Skip links

Brezilya Popo Estetiği (BBL)

  Brezilya popo estetiği, vücudun farklı bölgelerinden alınan yağların, şeklini ve boyutunu geliştirmek için kalçaya transfer edilmesini içerir. Düz veya sarkık kalçalarından endişe duyan kadınlar arasında artan popülaritesi nedeniyle hastalarımız tarafından en çok talep edilen  işlemlerden biridir.

  Güzellik algısı vücudun şekilli ve orantılı olmasına dayanır. Kişinin genetiği ve yaşayış tarzıyla vücudunda deformasyon görülen bölgelerden biri de kalçadır.

  Zamanla yaş ilerledikçe veya doğuştan olarak düz ve basık bir popoya sahip olunabilir. Günümüzde estetik operasyonlarla, artık istenilen kıvrımlı ve dolgun bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Genetik olarak Latin Amerikalıların sahip olduğu bu kalça görüntüsü brezilya popo estetiği olarak adlandırılır. Brezilya popo ameliyatı ile siz de bu beğenilen popo şekline sahip olabilirsiniz.

  Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nedir?

  BBL yani Brazilian Butt Lift bir popo kaldırma ameliyatıdır. Poponun istenilen şekilde, dolgunlukta ve kalkıklıkta olmasını sağlayan işlemdir. Brezilya pop ameliyatı ile hasta istediği vücut yapısına sahip olabilir. Ameliyat için kullanılan farklı teknikler mevcuttur ama genellikle kişinin kendi vücut yağlarıyla işlem tercih edilir.

  Böyle hem kişi vücudundaki istenmeyen yağlardan kurtulmuş olur hem de dolgun bir kalçaya sahip olur. Bel bölgesindeki incelme ve popo bölgesindeki büyüme ile orantılı bir vücuda sahip olmuş olur.

  Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nedir

  Brezilya Popo Estetiği Kimler Yaptırabilir?

  Brezilya popo estetiği, 18 yaşını doldurup gelişimini tamamlamış sağlıklı kişilere uygulanabilir. Popo ameliyatının tercih edildiği durumlar şöyle sıralanabilir:

  • Gözle görülür derecede popo asimetrisi olması
  • Yaşa bağlı kalça deformasyonları görülmesi
  • Kıvrımsız, düz ve basık bir görüntüde popoya sahip olunması
  • Bel ile kalça orantısının olması gerekenin çok dışında olması
  • Poponun kişinin istediği büyüklükte ve dolgunlukta olmaması
  • Gevşek bir popo yapısı yerine sıkı bir popo istendiğinde

  Brezilya Popo Ameliyatı Teknikleri Nelerdir;?

  Brezilya popo ameliyatında iki temel teknik uygulaması yapılır. Biri kasa tutturulan protez popo, diğeri ise kişinin vücudundan alınan yağlardan kalça bölgesine enjeksiyon yapılmasıdır. İki tekniğinde kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Ama neticede iki teknikle de oldukça başarılı sonuçlar alınır.

  Protez popo uygulamasında silikon protezler kullanılır ve kasa tutturulur. Böylece kas hareketleri ile popoyu indirip kaldırmak da mümkün olur.

  Silikon protezler ne çok sert ne de çok yumuşak dokuda değildir, patlayıp dışarı maddesi sızıntısı olmaması için özel olarak geliştirilmiştir.

  Diğer teknik vücuttan liposuction ile alınan yağların saflaştırıldıktan sonra mikroenjeksiyonla uygulanmasıdır. Bu teknikte özellikle kas içine uygulama yapılmaması için dikkat edilir çünkü kalçadaki kaslar etrafında çokça damar bulunur, damar içine yağ doku kaçmaması için dikkat edilmesi gerekir. Damar içine yağ doku kaçtığında vücudun çeşitli yerlerine taşınacağından emboli riski oluşur.

  Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nasıl Yapılır

  Bu yüzden enjeksiyon kasa değil deri altındaki boşluğa yapılır. Bu teknikte bir diğer önemli konu uygun bölgelerden, yeterli miktarda yağ alınmasıdır.

