fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Brezilya Popo Estetiği

Kadın olsun, erkek olsun vücut algısında popo bölgesinin önemi her geçen gün artmaktadır. Bu bölgenin görsel iletişimde etkili bir alan olması istenmektedir. Popo formu kadın ve erkeklerde farklı vücut yapıları yüzünden, hormonların etkisiyle, bölgedeki kasların durumuyla, aynı zamanda bölgedeki yumuşak doku ve yağ dokusunun etkisiyle farklı görünümde olabilir. Özellikle ilerleyen yaşın etkisiyle kaslardaki erime, cilt dokusundaki sarkma ve bölgedeki düzleşme etkili olmaya başlar.

 

Kalça bölgesi yani popo vücuttaki statik yükün çekilmesini sağlayan kas gruplarını içerir. Kaslarda zayıflama olursa, vücutta genel olarak postur bozuklukları etkili olmaya başlar. Kas gruplarını çalıştıran bale, futbol gibi faaliyetlerle uğraşan kişilerde popo anatomik olarak daha dar, sıkı ve dik bir görünüme kavuşur. Kalça bölgesinin yani poponun yuvarlak hatlara sahip olması, dışa doğru hafifçe kavis yapması herkesin sahip olmak istediği popo şeklidir. Bu görünümde ırk özellikleri de etkili olmaktadır. Ama toplumda düşük, geniş ve basık görünümlü kalçalarda vardır.

 

Çocukluk çağında popo çağında böyle bir görünüm olduğu fark edilirse, 7 yaşından itibaren uygun sportif faaliyetlerle uğraşarak bu görünümü 20 yaşına gelene kadar değiştirmekte mümkün olabilir. Bu fırsatı kaçıranlar için popo estetiği bulunmaz bir fırsat olarak görülebilir. Daha çekici bir dış görünüme ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, popo bölgeniz basık ve geniş duruyorsa, popo estetiği yaptırmak için ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

Popo estetiği kapsamında kalça dolgunlaştırma, dikleştirme işlemleri, popo küçültme, popo büyütme, popo kaldırma gibi uygulamalar yapılabilir. Bu düzeltmeler yapılırken bölgedeki kas gruplarına müdahale edilmediği için, kas grupları bundan zarar görmüyor.

Popo estetiği yaptırma nedenleri

Toplum içinde kalçalar yani popo bölgesi görünüm itibarıyla zenginliği, gücü ve doğurganlığı sembolize eden bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda bölgenin bu özellikleri kişiler açısından bilinçaltında cinsel çekicilik oldukça etkili olur. Bu yüzden insanların bu bölgeyi gizleme, saklama ihtiyacı duymadığını da söyleyebiliriz. Daha mükemmel görünen bir popoya sahip olarak, onun bu etkilerinden yararlanmak isterler.

 

Popo estetiği yaptırma nedenlerinin başında kişinin yapısal yani kalıtsal özellikleri gelir. Bunu yer çekimi, hızlı verilen kilolar, doğum gibi durumlar izler. Bu etkenler yüzünden popo bölgesindeki doku direncinin düşmesi estetik alanında yapılan popo dikleştirme, popo küçültme, popo büyütme ve küçültme operasyonlarına olan talebin artmasına neden olmuştur.

 

Basenlerin etkili fakat fazla belirgin olmadığı, uzun bacak yapısıyla bütünleştiğinde dik görünümde olan, üst kısmının hafifçe yana ve arkaya bombeleşmesi, ince bel kavisiyle bütünleşmesi popo görünümünü yani kalçaları feminen bir hale sokar. Bu görünüm popo estetiği içinde estetik uygulamalar yardımıyla uyumlu bir şekilde düzeltilebilir. Bu etkilerle vücut harmonisi oluşturulur ve poponun çekiciliği daha fazla arttırılabilir.

Popo estetiği için uygun adaylar kimlerdir?

Kişinin vücut oranlarında kendi algısıyla, başkalarının verdiği tepki arasında uyumsuzluk bulunuyorsa, bir estetik cerraha danışmak faydalı olabilir. Bu durumdaki kişiler kilo vermiş olsalar da, sporla uğraşsalar da etkili bir popo sahibi olamazlar. Hem görünümleri istedikleri gibi olmaz, hem de giydiği kıyafetlerin istedikleri gibi durmadığından yakınırlar. Popo estetiği kapsamında yapılan estetik uygulamalar yüzeysel olduğu için, genel sağlık durumu iyi olana herkes için uygundur denilebilir. Bu konuda bir estetik cerraha danışarak sağlıklı bir karar verilebilir.

