Skip links
baby botoks

Baby Botoks Nedir ve Nasıl Yapılır?

  Baby botoks yüzünüze enjekte edilen çok küçük miktarlarda botoks anlamına gelir. Klasik botoksla tamamen benzer yapıdadır. Ancak klasik botoksa göre daha düşük risklidir ve fiyat olarak çok daha uygundur.

  Baby botoks tedavisinden sonra iyileşme süresi hızlıdır. Etkisi klasik botoksa göre nispeten daha azdır. Yan etkileri düşük boyutta olsa bile deneyimli ve alanında uzman kişilere yaptırılması gereken bir işlemdir.

  Baby botoks nedir?

  Baby botoks, minimal botoks veya oyuncu botoksu olarak karşınıza çıkabilecek bir tür tedavi yöntemidir. Özünde enjekte edilebilir bir botoks türüdür. Farkı ise klasik botoksa göre daha az enjeksiyon yapılmasıdır.

  Baby botoks tedavisinde hedef tüm botoks çeşitleriyle hemen hemen aynıdır. Yaşlılık belirtileriyle mücadele etmek amacıyla yüzünüze hacim kazandırmak ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak için tercih edilir.

  Baby botoksun avantajı tedavi uygulandıktan sonra yüzde donuk bir ifade oluşturmamasıdır. Klasik botoks yaptıranlar mimiklerini kullanmakta zorluk çekseler bile baby botoks yaptıranlarda böyle bir dezavantaj yoktur.

  Baby botoks ile klasik botoks farkı nedir?

  Klasik botoks ile baby botoks tedavileri aynı amaca yöneliktirler. Enjeksiyon içeriklerinin formülü birbirine benzerdir ve aralarında sadece doz farkı bulunur. Doz fazla olduğundan klasik botoks çok daha etkilidir.

  Klasik botoks ile kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümü daha dramatik bir şekilde ortadan kaldırılır. Doğal olsun veya olmasın çok daha fark edilebilir bir çözüm arıyorsanız klasik botoks sizin için daha uygundur.

  Doğru tedavi yöntemine başvurulabilmesi için mutlaka doktorunuzdan destek almalısınız. Doktorunuz alanında deneyimliyse ihtiyaçlarınız için en uygun tedaviyi belirleyecek ve sizi doğru şekilde yönlendirecektir.

  baby botoks
  baby botoks

  Kimler baby botoks yaptırabilir?

  Baby botoks yüzündeki kırışıklıklardan ve ince çizgilerden kurtulmak isteyenler için uygundur. Yaşlanma belirtilerini fark etmeye başlayan kişiler için idealdir. Ancak tedavi sonuçları kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir.

  Botoks tedavisine uygun olup olmadığınızı öğrenebilmek için doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Doktorunuz cildinizi ve tıbbi sağlık geçmişinizi inceledikten sonra en doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

  Botoks işleminin sonuçları konusunda beklentileriniz gerçekçi olmalıdır. Çünkü kırışıklıklar ve ince çizgiler tamamen ortadan kaybolmazlar. Sadece daha doğal bir görünüm kazanmanız için ince müdahaleler bulunulur.

  Baby botoks hangi bölgelere uygulanabilir?

  Baby botoks kırışıklıkları, ince çizgileri ve daha farklı yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için yüzün belirli bölgelerine uygulanabilir. Alın, kaç çatma çizgileri, kaz ayakları ve çene en ideal uygulama bölgeleridir.

  Doğal yaşlanma sürecinde alındaki kırışıklıklar belirgin hale gelirler. Kaşlar arasında dikey çizgiler oluşabilir. Göz kenarlarında kaz ayağı adı verilen çizgiler ortaya çıkarlar. Baby botoks tüm bunlar için etkili bir çözümdür.

  Baby botoksun uygulanacağı alan kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Aynı probleme sahip olan kişilerde sonuçların farklı olması mümkündür. En iyi tedavi planını oluşturmak için mutlaka doktorunuzdan destek almalısınız.

  Baby botoks güvenli midir?

