteklenmelidir. Bu uyku pozisyonu özellikle ilk bir hafta önemli faydalar sağlar.

Ameliyat sonrasında yapılacak burun masajı burun çevresindeki ve burundaki ödemin azaltılmasını sağlayacak lenf drenajına faydalı olabilir. Ama bu konuda doktorun önergelerine uyulmalıdır. Masaj eğri burun için uygulanabilir. Ancak buruna şekil vermek için kullanılmaz. Masaj yumuşak dokuya etki ederek eğriliğe neden kasları esneterek olumlu etki yapar. Burun masajı sırasında nazikçe hareket edilmelidir.

Gözlük kullanan kişiler burun estetiği yaptırıp yaptıramayacaklarını merak ederler. Öncelikle gözlük kullanmak burun estetiğine engel değildir. Ancak burun estetiği ameliyatından sonra gözlük kullanmaları sakıncalı olur. Burun şekli oturuncaya kadar, iyileşme olana kadar hastalar gözlük takmamalıdır. Bunun yerine lens kullanmaları tavsiye edilir.

 

Öncesi ve Sonrası

Burun Estetiği Ameliyat Videosu

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

“Burun Estetiği” için 53 cevap

 1. Burcu dedi ki:

  Merhabalar, benim burnumda et var muayene olduğumda alınması gerek dediler. Ayrıca burnumuda beğenmiyorum estetik ameliyatı sırasında burnumdaki et alınır mı? Nefes almakta sorun yaşıyorum

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Burcu Hanım;

   Yardımcı olabilmemiz için yüzünüzün fotoğrafını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

 2. berk dedi ki:

  Selam, Ben fransada yaşıyorum. İznimi ülkemde geçirmek istiyorum ve amacım burun ameliyatı olmak. Kaç gün sonra dikişler alınır? morluklak ne zaman geçer?

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Berk Bey;

   1 hafta istanbulda kalmanız gerekmektedir. Yardımcı olabilmemiz için yüzünüzün fotoğrafını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 3. Mustafa Tuncay dedi ki:

  merhaba 0555 104 56 00 numaraya resim gönderdim fiyat dönüşü bekliyorum acil

 4. Melek Sevcan dedi ki:

  Selam, gösterdiğiniz ilgiden dolayı tüm ekibinize teşekkür ederim. doktor, çok ilgili ve işinde uzman bir doktor. Kendimle barışmamı sağladığınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Ameliyat olmayı düşünen arkadaşlar, çok düşünmeyin. Benim gibi memnun kalacaksınız 🙂 sevgiler. hocaya selam.

 5. Senem Ural dedi ki:

  burnumdan memnun değilim düğünüm yaklaşıyor kaç ayda iyleşirim

  • Flora Klinik dedi ki:

   Senem Hanım Merhaba;

   Tarih aralığı nedir ? ve yardımcı olabilmemiz için yüzünüzün fotoğrafını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 6. Ahmet Çelikler dedi ki:

  burun estetigi için fiyat alabilirim

  • Flora Klinik dedi ki:

   Ahmet Bey Merhaba;

   Doktorumuz görmeden fiyat vermemiz mümkün değildir. Yüzünüzün fotoğrafını whatsappdan +90 555 104 56 00 gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

 7. Sevda Çankırı dedi ki:

  hocam nefes darlığı için gitmiştim şuan rahat bir şekilde nefes alabiliyorum teşekkür ederim hocam.

 8. Irem Aydin dedi ki:

  Merhaba ben 17 yasindayim ve almanyada yasiyorum ve tam 3 senedir burnumu yaptirmak istiyorum. Ameliyat fiyatini ögrenebilirmiyim?

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba İrem Hanım;

   Burun estetiği için 18 yaşınızı doldurmanızı öneririz. Burun estetiği hakkında detaylı bilgi almak için +90 555 104 56 00 görüşebilirsiniz.

 9. Gizem dedi ki:

  Merhaba ben 23 yasindayim ve isvicrede yasiyorum.
  Burun ameliyati yazin yapilirmi?

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Gizem Hanım;

   Burun estetiği operasyonu için yaşınız uygun +90 555 104 56 00 yüzünüzün fotoğraflarını gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

 10. hicaz turgut dedi ki:

  merhaba ben norwecten yaziyorum burun amiliyati ve hotel dahi fiyatini ogrenebilirmiyim

 11. Arzu Bilgic dedi ki:

  Merhabalar, burun estetigi yapacak olan operatör Doktor kimdir acaba ögrenebilir miyim? Ilgileniyorum, w.app üzerinden profil fotografi yollayabilirim. Saygilar..

 12. Nihat dedi ki:

  Merhaba ben Fransa’dan arıyorum fıyat öyrene bilirmiyim otel dahıl

  • Flora Klinik dedi ki:

   Nihat Bey Merhaba;

   Fiyat verebilmemiz için yüz bölgenizin fotoğrafını görmemiz gerekmektedir. +90 555 104 56 00 yüzünüzün fotoğraflarını gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz

 13. zhzh dedi ki:

  selam ben birden fazla amelyat yada estetik yaptirmak istiorum mesela burun ,diz etrafindaki fazlaliklar ve bacaklarmdaki ust kisminda cok fazla fazlaliklar vardir bunlari aldrmak istiyorum ,butunbunlar nekadar alabiliyor?