Popo estetiği operasyon yöntemleri

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği: Bu yöntemde bel, basen ve poponun altından ve dış kısmından lazer liposuction yöntemiyle kişinin kendinden ince kanüller kullanılarak yağ alınır. Bu yağ özel işlemlerden geçirilerek yoğunlaştırılır ve popo bölgesinin üst kısmına yerleştirilerek popoda dolgunlaştırma sağlanabilir.

 

Popo protezi ile popo estetiği: Kişinin poposunun üst kısmındaki dolgunluk derecesi yeterli değil ise, özel üretilmiş silikon protezler kullanılarak dolgunluk sağlanabilir. Bu sayede popo arkaya doğru hem çıkık, hem de biraz daha yüksek pozisyona gelir. Kalça için üretilen bu protezler genellikle kasların içine yerleştirilir. Kalça arasındaki oluğa açılan küçük bir kesiden yerleştirilen operasyon sonrasında kalan izde görünürde olmaz.

 

Askılama ile popo kaldırma: Aşırı oranda kilo veren kişilerde cilt altında çökme ve boşalma etkisi görülür. Bu kişilerde poponun üzerinden ve karnın alt kısmından deri çıkarılarak, kalça bölgesi askılama ile yukarıya alınabilir. Hastanın cilt yapısının kalitesi iyi olduğunda ise sadece popo protezi ya da yağ enjeksiyonu yapılması yeterli olabilir.

Popo estetiği içinde diğer ameliyatlarda olan önlemler ve uygulamalar geçerlidir. Hastalar sigara kullanıyorsa bunu ameliyattan önceki 3 haftada kesmeleri gerekir. Ayrıca hastaların kullandıkları kan sulandırıcı ilaçlarda bu süreçte kesilmelidir. Hastaların mevcut hastalıkları ve kullandıkları ilaçlar konusunda doktoruna bilgi vermesi, ameliyattan önce tüm tetkiklerin yapılması gerekir.

Popo estetiği kapsamında yapılan uygulamalar

Popo dikleştirme ameliyatı: Popo bölgesi yani kalçaları kalıtsal etkenlerle, yer çekimi gibi dış etkenlerle sarkan pek çok kadın bulunmaktadır. Bu sorunu bulunan hastalar için popo dikleştirme ameliyatı kalıcı bir çözüm olabilir. Popo deformitesi her hastada farklı seviyelerde olur. Bu yüzden her hasta için ameliyatta farklı işlemler yapılır. Bazı hastalar için sadece yağ enjeksiyonu yeterli olurken, bazıları için popoda oluşan şekil bozukluğu ve çöküklük için silikon protez kullanılması gerekebilir. Bu protezler meme büyütme için kullanılan silikon protezler gibi yaşam boyu etkisini gösterir. Bunların farkı biraz daha sert olması ve içindeki dolguda akışkanlığın daha az olmasıdır.

 

Popo dikleştirme ameliyatı için askılama yöntemi kullanılırsa, bunun etkilerinin kalıcı olmayacağı bilinmelidir. Bu hastalara geçici bir iyilik olarak hizmet edecek bir estetik uygulamadır. Popo dikleştirme için yöntemler kombine edilerek kullanılırsa, kalıcılığı daha etkili olacaktır. Bu operasyon belli bir dönem için yapılırsa kalçalarda geçici düzeltme sağlanabilir. Hastalar ihtiyaçlarına göre estetik cerrahla kullanılacak yöntem hakkında detaylı olarak görüşmelidir.

 

Popo küçültme ameliyatı: Popo estetiği içinde bölgenin küçültülmesi için yapılan operasyonlar oldukça yaygındır. Daha çok basenleri büyük olan kadınlar bu ameliyatları daha çok ister. Kadınların vücut oranlarını dikkate almadan popo küçültme istediği yerinde bir karar olmayabilir. Çünkü bu ameliyatta karın bölgesine, bacakların kalınlığına göre kalça büyüklüğü orantılı olmalıdır. Hastaların isteği bazı hallerde vücut yapısına göre orantılı olmayacağından uygun düşmez. Bu konuda detaylı bir değerlendirme yapılmasında yarar vardır. Ameliyat öncesinde detaylı bir analiz yapılarak hastada poponun ne kadar küçültülebileceği belirlenir. Hastanın talebi yani fazla oranda popo küçültme istemesi halinde, kombine estetik uygulamalar gündeme gelecektir.

