Skip links
annelik estetiği

Annelik Estetiği Nedir?

  Her kadının vücudu hamilelik sonrasında belirli oranda değişiklik gösterir. Yaşanan değişimlerden hoşlanmayan kadınlar kapsamlı bir süreç olan annelik estetiği tedavisine başvurarak görünümlerini iyileştirmek isterler.

  Anne estetiği tedavisinin özellikleri beklentilerle bağlantılıdır. Çünkü tedavi sürecinin içerisinde birbirinden farklı işlemler vardır. Tedavinin süresi seçilen prosedürlere ve doktorun deneyimine göre değişkendir.

  Annelik estetiği nedir?

  Annelik estetiği kadınların doğum sonrası yaşadıkları vücut sorunlarını düzeltmeye yönelik bir tedavi yöntemidir. Hamilelik genel olarak kadınların fiziksel görünümlerini pek arzu edilmeyen şekilde değiştirir.

  Kadınların karın derileri gevşer. Buna ek olarak vücudun çeşitli bölgelerinde hacim kayıpları yaşanır ve çatlaklar oluşur. Göğüs kısımlarında sarkıklar meydana gelir. Aynı zamanda mide etrafında yağlanmalar ortaya çıkar.

  Annelik estetiğinde kişiselleştirilmiş bir tedavi planına ihtiyaç vardır. Çünkü tüm tedavi yöntemlerinin herkese uygun olması söz konusu değildir. Tedavilerin tamamı hastayı rahat hissettirecek şekilde yapılmalıdır.

  Annelik estetiği kimlere yapılabilir?

  Annelik estetiği genelde çocuk sahibi olmuş ve artık çocuk yapmayı düşünmeyen kadınlar için uygundur. Tüm prosedürler zorlayıcı olabildiğinden hastaların ameliyat öncesinde sağlık durumları iyi olmalıdır.

  Her hastanın vücut yapısı ve sağlık durumu farklıdır. Hastanın anne estetiğine uygun olup olmadığını belirlemek için çeşitli muayeneler ve testler yapılabilir. Ayrıca hastanın tıbbi geçmişi detaylıca incelenir.

  Annelik estetiği yaptırmak isteyen kişilerin vücut ağırlıklarına dikkat edilir. Vücut ağırlığı ideal seviyede olmayanlara ameliyat yapılmaz. Çünkü bu tedavi yöntemi vücudun şeklini değiştirmek yerine iyileştirmeye odaklanır.

  Annelik estetiği avantajları nelerdir?

  Annelik estetiğinde hedef kadınların vücudunu hamilelik öncesi hallerine geri döndürmektir. En ideal plastik cerrahi yöntemleriyle bir kombinasyon oluşturulur. Bu sebeple elde edilecek kazanımlar farklı olabilir.

  • Fiziksel kazanımlar: Karın germe gibi operasyonlar sayesinde karın bölgesindeki kaslar güçlendirilir. Cildin çok daha sıkı hale gelmesi sağlanır. Böylece vücudun fiziksel işlevi iyileştirilebilir.
  • Özgüven artışı: Kadınların büyük bir kısmı doğum sonrasında vücutları eskisi gibi gözükmediğinden özgüven kaybı yaşarlar. Annelik estetiği sonrası kendilerini daha rahat hissedip özgüven kazanırlar.
  • Daha iyi görünüm: Annelik estetiği doğum sonrasında oluşabilecek sarkıklar ve çatlaklar gibi problemleri ortadan kaldırabilir. Karın ve göğüs bölgesi daha genç ve hacimli bir görünüm kazanır.

  Annelik estetiği operasyonlarının tek tek yapılmasına gerek yoktur. Hastalar aynı anda birden fazla ameliyat olabilirler. Aynı anda birden fazla ameliyat yapıldığında hastanın iyileşme süreci hızlandırılabilir.

  Annelik estetiği hangi operasyonları içerir?

