1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Brezilya Popo Estetiği
Kalça Estetiği İstanbul

Brezilya Popo Estetiği

Kalça; beden görüntüsünün orantılı ya da orantısız görünmesi konusunda etkili olan bir bölgedir. Bel ve bacaklara göre çok büyük kalçalar, sarkık kalçalar ya da biçim bakımından vücut ile uyum sağlamayan görünümler kişilerin bedenleri ile ilgili mutsuzluk yaşamasına neden olabilir. Bu mutsuzluk hayat kalitesini de kötü yönde etkileyeceğinden brezilya popo estetiği seçeneğine başvurulabilir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Brazilya Popo Kalça Estetiği

  Nedir?

  Brezilya popo estetiği; vücudun arkasında; bel ve bacak arasında kalan kısma yapılan bütün müdahaleleri kapsayan operasyonları ifade eder. Bu operasyonlara kalçanın küçültülmesi, hatlarının düzenlenmesi, belin çukurlaştırılması için şekillendirmeler, basen bölgesindeki fazlalıkların giderilmesi, poponun yükseltilmesi ya da büyütülmesi de dahildir. Hastaların gereksinim ve isteklerine göre belirlenen popo estetiği süreci; cerrahın vücut ve sağlık üzerinde yaptığı saptamalar ile birlikte son şeklini alır. Daha geniş ve belirgin kalçalara sahip olmayı tercih edenler için dolgu yöntemleri kullanılırken küçültme ameliyatları için yağ alma ya da diğer cerrahi yöntemlere başvurulur.

  Popo estetiği genellikle kişilerin hayallerindeki vücut görünümüne sahip olabilmesi için bireysel istekler doğrultusunda gerçekleştirilir. Bu nedenle herkes için farklılık gösteren özelliklere sahiptir.

  Kimler Popo

  Estetiği Yaptırabilir?

  Hızlı kilo alıp veren kişiler sarkmaları yok etmek için popo estetiğine başvurabilir. Çukur ve selülit görünümünü değiştirmek için de yine bu operasyonlar gerçekleştirilebilir.

  Sağlık durumu doktor tarafından uygun görülen, hamilelik şüphesi bulunmayan, on sekiz yaşını geçmiş herkes popo estetiği yaptırabilir. Ayrıca kadınlara uygulandığı gibi brezilya popo estetiği, erkekler için de uygulanabilir bir yöntemdir.

  Kalça Dolgusu ile Popo Estetiği ?

  Popo estetiği olmak isteyen kişiler doktorlara farklı şikayetler ile başvurur. Bunlar arasında kalçanın fazla geniş ve gevşek görünmesi ya da hatlarının hiç belirgin olmaması gibi maddeler bulunur. Bu sorunların her biri için estetik cerrahi özel teknikler geliştirmiştir. Bu şekilde de popo estetiği çeşitleri ortaya çıkar.

  Kalça dolgusu ilk olarak küçük ve biçimi değiştirilmek istenen kalçalar için uygulanan dolgu yöntemleri; sıkça tercih edilen popo estetiği çeşitleri arasında yer alır. Bu operasyon genellikle kişinin kendi vücut yağlarının özel yöntemler ile yoğunlaştırılması ve yeniden kalçaya eklenmesi şeklinde gerçekleştirilir. Kalça dolgusu ameliyatın ismi popoya yağ enjekte edilerek büyütme işlemidir tamamen doğaldır.

  Özellikle basen bölgesindeki fazlalıkların alınarak kalça dolgusu popoya yağ enjeksiyonu için kullanılması yaygın bir yöntemdir. Böylece üst bacaklar küçülüp daralırken popoda kıvrımlı bir görünüm elde edilebilir. Bunun yanı sıra aynı işlem için kalça için özel olarak üretilmiş silikon protezler de kullanılır. Silikon protezler; popo bölgesine daha dik ve gergin bir görünüm verir.

  Dolgunlaştırma işlemlerine ek olarak poponun küçültülmesi ve sarkma görüntüsünün ortadan kaldırılması için de çeşitli operasyonlar yapılabilir. Bunun için popo gerdirme ya da kaldırma adı verilen işlemin uygulanması mümkündür. Bu operasyonda poponun üst kısmından ve karın bölgesinden açılan kesiler yolu ile deri çekilerek yukarı kaldırılır. Böylece kalçadaki çökük ve yayık görüntü yok edilebilir. Ayrıca kalça küçülmek için yağ alma operasyonları da sıkça uygulanan ve verimli sonuçlar ile dikkat çeken uygulamalardır.

  Bireylerin kendi vücutları ile kaygılarından kurtulmaları hem fizyolojik hem de psikolojik olarak önemlidir. Popo estetiği kalça bölgesi ile ilgili olarak bu kaygıları taşıyan, orantısız vücut hatları nedeni ile giydiklerini kendine yakıştıramayan ya da bel ve bacaklarından kalçadan kaynaklanan problemler

  Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler

  Brezilya Popo Estetiği

  Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi popo estetiği işlemleri için de ilk olarak hastanın kendini psikolojik olarak hazır hissetmesi gerekir. Bedeni ile ilgili sorunlarını gidermek ve bu yolla daha mutlu bir birey haline gelmek isteyen hastaların operasyon süreçleri için de istekli ve güçlü olmaları işlemin tam bir verim ile sonuçlanmasında etkili unsurlardır.

