Skip links
Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

  Bölgesel İncelme belirli bölgelerde farklı bir görüntü ortaya çıkarmaktadır ve bu durum estetik açıdan güzel görülmemektedir. Kişiler bu durumdan rahatsızlık hissederler. Günümüzde teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ve yenilenmesi ile birlikte bölgesel zayıflama konularında da sürekli yeni teknolojiler ortaya çıkmaktadır. Son zamanlarda yaygın bir şekilde bölgesel zayıflama yöntemleri kullanılmaktadır.

  Bölgesel İncelme Nedir?

  Bölgesel incelme yöntemi vücutta yağların biriktiği bölgeye teknolojik cihazlar uygulanarak yağları eriten zayıflatma yöntemidir. Bölgesel zayıflama bazı kişiler için uygun olmayabilir. Örneğin; annenin süt oranını etkileyeceğinden dolayı bölgesel zayıflama uygulaması yapılmamaktadır. Annenin emzirme dönemi bittikten sonra bölgesel incelme uygulaması bacak, basen ve bel çevresi gibi yağlanmaların giderilmesi için kullanılabilir. Bununla birlikte, kişi zayıf da olsa belirli bölgelerde yağ birikimi olmuş olabilir. Bu Yüzden zayıf olan kişilerde de bölgesel zayıflama uygulaması yapılabilmektedir.

  Bölgesel İncelme Kaç Seanstır?

  Her kişiye göre incelme oranları farklılaşmaktadır. Aynı zamanda her kişinin uygulama yapılacak olan bölgesine göre seans aralıkları farklılık göstermektedir. Genelde 4 ile 8 seans arasında ve birer hafta arayla uygulanmaktadır. Cihazdan elde edilen sonuçların kalıcı olabilmesi için tedavi bittikten sonra aralıklarla aynı uygulamaların yapılması önerilmektedir.

  Bölgesel İncelme Nasıl Olur?

  Vücutta bölgesel olarak kilo alınan ve rahatsızlık duyulan bölgelerdeki yağları eritmek için bölgesel zayıflama yöntemleri kullanılmaktadır. Bölgesel zayıflama yöntemi çoğunlukla bacak, kol, basen, göbek bölümlerinde yağların birikmesi ile oluşan fazla kiloların olduğu alanlara uygulanmaktadır.

  Bölgesel İncelme Nedir?
  Bölgesel İncelme Nasıl Olur?

  Bölgesel İncelme Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Öncelikle bölgesel zayıflama uygulanacak olan bölümler belirlenir. Bölgesel inceleme yapılacak olan bölgelere cihazdaki özel başlıklar yerleştirilir. Vücuda temas etmeyecek şekilde ayarlanması gerekir. Bu yüzden yaklaşık olarak 2-3 cm uzaklıktan işleme başlanır. Aynı zamanda, dijital ekranda yapılacak olan işlem takip edilmektedir.

  Bölgesel zayıflama tedavisinin uygulanması sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Sadece uygulamanın yapılmış olduğu alanda bir sıcaklık hissedilmesi normaldir. Uygulamanın yapılması ile birlikte uygulama yapılan bölgedeki yağ kütleleri etkilenir, küçülür ve yok olur. Böylece hem sağlıklı hem de ameliyatsız şekilde incelme ve zayıflama gerçekleşmiş olur.

  İşlem yapıldıktan sonra vücutta hissedilen sıcaklık yaklaşık olarak bir iki saat sürer. Bu sıcaklık hissi daha sonra kendiliğinden yok olmaktadır. Bölgesel zayıflama teknolojik sistemi bütün dünyada uygulanan bir yöntemdir. Bölgesel zayıflama tedavisinin etkisi ve sonuçları klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır.

  Bölgesel İncelme Ne Kadar Etkili?

  Bölgesel incelme tedavi sonuçları her kişiye göre farklılık göstermektedir. Çünkü kişilerin hidrosan değerleri birbirinden farklıdır. Eğer kişinin hidrosan değeri %60’ın üzerinde ise bölgesel zayıflama tedavisinin ardından gözle görülür şekilde etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Fakat hidrosan değeri eğer %50 civarlarında ve daha az ise bölgesel incelme tedavisinin sonuçlarını ikinci seanstan sonra gözlemleyebiliriz.

  Bununla birlikte, bölgesel zayıflama tedavisi uygulandıktan sonra yağ hücreleri küçülmektedir. Yağ hücreleri küçüldükten sonra vücudun buna tepki vermesi yaklaşık olarak 3 aylık bir süreyi kapsamaktadır. İncelme 3 ay boyunca yavaş yavaş kendini gösterecektir.

