Bacak Germe Ameliyatı

Yaşlanma veya önemli kilo kaybı ile cildimiz yerine oturma yeteneğini kaybetmeye başlar. Sonuç olarak sarkmaya başlar. Bunun özellikle dikkat çekici olduğu bir yer, bacakların yani bacakların iç kısmıdır.

Aynadaki çekici olmayan görünümün yanı sıra cildin bu sarkması, kadınların mayo, şort, etek veya daha kısa elbiseler giyerken son derece rahatsız hissetmelerine neden olabilir. Bacakta sarkan cilt bacak germe yapılarak bacak mükemmel bir forma sahip olabilir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  2 - 3 Saat
  Teknikler
  Açık / Kapalı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu

  Bacak Germe Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

  Plastik cerrahımız, hastanın kasık kıvrımında yapılan bir kesi ile bacak germe işlemi gerçekleştirir. Bu, yara izini son derece iyi gizler. Yara izi, hasta kıyafet giydiğinde asla görünmeyecek ve sadece çok açık bir mayo ile görülecektir.

  Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci

  İşleminiz Flora Klinik’te gerçekleştirilecektir. Ameliyattan sonraki gece birçok kadının bacaklarında biraz ağrı olur ve bu da etrafta dolaşmayı zorlaştırır. Bu nedenle, bir hemşirenin ihtiyacınız olan her konuda size yardımcı olabilmesi için 1 gece Flora Klinik’te misafir etmemiz gerekecektir. Ertesi sabah, çoğu kadın iyi bir şekilde kalkabilir ve eve gidebilir. Ameliyattan sonraki gün duş alabilirsiniz.

  Doktorunuz ameliyattan bir hafta sonra sizi ofisinde görecek. O zaman iki küçük dreni çıkaracak. Kullandığı dikişler tamamen eriyecek ve değiştirilmesi zor ya da acı verici bir bandaj kalmayacak. O zaman zaten farkı görecek ve harika hissedeceksiniz.

  Estetik cerrahımız ameliyattan sonraki ilk iki haftayı rahat geçirmenizi önerir. İki hafta içinde tam normal faaliyetlerinize devam edebilmelisiniz.

  Bacak Germe Operasyonu Sonuçları

  Bacak germe, bu bölgelerdeki fazla deri ve yağı alarak iç ve dış bacakları pürüzsüzleştirmeyi ve yeniden şekillendirmeyi amaçlar. Prosedür, sağlıklı beslenme ve egzersizin gideremediği inatçı yağları hedefler. Bu nedenle bacak germe, hastaların ideal vücut hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir.

  Bacak estetiğinin kilo vermeye yardımcı olabilecek bir prosedür olmadığını akılda tutmak önemlidir. Cerrahlar, bacak germe ameliyatı olmadan önce hastaların sabit bir kiloya ulaşmalarını şiddetle tavsiye eder.

  Asıl sorun deri sarkmasıysa, cerrah fazla deriyi çıkaracak ve alttaki destekleyici dokuları sıkılaştıracaktır. Ana sorun fazla miktarda yağ ise, cerrah sonuçların elde edilmesine yardımcı olmak için bacak germe ile birlikte liposuction kullanabilir. Liposuction uygulanıp uygulanmaması da cildin elastikiyet düzeyine bağlıdır.

  Büyük miktarda kilo kaybı veya yaşlanmanın ardından bacaklardaki cilt ve yumuşak doku gevşek hale gelebilir. Sonuç olarak bu bazı kişilerin alt vücut görünümlerinden kendilerini bilinçli ve mutsuz hissetmelerine neden olabilir.

  Konsültasyon Öncesi Kendinize Sormanız Gereken Sorular

  Bacak Germe Operasyonu Sonrasında Neler Meydana Gelebilir?

  Bacak germe de dahil olmak üzere tüm cerrahi prosedürler, bazı komplikasyon riskleri taşır. Hastalar, operasyona tam olarak rıza göstermeden önce bunların farkında olmalıdır. Potansiyel bacak germe risklerinden ve komplikasyonlarından bazıları şunlardır:

  Seroma/Ödem

  Bu, cilt yüzeyinin altında birikebilecek bir sıvı topluluğudur. Bu genellikle insizyon bölgesinin yakınında, genellikle altında meydana gelir. Bunun olmasını önlemek için, hastaların bu sıvıyı çıkarmak için cilt altında küçük bir drenaj bırakılabilir. Bu, eve gitmeden önce kaldırılmalıdır. Bazı seromalar zamanla kendi kendine çözülür. Bununla birlikte, hastalarda büyük bir seroma gelişirse, cerrahın bunu boşaltması gerekebilir.