 

Liposuction ile popo küçültme: Liposuction yöntemi hemen hemen vücudun her yerinde kullanılabilen bir yöntemdir. Popo estetiği içinde uygun bir yöntem olarak kullanılabilir. Kalçalardaki yağ oranı tespit edilerek, bölgeden alınması gereken yağ miktarı belirlenerek işlem yapılır. Bu işlem genel anestezi ile uygulandığında hastalar acı hissetmeden popoda küçülme sağlanır. Geliştirilen yeni tekniklerle yapılan liposuction yardımıyla hastaların iyileşme süreci de hızlı gerçekleşir.

Popo estetiği sonrasında

Hastalara uygulanan popo estetiği sonrasında taburcu işlemlerine aynı günde başlanabilir. Bu aşamada popo bölgesindeki şekillenme için ve olası ödemin önlenmesi için hastaların 2-3 hafta kadar özel bir korse giymesi gerekir. Korse kullanılan süreçte bölgeye hafif bir masaj yapılması da yararlı olur. Operasyonun üzerinden 2 hafta geçince hastalar hafif egzersizlere, yürüyüşe başlayabilir. Sportif aktiviteler içinde 6 hafta kadar beklenmelidir. Hastaların ameliyattan sonra oturmasında bir sakınca olmaz. Sadece uzun süre oturmaları sakıncalıdır. Birde silikon protez kullanıldıysa, hastaların oturup kalkarken dikkat etmesi gerekir. Popo estetiği için hastalara sadece yağ enjeksiyonu uygulandıysa, hastaların 2 gün kadar banyo yapmaması, korseyi düzenli kullanması ve aktiviteleri sırasında dikkatli olması gerekir. Popo estetiği sonrasında oluşan şişliklerin inmesi ve poponun tam şeklini alması için 3-6 aylık bir süreç gerekir.

Popo estetiği başarısız olur mu?

Popo estetiği içinde yapılan ameliyatlarda başarısızlık hasta memnuniyeti ile ölçülür. Çünkü bu estetik operasyonlarda kişinin isteği ile yapılır. Bunda ameliyat için kullanılan tekniğin bir etkisi olmaz. Poponun istenen ölçülerde dikleştirilmemesi ya da küçültülmesi ya da büyütmesi hastanın isteğini karşılamadığı zaman bu ameliyatlarda başarısızlık olarak görülür. Ameliyattan önce hastanın talepleri makul ölçülerde olduğu sürece dikkate alınabilir. Bu ameliyatın popo bölgesinde değiştirdiği her detay vücut yapısıyla orantılı şekilde yapılır. Hastaların genel vücut yapısını bozmayacak orandaki değişimler ameliyatta yapılabilir. Bu yağ enjeksiyonunun kullanıldığı popo estetiği içinde geçerlidir. Bu yüzden ameliyat öncesi yapılan planlamada hasta doktor uyumu oldukça önemli bir unsurdur.

Popo estetiği için hangi anestezi türü kullanılır?

Popo estetiği için uygulana ameliyatların hastanede ameliyathane ortamında yapılması gerekir. Hastalara genel anestezi altında uygulanan bu ameliyatın süresi yapılacak işlemlere göre 2-3 saat kadar devam eder. Bu süreçte hastalar acı duymadan operasyon yapılabilir.

Popo estetiğinde yağ enjeksiyonu yöntemi daha fazla tercih edilmesine ve doğal bir uygulama olmasına rağmen etkisi 1-1,5 yıl kadar olur. Bu süreçte enjekte edilen yağ dokusunun bir bölümü kaybedilir. Kişide yeteri kadar yağ dokusu bulunuyorsa, yağ enjeksiyonu tekrar edilerek popo görünümü korunur. Yağ enjeksiyonu için yapılan bazı araştırmalarda yağ hücrelerinin kalıcı olması üzerine bazı çalışmalar yapılmıştır. Bu tekniklerde yeterince başarı sağlanabilirse, popo estetiği daha kolay şekilde yapılmaya başlanabilir. Genel anestezi altında yapılan yağ enjeksiyonu ile popo estetiği 1-1,5 saatte tamamlanır. Bu yöntemle popo estetiği yapılan hastaların iyileşme süreci daha kısa olur.

Kimler popo estetiği yaptırır?

Popo estetiği yaptırmak isteyenler arasında düz ve zayıf görünümlü popoya sahip kadınlar ilk sıralarda yer alır. Bu popoya sahip olanlar kıyafetlerinde poponun daha belirgin olmasını ister. Bu kişilerin vücudu da zayıf olduğu için yeteri kadar yağ dokusu da olmaz. Dolayısıyla bu kişilere popo estetiği yapmak için silikon protezler kullanılır.