  Annelik estetiği kapsamında yapılacak operasyonlar kişiye özgüdür. Karın germe, yağ aldırma, vajinal gençleştirme, meme büyütme veya meme dikleştirme gibi birbirinden farklı operasyonlar gerçekleştirilebilir.

  1. Meme dikleştirme

  Doğum sonrası meme dikleştirme fazla derinin alınması sonrası kalan dokuyu yeniden konumlandırmakla ilgilidir. Böylece kişi daha dik göğüslere sahip olur. Ayrıca, meme küçültme veya büyültme yapılabilir.

  Göğüs derisi sıkılaşacağından memelerin şekli değişir. Daha genç ve canlı bir görünüm elde edilebilir. Meme dikleştirmede net sonuçlar elde edilebilir. Ancak sonuçların ömür boyu kalıcılığı söz konusu değildir.

  2. Meme büyütme

  Doğum sonrası meme büyütme meme hacmini eski haline döndürmek için implant kullanılması işlemidir. Göğüs için kullanılan implant hastanın bireysel ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde farklı boyutlarda olabilir.

  Meme büyütme operasyonu sonucunda elde edilecek sonuç kullanılan implant ile bağlantılıdır. Temel hedef hamilelik sebebiyle kaybedilen meme hacminin geri kazanılması ve görünümün iyileştirilmesidir.

  3. Meme küçültme

  Doğum sonrası meme küçültme büyük hacimli göğüsler sebebiyle yaşanan rahatsızlığı ortadan kaldırmakla ilgilidir. Meme dokusundaki yağı çıkarmayı kapsayan belirli prosedürler söz konusudur.

  Büyük göğüsler sebebiyle ortaya çıkabilecek sırt ağrısı ve boyun ağrısı gibi problemleri sonlandırmak için başvurulan bir yöntemdir. Ayrıca doğum sonrası daha orantılı bir vücut simetrisi isteyenler tarafından tercih edilir.

  4. Vajina daraltma

  Doğum sonrası vajina daraltma işleminde vajina kasları ve dokuları sıkılaştırılır. Tedavinin amacı daha genç bir görünüm elde etmekle ilgilidir. Bu işlem genelde annelik estetiğinin en önemli parçasıdır.

  Operasyon sırasında vajinanın kas işlevi iyileştirilir ve açıklığı küçültülür. Bu operasyon sırasında genelde cinsel tatmin artışı elde edilir. Ancak işlem yaptırmadan önce kalıcı sonuç elde edilemeyeceği bilinmelidir.

  5. Vajina estetiği

  Doğum sonrası vajina estetiği vajinayı çevreleyen iç ve dış kıvrımlar üzerinde yapılan bir operasyondur. Vajinal açıklığın görünümünü iyileştirmek için gerçekleştirilir. Tedaviye uygun spesifik sonuçlar alınabilir.

  Vajina estetiğinde temel hedef vajinal açıklığın görünümünü düzeltmektir. Bununla birlikte iç ve dış kıvrımların küçültülmesi hedeflenir. Vajinaya ait olan dudakların simetrisi geliştirilir. Ancak sonuçlar kalıcı değildir.

  6. Liposuction

  Doğum sonrası liposuction, paslanmaz bir tüp kullanarak vücudun belirli bölgelerinden yağ almaya yönelik bir prosedürdür. Tek başına yapılabileceği gibi annelik estetiği gibi bir sürecin parçası olabilir.

  Liposuction uygulamalarında hedefler çeşitlilik gösterebilir. Genel olarak vücudun şeklini iyileştirmeye odaklanılır. Böylece doğum sonrasında kişinin kendine olan güvenini geri kazanması sağlanır.

  7. Karın germe

  Doğum sonrası karın germe, karın bölgesindeki fazla yağın ve derinin alınmasıyla ilgili bir operasyondur. Bu işlem sonrasında karın duvarına ait kaslar sıkılaştırılır. Annelik estetiğinin bir parçası olarak uygulanabilir.

  Karın germe ile elde edilecek sonuçlar kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Kaslar sıkılaştırılır ve karın bölgesinin görünümü iyileştirilir. Aynı zamanda kişiye daha genç bir görünüm sunulması hedeflenir.

