1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Bacak Germe Ameliyatı
Bacak Germe ve Uyluk Germe Ameliyatı İstanbul

Bacak Germe Ameliyatı

Yaşın ilerlemesi, hızlı kilo kaybı veya hamilelik sebebiyle vücutta zaman zaman bozulmalar meydana gelir. Bu bozulmalar; insan bedenindeki kolajen ve estetik liflerin yapılarında, şekillerinde ve dizilimlerinde oluşan değişikliklerin birer sonucudur. Vücudun kasıktan tabana değin sınırlandırılabilen ve yürümeye yarayan bölümü olan bacaklar da bu bozulmalardan etkilenirler. Üst bacakların (uyluk) iç kısımlarında derinin ince olması sebebiyle çok daha fazla etkilenen söz konusu bölgede, yer yer sarkmalar ve gevşemelerin meydana geldiği görülür.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Bacak Germe Ameliyatı

  Neden İhtiyaç Duyulur?

  Sarkma durumundan dolayı kişi kendini estetik açıdan iyi hissetmeyebilir veya yürürken sürtünmeden dolayı ciltte irritasyon meydana geldiği için rahatsız olabilir, yaşam konforu bozulabilir. Bu sorunun çözülmesini, eski konforunun tekrar sağlanmasını dileyen ve estetik bir görünüme sahip olmayı arzulayan bireyler; “Bacak Germe” işlemine başvurmaktadır.

  Bacak Germe Ameliyatı

  Estetiği Nedir?

  Bacak germe; genellikle, uyluk şeklinde de adlandırılabilecek olan üst bacağın iç kısımlarında bulunan sarkmaların gerdirilmesi, yağ birikiminin azaltılması için yapılan operasyona verilen addır. İşlemin asıl amacı bütün bacak bölgesini inceltmek değil, üst bacaktaki deri bolluğunu ve dalgalanmaları gidermektir. Buna karşın operasyon esnasında asıl işlemin yanına hem talep hem de deri kalitesi gözetilerek yağ alma ve bölgesel inceltme gibi estetik işlemler de eklenip uygulanabilmektedir. Bacak germe ameliyatı ile birlikte hastanın talebine göre karın germe ameliyatı da yapılabilmektedir.

  İç Bacak Germe Ameliyatı

  Yöntemleri Nelerdir?

  Birçok etkenin yol açtığı üst bacaktaki sarkmalarla birlikte, muayene esnasında yağlanmalar da görülebilir. Yağlanmanın mevcut olduğu bacaklarda bazen lazer lipoliz veya liposuction işlemi ile problem çözüme kavuşturulabilir. Böylece bacak germe estetiğine ihtiyaç duyulmayabilir. Ama sarkmanın daha baskın olduğu durumlarda hekimin tanısını takiben bacak germe işlemi uygulanır. Zaman zaman bacak germe operasyonu sırasında liposuction işlemi de gerçekleştirilebilir.

  Cilt tipleri bozulmaya eğilimli veya sık sık kilo alıp veren bireylerin bacakları bazen erken yaşta sarkabildiği için bu işlem uygulanabilir. Ancak bunun dışında bacak germe operasyonu genellikle 40 yaş ve üzeri kadınlarda gerçekleştirilmektedir. Çünkü yaş ilerledikçe derideki bozulma ve sarkma problemi ilerlemekte ve estetik olarak göze çarpmaktadır. Bacak germe estetiğinin kadınlarda yapılmasının sebebi ise, kadın vücudunda salgılanan östrojenin etkisiyle basen ve uylukların daha geniş ve sarkmaya yatkın olmasıdır.

  Konsültasyon Öncesi Kendinize Sormanız Gereken Sorular

  Muayene ve tanıdan önce kendinize şu soruları sormanız ve cevaplamanız operasyon sürecinde ve sonrasında hem hekimlere hem de size kolaylık sağlayacaktır:

  • Bu operasyona gerçekten ihtiyacım var mı?
  • Bu operasyonu neden yaptırmak istiyorum?
  • İdeal estetik görünümüm için başka operasyonlara da başvurmak istiyor muyum?
  • Kesi izleri benim için bir sorun teşkil eder mi?
  • Deri kalitem bu işlem için uygun mu?

  Ve bunlar gibi zihninizde önemli bulduğunuz temel soruları cevaplarsanız muayene ve konsültasyon esnasında bilinçli; operasyonun gerçekleştirilmesinin ardından da aradığı estetik hedefe kavuşmuş biri olacaksınız.

  Bacak Germe Ameliyatı

  Muayene ve Tanı

  Zihninizdeki soruları cevaplayıp operasyonu yaptırmaya karar verdiğinizi düşünüyorsanız, öncelikle muayene olmanız gerekecektir. Muayene için tercihinizi Flora Klinik’in uzman hekimlerinden yana yapabilirsiniz. Muayene esnasında derinin kalitesi, deri altındaki yağ dokusunun kalınlığı, sarkmanın miktarı ve hastanın beklentisi gözetilerek tanı koyulur ve ameliyat tekniğine karar verilir. Dolayısıyla tanı koyulurken her hastanın ayrı değerlendirilmesi önemlidir. Eğer yağ miktarı sarkmadan daha fazlaysa hasta lipomatik ile liposuction işlemine yönlendirilebilir. Eğer sarkma belirgin ve önemliyse, hasta daha farklı işlemler de talep ettiyse bacak germe operasyonunun gerçekleştirilmesi için onay verilir. Hekim hastaya, uygulanacak operasyon yöntemi hakkında bilgi verir ve ardından hastanın işlemi yaptırmak için karar verme süreci başlar.

