1. Flora Klinik
 2. /
 3. Estetik
 4. /
 5. Anne Estetiği
Anne Estetiği İstanbul

Anne Estetiği

Anne estetiği işlemleri, doğum yapan kadınların vücutlarında oluşan deformasyonların giderilmesi ve vücutlarının şekillenmesi için yapılan estetik operasyonlardır. Günümüzde yaygın şekilde ”mommy makeover” yani anne estetiği uygulanmaktadır.

Anne estetiği ile doğum yapan anneler doğumdan hemen sonra eski hallerine dönmezler. Hızlı bir şekilde değişim gerçekleşmez. Bu yüzden genellikle uzman doktorlar doğumdan hemen sonra anne estetiği ameliyatını önermezler. Doğum yaptıktan en az 6 hafta sonra anne estetiğinin yapılması önerilmektedir. Çünkü bu süreçte annenin karnında hamilelik dönemi boyunca değişen dokuların iyileşmesi gerekir. Bazı kişilerde bu süre daha uzun olabilir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın

Biz Sizi Arayalım  Tedavi Süresi
  1 Hafta
  Operasyon Süresi
  4 - 5 Saat
  Teknikler
  Ameliyatlı
  Anestezi
  Genel
  İlaç
  İlaçlar Dahil
  Net Sonuç
  3 - 12 Ay
  Kontrol
  6. Gün
  Destek
  Ömür Boyu
  Anne Estetiği

  Nedir?

  Anne estetiği nedir? Hamilelik döneminde vücutta meydana gelen fiziksel değişimleri düzeltmeye yönelik yapılan estetik operasyonlardır. Kadınlar hamilelik önceki dönemlerindeki görüntüye kavuşmayı hedefler. Tek bir cerrahi işlem yerine bir paket halinde sunularak birkaç işlem bir arada yapılmaktadır. Doğumdan sonra emzirme sebebiyle memelerde sarkıklık ortaya çıkar. Kalçada ve karında yağlar meydana gelir ve vücudun çeşitli bölgelerinde şişkinlik gibi şikayetler ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda, çatlak sorunu ortaya çıkar. Anne estetiği paketleri içerisinde bütün bu sorunların hepsi bir arada değerlendirilir ve bir bütün olarak plan yapılır. Böylece tek seferde yapılacak olan cerrahi bir operasyonla anne estetiği yapılarak annenin eski formuna kavuşması sağlanmaktadır.

  Anne Estetiği Fiyatları

  Anne estetiği fiyatları, yapılacak olan işlem sayısına, işlemin yapılacağı bölgenin genişliğine göre farklılık göstermektedir. Anne estetiği içinde birden fazla işlemi kapsadığından dolayı, tek tek estetik ameliyatlarla karşılaştırıldığında maliyeti daha az olmaktadır. Çünkü anne estetiği paketi içinde yer alan işlemler bir arada değerlendirilerek bir fiyat belirlenir.

  Anne Estetiği İstanbul uzman hekim tarafından steril ortamda yapılan anne estetiği, birden fazla uygulamayı içermektedir.

  Anne Estetiği Ameliyatsız

  Yüz germe ameliyatı İstanbul olarak uyguladığımız birçok yöntem bulunmaktadır. Yüz germe uygulamaları nelerdir?  Yüz germe uygulamaları ameliyatsız ve ameliyatlı uygulamalar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Cerrahi işlem olarak yapılan yüz germe ameliyatlarında, kulakların üzerindeki saçlı deriden başlayarak kulak arkasındaki saçlı deriye kadar devam eden bir kesi yapılmaktadır ve böylelikle yüz derisi kaldırılır. Ayrıca, sarkmaya sebep olan yüz kasları içerisinde bulunan yumuşak dokuda özellikli ipler kullanılır ve fazla deri atılır.

  Yüz germe ameliyatları işlemlerinde yüzün kemik yapısına müdahalede bulunulmadığı için yüz ifadesinde bir değişiklik ortaya çıkmamaktadır. Yüz germe ameliyatları sadece deri altına yapılan işlemleri içermektedir. Böylece cilt daha genç daha dinç ve canlı bir görünüm kazanmaktadır. 

