1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Burun Ameliyatı Fiyatları 2021
İstanbul Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun Ameliyatı Fiyatları 2021

Burun ameliyatı, estetik açıdan daha güzel bir görünüm kazandırmak amacı ile yapılan operasyondur. Gündelik hayatta burun konusunda estetik bir kaygı yaşamamak ve daha kaliteli bir hayat yaşamak için sıkça tercih edilmektedir. Burun ameliyatı fiyatları, operasyonun ciddiyetine göre değişmektedir. Ameliyat öncesinde uzman doktorlarımız tarafından muayeneler gerçekleştirilir ve gerekli bilgiler verilmektedir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Tıbbi geçmiş öyküsü
  Fiziksel muayene
  Fotoğraflar

  Doktorunuzun size soracağı en önemli soru, burun ameliyatı ile ilgili motivasyonunuz ve beklentilerinizdir. Bu aşamada beklentileriniz hakkında açık olmanız çok önemlidir. Doktorunuz ayrıca burun tıkanıklığı, daha önce geçirmiş olduğunuz ameliyatlar ve kullandığınız ilaçlar dahil olmak üzere tıbbi geçmişiniz hakkında detaylı sorular sorar.

  Doktorunuz kan testleri gibi laboratuvar testlerinin de dahil olduğu kapsamlı bir fizik muayene yapabilir. Ayrıca yüz özelliklerinizi, burnunuzun içini ve dışını da inceler. Fizik muayene, rinoplastinin nefesiniz üzerindeki etkisini belirlemek için de kritiktir.

  Doktorunuz ya da ekibinden biri, burnunuzun farklı açılardan fotoğraflarını çekebilir. Cerrahınız bu fotoğrafları bilgisayara yükleyerek özel bir yazılım yardımıyla olası sonuçları gösterebilir. Ayrıca bu fotoğraflar, öncesi ve sonrası değerlendirmelerinde, ameliyat sırasında referans olması amacıyla ve uzun süreli incelemelerde kullanabilir.

  Tıbbi geçmiş öyküsü

  Doktorunuzun size soracağı en önemli soru, ameliyatla ilgili motivasyonunuz ve beklentilerinizdir. Bu aşamada beklentileriniz hakkında açık olmanız çok önemlidir. Doktorunuz ayrıca burun tıkanıklığı, daha önce geçirmiş olduğunuz ameliyatlar ve kullandığınız ilaçlar dahil olmak üzere tıbbi geçmişiniz hakkında detaylı sorular sorar.

  Fiziksel muayene

  Doktorunuz kan testleri gibi laboratuvar testlerinin de dahil olduğu kapsamlı bir fizik muayene yapabilir. Ayrıca yüz özelliklerinizi, burnunuzun içini ve dışını da inceler. Fizik muayene, rinoplastinin nefesiniz üzerindeki etkisini belirlemek için de kritiktir.

  Fotoğraflar

  Doktorunuz ya da ekibinden biri, burnunuzun farklı açılardan fotoğraflarını çekebilir. Cerrahınız bu fotoğrafları bilgisayara yükleyerek özel bir yazılım yardımıyla olası sonuçları gösterebilir. Ayrıca bu fotoğraflar, öncesi ve sonrası değerlendirmelerinde, ameliyat sırasında referans olması amacıyla ve uzun süreli incelemelerde kullanabilir.

  Burun Estetiği ( Rinoplasti ) Nedir?

  Anestezi veya lokal yöntem ile yapılan, burun şeklini estetik açıdan güzel bir yapıya kavuşturan ve nefes alma güçlüklerini çözümleyen operasyondur. Erkek ve kadın bireylere ayrı modellemeler yapılmaktadır ve plan dahilinde süreç başlamaktadır.

  Ön Değerlendirme Süreci Muayane

  İstanbul burun ameliyatı alanında hizmet veren Flora klinik ile 5 aşamada hayalinizdeki buruna kavuşabilirsiniz. Ağrısız ve kolay olan aşamalar aşağıda verilmiştir;

  1. Aşama: Burun ile ilgili ölçü ve oranlar dikkate alınır. Kıkırdakların yapısı, yerleşimi, kemik yapısı ve burun delikleri ile burun ucunun uyumu gibi pek çok faktör göz önüne alınır. Bu faktörlerin dikkate alınma amacı kusursuz bir operasyon içindir.
  2. Aşama: Dudak, yanak, kaş çizgileri ve burunla ilişkisi olan bütün pozisyonlar dikkate alınır.
  3. Aşama: Bu aşamada sert yapılar ( Çene ucu, elmacık kemikler, dil vb. ) ile uyumluluk dikkate alınır. Bütünsel bir ahenk için ölçüler alınır.
  4. Aşama: Burun ile birlikte göze çarpan oluklanmalar dikkate alınır ve uzman ekibimiz tarafından detaylıca değerlendirilir.
  5. Aşama: Nefes alma kapasitesi test edilir

   Bu aşamalardan sonra bir değerlendirme yapılır ve burun ameliyatı fiyatları konusunda gerekli bilgilendirmeler tarafınıza yapılır.

