1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Boyun Germe Ameliyatı
Boyun Germe Ameliyatı İstanbul

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun vücudun yaşlılıktan en çok etkilenen bölümüdür. Yaş ilerledikçe yer çekimi etkisi ile boyun sarkmaya ve kırışmaya başlamaktadır. Yaşlılık dışında boyna olumsuz etkisi olan bazı faktörlerde bulunmaktadır. Bunlar fazla kilo alıp verme, genetik faktörler, sarkık hyoid kemik yapısının olması, sarkan ve büyüyen tükürük bezleri, küçük çene iskeletine sahip olmak, boyunda bulunan platsyma kasının gevşemesi veya sarkması, boynun deri altındaki yağ tabakalarının büyümesi ve son olarak yine boyunun kas altında bulunan yay yastıkların büyümesidir. Bu faktörlerde boynun gevşemesine ve sarkmasına neden olmakta ve böylece boynun estetik görünümünü bozmaktadır. Bu kötü durumdan kurtulmak için kremler ya da diğer işlemler erken dönemlerde işe yaramaktadır. Fakat ileri derecede olan sarkma problemini çözmek için tek çare boyun germe ameliyatı yapılmasıdır. Sorunun çözümünün bulunmasına ne kadar geç kalınırsa yapılacak işlemler o kadar ağırlaşır hatta ciddi sarkmalarda germe işleminin yapılması zorlaşır. Bu ameliyatlar da kendi içlerinde boyundaki sarkmanın büyüklüğüne göre alt kategorilere ayrılmaktadır. Özellikle yaşlı olan kişilerde boyun sarkması için tek çözüm bu ameliyatlar olmaktadır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Boyun Germe Ameliyatı

  Nedir?

  Boyun germe ameliyatlarının amacı boyunda oluşan sarkmalara ve gevşemelere müdahale ederek, derinin gerilmesini sağlamaktır. Bu işlemleri alanında uzman plastik cerrahlar yapmaktadır

  Boyun germe ameliyatı nedir?

  Denildiğinde uzmanlar buna genelde boyun estetiği olaraktan cevap vermektedir. Hastalar pürüzsüz ve sıkı bir boyun istediklerinde bu işlemi yaptırmaktadır. Sıkı ve pürüzsüz görünen bir boyun kişinin olduğundan daha genç durmasını sağlamaktadır. Bu ameliyatlar genelde 50 yaş üzerindeki hastalar için yapılmaktadır. Bunun sebebi ise boyun sarkmasına erken dönemde müdahale edilmediğinde sarkma boyutu büyüyecek ve bu yüzden tek çare olan boyun germe ameliyatı yapılması gerekecektir. Boyun germe ameliyatları sorunların büyüklüğüne göre değişmektedir. Yapılan boyun germe ameliyatlarının bazılarında yüz de gerilirken bazılarında ise sadece boyun gerilmektedir. Bunlar hastanın durumuna göre değişmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları

  Boyun germe ameliyatı fiyatları ameliyat olunacak kliniğe, doktorun uzmanlığına ve hangi işlemin yapılacağına göre değişmektedir. Boyundaki sarkmanın çok ilerlemiş olduğu kişilerde ameliyat zorlayıcı ve daha çok uğraştırıcı olacağı için fiyatlar da buna göre artmaktadır. Bununla birlikte 1 senelik tecrübeli bir doktorun yapacağı ameliyat ile 20 senelik tecrübeye sahip doktorun yapacağı ameliyat fiyatları doğal olarak farklı olmaktadır. Aynı zamanda adını duyurmuş ve başarılı işlemler yapan klinikler ya da hastanelerde yapılan işlemler de fiyatları artırmaktadır

  Boyun Germe Ameliyatı İstanbul

  Bu cerrahi işlemi yaptırmak isteyen kişiler öncelikle bu konu hakkında iyi araştırma yapmalıdır. Sağlık ve estetik konusunda ihmale yer verilmemelidir. Boyun germe ameliyatı İstanbul hizmeti veren kliniğimiz, İstanbul içerisinde adını duyurmuş ve başarılı işler yapmıştır.

