[flexy_breadcrumb]

Burun Dolgusu İstanbul

Burun Dolgusu

Kişiler yüzlerinin daha estetik görünmesi ve daha iyi bir hal alması için burun estetiği ameliyatı tercih etmektedir. Ameliyat olmak istemeyen ya da bu operasyonlardan korkan kişiler burun dolgusu nedir? Güvenilir Midir? gibi sorulara cevap aramaktadır. Ameliyatsız burun estetiği uygulamaları arasında en sık tercih edilen uygulamalardan biri olan burun dolgusu, burun yapısından memnun olmayan kişiler için kullanılmakta olan en kolay çözümlerden biridir.

Kişilerin burunlarının şekil ya da yapısından rahatsız olduğu durumlarda, geçmişten gelen yapısal sorunlar bulunduğu durumlarda bu sorunların düzeltilmesi amacı ile enjeksiyon şeklinde verilmekte olan hyaluronik asit içeren dolgular aracılığı ile yapılmakta olan uygulamaya burun dolgusu adı verilmektedir. Dolgu uygulamalarının yapılabilmesi için kişiler burun yapılarının, kıkırdak yapılarının, kemik yapılarının ve burun derilerinin operasyona uygun olması gerekmektedir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Kişilerin yüzünün tam odak noktasında bulunan ve yüzün güzel görünmesini sağlayan en önemli faktörlerden biri olan burun yapısının bozuklukları, kişilerin öz güven problemleri yaşamasına, estetik kaygılar duymasına ve kendilerini toplum içinde rahatsız hissetmesine neden olabilmektedir.

  Uzman kişiler tarafından yapılacak burun dolgu uygulaması, kişilerin ihtiyaç ve isteklerini ciddi oranda karşılayacak ve uygulamadan memnun olmalarına sağlayacaktır.

  Burun dolgu için kişilerin yüz hatları detaylı bir şekilde incelenmekte ve kişilerin yüz hatlarına en uygun burun dolgu belirlenmektedir. Erkek ya da kadınların burun yapılarının farklı olması nedeni ile, burun dolgusu uygulaması sırasında cinsiyet faktörü de büyük bir önem taşımaktadır. Operasyon yaptırmak isteyen kişiler gerekli incelemelerden geçtikten sonra, burnuna anestezi etkili bir krem sürülmekte ve burunlarının uyuşması sağlanmaktadır.

  Uygulanan krem yaklaşık yarım saat içinde etkisini göstermekte ve uzmanlar bu arada operasyonun yapılacağı bölgeleri belirlemektedir. Burun dolgu uygulaması yapılacak bölgeler belirlendikten sonra, oldukça ince uçlara sahip iğneler ile belirlenen bölgelere enjekte işlemi yapılmaktadır.

  Kişilerin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak, on beş dakika ile yarım saat arasında değişmekte olan burun dolgu uygulamaları sayesinde kusursuz bir görüntüye sahip olacaktır. Kişilerin operasyon sonrası burunlarında oluşan kızarıklık en fazla iki saat içinde azalacak ve operasyondan hemen sonra gündelik hayatına devam edebilecektir.

  Burun Dolgusu Fiyatları 2022

  Kişilerin burun yapısında, kemik ya da kıkırdak yapısında meydana gelen ve kalıcı olmayan ufak kusurların düzeltilmesi amacı ile yapılan burun dolgusu fiyatları, özellikle uygulama merkezleri ve uygulama yapılacak olan şehre göre değişiklik göstermektedir. Genel birçok merkezde ortama fiyat aralığına sahip olan burun dolgu uygulamalarının fiyatlarının belirlenmesinde baz alınan en önemli faktör döviz kurlarıdır. Euro bazlı alınan dolgu malzemelerinin fiyatları, döviz kurlarında gerçekleşen artış ve azalmalara bağlı olarak ciddi değişiklikler gösterebilmektedir. Ayrıca uygulamada kullanılan dolgu maddesinin türü, uygulamanın içeriği, uygulanacak dolgu maddesinin miktarı, dolgu maddesinin kalitesi, dolgu maddesinin üretim yeri, kişilerin istek ya da ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

  Burun Dolgusu Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

  Ameliyat olmaktan çekinen ve burunlarındaki ufak kusurların onarılmasını isteyen kişilerdir. Oldukça kolay bir şekilde yapılmakta olan burun dolgusu uygulamaları kesin bir kalıcılık sağlamamakta ve en fazla on altı ile on sekiz ay arası bir etki sürdürmektedir.

  Uzmanlar tarafından belirtilmekte olan süre dolduktan sonra, kişilerin burunlarına enjekte edilmekte olan dolgu eriyecek ve kişilerin burunları eski formuna dönecektir. Burun dolgu uygulamaları işlemin etkisi geçtikten sonra yeniden yapılabilen bir işlemdir.

  Burun Dolgusu Sonrası

  Burun dolgusu son derece kolay ve basit bir uygulama olsa da burun dolgu sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Burun dolgusu sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanmaktadır.

  -Dolgu uygulaması yaptıran kişiler, operasyondan sonraki yirmi dört saat hiçbir şekilde burun ve burun çevresini ovalamamaya ya da masaj yaptırmamaya özen göstermelidir.

  -Uygulama sonrasındaki ilk üç gün kişiler sıcak su ile banyo yapmamalı, hamam ya da sauna tarzı ortamlarda bulunmamalıdır.

  -Operasyon sonrası oldukça önemli olan ilk üç gün içinde kişiler aşırı güneş altında kalmaktan ve ağır spor ya da egzersiz yapmaktan kaçınmalıdır.

  -Kişiler burun dolgu uygulaması sonrasında belirli bir süre, kullandığı ilaçlara ve beslenmelerine özen göstermelidir.

  -İşlem sonrası morarma, şişlik ya da ağrı gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığında mutlaka bir uzmana başvurmalıdır.

  Burun dolgu sonrası dikkat edilecek noktalara uyulması halinde, operasyon başarısı artacak ve kişiler daha güzel sonuçlara ulaşacaktır. Ayrıca burun dolgu uygulamasının uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması, yaşanabilecek olumsuzlukların azalmasını ve ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

  Burun Dolgusu Ameliyatsız

  Burun dolgusu ameliyatsız, estetik bir görüntüye sahip olmak isteyen kişilerin tercih listelerinde ilk sıralarda yer alan bir uygulamadır. Kişilerin burun kemik, kıkırdak ya da yapısal olarak yaşadığı küçük problemler, burun dolgu uygulamaları ile geçici bir süre ortadan kalmaktadır. Ortalama on altı ile on sekiz ay arasında bir kalıcılığa sahip olan burun dolgu uygulamaları, kişilerin burun yapısına uygun olarak belirlenen bölgelere enjekte edilen maddeler aracılığı ile yapılmaktadır. Kişilerin burun bölgesi uyuşturularak yapılmakta olan burun dolgusu ameliyatsız bir operasyon olması sayesinde, kişilerin o gün gündelik yaşantısına dönebilmesini sağlamaktadır.

  Sizin Yorumunuz