  Bölgesel İncelme Nerelere Yapılır?

  Bölgesel zayıflama uygulaması her bölgeye uygulanabilir. En fazla kullanılan bölgeler; karın bölgesi, bacaklar, basen, beldir.

  Erkeklerde Bölgesel İncelme Yöntemleri

  Özelikle uzun dönem spor yapan erkeklerde sporu bıraktıktan sonra en çok yağlanma karın, göğüs ve simit bölgelerinde meydana gelir. Bu yüzden sadece yağlanmanın olduğu bölgelere çeşitli yöntemler uygulayarak bölgesel zayıflama mümkün olmaktadır. VelaShape 3 Uygulaması erkeklerde bölgesel incelme yöntemleri kapsamında etkili ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

  Bölgesel İncelme Yaş Sınırı

  Bölgesel incelme yaş sınırı var mıdır? Bölgesel incelme yöntemi 18 yaş üzerindeki sağlık durumu iyi olan herkese yapılabilir. 

  Aşırı kilolu olan kişiler için bölgesel incelme uygulaması yapılabilir mi?

  Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan bölgesel zayıflama yöntemi ağırlık olarak belirli yağ oranlarına hedeflendiği için özellikle vücut şekillendirmeye yönelik bir yöntemdir. Bu yüzden, aşırı kilolu olan kişiler için herhangi bir fayda sağlamaz. Bu bölgesel zayıflama yöntemi yağlı olan bölgede başarı oranını arttırmaktadır.

  Tek Seansta Bölgesel İncelme

  VelaShape 3 cihazı, FDA tarafından onaylanan bir cihazdır ve cihazın sonuçları yapılan klinik araştırmalar sonucunda etkili bulunmuştur.  Bu cihazla tek seansta bölgesel incelme sağlanmaktadır. Cihazın uzun vadeli ya da kısa vadeli herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Güvenilir bir uygulamadır. VelaShape 3 bölgesel incelme tedavisinin birinci seansı uygulandıktan sonra cildin sıkılaştığı ve pürüzsüz hale geldiği gözlemlenmektedir. Cihazla birlikte genel olarak karın bölgesinde 2,5 santim bacaklarda ise 1,5 santim incelme gözlemlenmiştir.

  Ameliyatsız Bölgesel İncelme

  VelaShape 3 cihazı ile yapılan bölgesel incelme ağrısız bir uygulama olmaktadır. Uygulama oldukça konforlu ve rahat bir şekilde yapılır. Cihazla tedavi yaptıran kişiler rahatsızlık duymazlar. Uygulama sonrasında biraz kızarıklık olabilir. Fakat bu kızarıklık birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. VelaShape 3 bölgesel incelme uygulaması sağlıklı olan herkes için uygun bir tedavi yöntemi olmaktadır. Bölgesel sıkılaşma, incelme, selülit görünümünü azaltmak için oldukça etkili ve başarılı bir cihazdır. Cerrahi olmayan bir teknolojidir. Vakum, kızılötesi ışınlar, Radyo frekans ve mekanik masajının bir arada kullanıldığı bir cihazdır. FDA tarafından onaylı olduğu için ve sonuçları da kanıtlandığından dolayı güvenlik garantisi vermektedir. Velashape 3 uygulaması ile ameliyatsız bölgesel incelme sağlanmaktadır.

  VelaShape 3 Bölgesel İncelme

  VelaShape 3 Nedir? Bölgesel incelme ve selülitli bölgelerin tedavisi için kullanılan ve cerrahi olmayan yeni teknolojik bir yöntemdir. VelaShape 3 cihazının kullanımı oldukça kolaydır. VelaShape yöntemi ile derinlemesine etki sağlanmaktadır. Ayrıca tekrarlanabilme özelliği bulunur. Bununla birlikte, vücut şekillendirme tedavisi için uygulanmaktadır. Velashape yöntemi klinik çalışmalar sonucunda etkili ve başarılı bulunmuştur. VelaShape 3 cihazının içinde Vakum, Radyo Frekans, Mekanik Masaj bir arada bulunmaktadır. Bu özelliği ile tüm Dünya’da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. VelaShape 3 sistemi, bölgesel incelme için kullanılmaktadır. Yağ dokusu hacmini azaltır. VelaShape III sistemi, vakum teknolojisi ile elos teknolojisini birleştiren bir sistemdir.

  Bölgesel İncelme

  VelaShape 3 Nedir ve Nasıl Çalışır?