  Burun Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilecek olan operasyon, yapılan değerlendirmelerin ardından yaklaşık 1 – 2 saat arasında sürmektedir.

  Operasyon yapılan gün taburcu edilebilirsiniz. Ameliyattan sonraki 3. Ve 7. Günlerde doktorlarımız tarafından kontroller gerçekleştirilmektedir. 1 haftaya kadar morarmalar tamamen kaybolur ( İlk 48 saat içerisinde buz kullanımı bu süreci daha da azaltmaktadır ). 10. Güne gelindiğinde ise yeni bir hayata merhaba diyebilirsiniz. 10. Günde operasyona dair gözle görülür bir iz kalmaz ve normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

  Kontrol süreleri;

  • 3.  Gün
  • 7.  Gün
  • 14. Gün
  • 30 .Gün
  Burun Ameliyatı Rinoplasti

  Burun Estetiği Ağrılı Mıdır?

  Toplumda var olan ‘’Ameliyat ağrılıdır’’ yargısının aksine uyguladığımız anestezik yöntemler sayesinde ameliyatlarda herhangi bir ağrı hissedilmez. Ağrısız süreç içerisinde ‘’Splint çıkarma’’ ve ‘’Dikiş alma’’ faktörleri de dahildir.

  Burun Estetiği

  Burun Ameliyatı Yaş Sınırı Var Mıdır?

  Eğer, estetik amaç ile ameliyat yapılacaksa erkeklerse 20 yaş, kadınlarda ise 18 yaş önerisi vardır. Özel durumlar için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

  SGK veya Özel Sigortalar Karşılar Mı?

  Estetik alanında yapılan hiçbir operasyonu sigortalar karşılamamaktadır. Güzel bir görünüm amacı ile yapılan burun estetiği de sigortalar tarafından karşılanmamaktadır.

  Burun Ameliyatı İle Hangi Bölgeler Değişir?

  Yapılacak olan burun estetiği operasyonu ile birlikte; burun ucu ve burun kemeri değiştirilebilmektedir. Bunların dışında burun çatışı genişliği, burunda eğrilil, burun deliği genişliği, ideal dışı burunlar da değiştirebilmektedir. Yapılacak olan operasyona göre burun ameliyatı fiyatları değişkenlik göstermektedir.

  Flora Klinik İle Yeni Nesil Estetik Anlayışı

  Operasyon yaptırmak isteyen bireyin, ölçüleri ve anatomik durumu dikkate alınmaktadır. Kişinin görünümünü en güzel hale getirebilecek planlamalar yapılmaktadır.

  İdeal burun olarak adlandırılan burun, tüm ölçüleri kusursuz olan burundur. Bu nedenle de burun estetiği standartlaştırılamaz. Bireye özel olarak ölçüler alınır ve güzel bir görünüm için operasyon yapılmaktadır. Tek tek yapılan analizler genel olarak kusursuzluk için bir yol göstermektedir.

  Toplum estetik yargılarında burun önemli bir yere sahiptir. Kusursuz bir güzellik için vücudun ahenk şeklinde olması gerekir. Burun da bu ahengi sağlayan önemli kriterler arasında yer alır.

  Burun Estetiği

  Burun Ameliyatı İstanbul

  Burun ameliyatı İstanbul lokasyonunda estetik amacı ile tercih edilmektedir. Floraklinik ise İstanbul’da güzelliğine önem veren bireyler için profesyonel hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgi için burun estetiği sayfamıza göz atabilirsiniz. Burun ameliyatı fiyatı için de destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

  Burun Estetiği 2021 Fiyatlarını Nasıl Öğrenilebilirim?

  Burun ameliyatı fiyatları İstanbul şehrinde çeşitli kriterlere göre değişmektedir. Süreç ve fiyatlar hakkında bilgi almak için +90 552 835 00 83 veya 90 555 104 56 60 numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

  Sizin Yorumunuz