 

Ciddi oranda kilo alıp veren kişilerinde popo bölgesinde düzleşme meydana gelir. Ayrıca bacak içi, kalça ve karında cilt sarkmaları da oluşur. Bu hastalarda popo estetiği sırasında bu bölgelerde gerilerek, izler bikini bölgesine gizlenir.

 

Bazı kişilerde kalıtsal faktörler yüzünden poponun bel bölgesiyle yaptığı açı daha geniş olabilir. Yan popo profilinden bakıldığı zaman, popo oldukça belirsiz görünebilir. Bu hastalarda kalçalarda yeterince yağ dokusu olur. Bu durumda kalçadan liposuction yöntemiyle alınan yağ dokusu popo estetiği için kullanılır.

 

Popo estetiği bu bölgenin görünümünden memnun olmayan kişilerin isteğiyle yapılan estetik bir operasyondur. Poponun durumuna göre yağ enjeksiyonu, silikon protez, dolgu gibi yöntemlerle uygulanan popo estetiği kişilerin mutlu olmasına yol açan bir operasyondur.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kadınlarda ve erkeklerde vücudun önemli bir bölgesi olan popo, gerek görsel iletişimde, gerekse cinsel etkileşimde büyük rol oynar. Kişinin giydiği kıyafetin bile daha güzel durmasını sağlar. Ancak vücut yapısından, genetik ve hormonal etkilerden, ilerleyen yaştan, doku ve yağ dokusundan, kaslardan kaynaklı popoda istenemeyen bir görünüm olabilir. Popo estetiği bu olumsuzlukları başarılı bir şekilde gideren estetik bir uygulamadır.

 

Estetik alanındaki gelişmeler sayesinde vücudun her bölgesi için dolgu malzemeleri kullanılabiliyor. Popo estetiği içinde bu dolgu malzemeleri kullanılmaya başlandı. Bu sayede popo hatları yuvarlak ve daha şekilli hale geliyor. Özellikle yağ enjeksiyonu ile dolgu bir arada kullanıldığında, poponun yana ya da arkaya doğru büyütülmesi mümkün oluyor. Hastanın göğüsleri de buna uyum sağlarsa, kıvrımlı bir vücut yapısına sahip olabiliyor.

Popo estetiği için poponun büyütülmesi gerekiyorsa özel üretilen silikon protezler kullanılmaktadır. Bunların meme proteziyle benzerliği fazladır. Ancak meme protezinin iç dokusu daha akışkan olurken, popo protezlerinde bu akışkanlık azdır. Bunun sebebi meme dokusu ile popo dokusunun farklı olmasıdır. Ayrıca popo protezleri meme protezlerine göre daha sert yapıda olur. Bu sertlik protezlerin patlama riskini de oldukça azaltır.

Popo estetiği liposuction yöntemiyle yapılırsa, protezle ve diğer yöntemlerle yapılan operasyonlara göre iyileşme hızı daha fazla olur. Hastalar konforlu bir iyileşme süreci geçirir. Çalışanlar için üç gün kadar sonra işlerine geri dönmeleri mümkün olur. Ancak on gün kadar oturup kalkarken popo bölgesine dikkat etmeleri gerekir. Korse kullanımını da ihmal etmemeleri gerekir.

Popo estetiği her hasta için ayrı bir planlama ile yapılır. Bunun nedeni herkesin vücut yapısının farklı olması ve herkesin istediği popo şeklinin özel olmasıdır. Kimisi daha büyük görünen, kimisi de küçük ama şekilli bir popo sahibi olmak ister. Dolayısıyla popo estetiği sırasında yapılan işlemlerde farklı olur. Bunlar estetik uygulamanın fiyatlarına yansıyan önemli bir unsurdur. Ayrıca operasyonu yapacak olan estetik cerrahın deneyimi, bu alandaki başarısı, popo estetiği yapacak merkezin donanımı, hastalara sunduğu olanaklar gibi etkenler popo estetiği fiyatlarına yansır. Bu yüzden popo estetiği için standart bir fiyat politikası uygulanamaz.

Bazen kişiler popo büyüklüğünden memnun olabilir. Ancak popo bölgesinin yuvarlak hatlara sahip olmasını isterler. Bu durumda hastanın genel durumu değerlendirilir, vücudunda fazla yağ olursa bunu yağ enjeksiyonu yöntemiyle popo bölgesine naklederek, kişinin yuvarlak hatlara sahip olmasına yardımcı olunur. Eğer vücudunda yeteri kadar yağ olmazsa, dolgu maddeleri bu amaç için kullanılabilir. Bu yöntemle istenen popo şekli daha kolay oluşturulabilir.