  Bacak Germe ve Bacaktan Yağ Aldırma

  Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  Muayene olan hasta ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinde, ameliyata kadar uyku düzenine dikkat etmeli ve günde en az 8 saat uyumalıdır. Her ameliyatta da olduğu gibi üç hafta öncesinden aspirin ve sigara içmeyi, alkol almayı sonlandırmak gereklidir. Son bir hafta kanı sulandıracak türdeki ilaçların kullanımı kesilmelidir. Aspranaks, Voltaren, Vermidon adlı ağrı kesiciler kullanılmamalıdır. Eğer ağrı kesici gerekirse de Minoset veya Novalgin yeterli olacaktır. Ginseng, Ginko Biloba, CO-enzim Q gibi maddeler içeren multivitamin hapları; yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği gibi bitkisel ürünler ve tüm zayıflama ürünlerinin tüketimi 7 gün önce durdurulmalıdır. Ameliyat öncesi kullandığınız antibiyotikleri, sakinleştiricileri, idrar söktürücüleri, steroidleri ve diğer ilaç türlerini doktora bildirmeniz gerekmektedir. Kan basıncınızın düşmesine, potasyum ve sıvı kaybına, hormon salgısının engellenmesine yol açabilme ihtimali olan bu ilaçlar, aynı zamanda ameliyat öncesi anesteziye odaklanmanıza ve ameliyat stresi ile baş etmenize engel olabilir.

  Hâlihazırda bir gebelik, üst solunum yolu enfeksiyonu veya soğuk algınlığınız varsa doktorunuza bildirmelisiniz. Ayrıca daha önce bir ameliyat geçirdiyseniz ameliyat sonrası yaşadığınız problemleri (şiddetli bulantı, kusma, kanama vb.) hemşirenize anlatmanız size özel önlemler alınmasını sağlayacaktır.

  Bacak Germe Liposuction

  Ameliyat Günü

  Ameliyat günü öncelikle hastanın ve hasta yakınlarının refah içerisinde olması için Flora Klinik’in uzman ekibi bütün şartları eksiksiz sağlayacaktır. Ameliyat öncesindeki 6 saat içerisinde herhangi bir şey yiyip içmemeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Anesteziden dolayı yediğiniz veya içtiğiniz gıdaları kusabilir ve soluk borunuza kaçırabilirsiniz. Ameliyata hazırlanırken oje veya rujunuzu temizlemeniz, üstünüzde metal herhangi bir öge bulundurmamanız ve takma dişiniz veya lensiniz varsa çıkarmanız önemlidir.

  Bacak Germe Ameliyatı

  Nasıl Yapılır?

  Ameliyat ortamında genel anestezi uygulanarak yapılan operasyon ortalama 1-3 saat sürmektedir. Muayene esnasında derisi kalın olarak tanı konulan hastalara öncelikle liposuction uygulaması yapılır. Ardından sarkmış olan deri ve yağ dokuları cerrahi müdahale ile alınır. İşlem, derinin gerilerek dikilmesiyle noktalanır. Bacağının sarkma miktarı az olan hastalarda, kasıklarda yatay birer çizgi olacak şekilde kesi izi kalır. Ancak kasıklardan diz hizasına kadar olan deri sarkmalarında yatay iz bırakıldığında, o izin bir süre sonra ilerleyip cinsel organı da deforme etme ihtimali olduğu için kesik, dikey olarak gerçekleştirilir. Söz konusu kesik kasıklardan başlayıp diz hizasına kadar uzayabilmektedir.
  Ameliyat olan hastalar aynı gün veya bir sonraki gün taburcu olabilirler. İlk iki gün dikiş üzerinde bandaj bulunmalı ve hafif bir şekilde pansuman yapılmalıdır. Dikişler cilt altında olduğu için dikiş aldırmaya gerek yoktur. Ameliyattan iki gün sonra hasta duş alabilir. İlk günlerde bacaklar kalp seviyesinin üzerinde

  Bacak Germe Ameliyatı

  Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İki hafta içerisinde dikişler iyileşir. Ancak iyileşme sürecine kadar dikişler korunmalı, ağır hareketler yapılmamalı, hijyen sağlanmalıdır. Ameliyattan sonra ilk üç hafta istirahat edilmelidir. Üçüncü hafta sonrası, koşu hariç bütün sporlar yapılabilir. İlk bir ay korse takılmalı ve pamuklu iç çamaşırları giyilmelidir. Bir aydan sonra dikiş izi solmaya başlar. Bu süreç içerisinde dikiş güneşten korunmalıdır. Altıncı haftadan sonra ise her şey serbesttir. Doktor ameliyattan hemen sonra bütün bunları hastaya detaylı bir şekilde anlatacaktır. Eğer doktorun dediklerine harfiyen uyarsa, hastanın iyileşme süreci çok daha rahat geçer ve istediği görünüme sahip olur.