  Boyun Germe

  Ameliyatsız

  Bütün insanlarda boyun sarkması yaşanmaktadır. Boyun sarkmasının seviyesine göre yapılacak işlemlere karar verilir. İlerlemiş olan boyun sarkmalarında tek çare boyun germe ameliyatıdır. Fakat sarkma çok ilerlememiş ise ameliyatsız bir şekilde boyundaki sarkma giderilebilmektedir. Boyun germe ameliyatsız işlemler 3’e ayrılmaktadır. Bunlar Uthera ile boyun germe, Thermage ile boyun germe ve liposuctiondır.

  Uthera ile boyun germe: Bu işlemde Deepsa adında bir teknoloji kullanılır. Bu teknoloji ile bir ultrason aracı ile deri altına sıcaklık verir. Uthera cihazı cildin en alt katmanlarına ulaşmaktadır. Ve bu sıcaklıkla noktalar oluşur. Oluşan bu sıcak noktalar cildin kolajen üretimini artırır. Kolajenin artması ile birlikte boyunda gençleştirme sağlanmaktadır. İşlem sonrasında herhangi bir iz kalmamaktadır. Yaklaşık olarak 30-50 dakika aralığında sürmektedir. Bu işlemden sonra hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ciltteki sarkmaya göre seans süresi uzayabilir. Fakat genelde tek seansta sarkmada gözle görülür derecede iyileşme görülmektedir.

  Therma ile boyun germe: Bu yöntem ameliyatsız bir şekilde yapılan boyun germe işlemlerinden en yaygın kullanılanıdır. Therma aracı cildin altına radyo frekans göndermektedir. Gönderilen bu radyo frekanslar cildin en alt katmanlarına ulaşmaktadır. Böylece cildin daha sıkı olması sağlanır. Radyo frekansın gönderilmesi ile aynı zamanda elastin lifleri ve kolajen uyarılmaktadır. Genelde 3 ay sonra thermanın etkisi görülmektedir. Fakat bu yöntem boyun germe ve gençleştirme için kalıcı bir yöntem değildir. Yaklaşık olarak 2 sene sonra işlemin etkisi geçmektedir. Therma işlemi genelde çok sarkması olmayan kişiler için uygun olmaktadır. Ciddi sarkmalarda boyun germe ameliyatları gerekmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı

  Boyun germe ameliyatı tek çeşit değildir. Kendi içinde alt dallara ayrılmaktadır. Ayrılan bu alt dallar ise germe işlemin nasıl yapılacağına göre ayrılmaktadır. Hastanın durumuna göre yapılacak olan ameliyata karar verilir. Boyun germe ameliyatının alt dalları şu şekilde olmaktadır:

  Yüzün gerilmesiyle boyun germe: Bu yöntem boyun germe ameliyatlarında en çok tercih edilen yöntemdir. Ameliyatta boyun gerilirken aynı zamanda yüzde gerilmektedir. Bu işlem ile boyundaki sarkmadan tamamen kurtulanabilir ve minimum iz oluşur. Çok yaygın kullanılmasının sebebi de budur.

  Çene altı yoluyla boyun germe: Bu yöntemde ise çene altından açılan bir kesi ile yapılmaktadır. Genelde genç hastalarda kullanılan bir yöntemdir. Yaşlı kişilere bu işlem önerilmemektedir.

  Derin plan boyun germe: Bu ameliyat ise yüz germe ameliyatlarının boyuna uzanması ile olmaktadır. Genelde 35-50 yaş arası kişilere derin plan boyun germe ameliyatı uygun görülmektedir.