  8. Çatlak tedavisi

  Doğum sonrası çatlak tedavisi hamilelik sebebiyle ortaya çıkan cilt çatlaklarını tedavi etmeye yönelik bir süreçtir. Hamilelikte hızlı kilo alımına bağlı olarak cilt hızla gerildiğinden bu çatlaklar meydana gelir.

  Kimyasal peeling dahil olmak üzere çatlakları tedavi edebilecek birbirinden farklı yöntem vardır. Sonuçlar çatlakları daha az fark edilebilir hale getirmekle ilgilidir. Çatlaklar tamamen ortadan kaybolmayabilir.

  Annelik estetiğine hazırlık nasıl olmalıdır?

  Anne estetiğine hazırlık tedavi öncesi en önemli aşamalardan biridir. Gerçekleştirilecek prosedürlere bağlı olarak farklı adımlar atılabilir. Buna rağmen genel olarak dikkat edilebilecek bazı genel kurallar vardır.

  • Deneyimli bir plastik cerrah seçin: Annelik estetiği kapsamındaki operasyonları uzman bir plastik cerrah uygulamalıdır. Doktorunuzun deneyimi, eğitimi ve nitelikleri konusunda araştırma yapmalısınız.
  • Riskleri öğrenin: Uygulanacak prosedürlerle bağlantılı olan risklerin tamamını öğrenin. Doktorunuz ameliyat öncesinde ve sonrasında neler yapmanız gerektiği konusunda size detaylı bilgi vermelidir.
  • Belirli ilaçları kullanmayın: Kan sulandırıcı ilaçlar ameliyat sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkilerler. Doktorunuz ameliyattan önce belirli bir süre boyunca kullanmamanız gereken ilaçları söylemelidir.
  • Sigara tüketmeyi bırakın: Ameliyattan en az 6 ay önce sigara tüketimini bırakmış olmanız istenir. Benzer yaklaşım ameliyat sonrası için geçerlidir. Sigara kullanımı iyileşme sürecini olumsuz etkiler.

  Bunlar dışında doktorunuz tarafından sunulan tüm önerilere ve uyarılara dikkat etmelisiniz. Ameliyat öncesinde size özel bazı bilgiler verecektir. Bu nedenle, annelik estetiğinden en iyi sonucu elde etmek için bu önerilere uymalısınız.

  Annelik estetiği nasıl yapılır?

  Annelik estetiğinde net bir şekilde takip edilecek bir süreç yoktur. Her tür operasyonun kendine özgü uygulama prosedürleri bulunur. Estetik yaptırmak isteyen kişilerin takip edebileceği bazı genel adımlar vardır.

  • Konsültasyon: Annelik estetiğinde ilk adım hedeflerinizi ve beklentilerinizi doktorunuzla görüşmektir. Konsültasyon sırasında vücudunuz incelenir ve tüm seçenekler size sunulur.
  • Ameliyata hazırlık: Annelik estetiği birbirinden farklı operasyonları içerir. Doktorunuz ameliyata hazırlanmak için neler yapmanız gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlatır.
  • Ameliyat aşaması: Hangi operasyonlar yapılacaksa tamamı genel anesteziyle yapılır. Ameliyatların ne kadar süreceği uygulanacak özel prosedürlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

  Ameliyat aşaması tamamlandıktan sonra iyileşme ve bakım süreçlerine geçiş yaparsınız. Ayrıca, annelik estetiğinden en iyi şekilde verim almak istiyorsanız iyileşme süreciyle birlikte vücudunuza iyi bakmalısınız.

  Annelik estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

  Annelik estetiği sonrası iyileşme süreci yapılan ameliyatlarla bağlantılıdır. Doktorunuz tarafından sunulan önerilere dikkat etmeniz gerekir. Ameliyat öncesi ve sonrasında ondan iyileşme süreci hakkında bilgi istemelisiniz.