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba;

   Birden fazla vaser liposuction yapılabilir +90 555 104 56 00 bel bölgenizin ve bacak bölgenizin fotoğraflarını gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz

 14. Emrah dedi ki:

  Merhaba ben almanyada yasiyorum burun amelyati olmak istiyorum bana bu konuda biligi verbilmisiniz teskürler

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Emrah Bey;

   Fiyat verebilmemiz için yüz bölgenizin fotoğraflarınızı görmemiz gerekir. +90 555 104 56 00 yüzünüzün fotoğraflarını gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz

 15. serkan erkan dedi ki:

  selamlar

 16. Ramazan dedi ki:

  Merhaba fiyatları öğrenebilirmiyin? Yurtdışında tanıdığım yabancı bir hanım estetik yaptırmayı düşünüyor,

 17. Gizli dedi ki:

  Merhaba ben yurt disindan yaziyorum. Bundan 3 yil once burnuma darbe aldim ve burnumda gozle gorunmeyecek fakat hisedilecek bir yamultu olustu ve grip oldugumda ve geceleri nefes alip vermekte zorlaniyorum. Ameliyat sureci nekadar ve fiyat nekadar? Bilgileriniz ricadir.

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba;

   1 hafta istanbul’da kalmanız gereklidir. Fiyat verebilmemiz için yüz bölgenizin fotoğraflarınızı görmemiz gerekir. +90 555 104 56 00 yüzünüzün fotoğraflarını gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz

   Sağlıcakla Kalın.
   Flora Klinik

 18. Ben şeyma dedi ki:

  Nerde klinik istanbuldamı yeri nerde sigorta karşılıyormu peki arkadaşlar

 19. Lale dedi ki:

  Merhaba ,
  Ben Australyada yasiyorum. Burnumu hafif kucultmek istiyorum. Bunun bana nekadara mal olur ve ne kadar sure gerkiyor?

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Lale Hanım;

   1 hafta istanbulda kalmanız yeterli.

   Fiyat verebilmemiz için yüz bölgenizin fotoğraflarınızı görmemiz gerekir. +90 555 104 56 00 yüzünüzün fotoğraflarını gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

 20. Emel Büyükbaş dedi ki:

  Göbekten yağ aldırmak istiyorum.56 yaşındayım.1.75 72 kiloyum göbek yağından kurtulmak istiyorum.

 21. Fatma Nur dedi ki:

  Merhaba ben viyanada yasiorum ve bu yaz tatilde burun estetigi olmak istiorum fakat 16 yaşindayim bir problem olurmu 16 yaşinda olmama ramen estetik ameliyati olabilirmiyim?

 22. Osman Şen dedi ki:

  Merabalar ben burnum daki eti aldirmak istiyorum otel dahil fiyat ogrene bilir miyim fransada yim

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Osman Bey;

   Burun eti için fiyat bilgisi mailinize gönderildi fotoğraf göndermenizi rica ediyoruz.

   Sağlıcakla Kalın.
   Flora Klinik

 23. Şenol Yağan dedi ki:

  Merhaba
  Ben almanyadan katiliyorum
  Burnumu beyenmiyorum acaba resim yolasam Bana nur öneride bulunabilirmisiniz resimle nur calisma olursa memnun olurum

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Şenol Bey;

   Fiyat verebilmemiz için yüz bölgenizin fotoğraflarınızı görmemiz gerekir. +90 555 104 56 00 yüzünüzün fotoğraflarını gönderebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

   Sağlıcakla Kalın.
   Flora Klinik

 24. Rahman dedi ki:

  Merhaba! Hocam ben Avusturya dan burun amelıyatı olmak istiyorum ama yasım 36 bunun bı zararı varmı

  • Flora Klinik dedi ki:

   Rahman Bey Merhaba;

   Yaşınız gayet uygun burun estetiği bir zararı yoktur nefes problemi yaşıyorsanız yada burun kemerinizi beğenmiyorsanız ameliyat olabilirsiniz.

 25. Dila dedi ki:

  Merhaba, ben almanyada yasiyorum.
  Burun ameliyati olmak istiyorum.
  Ameliyatdan sonra nekadar bi süre sonra Almanyaya geri dönebilirim?

 26. Busra dedi ki:

  Selamlar, Ben burun estetigi fiati almak istiyorum. Yasim 43 olurmu ki?

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Busra Hanım;

   Yaşınız gayet uygun daha önce operasyon geçirdiniz mi ? Burnunuzda çarpma yada bir kaza sonucu bir travma oldu mu ? bunları öğrenebilmemiz için yüzünüzün fotoğraflarını Whatsappdan 0090 555 104 56 00 gönderebilirseniz size detaylı bilgi verebiliriz.

 27. Flora Klinik dedi ki:

  Zehra Hanım Merhaba;

  Şişme morarma kişiye özel bazı hastalarımızda hafiften oluyor bazı hastalarımızda ise hiç yok ağrı için biz sizi 1 gün hastanemizde kontrol altında tutuyoruz ve ağrı kesici ilaçlarla hissetmiyorsunuz. Karar verin tekrar görüşelim kendinizi en iyi tanıyan sizsiniz 🙂

 28. reem dedi ki:

  Everything is as it should be. Thanks

 29. Eda dedi ki:

  Merhabalar size sorum olacaktı, 2002 doğumluyum ve burnumu yaptırmak isterim sizce uygun müdür?

 30. fatma dedi ki:

  merhaba

 31. Emine dedi ki:

  Merhabalar ben 18 yaşındayım ve burnumu yaptırmak ısıtıyorum çünkü küçükken burnum kırıldı ama nefes alıp vermede bır sorunum yok yaşım uygun müdür ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 00 89
WhatsApp ile Sor