1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Badem Göz Ameliyatı
Badem Göz Ameliyatı İstanbul

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem göz ameliyatı nedir sorusu son zamanlarda sıklıkla sorulan estetik operasyonu sorularından biri haline gelmiştir. Düşük ve yaşlanmış bir göz şekli yerine gözlerin daha çekik, canlı ve genç bir görünüm şekline kavuşması için yapılan estetik operasyonun adıdır badem göz ameliyatı. Badem göz şekli, son yıllarda sosyal medyanın da etkisi ile oldukça fazla bilinen ve çok uygulanan estetik operasyonların başında gelmektedir. Badem göz için yapılan ameliyat cerrahi bir işlem olup kolay ve konforlu bir işlemdir. Kişiler bu ameliyat sonrası günlük yaşantılarına hemen dönebilirler.

Uygulama süresi ve işlemin kolay olmasının yanı sıra geri döndürülebilir bir estetik operasyondur. Bu sebeple de çok tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Badem göz ameliyatı, alanında tecrübeli uzman doktor tarafından yapılmaktadır. Gerekli muayeneden sonra doktorun kişiye uygulayacağı işlem belirlenir. Doktorun uygun gördüğü şekilde ve kişinin talebi doğrultusunda işlem uygulanır.

Badem göz, özellikle insanın odak noktası olan yüz kısmında kişiyi olduğundan daha çekici, genç ve kusursuz göstereceğinden tercih sebebi haline gelmektedir. Badem göz ameliyatı için cerrahi müdahalede lokal anestezi uygulandığından ağrı ve acı hissedilmez. Kullanılan dikişler 3 veya 4 civarı -işlemin yoğunluğuna bağlı olarak- olup estetik dikiş atıldığından dikiş izi asla kalmamaktadır. Kadın danışanlarımızın yanı sıra etkileyici genç ve çekik gözlere sahip olmak isteyen erkek danışanlarımız içinde kliniğimizde badem göz ameliyatı uygulanmaktadır. Badem göz ameliyatı cerrahi olarak yapılmasının yanı sıra ameliyatsız da yapılması mümkündür. İp askısına ek dolgu ve benzer uygulamalar ile de gerçekleşen bu görünüm badem gibi çekik ve yüzü yukarı taşıyan bir işlemdir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı/ Ameliyatsız
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  İstanbul

  Badem Göz Ameliyatı

  Badem göz ameliyatı İstanbul içinde arayışta olanlara kliniğimiz uzman doktorlar eşliğinde hizmet vermektedir. İstanbul içinde olup uzman kadromuz ile kliniğimizde kaliteli, güvenli ve hijyenik bir ortamda işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Badem göz ameliyatı olmak için ve diğer estetik operasyonlar için kliniğimizden randevu alarak uzman klinik doktorlarımız ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Yapılacak işlemin detayı, yüz yüze görüşmelerde uzman doktorun yönlendirmesi ile belirlenir. İstanbul dışından da badem göz ve diğer estetik operasyonlar için randevu alınmaktadır. İstanbul içerisinde bulunan kliniğimizde danışanlarımız geçmiş çalışmalarımızı sunduğumuz portföyü inceleyebilirler.

  Klinik olarak estetik operasyonlarda kullandığımız malzemeler a kalitede olup her işlem sonrası yerine yenileri kullanılmaktadır. Değiştirilmeyen malzemelerin temizliği her işlem sonrası gerçekleştirilmektedir. Kliniğimiz belirli aralıklar ile dezenfekte edilmekte ve en üst düzey hijyen kurallarına uyulmaktadır.

  Badem Göz Ameliyatı

  Fiyatları

  Badem göz ameliyatı son yılların estetik trendlerinin başında gelmektedir. İşlemin yüzümüzün odak noktasında yani gözlerde olması işlemin önemini ortaya koymaktadır. Badem göz ameliyatı sonucunda; daha genç, daha çekik ve daha güzel bir görünüm olması nedeni ile de en fazla tercih edilen estetik operasyonu haline gelmiştir. Bu nedenle badem göz ameliyatı fiyatları da oldukça merak konusu haline gelmiştir. Badem göz ameliyatı cerrahi bir işlem olmasının yanı sıra ameliyatsız seçeneği de içerisinde barındırmaktadır.

  Badem göz ameliyatı fiyatları; yapılan operasyon türüne, uzman doktorun tecrübesine, yapılacak işlem için kullanılacak malzeme ve içeriğe göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle her kişi için uzman doktor görüşmesinde o kişiye özel fiyat verilmektedir. Kişinin işlem yapılacak kısmının ne durumda olduğu, nasıl bir işlem uygulanacağı fiyatı belirleyecek unsurlardandır. Her danışanın ihtiyacı, fiziksel farklılıkları göz önünde bulundurularak işlem kişiye özel bir şekilde yapılmaktadır.

