Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kilolu olmayan ama vücudunun belirli bölgelerinde dirençli yağ kütleleri olan kişiler için en etkili yöntemlerden birisi bölgesel zayıflama yöntemi olacaktır. Hem kadınların hem de erkeklerin belirli bölgelerinde daha çok yağ birikimi görülebilir. Bu bölgelerde biriken yağları ise spor ve diyet yöntemi ile yok etmek oldukça zor konulardan birisidir.

Günümüzün ilerleyen teknolojisine uygun olacak biçimde yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden birisi olarak bölgesel zayıflama bu zorlayıcı yağların ortadan kaldırılmasında oldukça önemli bir role sahiptir.

Sizler için hazırladığımız bu yazıya göz atarak bölgesel zayıflamanın özellikleri ve yöntemlerini öğrenebilir, aklınıza takılan tüm soru işaretlerinin cevabını bulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bölgesel zayıflama nasıl olur merak edilen sorulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemde öncelikle vücudun hangi bölgesinde dirençli yağ yapısının olduğu keşfedilir daha sonrasında ise bu bölgeye uygun olan yöntem belirlenir. Birçok farklı bölgesel zayıflama yöntemi vardır ve kişinin vücuduna en uygun olan yöntemin seçilmesi gerekir.

Kadınlarda erkeklere göre daha çok yağlanma olur. En çok yağ biriken bölgeler ise basen ve kalça bölgeleridir. Bu bölgelerde biriken yağlar genellikle verilmesi zor olan yağ tipleridir ve birçok soruna neden olabilmektedir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama ile ilgili birçok farklı yöntem bulunur. Bu yöntemler kişiden kişiye ve yağ olan bölgeden bölgeye değişik şekillerde uygulanabilmektedir. Bu yöntemlerin her birisinde ameliyat yoktur ve ameliyatsız şekilde, iz bırakmadan hızlı ve pratik şekilde zayıflama yöntemi hızlı biçimde yapılabilmektedir.

Bölgesel zayıflama konusunda tercih edilen birçok farklı yöntem vardır. En çok tercih edilen ve işe yarayan yöntemler arasında ise şunlar yer almaktadır:

 • Lipoliz ile bölgesel zayıflama
 • Mezoterapi ile bölgesel zayıflama
 • Ultrashape ile bölgesel zayıflama
 • Radyo frekans ile bölgesel zayıflama
 • Karboksiterapi ile bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama Aletleri

Bölgesel zayıflama işleminde yukarıda saydığımız birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Yöntemlerin uygulanması esnasında ise farklı aletler ile kullanım yapılması gereklidir. Burada önemli olan nokta kullanılan araç ve gereçlerin etkili ve gerekli hijyen kurallarına uygun olmasıdır.

Firmamızı tercih etmeniz halinde en modern aletler ile hızlı biçimde bölgesel zayıflama işlemi yaptırabilirsiniz. Bölgesel zayıflama işlemlerinin yanı sıra kendiniz de evde belirli aletleri kullanarak kaslarınızı çalıştırmaya devam edebilirsiniz.

Bu çok kullanılan ve uygun fiyata satılan aletler arasında pilates topu, pilates bandı gibi aletlerin yanı sıra bölgesel zayıflama sağlayan masaj aleti ve zayıflama kemerleri de kullanılabilir. Bu aletler ile düzenli spor yapılması halinde vücudun istenilen şekle gelmesi ve belirli bölgelerde yağ yakımı çok daha kolay bir hale gelecektir.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri Hangileridir?

Bölgesel zayıflama konusunda belirli aletlerin yanı sıra birçok farklı hareket kullanımı da mevcuttur. Bu hareketlerin düzenli uygulanması ile birlikte vücudun istenmeyen bölgelerinde oluşan yağlar kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Bölgesel zayıflama konusunda sizlere yardımcı olacak hareketler arasında şınav, köprü, merdiven, barfiks ve squad gibi çok bilinen yöntemler yer almaktadır. Bu yöntemleri hiçbir alet kullanmadan evde kendi kendinize kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu hareketlerin fazla ve yanlış yapılması ise vücudunuza çeşitli anlamda zararlar verebilir. Bunu önlemek için öncelikle bu hareketlerin nasıl doğru şekilde yapıldığını öğrenmeli, belirli aralıklar ile başlamalı ve hareket öncesinde mutlaka belirli ısınma yöntemlerini uygulamalısınız. Bu sayede vücudunuz spora hazır hale gelecek ve zorlanma olmayacaktır.

Bölgesel Zayıflama Avantajları Nelerdir?

Bölgesel zayıflamayla birçok avantaj elde edebilirsiniz. Vücudunuzun daha çok formda olmasını sağlayan bu yöntemin birçok faydası daha bulunmaktadır. Sizler de bu işlemi yaptırarak bu olumlu yanların hepsinden faydalanabilir ve yeni bir vücuda sahip olabilirsiniz.