  Hastanın psikolojik olarak hazırlanmasına ek olarak popo estetiği aşaması ise kuşkusuz ki hekim kararı doğrultusunda gerekli ve uygulanabilir yöntemin belirlenmesidir. Estetik cerrahın yaptığı incelemeler ve hastanın beklentisi yöntemin belirlenmesi için en önemli nedendir. Bu unsurlara göre verilen kararın uygulamaya geçirilmesi için hekim, gerekirse hastayı çeşitli sağlık testlerinden geçirerek operasyon tarihini kesinleştirir. Operasyonun niteliğine göre ne tür bir anestezi uygulanacağı ve buna yönelik olarak hastanın ameliyat öncesi nasıl bir yol izleyeceği yine hekim tarafından belirlenir.

  Brezilya Kalça Estetiği

  Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

  Popo estetiği operasyonları operasyonun çeşidine göre farklı şekillerde uygulanır. Bu uygulamaların gerçekleştirilmesi için lokal ve genel anestezi seçenekleri mevcuttur.

  Dolgu operasyonları için basende açılan kesiden fazla yağ dokusu temizlenir. Bu doku daha sonra kalçaya enjekte edilerek kalçanın vücudun kendi yağı ile daha dik ve şekilli görünmesi sağlanır. Silikon dolgu operasyonunda ise sadece kalça bölgesine yapılan müdahale sonucu gerekli büyüklükteki protez popo dokusunu zedelemeyecek şekilde deri altına yerleştirilir. Bütün bunların yanı sıra bıçak altına yatmadan, cerrahi operasyon olmaksızın gerçekleştirilen ameliyatsız popo büyütme yöntemleri de bulunur.

  Küçültme ve dikleştirme işlemleri için kullanılan en yaygın yöntem ise liposuction adı verilen yağ aldırma işlemidir. Bu işlem ile fazla yağ dokusu kalçadan temizlenir ve deri daha dik ve gergin duracak biçimde dikilir. Yağ aldırma işleminin uygulanmadığı ve kalça dokusunun eksilmiş, içe çökmüş gibi göründüğü durumlarda ise doku eksiltilmeden yalnızca deri askıya alma yöntemi kullanılarak kalça dikleştirilir ve hastanın istediği görünüme kavuşturulur.

  Brezilya Popo Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Brezilya kalça estetiği ameliyatları konusunda hastaların en büyük endişelerinden biri de operasyon sonrasında ortaya çıkabilecek ağrı, sızı ve hareket zorluklarıdır. Flora Klinik’in uzman doktorlarının gelişmiş yöntemler ile gerçekleştirdiği popo estetiği işleminin ardından hastanın bir süre dikkat etmesi gerektiği noktalar şunlardır:

  • Hastanın ilk üç gün duşa girmesi önerilmez.
  • Operasyonun ardından hasta en az 3 hafta süreyle doktor tarafından önerilen bir korseyi giyer ve yalnızca banyoda çıkarır.
  • İlk günlerde ağrı ve sızılar normal karşılanıp oral yoldan alınan ağrı kesiciler ile giderilebilir.
  • Hastanın operasyonun ardından birkaç hafta boyunca ağır yürüyüş ve egzersiz programlarını uygulaması uygun görülmez.
  Brezilya Kalça Estetiği

  Ameliyat Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

  Brezilya popo estetiği operasyonlarının ardından bir gün hastane gözetimi, üç gün yatarak dinlenmenin ardından hasta yavaş yavaş normal hayatına dönmeye başlayabilir. Üç günün ardından dikişlerine zarar vermeyecek şekilde hareket edebilir, yıkanabilir ve gündelik işlerini rahatlıkla kendi başına halledebilir. Ayrıca oturmak konusunda da sıkıntı çekmez.

  İlk haftalarda işlemin uygulandığı kalça bölgesinde kızarık, şişlik ve morluklar ortaya çıksa da bir ay sonunda bu izler tamamen ortadan kaybolur. Kalça doğal ve yenilenmiş görünümüne zamanla kavuşur. Popo estetiği operasyonlarının ardından tamamen iyileşme, izlerin kaybolması ile birlikte bir aylık bir süreyi kapsar.

  Flora Klinik’te uygulanan popo estetiği işleminin ve iyileşme sürecinin ardından hasta dilediği görünüme kavuşarak daha mutlu ve özgüvenli bir yaşam sürme olanağına sahip olur. Popo estetiği ile ilgili bilgi veya randevu almak için Flora Klinik ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

  Brezilya Kalça Estetiği Sıkca Sorulan Sorular

  BBL estetiği kalıcı mı olur, alerjik etki yapar mı?