  Yara İzi

  Bacak germe cerrahi bir işlem olduğu için mutlaka iz bırakacaktır. Cerrah bunu mümkün olduğunca gizli tutmaya çalışacak. Bununla birlikte, yara izi büyük bir dezavantaj ise, hastalar mini bacak germe işlemini tercih edebilirler. Bu işlem kasıkta çok küçük bir iz bırakır.

  Morarma ve Şişme

  Bacak germe ameliyatından sonra hastaların bacaklarında bir miktar morarma ve şişlik olacaktır. Bu normaldir ve yaklaşık iki ila üç hafta sürebilir. Hastalar ayrıca işlemden sonra ayaklarının ve baldırlarının şiştiğini görebilirler. Bu da iki ila üç hafta içinde temizlenmelidir.

  Enfeksiyon

  Ameliyattan sonra hastalarda enfeksiyon gelişme riski vardır. Enfeksiyonların çoğu hafiftir, ancak herhangi bir enfeksiyon ciddiye alınmalıdır. Hafif enfeksiyonlar antibiyotiklerle temizlenmelidir.

  Kanama

  Kanama olursa, genellikle ameliyattan hemen sonra olur. Ancak, iki ila üç hafta sonra ortaya çıkabilir. Daha şiddetli kanama olursa, hastalar tedavi edilecekleri ameliyathaneye geri alınacaktır.

  Ve bunlar gibi zihninizde önemli bulduğunuz temel soruları cevaplarsanız muayene ve konsültasyon esnasında bilinçli; operasyonun gerçekleştirilmesinin ardından da aradığı estetik hedefe kavuşmuş biri olacaksınız.

  Bacak Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

  Bacak germede, cerrah fazla deriyi ve yağı alır ve ardından alttaki destekleyici dokuyu sıkılaştırır. Bacak dokusunun bu şekilde yeniden konumlandırılması nedeniyle bacak ve ayakları besleyen sinirler zarar görebilir. Bu nedenle, hastalar ameliyattan sonraki günlerde bu bölgelerde bir miktar duyu değişikliği hissedebilirler. Değişen duyumlar, hassasiyette bir artış veya azalma veya yanma veya karıncalanma hissi içerebilir.

  Ameliyattan sonra cerrah kesileri emilebilir veya emilemez dikişlerle kapatacaktır. Görünür olmaları sinirlenmeleri veya deriyi delip geçmeleri riski vardır. Dikişler görünür hale gelirse veya tahriş olursa, cerrahın bunları çıkarması gerekecektir.

  Bacak germe ameliyatının nihai sonucundan hastaların memnun olmama ihtimali çok düşüktür. Bu nedenle tüm hastaların cerrahlarını dikkatli seçmeleri önerilir. Hastalar ameliyattan ne elde etmek istedikleri konusunda dürüst ve samimi olduklarından emin olmalıdır.

  Bacak Germe Operasyonu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bacak germe ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler genel olarak aşağıdaki gibidir.

  Ameliyattan sonra ki 4 hafta sonrasında kesinlikle spor yapılmaması gerekmektedir.

  Ameliyattan sonra 2 gün boyunca duş alınmaması gerekmektedir.

  Operasyondan sonra dikişler 1 hafta kendi kendine ortadan kaybolur. Operasyon sırasında estetik dikişler kullanılmaktadır. Bu nedenle dikişlerin sökülmesine gerek yoktur.

  Ameliyattan sonra 1 hafta boyunca bacakların kalp seviyesinden yüksekte tutulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra otururken ya da yatarken bacaklarınızı yastıklar ile desteklemeniz gerekmektedir.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Bacak germe operasyonu neden yapılır?

  Bacakların iç kısımları da bu etkileri birebir yaşayan alanlardır. Bacak içi derisindeki sarkma yüzünden kişiler yürürken bile bölgede tahriş etkisi olur. Tahriş olan ciltte pişik meydana gelebilir. Ayrıca bu estetik bir sorun haline dönüşebilir. İşte bu sebepler yüzünden bacak içi germe yapılması gerekebilir.

   

  Bacak germe operasyonu sonrasında iz kalır mı?

  Sarkmaların az olması durumunda ameliyatta açılan kesi sadece kasık bölgesinde olur. Ameliyatın sonunda ise izler iç çamaşırının içine gizlenerek kesi yeri dikilir. Ancak yoğun sarkmalarda ise daha görünür yerlerde dikiş izleri oluşabilmektedir.

   

   

  Bacak germe operasyonu ne kadar sürer?

  Bacak içi germe ameliyatı yaklaşık 2-4 saat kadar sürer. Ameliyatta genel anestezi kullanıldıysa hastalar ertesi gün hastaneden taburcu olabilir.

  Sizin Yorumunuz