Verilen kiloların etkisiyle popo bölgesinde de düzleşme olur. Çünkü vücutta eriyen yağlar popo bölgesinde de olur. Bu kişiler zayıfladıkları için, yağ enjeksiyonu için uygun olmayabilir. Ancak bunlar içinde popo estetiği alanında kolaylıklar var. Özel üretim silikon popo protezleri ile yuvarlak hatlar oluşturulabilir.

Popo estetiği için kişinin kendi yağ depoları kullanılmaktadır. Popo bölgesine enjekte edilen yağlar cilt altında homojen bir şekilde dağıldığı için, ciltte selülitte olduğu gibi portakal kabuğu görünümü oluşmaz. Bir süre sonra yağların bir kısmı erise bile, bu erimede homojen eşit şekilde olduğundan görsel olarak bir sorun yaratmaz. Hastalar yağ enjeksiyonu sonrası 2 hafta kadar özel korseyi giydiğinde yağlarla popo daha iyi şekillenecektir.

Bu işlem özellikle popo kaldırma için uygulanabilir. Ameliyat gerekmeden aquafilling yöntemiyle silikon proteze, kesiye gerek kalmadan popo kaldırma işlemi yapılabilir. Bu işlem dolgu malzemesiyle yapılmaktadır. Popo cildi altına enjekte edilen dolgu maddesi popoda istenen görünümü elde etmeye yardımcı oluyor. Lokal anestezi ile yapılan bu uygulamada hastalar acı duymadan işlem yapılıyor. Bu sayede Brezilya poposu şekli oluşturulabilir. Popo hem yuvarlak hatlı, hem de kalkık bir konumda olur. Hastaların normal yaşamları da sekteye uğramaz.

Popo estetiği için kullanılan dolgu malzemelerinin alerjik etkileri bulunmaz. Bu yüzden güvenli bir şekilde poponun şekillendirilmesi için kullanılabilir. Bu yöntemle yapılan popo estetiği ortalama 5-6 yıl kalıcılığını koruyabilir. Operasyonu olan kişiler hareketlerine dikkat ederse, bu süre daha uzun da olabilir. Popo estetiği bu yöntemle yapıldığında hastalara kesi açılmasına gerek kalmaz. Bu nedenle konforlu bir işlemle arzu edilen popo şekli oluşturulabilir.

 

ÖNCESİ VE SONRASI

POPO ESTETİĞİ VİDEO

KLİNİĞİMİZ

HASTA YORUMLARI

“Brezilya Popo Estetiği” için 6 cevap

 1. Merve Copur dedi ki:

  Haydirli Günler.
  Ben Popoya yag enjeksion Ameliyatini yaptirmak istiyorum.
  Kilom 67 kg ve Boyum 168 cm.
  Bilmek istedigim Operasiondan sonra kac gün Hastanede kalacagim. Doktorunuzun Ismini rica edecegim.

  Fiyatlarin yüksekligi nekadar?

 2. beratiye uzun dedi ki:

  Iyi günleri Ben kalca ve popo büyütme istiyorum silikonla malesef sayif oldugum icin ..ama almanyadan geliyorum fiyatlari ögrenmek istiyorum sizden rica ediyorim..simdiden tesekürler

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Beratiye;

   Aquafilling yöntemi ile popo estetiği yapılabilir.

   Bel karın ve bacak bölgenizi fotoğraflarınızı 0090 555 104 56 00 atabilir misiniz fiyat verelim.

 3. Ayse dedi ki:

  Merhaba,

  Bir sorum olucakti 75 kiloyum ve 156 boyundayim 24 yasindayim. bbl olmak istiyorum. Kol karın sırt , lovehandles, ve bacak içi çok yağlanma var bende bu bölgedeki yağları daha sonra enjekt ile popaya yerkestire bilirmisiniz? Yani istediğim yerlerde yağ almanızı istesem olur mu ?

  • Flora Klinik dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım

   Kol, karın, sırt, bacak içi bölgelerinizdeki yağlarınız alıp poponuze enjekte edilip poponuza dik dolgun hale getirebiliriz.

   0090 555 104 00 89 nolu telefona whatsapp’dan resimlerinizi gönderebilirseniz yardımcı olabiliriz.

 4. Merve Açar dedi ki:

  Merhaba benim hamilelikle birlikte olusan kilolarim bulunmakta ve gobegimde yagli sekilde sarkik durumda karin bolgemden ve belimden yag alinarak popoma enjekte ettirip gogsumude diklestirmek istiyorum. Bu iki islem icin fiyat alabilir miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+90 555 104 00 89
WhatsApp ile Sor