  Anne Estetiği

  Ameliyatı

  Hamilelik döneminde karındaki diğer gevşek kaslar hasar görür. Bununla birlikte annenin karın kaslarını birleştiren dokularda kalıcı yırtıklar oluşabilir. Bu sebeple karın germe operasyonları yapılır. Karın germe operasyonları ile birlikte zarar gören karın kasları eski haline döndürülür. Ayrıca anne estetiği ile hem vajina hem de memeler üzerine de çözüm yolları üretilmektedir.

  Annelik estetiği ameliyatı kimlere uygulanabilir? Emzirme sebebiyle göğüsleri sarkan kadınlara, memelerinin içleri boşaldığından meme hacmi azalan kadınlara, kol, bacak, basen bölgelerinde fazla yağ biriken kadınlara, karın kaslarında gevşeme ve çatlak oluşan kadınlara uygulanabilir.

  Anne Estetiği Sonrası

  Anne estetiği operasyonlarından sonra iyileşme süreci, anne estetiği için yapılacak olan cerrahi işlemlere ve uygulamalara göre değişmektedir. Kombine işlemler içerisinde hangi işlemler uygulandıysa ona göre iyileşme süresi değişir. Uzman hekim genellikle 20 güne kadar dinlenme süreci tavsiye eder. Anne estetiği olduktan sonra dinlenilmeli ve işlem yapılan bölgelerde mutlaka hijyene dikkat edilmelidir.

  Annelik estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

  • Annelik estetiği olduktan sonra 2 hafta şişkinlik ve ağrı hissedilebilir bu normal bir durumdur, bu yüzden hareketleri kısıtlamak ve sağlıklı beslenmek önerilir.
  • Anne estetiği sonrasında ağrıları azaltmak için ağrı kesici ilaçların kullanılması tavsiye edilmektedir.
  • Anestezi olduktan sonra 6 ay bir süre içerisinde ağırlık kaldırılmaması gerekir.
  • Anne estetiği sonuçlarının uzun süre kalıcılığını sağlamak önemlidir. Bunun için ameliyattan sonra bir egzersiz programı oluşturulmalıdır.
  • Dengeli ve sağlıklı beslenmek gerekir.

  Hamilelik sonrası annelerin eski formlarına kavuşabilmesi sadece estetik ameliyatlarla gerçekleşmez. Aynı zamanda kişinin yaşam şeklini buna göre düzenlemesi gerekir. Hamilelik döneminde ve doğum sonrasında egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek oldukça önemlidir.

  Anne Estetiği Nasıl Yapılır?

  Anne estetiği nasıl yapılır? Anne estetiği, içerisinde birçok operasyonu barındırmaktadır. Plastik Cerrah, anne estetiği için başvuran kişinin analizini yaparak kişinin hem ihtiyaçlarını hem de beklentilerini belirler ve kişiye özel çözümler üretir. Herkesin vücut yapısına göre yaptıracağı estetik türleri de farklı olabilmektedir. Plastik cerrahın analizi ile birlikte en önemli yapılan operasyonlar şunlardır:

  • Meme dikleştirme ve meme büyütme
  • Liposuction
  • Karın germe
  • Labioplasti

  Anne estetiği öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

  • Ameliyattan en az 3 hafta önce sigara tüketimini bırakmak gerekmektedir
  • Meme ameliyatı olunacak ise emzirme süreci bittikten sonra 6 ay ya da 12 ay geçmiş olması gerekir. Çünkü karın kaslarının ve rahmin toparlanması beklenir.

  Anne estetiği operasyonlarından sonra iyileşme süreci, anne estetiği için yapılacak olan cerrahi işlemlere ve uygulamalara göre değişmektedir. Kombine işlemler içerisinde hangi işlemler uygulandıysa ona göre iyileşme süresi değişir. Uzman hekim genellikle 20 güne kadar dinlenme süreci tavsiye eder. Anne estetiği olduktan sonra dinlenilmeli ve işlem yapılan bölgelerde mutlaka hijyene dikkat edilmelidir.