  Baby botoks tıpkı klasik botoks gibi güvenli bir işlemdir. Buna rağmen tedavinin deneyimli bir uzman tarafından yapılması çok önemlidir. Aksi durumda potansiyel riskler ve ciddi yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

  Botoks nispeten sorunsuz bir işlem olarak kabul edilse bile herkesin başvurabileceği türden bir tedavi değildir. Tıbbi geçmişinizde kas ve sinir rahatsızlıkları gibi problemler varsa botoks sizin için güvenli olmayabilir.

  Baby botoks kalıcı mıdır?

  Hayır, baby botoks kalıcı bir tedavi değildir. Etkisi 4-5 ay aralığında değişkendir. Belirli bir süre geçtikten sonra kaslar normalleşmeye başlarlar. Kasların normalleşmesiyle yaşlanma belirtileri yeniden ortaya çıkarlar.

  Kırışıklıkları ve ince çizgileri ortadan kaldırmak için işlemin tekrarlanması gerekir. Botoks kasların veya cildin yapısında kalıcı değişiklikler yapmaz. Bu yüzden tedavinin sonuçları konusunda beklentileriniz doğru olmalıdır.

  Baby botoksun avantajları nelerdir?

  Baby botoks küçük miktarlarda estetik işleme ihtiyaç duyanlar için önemlidir. Bir başka ifadeyle başlangıç seviyesinde bir tedavidir. Yaşlanma belirtileriniz az ise diğer güçlü çözümler karşısında iyi bir alternatiftir.

  1. Kırışıklıkları ve ince çizgileri iyileştirir

  Yüzünüzde belirgin düzeyde kırışıklıklar ve ince çizgiler varsa bu tedavi yönteminden epey bir fayda sağlayabilirsiniz. Cildinizin genç gözükmesini ama aynı zamanda doğal görünümünü korumasını sağlarsınız.

  Diğer tedavi yöntemleriyle karşılaştırıldığında etki süresi düşük olsa bile daha fazla doğallık sunar. Klasik botoks yaptırdığınızda daha net sonuçlar elde edersiniz ama mimiklerinizi kullanmakta epey bir zorlanırsınız.

  2. Yüz kaslarını gevşetir

  Minimal botoks sayesinde yüz kaslarınızı gevşetebilirsiniz. Yaşlanma belirtilerini önlemeye ek olarak söz konusu faydadan yararlanırsınız. Ayrıca yüzdeki belirli bölgeleri daha yumuşak hale getirmek için tercih edilebilir.

  Bazı kişiler dudaklarının üst kısmına botoks yaptırabilirler. Kaslar dışa doğru çıkıntı yaparlar ve dudakları daha dolgun gösterirler. Bu nedenle minimal botoksla dudak dolgusunda daha iyi sonuç elde edilebilir.

  3. Nispeten ucuz bir yöntemdir

  Normal botoks ile karşılaştırıldığında baby botoks daha uygun fiyatlı bir tedavi yöntemidir. Daha az miktarda botoks uygulanır. Aynı zamanda bakım ve yineleme için klinik ziyaretleri çok daha seyrektir.

  Normal botoks yaptırmadan önce biraz daha az miktarda botoks yapılması sizin için uygun bir seçenek olabilir. Böylece normal botoks öncesi maliyet ve sonuç açısından bütçenize uygun bir karar alabilirsiniz.

  4. Yüz hareketlerinin doğallığını korur

  Normal botoks yaptırdığınızda elde edeceğiniz sonuçlar doğal olmaktan uzaklaşırlar. Çünkü yüze fazla miktarda botoks enjekte edilir. Kırışıklıkların veya çizgilerin oluştuğu bölgedeki kaslara müdahale daha fazladır.

  Normal botoks yaptırdığınızda görünümünüz daha donuk olur. Bu sebeple insanlar daha ince olan ve pek fark edilmeyen değişikliklere yönelmeyi tercih ederler. Minimal botoksun en avantajlı yönlerinden biri budur.

  Baby botoks nasıl yapılır?

  Baby botoks uygulaması normal botoksa göre çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Eğitimli ve deneyimli bir doktordan destek aldığınız sürece tedaviden beklenilen sonuçları elde etmeyi başarabilirsiniz.