  Badem Göz Ameliyat

  Uygulaması

  Badem göz ameliyatı yaptırmak oldukça kolay ve kişiler için konforlu bir işlemdir. Badem göz ameliyat işlemi cerrahi bir uygulama olup lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Badem göz ameliyatı için genel olarak 30 ve 60 dakika arasında işlem uygulanıp bitirilmektedir. İp askı yöntemi ile gerçekleştirilen badem göz şekli için ameliyat bitiminde 3 veya 4 dikiş kadar dikiş atılır. Bu dikişler estetik dikişler olarak uygulandığından asla iz bırakmaz. Lokal anestezi ile yapıldığı için kişiler ağrı ve acı duymazlar. Badem göz ameliyatı bitiminde kişiler normal yaşantısına hemen geri dönebilirler. Dikişler maksimum 1 hafta içinde alınmaktadır. Hiçbir ameliyat ve dikiş izi kalmadan sonuçlanan bu işlem badem şeklinde göz görüntüsü ile kendini belli eder.

  Badem Göz

  Ameliyatsız Uygulama

  Cerrahi bir uygulama istemeyenler için badem göz ameliyatsız olarak da yapılmaktadır. Cerrahi olarak lokal anestezi verilerek uygulanan ip askısı işlemine alternatif yöntemlerde mevcuttur. Ameliyat işlemi istemeyenler için badem göz şekli dolgu ve botoks yöntemi ile yapılmaktadır. Hiçbir ağrı, acı hissedilmeden, dikişsiz ve kesiksiz bir yöntem olan ameliyatsız badem göz oldukça kolay ve konforlu bir işlemdir. Göz çevresine yapılan ile germe yani çekiklik işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra dolgu ile kırışmış yerler ve deforme görüntü doldurularak işlem tamamlanır.

  Doktor badem göz ameliyatı için iki şekilde de uygulama yapabilir. Ameliyatsız badem göz için maksimum süre 45 dakikadır. Kişi işlem sırasında kendindedir ve işlem bitiminde günlük yaşantısına hemen devam edebilir. Doktor, kişinin göz yapısı ve durumuna bakarak ameliyatlı veya ameliyatsız olarak seçenek sunabilir.

  Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Badem göz ameliyatı nasıl yapılır sıkça sorulardan sorulandan biridir. Gözlerin badem şeklinde çekik, yukarı kalkık ve genç görünümü için yapılan baden göz ameliyatı oldukça kolay yapılan bir estetik operasyondur. Badem göz ameliyatı, ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere 2 şekilde yapılmaktadır. Ameliyat olarak yapılan badem göz şekli için lokal anestezi uygulanır. Göz çevresinden kesikler elde edilip ip askılama yöntemi ile yukarı doğru çekilerek uygulanır. Bu ip askı yöntemi ile göz kenarları yukarıya kaldırılarak çekik bir göz görünümü vermektedir. İşlem 30 veya 60 dakika arası kadar sürebilmektedir. Bu süre zarfında işlem tamamlandıktan sonra 3, 4 dikiş atılarak operasyon bitirilir. Atılan dikişler estetik dikişler olduğundan asla iz bırakmazlar. Lokal anestezi uygulanan badem göz ameliyatı hafif bir işlem olduğu için kişiye ağrı ve acı hissi vermez. Kişi daha sonra günlük yaşantısına dönebilir. Yaklaşık 1 hafta içinde dikişler alınır.

  Bir diğer badem göz işlemi ameliyatsız şekilde yapılandır. Cerrahi olmayan bu yöntem ip askısının yerine dolgu ve botoks kullanarak yapılan badem göz işlemidir. Her iki durumda da kişinin göz yapısı ve gereken işlem sebebi ile doktor yönlendirmesi ile tercih edilir. 

  Badem Göz Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

  Badem göz ameliyatı nasıl uygulanır sorusu bu işlemi yaptıracakların sorduğu bir diğer sorudur. Badem göz için ameliyat lokal anestezi ile uygulanır. İp askı yöntemi kullanılan ameliyat bir cerrahi işlem olmaktadır. İsmini aldığı badem şeklini gözler üzerinde uygulamak için göz kenarlarına kesikler atılarak yer açılır. Daha sonra bu kesiklerden ip ile yukarı germe işlemi olan ip askısı kemik zarına sabitlenir ve çekiklik elde edilir. İstenilen görüntü elde edilmesinin ardından ip askısı uygulanan kesikler dikiş atılarak kapatılır. 3, 4 kadar dikiş atılarak işlem sonlandırılır. Bu işlemi geri döndürmek mümkündür. Daha sonra istenildiği takdirde ip askılar alınarak göz eski haline getirilebilir. İp askısının yanı sıra dolgu ve botoks uygulanarak badem göz elde edilmesi mümkündür. Bu işlem için anestezi gerekmez. Botoks işlemi ile germe dolgu işlemi ile de kırışan yerlerin dolması sağlanır. Bu yöntemle de istenilen badem göz elde edilebilir.