  Bacak Germe Bacaktan Yağ Aldırma

  Ameliyatı Sırasında ve Sonrasında Oluşabilecek Sorunlar

  Bacak germe estetiği genel anestezi ile gerçekleştirilen bir ameliyat olduğu için ağrısız bir operasyondur. Sorun olarak, bütün estetik ameliyatlar için de geçerli olan kesi izleri ve dikişin zorlanması sayılabilir. Kesi izleri hakkında ameliyattan önce doktor hastaya bilgi verecektir. Yatay kesi izleri zamanla uzayarak kadın cinsel organı olan vulvanın dış dudaklarının gerilmesine ve genişlemesine, bu bölgede estetik bir bozulma yaşanmasına yol açabilir. Dikey kesi izleri ise vücudun ön ve arka kısımlarından görülmeyecek, fark edilmeyecektir. Ancak daha önemli olan bir nokta ise dikişin zorlanmasıdır. Doktorun uyarılarına uymaksızın dikişi zorlarsanız, iyileşme süreciniz uzayabilir ve sorun yaşayabilirsiniz.

  Bacak Germe & Bacak İnceltme Estetiği

  Yeni Görünümünüz ve Konforunuz

  Bütün bu operasyon sürecinin ardından bacaklarınız yürürken sizi rahatsız etmeyecek ve son derece estetik bir görünüm elde edeceksiniz. Kasıklardaki yatay ve küçük kesi izleri iç çamaşırı ile kapanabilirken dikey kesi izleri vücudun arkası ve önünden görülmemekte ve zamanla solgunlaşmaktadır.

  Bacak germe estetiğinin başarılı geçmesi, hastanın gerekli itinayı göstermesi kadar doktorun uzmanlığı ve deneyimliliğine de bağlıdır. Flora Klinik; hayalinizdeki ideal görüntüye sahip olmanız, konforlu bir hayat yaşamanız ve özgüvenli duruşunuz için uzman kadrosuyla hizmetinizde olacaktır. Bacak germe estetiği hakkındaki sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Bacak Germe Ameliyatı Hakkında Sıkca Sorulan Sorular

  Bacak germe neden yapılır?

  Kişide yaşın ilerlemesiyle vücut alanlarında sarmalar oluşmaya başlar. Cilt elastikiyetini kaybeder, cilt altındaki yağ dokusunda da azalmalar olmaya başlar. Bu etkilerin olduğu alanlarda cilt sarkmaları görülmeye başlar. Yaşın ilerlemesine yer çekimi, kilo alıp vermek ve genetik faktörlerde eşlik ederse ciltteki bu etkiler daha hızlı olabilir. Bacakların iç kısımları da bu etkileri birebir yaşayan alanlardır. Bacak içi derisindeki sarkma yüzünden kişiler yürürken bile bölgede tahriş etkisi olur. Tahriş olan ciltte pişik meydana gelebilir. Ayrıca bu estetik bir sorun haline dönüşebilir. İşte bu sebepler yüzünden bacak içi germe yapılması gerekebilir.

  Bacak germe sonrası iz kalır mı?

  Bacak içi germe ameliyatında hastadaki sarkmanın derecesine göre bölgedeki fazla deri çıkarılır. Sarkma bacağın iç kısımlarını ne kadar etkilediyse ameliyattan sonra kalan izde o kadar fazla olabilir. Bazı hastalarda deri sarkması sadece kasık bölgesiyle sınırlı olur. Bu durumda ameliyatta açılan kesi sadece kasık bölgesinde olur. Ameliyatın sonunda ise izler iç çamaşırının içine gizlenerek kesi yeri dikilir.

  Bacak germe ameliyatı ne kadar sürer?

  Bacak içi germe ameliyatı yaklaşık 2-4 saat kadar sürer. Ameliyatta genel anestezi kullanıldıysa hastalar ertesi gün hastaneden taburcu olabilir. Ameliyatta kullanılacak anestezi türüne hastanın durumuna, talebine göre karar verilir. Bacak içindeki deri sarkması fazla olursa, ameliyat uzun süreceğinden hastanın konforu için genel anestezi tercih edilebilir. Ama lokal anestezi ile de ameliyatın yapılması mümkündür.

  Bacak germe ameliyatıyla liposuction birlikte yapılabilir mi?

  Hastalar ameliyat öncesinde bir değerlendirmeye tabi tutulur. Bu aşamada derideki sarkmanın derecesi, cilt altındaki yağ dokusundaki kalınlık belirlenir. Çoğunlukla kilo alıp vermekten kaynaklanan bacak içi sarkması varsa hastaların cilt kalınlığı da fazla olur. Bu bölgede biriken yağ dokusu da fazlalaşır. Bu hastalarda bacak içi germe ameliyatı ile liposuction bir arada yapılır. Bu uygulamalar hastanın daha estetik görünen bacaklara sahip olmasını sağlar.

  Sizin Yorumunuz