  • Tedavideki ilk adım doktorunuzla konsültasyon gerçekleştirip cildinizin durumunu değerlendirmek olmalıdır.
  • Tedavi gününe yaklaşırken en az 24 saat öncesinden alkol ve kan sulandırıcı ilaç kullanımını kesmiş olmanız gerekir.
  • Tedavi için kliniğe makyajsız gelmeniz daha iyidir. Uygulama öncesinde cildiniz tamamen temizlenecektir.
  • Cildiniz çok hassassa botoks enjeksiyonu sırasında acı çekmemeniz için lokal anestezi yapılması tercih edilebilir.
  • Lokal anestezi yapıldıktan sonra tedavi bölgesinin uyuşması beklenir. Bu süre zarfında uygulama bölgesine dokunmamalısınız.
  • Daha sonra ince bir iğne kullanılarak şırıngaya bir miktar botulinum toksin çekilir ve tedavi bölgesindeki kaslara enjekte edilir.
  • Çok daha doğal ve etkili bir sonuç elde edebilmek için enjeksiyon yüzünüzde birden fazla yere yapılır.

  Botoks enjeksiyonu tamamlandıktan sonra çok kısa süreliğine tedavi bölgesinde kızarıklık veya şişme görebilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuz sürece iyileşme sürecini epey kısa bir sürede atlatabilirsiniz.

  Baby botoks uygulamasının yan etkileri nelerdir?

  Baby botoks çok düşük riske sahip bir uygulamadır. Buna rağmen diğer tüm estetik tedavilerinde olduğu gibi bazı istenmeyen yan etkilere sahiptir. Enjeksiyon yerinde şişme veya morarma en yaygın görülen yan etkidir.

  Uygulama yapıldıktan sonra kas güçsüzlüğü ve ağız kuruması yaşayabilirsiniz. Bunlar aşırı endişe duyulacak yan etkiler değildir. Ancak her ihtimale karşı doktorunuzdan ek bilgi talep etmelisiniz.

  Baby botoksun ciddi yan etkileri ise boyun ağrısı, yoğun halsizlik, alerjik reaksiyonlar, bulanık görme ve mide bulantısıdır. Bunlardan herhangi birini yaşarsanız en kısa sürede doktorunuza ulaşmalısınız.

  Baby botoks sonrasında nelere dikkat edilmeli?

  Botoks yaptırdıktan sonra en etkili sonuçları elde edebilmek için doktorunuzun önerilerine dikkat etmelisiniz. Botoksun etkili olabilmesi için enjeksiyonun ardından belirli bir süre bazı şeylerden uzak durmanız gerekir.

  • En az 48 saat boyunca ağır egzersiz yapmaktan kaçınmalı ve kendinizi aşırı yormamaya dikkat etmelisiniz.
  • En az 48 saat boyunca sıcak suyla banyo yapmamalısınız. Ayrıca sauna ve havuz gibi ortamlardan uzak durmalısınız.
  • Tedaviden sonraki 24 saat boyunca alkol tüketmemeye özen göstermelisiniz.
  • Doktorunuzun belirttiği süre boyunca enjeksiyon yapılan bölgeyi ovmamalı ve oraya dokunmamalısınız.
  • Cildinize uygulanan botoks miktarına bağlı olarak belirli bir süre makyaj ve cilt bakım ürünleri kullanmamalısınız.

  Tüm bunlara ek olarak en az 24 saat boyunca güneş ışığından uzak kalmalısınız. Çünkü güneş ışığına maruz kalmanız durumunda tedavi bölgesinde kızarıklık ve şişlik gibi çeşitli komplikasyonlar meydana gelebilir.

  Baby botoks fiyatları nedir?

  Baby botoksta çok düşük dozlarda uygulama yapılır. Bu nedenle klasik botoks kadar pahalı bir işlem değildir. Tedavi fiyatı başvurduğunuz kliniğe, doktorunuzun deneyimine ve konumunuza göre değişiklik gösterebilir.

  Botoks sonrası işlemler açısından daha az bakım uygulaması gerektiren bir yöntemdir. Ancak sonuçların tam olarak etki gösterebilmesi için 4 aylık periyotlarla kontrol randevularına başvurmanız gerekeceğini bilmelisiniz.

  Baby botoks düşük dozlarda botoks enjeksiyonu yapılarak doğal sonuçlar elde etmeye odaklanan bir tedavi yöntemidir. Cildinizde köklü değişiklikler oluşturmaz ama sizi arzu ettiğiniz genç görünüme kavuşturabilir.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp