Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği, çok güzel fit bir görünüme ve güzel bir popoya sahip olmak isteyen kişiler için sunulan bir estetik operasyon türüdür.

Her kadın ve erkek kusursuz vücut hatlarına sahip olmayı hayal eder. Özellikle kalçanın vücut ile orantılı ve kalkık bir görünüme sahip olması son derece hoş bir görünüm ortaya çıkarıyor. Kalça; bireylerin sık sık kilo alıp vermesi ve yaşlılık gibi durumlardan dolayı sarkabilir ve görüntüsü bozulabilir. Bunun yanı sıra bireylerin popoları doğuştan istedikleri görüntüye sahip olmayabilir. Bu nokta da bireylerin popo estetiğine başvurarak çok daha kusursuz bir görünümü olan popoya sahip olabilirler.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Popo estetiği adı altında gerçekleştirilen bu operasyon genel olarak poponun şeklinin düzeltilmesi için yapılan çeşitli müdahaleleri ifade eder. Bu estetik operasyonu yaptırmak için kliniğimizin doktorlarına kendiniz emanet edebilir ve kusursuz bir görünümü olan kalçaya kavuşabilirsiniz.

  Popo estetiği genel olarak kişilerin hayallerindeki vücuda sahip olabilmesi için bireysel istekler doğrultusunda yapılmaktadır. Bu nedenle popo estetiği herkes için farklılık gösteren özelliklere sahiptir.

  Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

  Hızlı bir şekilde kilo alıp veren kişilerin vücudunda genellikle sarkmalar ve deformasyonlar meydana gelir. Bu sarkma ve deformasyonları önlemek adına çeşitli cerrahi müdahalelere başvurulabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de popo estetiğidir.

  Popo estetiği, sağlık durumunda estetiği engelleyecek bir problem olmayan kişilere uygulanabilmektedir. Selülit ve çukur görünümünün ortadan kaldırılması bu estetik ameliyat ile gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca kadınlara uygulandığı gibi brezilya popo estetiği, erkekler için de uygulanabilir bir yöntemdir.

  Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nasıl Yapılır?

  Kalça estetiği, bireylerin beklenti ve isteklerine göre gerçekleştirilmektedir. üm estetik operasyonlarda olduğu gibi popo estetiği işlemleri için de ilk olarak hastanın kendini psikolojik olarak hazır hissetmesi gerekir. Bedeni ile ilgili sorunlarını gidermek ve bu yolla daha mutlu bir birey haline gelmek isteyen hastaların operasyon süreçleri için de istekli ve güçlü olmaları işlemin tam bir verim ile sonuçlanmasında etkili unsurlardır. Operasyonun niteliğine göre ne tür bir anestezi uygulanacağı ve buna yönelik olarak hastanın ameliyat öncesi nasıl bir yol izleyeceği yine hekim tarafından belirlenir. Bu isteklere ve beklentilere göre göre farklı popo estetiği türlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  Liposuction Yöntemi

  Liposuction yöntemi, popo estetiğinde sık sık kullanılan bir yöntemdir. Hastaların vücutlarında fazla yağ dokusu varsa bu bölgelerden yağ dokusu alınır ve popoya enjekte edilir. Ancak zayıf ve fazla yağ dokusu olmayan kişilere ise silikon protez uygulaması yapılır.

  Askılama

  Poposunda yeteri kadar yağ dokusu olan fakat sarkık bir görünümü olan kişilere uygulanır. Askılama yönteminde kuyruk sokumundan küçük bir kesi yapılır. Bu kesi yapılan alandan metal kanüller aracılığı ile sütürler yerleştirilir. 30 ile 60 dk içerisinde işlem gerçekleştirilir. Ancak geçici bir yöntemdir. Sütürler 6 ayın sonunda erir.

  Popo İmplant Ameliyatı

  Popoda ki deformasyonun çok olmanız durumunda iki poponun yarısının birleştiği bölgeye cerrahi bir kesi atılır. Popo fasyasının altın da poponun yarısında bir cep oluşturulur. Buraya silikon protezler yerleştirilir. Operasyon sırasında kullanılan silikon protezler meme operasyonunda kullanılan protezlere göre daha sert bir yapıya sahiptir ve daha fazla büyüktür. Operasyondan sonra kişilerin oturup kalkarken son derece dikkatli davranması gerekir. Enfeksiyon olma ihtimali yüksek bir ameliyattır hastanın o bölgeyi temiz tutması gerekir.

  Ameliyat Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Popo ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Söz konusu noktalar genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • Her ameliyattan önce olduğu gibi üç hafta öncesinden aspirin ve sigara içmeyi, alkol almayı sonlandırmak gereklidir.
  • Ameliyata son bir hafta kanı sulandıracak türdeki ilaçların kullanımı kesilmelidir. Apranaks, Voltaren, Vermidon adlı ağrı kesiciler kullanılmamalıdır. Eğer ağrı kesici gerekirse de Minoset veya Novalgin yeterli olacaktır. Aksi takdirde ameliyat sırasında çok yoğun bir şekilde kanama meydana gelebilmektedir.
  • Popo ameliyatı öncesinde doktorunuz ile görüşmeli ve size belirtilen detayların dışında dikkat edilmesi gereken bir nokta olup olmadığı ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız.
  • Ameliyat öncesi kullandığınız antibiyotikleri, sakinleştiricileri, idrar söktürücüleri, steroidleri ve diğer ilaç türlerini doktora bildirmeniz gerekmektedir.
  • Tüm bunların yanı sıra muayene olan hasta ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinde, ameliyata kadar uyku düzenine dikkat etmeli ve günde en az 8 saat uyumalıdır.