  • Meme dikleştirme operasyonu sonrasında kişi 1-2 haftada normale dönmeye başlayabilir. Tam iyileşme ise 3-6 hafta aralığında değişir.
  • Meme büyütme operasyonunda hastalar 1 hafta sonra iyileştiklerini düşünürler. Buna rağmen iyileşme süreci 4-8 hafta aralığındadır.
  • Meme küçültme operasyonunda iyileşme için en az 3 hafta gereklidir. Bununla birlikte tam verimli iyileşme süreci 3-6 aya kadar uzayabilir.
  • Vajina daraltma operasyonundan sonra iyileşme süreci operasyon boyutuna bağlıdır. Tam iyileşme süreci 4-6 hafta sürer.
  • Vajina estetiği operasyonlarında iyileşme süreci 2-4 hafta aralığında değişkendir. Özel durumlara bağlı olarak bu süre uzayabilir.
  • Liposuction yaptıran kişiler 2-6 hafta aralığında normal yaşantılarına geri dönebilirler. Tam iyileşme ise 6 aya kadar sürebilir.
  • Karın germe operasyonundan sonra iyileşme süreci ortalama 6 hafadır. Ancak tam iyileşme süreci 3 aya kadar uzayabilir.
  • Çatlak tedavisinde iyileşme süreci 2-3 hafta kadar sürer. Yapılacak müdahale miktarına göre bu süre 3-5 hafta olabilir.

  Herhangi bir operasyon sonrasında iyileşme süreci kişinin sağlık durumuna göre değişken olabilir. İyileşme süreciyle alakalı net bilgiyi sadece doktorunuz verebilir. Onun önerilerine bağlı kalmalısınız.

  Tedavi sonrasında nelere dikkat edilmeli?

  Annelik estetiği operasyonlarından sonra dikkat etmeniz gerekenler yaptırdığınız ameliyata göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca bireysel koşullarınıza uygun olarak belirli önlemler almayı düşünebilirsiniz.

  Tedaviden sonra mutlaka dinlenmeniz gerekir. Uzun mesafeli seyahatlerden kaçınmalısınız. Sağlıklı bir diyet oluşturmalı ve uykunuza dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda rahat kıyafetler giymelisiniz.

  Doktorunuz sizden belirli bir süre egzersiz yapmamanızı ister. Ağır kaldırma gibi vücuda çok fazla yük bindirecek yaklaşımlardan uzak durmalısınız. Ek olarak bir süre cinsel aktivitede bulunmamalısınız.

  Estetik sonrası tekrar hamile kalınır mı?

  Anne estetiğinden sonra hamile kalınabilir. Ancak yapılan estetik operasyonların etkisi ortadan kalkabilir. Eğer meme dikleştirme ve karın germe gibi operasyonlar yaptırdıysanız hamilelikle etkileri azalmaya başlar.

  Annelik estetiği yaptırmadan önce doktorunuzla tüm detayları konuşmanız gerekir. Annelik estetiği genelde artık çocuk sahibi olmayı düşünmeyen kişiler tarafından yaptırılır. Böylece operasyonların etkisi korunur.

  Annelik estetiği fiyatları nedir?

  Annelik estetiği fiyatları değişkendir. Uygulanan özel prosedürler, kliniğin hizmet politikası ve doktorun deneyimi dahil olmak üzere pek çok farklı faktör söz konusudur. Bu sebeple doğrudan net bir fiyat verilemez.

  Annelik estetiği tedavisine başlamadan önce seçili olan ameliyat prosedürleri doğrultusunda toplam maliyeti öğrenmeniz gerekir. Belirli bir fiyat üzerinde anlaşma sağladıktan sonra tedaviye hazırlanmalısınız.

  Ancak tedavide tüm odak noktanız fiyat olmamalıdır. Bunun yerine doktorun niteliğine ve uzmanlık seviyesine odaklanmanız gerekir. Mümkün olan en iyi tedaviyi alabilmek için ön araştırmanızı iyi yapmalısınız.

  Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Call Now Button
  × WhatsApp