  Bu sistem, incelme, zayıflama, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma, selülit sorunlarını çözme, çatlakların görünümü hafifletmede oldukça başarılı ve etkili bir cihazdır. VelaShape 3 cihazı, 3 teknolojiyi birleştirerek kullanmaktadır. Cihazda bulunan vakum doku arttırmaktadır. Vakum aynı zamanda enerji kaynağı olmaktadır. Cihaz içerisinde bulunan kızılötesi ışınlar uygulama yapılacak olan bölgeye uygulanarak ısıtılır. Cihaz cilde herhangi bir zarar vermemektedir. Cilde zarar vermeden istenilen bölge ısıtılır.

  Cihaz ile Radyo frekans enerjisi kullanılır ve Radyo frekans enerjisi kullanılarak ısı eşit olarak yayılır. Radyofrekans enerjisi ile yayılan ısı yağ hücrelerini eritir ve selülit görünümünü hafifletir. Bu cihaz sayesinde ciltteki kolajen üretimi ve elastikiyet artırılır. Cilt altındaki hücreler uyarılır. Ciltteki kolajen üretimi arttığı için cilt sıkılaşır, toparlanır ve vücut incelir. Cilt kalitesinde iyileşme ortaya çıkar. Cihazda bulunan büyük başlık kalça, karın, bacak ve basen bölgelerine uygulanmaktadır. Cihazın küçük başlığı da bulunur. Cihazın küçük küçük başlığı arka kol sıkılaştırması ve gıdı eritme için kullanılmaktadır.

  FDA Onaylı olan Velashape 3 Cihazının sonuçlarının etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Yapılan klinik çalışmalar Dünya üzerinde yaklaşık olarak beş milyondan fazla kişi üstünde tedaviler yapılmıştır. Kanıtlanan sonuçlara göre;

  • Cihazın sonucunda, karın bölgesinde en az 2 cm ve uyluk bölgelerinde de en az 1,5 cm incelme gözlemlenmiştir.
  • %97 hasta memnuniyeti sağlanmıştır.
  Bölgesel İncelme

  Cooltech Soğuk Lipoliz İncelme

  Ahtapot zayıflama yöntemidir. Cooltech soğuk lipoliz bölgesel incelme ile kalça, karın yağları, basen, kol, bel, diz bölgesindeki yağlar tek seansta eritilmektedir. Seans 1 saat sürer. Cihazın başlıkları vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilir özelliktedir. Bu yöntem vücudu şekillendirmektedir. Ayrıca yağ dokusu kontrol altına alınır. Cildin kolajen yapısı bozulmaz. Yağ hücreleri dondurularak eritilir. Eriyen yağlar doğal yollarla vücuttan atılır. Başlıklarda buluna ısı 3 ile 8 derece arasındadır. Çalışılan bölgedeki yağ kalınlığına göre ısı ayarlanır. Soğuk Lipoliz uygulaması oldukça konforlu ve cerrahi işlem gerektirmeyen bir uygulamadır. İşleme başlanmadan önce, uygulamanın yapılacağı bölgeye özel bir ped yerleştirilir.

  Bu cildin zarar görmemesi için yapılır. Daha sonra cihaz çalıştırılarak vakumlanma özelliği kullanılır. Böylece istenmeyen yağları dondurmak hedeflenir. Soğuk lipoliz cihazında iki adet başlık bulunur. Bu sayede iki farklı bölgeye uygulanabilir. Bununla birlikte, yapılan uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmez. İşlem tamamlandıktan sonra birkaç dakikalık özel masaj uygulaması yapılır. CoolTech soğuk lipoliz bölgesel zayıflama yöntemi doğru bir şekilde yapıldığı zaman herhangi bir yan etkiye yol açmamaktadır. Genellikle tek seans ile etkili sonuçlar alınmaktadır. Fakat hastanın istenmeyen yağlarının miktarına göre birden fazla seans da uygulanabilir. İki seans aralığının minimum iki ay olması önemlidir.

  Bölgesel İncelme Fiyatları 2024

  Bölgesel İncelme uygulaması alanında uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir bölgesel incelme yöntemidir. Flora Klinik uzman ekibi, bölgesel yağlanma sorununuz ile ilgili sizi detaylı olarak değerlendirir ve bilgilendirir. Siz de Bölgesel İncelme uygulaması ve fiyatlar ile ilgili detaylı bilgi almak için kliniğimize gelebilir, +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan veya Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Leave a comment

  Call Now Button
  × WhatsApp