  İyileşme Süresi

  Popo ameliyatından sonra hastaların 1 gün hastanede kalması gerekir. Taburcu olduktan sonra 3 gün boyunca hastaların dinlenmesi gerekmektedir. Hastanın yavaş yavaş normal hayatına dönmeye başlaması 1 haftayı bulmaktadır. 3 günün ardından dikişlere zarar vermeyecek bir şekilde hareket etmeye başlayabilirsiniz.

  Operasyondan sonraki 1 hafta boyunca şişlik, morluk ve kızarıklık oluşmaktadır. Ancak bu izler kısa bir süre içerisinde ortadan kaybolmaktadır.

  Brezilya Popo Estetiği Fiyatları 2022

  • Hastanın ilk üç gün duşa girmesi önerilmez.
  • Operasyonun ardından hasta en az 3 hafta süreyle doktor tarafından önerilen bir korseyi giyer ve yalnızca banyoda çıkarır.
  • İlk günlerde ağrı ve sızılar normal karşılanıp oral yoldan alınan ağrı kesiciler ile giderilebilir.
  • Hastanın operasyonun ardından birkaç hafta boyunca ağır yürüyüş ve egzersiz programlarını uygulaması uygun görülmez.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği kalıcı bir çözüm sunar mı?

  Doğal ve çok tercih edilen bir yöntem olmasına rağmen bu yöntemden 1 ile 1.5 yıl sonra yağ dokusunun bir kısmında kayıp meydana gelir. Ancak revize olarak bir işlem tekrar edilebilir.

  Operasyondan sonra iyileşme süresi nasıldır?

  Operasyondan sonra iyileşme kullanılan yönteme ve kişilere göre değişkenlik gösterir. Genellik 1 hafta içerisinde hastaların sosyal hayatlarına dönmesi mümkün hale gelir.

  Operasyon sonrasında spor yapılabilir mi?

  Operasyondan en az 1 ay sonra spor yapılabilir. Özellikle ağırlık kaldırma ve squat gibi sporların kesinlikle yapılmaması gerekir.

  Erkekler de popo estetiği yaptırabilir mi?

  Herhangi bir sağlık problemi olmayan erkeklerin de popo estetiği yaptırması mümkündür.

  Popo estetiğinin riskleri var mıdır?

  Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da %30’a kadar risk bulunur. Bu risklerin en başında vücudun protez silikonu ya da yağı reddetmesi gelir. Bu durumda operasyon tekrarlanabilir.

  Hangi yöntem daha etkilidir?

  Hangi yöntemin sizin için daha etkili olacağına kliniğimizin profesyonel ve bu alanda uzman doktorları karar verir.

  Popo estetiğini kimler yaptırabilir?

  Herhangi bir sağlık problemi olmayan ve 18 yaşından büyük olan kadın erkek fark etmeksizin herkes popo estetiği yaptırabilir.

  Popo estetiği operasyonlarından sonra popomun üzerine oturabilir miyim?

  Operasyon gerçekleştirildikten sonra poponuzun üzerine oturabilirsiniz fakat uzun süreli oturmanız tavsiye edilmemektedir. İlk 1 haftadan sonra rahatlıkla oturabilirsiniz.

   

  9 Hasta Yorumu
  1. Merve Copur

   Haydirli Günler.
   Ben Popoya yag enjeksion Ameliyatini yaptirmak istiyorum.
   Kilom 67 kg ve Boyum 168 cm.
   Bilmek istedigim Operasiondan sonra kac gün Hastanede kalacagim. Doktorunuzun Ismini rica edecegim.

   Fiyatlarin yüksekligi nekadar?

  2. beratiye uzun

   Iyi günleri Ben kalca ve popo büyütme istiyorum silikonla malesef sayif oldugum icin ..ama almanyadan geliyorum fiyatlari ögrenmek istiyorum sizden rica ediyorim..simdiden tesekürler

   1. Merhaba Beratiye;

    Aquafilling yöntemi ile popo estetiği yapılabilir.

    Bel karın ve bacak bölgenizi fotoğraflarınızı 0090 555 104 56 00 atabilir misiniz fiyat verelim.

  3. Ayse

   Merhaba,

   Bir sorum olucakti 75 kiloyum ve 156 boyundayim 24 yasindayim. bbl olmak istiyorum. Kol karın sırt , lovehandles, ve bacak içi çok yağlanma var bende bu bölgedeki yağları daha sonra enjekt ile popaya yerkestire bilirmisiniz? Yani istediğim yerlerde yağ almanızı istesem olur mu ?

   1. Merhaba Ayşe Hanım

    Kol, karın, sırt, bacak içi bölgelerinizdeki yağlarınız alıp poponuze enjekte edilip poponuza dik dolgun hale getirebiliriz.

    0090 555 104 00 89 nolu telefona whatsapp’dan resimlerinizi gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz.

  4. Merve Açar

   Merhaba benim hamilelikle birlikte olusan kilolarim bulunmakta ve gobegimde yagli sekilde sarkik durumda karin bolgemden ve belimden yag alinarak popoma enjekte ettirip gogsumude diklestirmek istiyorum. Bu iki islem icin fiyat alabilir miyim

  5. Behçet

   Merhaba ben belcıkan Behçet çok küçük kalçam var büyüte bılırmıyım bırde omuzum ıcıne gecık buranın dolması ıcın herhangı bır şey varmı slm lar

  6. Filiz

   Merhaba,
   Kalca ve gözüz diklesdirme ameliyatı olmak istiyorum. Yurt disından geliyorum ne kadar kalmam gerekir ve bana fiyat ile bilgi verebilirmisiniz ?

  Sizin Yorumunuz

  twelve − 11 =