  Anne Estetiği

  Nasıl Uygulanır?

  Anne estetiği nasıl uygulanır? Anne estetiği kombine bir uygulamadır. İçerisinde birden fazla estetiği barındırır. Anne estetiği içerisinde yağ aldırma, meme dikleştirme, meme büyütme, karın germe, vajinal estetiği gibi birçok uygulama yapılmaktadır. Anne estetiği birden fazla ameliyatı içerdiği için uzun bir operasyon olabilir. Yapılacak olan işlemlere göre ameliyat süresi farklı olmaktadır. İşlemler, ortalama 3 ve 5 saat arasında sürmekle birlikte ameliyat süresi, estetik yapılacak olan bölgenin genişliği, yağ oranı miktarı ve tedavi sayısına göre değişmektedir.

  Annelik estetiği ameliyatının iyileşme süreci nasıl olmaktadır? Annelik estetiği ameliyatı öncesinde ve sonrasında sigara içilmemesi çok önemlidir. Çünkü sigara iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilemektedir. Annelik estetiğinin sonuçları her kişiye göre farklılık göstermektedir. Çünkü her kişinin vücut yapısı farklıdır. Ayrıca aynı anne estetiği içerisinde yer alan paket içeriklerine göre de iyileşme süreci farklılık gösterir. Genel olarak annelik estetiği ameliyatı sonrasındaki iyileşme süresi yaklaşık olarak 3 ay olmaktadır. Ayrıca ameliyattan sonra 6 hafta boyunca hastanın ağır bir yük kaldırmaması gerekir. Ağır sporlardan kaçınmalıdır. Bir diyet programı ile sebze, protein ve tahıl ağırlıklı bir beslenme düzeni oluşturmalıdır. Annenin sağlıklı ve dengeli beslenmesi iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

  Anne Estetiği Aşamaları

  Anne estetiği aşamaları hastaya yapılacak olan uygulamalara göre değişmektedir. Anne estetiği içinde yer alan uygulamalar meme dikleştirme, büyüme, yağ aldırma, vajina estetiğinin yapılması, karın germe işlemlerinin yapılması olmaktadır. Her işlem bir arada kombine yapılarak uygulanabilir. Annenin hem beklentisi hem de ihtiyacına göre anne estetiği içeriği belirlenir.

  1. Meme dikleştirme ve meme büyütme

  Kadınlar özellikle doğum yaptıktan sonra meme dikleştirme ameliyatına ihtiyaç duymaktadırlar. Çünkü süt üretimi sırasında memeler büyüyüp, küçülmekte ve emzirmeden dolayı sarkmaktadır. Annelerin emzirme dönemi bittikten sonra meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatı yapılabilir. Aynı zamanda hem dikleştirme hem büyütme operasyonu birlikte yürütülebilir. Annenin deforme durumuna göre bazen sadece meme büyütme ya da sadece meme dikleştirme ameliyatı da yapılabilir.

       2.Liposuction yöntemi

  Bu yöntem karın germe operasyonundan önce uygulanmaktadır. Liposuction yönteminde bir tüp yolu ile vücutta karın, kalça gibi belirli bölgelerde oluşan yağ çıkarılır.

    3.Karın germe operasyonu

  Karın germe ameliyatında bikini çizgisi boyunca kesi yapılarak kaslar ve deriler sıkılaştırılır. Eğer hastanın üst karın bölgesinde sıkılacak ise bu durumlarda göbek deliğinin yanında ikinci bir kesi yapılmaktadır. Böylece gevşek ve sarkık olan deri vücuttan atılmış olur.

    4.Labioplasti

  Doğumdan sonra kadınların iç vajina dudakları etkilenmektedir. Bu durum fiziksel rahatsızlık yaratabilir. Bu yüzden labioplasti yöntemi uygulanır.

  Sizin Yorumunuz