  Genellikle karın bölgesinden alınır ama yeterli gelmediği taktirde erimeyen yağların bulunduğu diğer bölgelerden de alınabilir. Eğer kişi zayıfsa ve yeterli yağ doku alınamaz ise yağ dokuya ek olarak protez uygulaması da yapılabilir.

  Brezilya poposu için kullanılan bir teknik daha mevcuttur ama bu teknik etkisini sadece 6 ay kadar sürdürür. Teknikte kullanılan sütürler zamanla eriyeceğinden etki geçicidir. Poposu uygun büyüklükte olupta sadece sarkık bir görüntüye sahip olan kişiler bu tekniği tercih edebilirler.

  Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

  Brezilya popo ameliyatı için farklı tekniklerde farklı uygulama işlemleri bulunur. Bu işlemler şu şekilde açıklanabilir;

  Yağ enjeksiyonu:

  Yağ enjeksiyonu işlemi uygulanırken iki farklı aşama vardır. Önce vaser liposuction uygulanır, sonrasında yağlara uygun saflaştırma işlemi yapıldıktan sonra enjeksiyon aşamasına geçilir. İnce kanüllerle mikroenjeksiyon uygulanarak kas ile deri arasına enjeksiyon yapılır.

  Askılama yöntemi:

  Askılama yönteminde kişinin kuyruk sokumunda küçük bir kesi açılır. Açılan kesiden sütürler ile popo kaldırma işlemi yapılır.

  Silikon protez uygulaması:

  Silikon protez uygulamasında kesi ile açılan cebe protez yerleştirilir ve kas dokusuna tutturulur.

  Brezilya Popo Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Ameliyat öncesinde en önemli konulardan biri hastanın ideal kilosuna ulaşmış ve bunu bir süredir koruyor olmasıdır. Böylece ameliyat kararı sağlıklı bir şekilde verilebilir.

  Ameliyat kararı alındıktan sonra hasta doktora kendiyle ilgili bilgileri detaylı bir şekilde aktarmalıdır. ‘’Kronik bir hastalığı var mı? Kullandığı ilaçlar mevcut mu? Özel bir durumu bulunuyor?’’ sorularının cevabının alınması önemlidir.

  Ameliyattan önceki bir haftalık sürede kişinin sağlıklı beslenmesi, sigara ve alkol tüketmemesi, kafein alımını azaltması önerilir. Olası kanama risklerine karşı yakın zamanda kan sulandırıcı ilaç almaması, bitkisel takviyeler kullanmaması gerekir.

  Popo ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştiğinden hastanın oje kullanmaması, tırnaklarının görünür olması önemlidir.

  Brezilya Popo Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Popo ameliyatından sonra dolgunun homojen dağılması için bir süre popoya dairesel bir şekilde masaj uygulanması önerilir. Popo ameliyatı sonrasında hastanın özellikle ilk iki hafta çok dikkatli hareket etmesi gerekir.

  Mümkünse bir hafta boyunca oturmamalı, yatarken de sırt üstü yatmamalıdır. Çünkü işlem uygulandıktan sonra bir süre popoya bası uygulanmaması önemlidir.

  Oturmanın gerekli olduğu durumlarda ise kalça dışarıda kalacak şekilde oturmayı sağlayan BBL yastıkları kullanılmalıdır. Bu yastıklar vücut kıvrımına göre özel olarak tasarlanmıştır. Kişinin bacaklarından destekle poposuna basınç yapmadan oturmasını sağlar.

  İşlem sonrasında düzgün pozisyonda durmayı sağlayan korseler kullanmanın da faydası vardır. Özellikle kişiye liposuction uygulanan popo ameliyatı sonrasında ciltte sarkma olmaması için de korsa kullanımı önem taşır.

  Ameliyat sonrasındaki üç haftalık iyileşme sürecinde hasta araç kullanmamalı, spor egzersizleri yapmamalıdır. Hatta spor egzersizleri için 5-6 haftalık bir süre yapılmaması önerilir.

  Ayrıca enfeksiyon riskine karşı hasta bir kaç gün duşa girmemelidir.

  Brezilya Popo Ameliyatı Etkisini Ne Kadar Süre Korur?