  Badem Göz Ameliyatı Aşamaları Nelerdir?

  Badem göz ameliyatı aşamaları olarak ilk önce lokal anestezi işlemi uygulanır. Uyuşan göz çevresinde dış üst kısmından bir kesik açılır. Daha sonra kesik açılan kısmı cerrahi ip yardımıyla yukarıya çekilir. Yukarı çekilen göz askısının dokusu kemik zarına sabitlenerek badem göz şekli elde edilir. Daha sonra dikiş atılarak kesik kapatılır. Badem göz ameliyatı oldukça kolay aşamaları olan bir estetik operasyondur. Bu aşamalar en fazla 60 dakika kadar sürmektedir.

  Badem Göz Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

  Badem göz şekli son zamanlarda trend olan ve çokça uygulanan bir işlemdir. Kolay bir uygulama ile badem şeklini alan yani çekik göz şeklini alan bu uygulama oldukça rahat kullanılmaktadır. Daha genç, daha canlı ve daha çekik bakışlar elde etmek badem göz ameliyatı sonrası mümkündür. Hemen etkisini sürdürmekle beraber kalıcılığı 4, 5 seneye kadar mümkündür. Uygulaması kolay olan badem göz ameliyat sonrası kişi, hemen gündelik hayatına dönebilmektedir. Dikiş izlerinin olmaması ve istediği taktirde kişi işlemi geri alabilmektedir. Yani bu işlem geri dönüşü olan bir işlemdir. Badem göz işleminin geri dönüş işlemi, yapılışı kadar kolay olmaktadır. Badem göz ameliyatının geri dönüşümü yapılan askıların geri alınması şeklinde olmaktadır. Yine ağrı ve acı duymaksızın işlem yapılır. Dikiş alma ve iyileşme süresi, badem göz uygulamasındaki gibi kısa ve kolay bir şekildedir.

  Badem göz şekli hem gözlerin daha çekik olması hem de göz çevresinde oluşan kırışıklık, düşük ifade şeklini de ortadan kaldırmaya yaramaktadır. Badem göz ameliyatı sonrası yüzümüzün odak noktası olan gözler ve çevresi daha genç ve çekici bakışlar haline gelir. Bunlara ek kişiye olduğundan genç ve güzel bir göz çevresi görünümü verdiğinden yüzdeki ifadeyi değiştirmektedir.  Badem göz ameliyatı sonrası yüzde ne dikiş izi ne de kesik izi asla kalmamaktadır. 1 hafta içerisinde mevcut dikişlerin alınması gerçekleştirilir. Daha sonra badem şekli verilen gözün oturması ve iyileşmesi 10 gün kadar sürmektedir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Badem Göz Ameliyatı Kalıcı mıdır?

  Badem göz ameliyatı 4, 5 seneye kadar kalıcı bir işlemdir.

  Badem Göz Estetiği Nedir?

  Badem göz estetiği, gözlerin daha çekik ve yukarda olması işlemine denilmektedir.

  Badem Göz Ameliyatı Zor mudur?

  Badem göz ameliyatı kolay bir cerrahi işlemdir. Lokal anestezi uygulanır. Ağrı ve acı hissedilmez. İşlem sonrasında kişi günlük yaşantısına devam edebilir.

  Badem Göz Ameliyatı 2021 Fiyatı Nedir?

  Badem göz ameliyatı fiyatı; işlemin içeriğine, doktorun tecrübesine, kullanılan malzemelerin türüne göre değişiklik göstermektedir.

  Badem Göz Ameliyatı Kaç Saat Sürmektedir?

  Badem göz ameliyatı ortalama 30 dakika ve 60 dakika arası sürmektedir.

  Badem Göz Ameliyatı Sonrası Görmekte Zorlanılır mı?

  Badem göz ameliyatı hiçbir şekilde görmeyi engelleyecek bir operasyon değildir.

  Badem Göz Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Badem göz ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken tek ve en önemli şey göz hijyenidir. 

  Badem Göz Ameliyatında Ne Tür Anestezi Kullanılmaktadır?

  Badem göz ameliyatında lokal anestezi kullanılmaktadır.

  Badem Göz Ameliyatı Sonrası Makyaj Ne Kadar Zaman Sonra Yapılabilir?

  Badem göz ameliyatı sonrası 3. gün yüz makyajı yapılabilir. Göz makyajı ise gözün tamamen işlemi oturtması, iyileşmesi ile 10 gün kadar sonra yapılabilir.

  Badem Göz Ameliyatı Sonrası Ne Zaman İş Başı Yapılabilir?

  Yapılan işlemin büyüklüğüne göre süre değişmektedir. Badem göz ameliyatından 2 gün sonra veya 1 hafta içinde doktor tavsiyesi ile iş başı yapılabilmektedir.

  Sizin Yorumunuz