  Derin boyun yapısını şekillendiren boyun germe: Bu yöntem boyun germe ile birlikte boyundaki kemiklerin düzeltilmesi ve çenenin altında bulunan tükürük bezlerindeki sarkmaların düzeltilmesini de içermektedir.

  Açık Hat Boyun germe: Derideki sarkmanın ilerlediği yaşlı kişilere açık hat boyun germe ameliyatı yapılmaktadır.

  Boyun Germe Ameliyatı Sonrası

  Boyun germe ameliyatı sonrası hastaların dikkat etmesi gereken şeyler bulunmaktadır. 2 hafta hastaların yastık kullanmadan uyumaları gerekmektedir. Bunun nedeni ise yeniden yapılan yapılarda tekrar gevşeme olacağı için yastıksız uyumak gerekir. Ameliyattan sonraki 48 saat boyunca buz uygulaması yapılmalıdır. Aynı zamanda hastaların ameliyat sonrası sigara içmemeleri gerekmektedir. Duş alımı da ancak 3 gün sonra yapılmalıdır. Boyun bölgesinin iyileşmesi hızlı olduğu için hastalar ameliyattan 2 hafta sonra hayatlarına eskisi gibi devam edebilmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı

  Nasıl Yapılır?

  Boynundaki sarkmadan şikâyetçi olan kişiler boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?  Sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu ameliyatın yöntemine göre yapılış şekli değişmektedir. Çenenin de içinde olduğu bir ameliyatta çeneden bir kesi açılır. Yüzün gerilmesiyle yapılan ameliyatlarda ise yüz de gerilerek ameliyat tamamlanır. Ameliyatların yapılış şekli tamamen kullanılan yöntem doğrultusunda şekillenmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

  Boyun germe ameliyatı nasıl uygulanır? Boyun germe ameliyatlarında genel olarak kulakların önünden, kulak memesi ve kulakların arkalarına kesi atılır. Böylece derinin serbest olması sağlanır. Mimik kasları dikiş yardımı ile yukarıya doğru asılır. Daha sonra fazla ve sarkmış deri çıkartılır. Çıkartılan deri kesi atılan yerlere dikilir. Ve ameliyat bu şekilde sonlandırılır. Her boyun germe ameliyatı farklı olsa da genel hatları ile bu şekilde yapılmaktadır.

  Boyun Germe Ameliyatı Aşamaları

  Her ameliyat farklı şekilde yapılmaktadır. Boyun germe Ameliyatı aşamaları şu şekilde olmaktadır: Yüzün gerilmesiyle birlikte boyun germe ameliyatlarında kulak arkasına ve önüne kesiler atılır. Daha sonra deri kastan ayrılır. Ayrılan deri yanlara doğru gerilerek fazla olan kısımlar atılır. Böylece fazla olan derilerden kurtulup gergin bir boyna sahip olunabilir. Çok fazla kesi açılmadığı için bu ameliyattan sonra çok az bir iz kalmaktadır.

  Çene altından boyun germe ameliyatında çenenin altından açılan kesi ile başlanır. Açılan kesiden yağ dokusu azaltılır. Deri platysma adındaki boyun kasından ayrılır. Ve ameliyat sonlanır. Yapılan bu yöntem derinin altındaki yağ dokusunun şekillendirilmesine yönelik yöntemdir. Derin plan boyun germe yöntemi yüzde bulunan SMAS adındaki bir katman üzerinden yapılmaktadır. Bu katman kastan ayrıştırılır ve yukarıya doğru asılır. Bu asılma esnasında boyun gerilir. Ve ameliyat sonlanır. Derin boyun yapılarının şekillendirilmesi ile yapılan boyun germe ameliyatı ise klasik kulak önlerinden ve arkalarından açılan kesiler ile boyun gerilirken aynı zamanda boyundaki kaslarda oluşan yağ büyümeleri de düzeltilir. Açık orta boyun germe ameliyatı ise boynun orta kısmından deri kesilir ve oradan çıkartılır.

  Sizin Yorumunuz