  Popo estetiği için kullanılan dolgu malzemelerinin alerjik etkileri bulunmaz. Bu yüzden güvenli bir şekilde poponun şekillendirilmesi için kullanılabilir. Bu yöntemle yapılan popo estetiği ortalama 5-6 yıl kalıcılığını koruyabilir. Operasyonu olan kişiler hareketlerine dikkat ederse, bu süre daha uzun da olabilir. Popo estetiği bu yöntemle yapıldığında hastalara kesi açılmasına gerek kalmaz. Bu nedenle konforlu bir işlemle arzu edilen popo şekli oluşturulabilir.

  BBL estetiği yapılırsa, ciltte selülit görünümü oluşur mu?

  Popo estetiği için kişinin kendi yağ depoları kullanılmaktadır. Popo bölgesine enjekte edilen yağlar cilt altında homojen bir şekilde dağıldığı için, ciltte selülitte olduğu gibi portakal kabuğu görünümü oluşmaz. Bir süre sonra yağların bir kısmı erise bile, bu erimede homojen eşit şekilde olduğundan görsel olarak bir sorun yaratmaz. Hastalar yağ enjeksiyonu sonrası 2 hafta kadar özel korseyi giydiğinde yağlarla popo daha iyi şekillenecektir.

  BBL estetiği ile yuvarlak hatlara sahip olabilir mi?

  Bazen kişiler popo büyüklüğünden memnun olabilir. Ancak popo bölgesinin yuvarlak hatlara sahip olmasını isterler. Bu durumda hastanın genel durumu değerlendirilir, vücudunda fazla yağ olursa bunu yağ enjeksiyonu yöntemiyle popo bölgesine naklederek, kişinin yuvarlak hatlara sahip olmasına yardımcı olunur. Eğer vücudunda yeteri kadar yağ olmazsa, dolgu maddeleri bu amaç için kullanılabilir. Bu yöntemle istenen popo şekli daha kolay oluşturulabilir.

  BBL estetiği fiyatları standart mıdır?

  Popo estetiği her hasta için ayrı bir planlama ile yapılır. Bunun nedeni herkesin vücut yapısının farklı olması ve herkesin istediği popo şeklinin özel olmasıdır. Kimisi daha büyük görünen, kimisi de küçük ama şekilli bir popo sahibi olmak ister. Dolayısıyla popo estetiği sırasında yapılan işlemlerde farklı olur. Bunlar estetik uygulamanın fiyatlarına yansıyan önemli bir unsurdur. Ayrıca operasyonu yapacak olan estetik cerrahın deneyimi, bu alandaki başarısı, popo estetiği yapacak merkezin donanımı, hastalara sunduğu olanaklar gibi etkenler popo estetiği fiyatlarına yansır. Bu yüzden popo estetiği için standart bir fiyat politikası uygulanamaz.

  9 Hasta Yorumu
  1. Merve Copur

   Haydirli Günler.
   Ben Popoya yag enjeksion Ameliyatini yaptirmak istiyorum.
   Kilom 67 kg ve Boyum 168 cm.
   Bilmek istedigim Operasiondan sonra kac gün Hastanede kalacagim. Doktorunuzun Ismini rica edecegim.

   Fiyatlarin yüksekligi nekadar?

  2. beratiye uzun

   Iyi günleri Ben kalca ve popo büyütme istiyorum silikonla malesef sayif oldugum icin ..ama almanyadan geliyorum fiyatlari ögrenmek istiyorum sizden rica ediyorim..simdiden tesekürler

   1. Merhaba Beratiye;

    Aquafilling yöntemi ile popo estetiği yapılabilir.

    Bel karın ve bacak bölgenizi fotoğraflarınızı 0090 555 104 56 00 atabilir misiniz fiyat verelim.

  3. Ayse

   Merhaba,

   Bir sorum olucakti 75 kiloyum ve 156 boyundayim 24 yasindayim. bbl olmak istiyorum. Kol karın sırt , lovehandles, ve bacak içi çok yağlanma var bende bu bölgedeki yağları daha sonra enjekt ile popaya yerkestire bilirmisiniz? Yani istediğim yerlerde yağ almanızı istesem olur mu ?

   1. Merhaba Ayşe Hanım

    Kol, karın, sırt, bacak içi bölgelerinizdeki yağlarınız alıp poponuze enjekte edilip poponuza dik dolgun hale getirebiliriz.

    0090 555 104 00 89 nolu telefona whatsapp’dan resimlerinizi gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz.

  4. Merve Açar

   Merhaba benim hamilelikle birlikte olusan kilolarim bulunmakta ve gobegimde yagli sekilde sarkik durumda karin bolgemden ve belimden yag alinarak popoma enjekte ettirip gogsumude diklestirmek istiyorum. Bu iki islem icin fiyat alabilir miyim

  5. Behçet

   Merhaba ben belcıkan Behçet çok küçük kalçam var büyüte bılırmıyım bırde omuzum ıcıne gecık buranın dolması ıcın herhangı bır şey varmı slm lar

  6. Filiz

   Merhaba,
   Kalca ve gözüz diklesdirme ameliyatı olmak istiyorum. Yurt disından geliyorum ne kadar kalmam gerekir ve bana fiyat ile bilgi verebilirmisiniz ?

  Sizin Yorumunuz