  Brezilya popo ameliyatı normal şartlarda kalıcılığını uzun yıllar korur. Ama kişinin yaşayış tarzına, hızlı kilo alıp vermesine göre etki süresi değişiklik gösterebilir. Protez olarak silikon dolgu maddesi ile yapılan operasyonlarda bir iki ay için popo kalıcı olarak sürdürecek halini alır.

  Protez uygulamalarında etkide pek fazla azalma olmaz, sadece yaşlanmaya bağlı tüm vücutta olan değişimlerden etkilenebilir. Kişinin kendi yağ dokusundan yapılan operasyonlarda ise etkinin sürekliliği kişinin yaşayış şekline bağlıdır.

  Spor yapmıyor, sağlıksız besleniyor ve hızlı kilo alıp verme durumları gerçekleşiyorsa bu durumda yağ dokuda değişim meydana gelir ve zamanla etkisini kaybeder. İlerleyen yıllarda ameliyatı tekrarlamak gerekebilir, bu yüzden kişinin ideal kilosunu yakaladıktan sonra popo estetiği yaptırması önerilir.

  Brezilya Popo Estetiği Fiyatı 2024

  Brezilya popo estetiği fiyatı, dolgu için kullanılan tekniğe ve maddeye göre değişiklik gösterir. Protez yapılacaksa farklı, kişinin kendi vücudundan alınan yağlar ile yapılacaksa farklı işlemler ve zaman gerektiğinden fiyat da buna göre belirlenir.

  Kişinin vücut yapısına göre harcanacak dolgu maddesi miktarı da değişeceğinden, fiyat doktor muayenesi sonrasında tespit edilir. Brezilya popo ameliyatı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için +90 555 104 56 60 numarasından iletişime geçebilir veya WhatsApp hattımızdan yazabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  1. Haydirli Günler.
   Ben Popoya yag enjeksion Ameliyatini yaptirmak istiyorum.
   Kilom 67 kg ve Boyum 168 cm.
   Bilmek istedigim Operasiondan sonra kac gün Hastanede kalacagim. Doktorunuzun Ismini rica edecegim.

   Fiyatlarin yüksekligi nekadar?

  2. Iyi günleri Ben kalca ve popo büyütme istiyorum silikonla malesef sayif oldugum icin ..ama almanyadan geliyorum fiyatlari ögrenmek istiyorum sizden rica ediyorim..simdiden tesekürler

   1. Merhaba Beratiye;

    Aquafilling yöntemi ile popo estetiği yapılabilir.

    Bel karın ve bacak bölgenizi fotoğraflarınızı 0090 555 104 56 00 atabilir misiniz fiyat verelim.

  3. Merhaba,

   Bir sorum olucakti 75 kiloyum ve 156 boyundayim 24 yasindayim. bbl olmak istiyorum. Kol karın sırt , lovehandles, ve bacak içi çok yağlanma var bende bu bölgedeki yağları daha sonra enjekt ile popaya yerkestire bilirmisiniz? Yani istediğim yerlerde yağ almanızı istesem olur mu ?

   1. Merhaba Ayşe Hanım

    Kol, karın, sırt, bacak içi bölgelerinizdeki yağlarınız alıp poponuze enjekte edilip poponuza dik dolgun hale getirebiliriz.

    0090 555 104 00 89 nolu telefona whatsapp’dan resimlerinizi gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz.

  4. Merhaba benim hamilelikle birlikte olusan kilolarim bulunmakta ve gobegimde yagli sekilde sarkik durumda karin bolgemden ve belimden yag alinarak popoma enjekte ettirip gogsumude diklestirmek istiyorum. Bu iki islem icin fiyat alabilir miyim

  5. Merhaba ben Nina,

   Popo buyutme istiyorum Aquafilling kac sene kalabiliri ve fiyati ne kader?

  6. Merhaba ben belcıkan Behçet çok küçük kalçam var büyüte bılırmıyım bırde omuzum ıcıne gecık buranın dolması ıcın herhangı bır şey varmı slm lar

  7. Merhaba,
   Kalca ve gözüz diklesdirme ameliyatı olmak istiyorum. Yurt disından geliyorum ne kadar kalmam gerekir ve bana fiyat ile bilgi verebilirmisiniz ?

  Call Now Button
  × WhatsApp