İşlemin yapılmasının birçok avantajı vardır. Bölgesel zayıflama işleminin öne çıkan avantajlarını şöyle sıralamak mümkün olacaktır.

 • İnatçı olan kilolardan kurtulmanıza ve çok daha sağlıklı ve fit bir görünüm elde etmenize olanak tanır.
 • Bu yöntem vücudun her bir bölgesine uygulanabilir. Karın, basen, kalça, kol, bacak gibi her alanda bölgesel zayıflama işleminin uygulanması mümkündür.
 • İçeriğinde kimyasal madde barındıran kilo verdirme operasyonlarından değildir ve zararı yoktur.
 • Ameliyat olmadan kolay ve etkili bir şekilde zayıflamanıza olanak tanır.
 • Diğer zayıflama yöntemlerine göre çok daha kısa sürede etkisini gösterir.
 • Çoğu yönteme göre çok daha ekonomik ücretlere sahiptir.
 • İşlem acısız ve ağrısız bir işlemdir. İz bırakılma gibi sorunları da yoktur.
 • İşlem ile iyileşme sürecine gerek görmeden kısa sürede sosyal hayata dönmeniz mümkündür.

Bölgesel Zayıflama Göbek

Göbek bölgesinde inatçı yağlar sıklıkla görülür. Hem kadınlarda hem de erkeklerde en sorunlu olan bölgelerden birisi göbek kısmıdır. Bu bölgede yer alan yağlarınız çok dirençli bir yapıya sahipse ne yaparsanız yapın bu yağlardan kurtulmanız pek mümkün olmayacaktır.

Böyle bir durumda daha sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız en iyi yol olarak bölgesel zayıflama yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu işlem vücudun her bölgesine rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir ve göbek bölgesinde de gözle görülür etkileri vardır. En iyi hizmeti almak için firmamız ile görüşebilir ve çalışanlarımızdan fiyat vb. konular hakkında kolaylıkla destek alabilirsiniz.

G5 Bölgesel Zayıflama

G5 bölgesel zayıflama işlemi çok merak edilen uygulamalardan birisidir. Bu yöntem aslında vücudun çeşitli yerlerinde uygulanan bir masaj türüdür. Her bölge için farklı başlıkların kullanıldığı bu masaj yönteminde ritmik titreşimler ve itme kuvveti uygulanır. Çok tercih edilen ve rahatlatıcı etkileri de olan bir masaj yöntemidir.

Bu işlem bölgesel zayıflama için de tercih edilen etkili işlemlerden birisidir. Bu yöntemin uygulanması ile kalça, popo, bacakların üst kısmı ve kol gibi bölgelerde yer alan fazla yağlar ve selülitler yok edilir. İşlem size kilo verdirmez ama daha fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Aynı zamanda selülit için de çok etkili yöntemlerden birisidir.

Bu işlemin regl döneminde yapılması uygun değildir. Bununla birlikte epilepsi hastalığı, kalp rahatsızlıkları, kanama bozuklukları ve yüz felci geçirenler için bu işlemin uygulanması önerilmez. Vücudunda açık yara olan kişiler için de bu yöntem etkili bir yöntem olmayacaktır. İşlemin herhangi bir zararı yoktur. Tamamen acısız ve ağrısız bir işlem olarak uygulamak mümkündür.

Bölgesel Zayıflama Yorumları

Bölgesel zayıflama beni uzun zamandır kurtulmak istediğim kol fazlalıklarımdan kurtardı. Artık özgürce elbiselerimi giyebiliyorum.

Tek başıma bölgesel fazlalıklarımdan kurtulamayacağımı anladığım zaman bir uzmana başvurmanın gerektiğine emin oldum ve işlem sonrası elde edilen sonuç beni hayal kırıklığına uğratmadı.

Tüm önyargılarımı kırdığınız için teşekkür ederim. Artık dışarı çıkarken ve sosyal hayatımda kendime daha çok güveniyorum.

Artık kendimi ve vücudumu daha çok seviyorum. Bölgesel zayıflama tedavimde yanımda olan uzman doktoruma ayrıca teşekkür ederim.

Kendimi bol kıyafetlerin arkasına gizlememe gerek kalmadı. Bölgesel zayıflama hayatımda birçok şeyi değiştirdi.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2022

Zayıflama işlemlerinde her bir yöntem için farklı fiyat aralıkları bulunur. Öncelikle muayene olmalı sonrasında işlemin hangi bölgede yapılacağına karar verilmeli ve buna göre bir işlem yapılması gereklidir. Tüm bu işlemlerden sonra ise ücret aralıkları ortaya çıkacaktır. Bölgesel zayıflama 2022 fiyatları neler merak ediyorsanız firmamızın iletişim numaraları üzerinden bize ulaşabilir ve en sağlıklı bilgileri alabilirsiniz. Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.