fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Ameliyatsız Yağ Aldırma

ameliyatsız yağ aldırma nedirAmeliyatsız yağ aldırma liposuction gibi cerrahi bir girişime ihtiyaç duyulmadan bölgedeki yağ hücrelerini dondurulmasını, bu şekilde yağ hücrelerinin daralarak büzülmesini ve bozulmasını sağlar. Yapılan araştırmalara göre insanların günde yaklaşık 8 saati oturarak geçmektedir. Oturma süresi arttıkça vücuttaki metabolizma da durmaya başlar. Buna genetik faktörler, hormonal düzen, dengesiz beslenme gibi etkenlerde etki eder. Vücuttaki bölgesel yağlanma kadın olsun erkek olsun hemen herkesin sorunudur. Vücuttaki yağlanmanın en önemli nedenlerinden olan masa başı işlerinde artış olduğundan bölgesel yağlanmayı gidermek için estetik alanında çeşitli çözüm önerileri sunulmaktadır. Bu teknolojilerden birisi de ameliyatsız yağ aldırma yöntemidir.

 

Ameliyatsız yağ aldırma nedir?

 

Ameliyatsız yağ aldırma aynı zamanda soğuk lipoliz olarak ta bilinir. Bu yöntem yağ hücrelerini dondurup işlevlerini kaybetmesini ve bu şekilde yok olmasını sağlar. Bu işlevleri sırasında da yağ hücrelerini belli bir derecede soğutur, başka dokulara da zarar vermez. Bu şekilde yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını sağlar. Bu teknolojik yöntem buzlu dondurma yiyen çocuklarda yanaklarda meydana gelen incelmeden esinlenerek ortaya çıkmıştır. FDA onaylı olan ameliyatsız yağ aldırma yöntemi ortalama 1 saat içinde cilt altındaki yağ hücrelerini hedefleyerek dondurur.

 

Bu uygulama ile kristalize olmuş yağ hücreleri apoptoza uğrar ve doğal şekilde vücuttan atılır. Vücudun forma girmesi ise yaklaşık 3 ayı bulur. Vücutta egzersiz direnç gösteren, diyetlere yanıt vermeyen yağ hücrelerini yok etmek için en etkili yöntemlerden biri ameliyatsız yağ aldırma işlemi olan soğuk lipoliz uygulamasıdır.

 

Ameliyatsız yağ aldırma yöntemiyle vücutta göbek, göbek yanları, doğum sonrası alt karında kalan yağ dokusunu, sırt, bacak, basen, koltuk altı gibi bölgelerde oluşan yağ birikimlerini tek seans içinde önemli derecede azaltmak mümkündür. Cinsiyet fark etmeden kadın erkek herkese uygulanabilen, yoğun tempoda çalışmak zorunda olan, sosyal yaşamı hareketli olup ara vermek istemeyen kişiler içinde en ideal tercihtir. Zahmetsiz, acısız ve ağrısız şekilde bölgesel yağ birikimlerinden bu yöntemle 1 saatlik uygulama ile kurtulabilirsiniz.

 

Ameliyatsız yağ aldırma özellikle kalıcı ve yoğun şekilde lokalize olmuş yağ depolarını azaltan liposuction gibi tedavi yöntemlerini yaptırmak isteyen kişiler için tercih edilebilecek bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulandığı bölgedeki yağ hücrelerine verilen belli derecedeki soğuğa hücreler aynı tepkimeyi vererek kristalize olur. Bu sayede bölgedeki yağ hücreleri apoptoza uğrar ve vücut kontoru orantılı şekilde incelir. Aynı zamanda bu yöntemde vücutta çökmeler meydana gelmez. Uygulama sonrasında da hastalarda ağrı, hematom, spazm gibi sorunlar oluşmaz, iş kaybı ya da yaşam kalitesinde bozulma gibi etkiler oluşmaz.

 

Ameliyatsız yağ aldırma ile vücutta nasıl incelme sağlanır?

 

Ameliyatsız yağ aldırma sırasında kullanılan cihazla düşük sıcaklıkta vakum masajından faydalanılır. Böylece yağ hücreleri özel el aparatı ile emilir. Bu sayede yağ hücreleri de vücudun normal sıcaklığında izole edilir. 1 saat kadar bekleme süresinin ardından yağ hücreleri fonksiyonlarını yitirerek geri dönüşümsüz şekilde küçülmeye ve yok olmaya başlar.

 

Uygulama bölgesinde aynı zamanda sıcaklık düşüşüne bağlı olarak sıkılaşma olmakta, diğer estetik müdahalelere nazaran daha kalıcı etkiler elde edilmektedir. Bu olumlu etkiler yağ dokularına yansımakta, uygulanan 1-2 seansta yağ dokusunda kalıcı şekilde azalma meydana gelmektedir.

 

Ameliyatsız yağ aldırma sırasındaki işlemler güvenli bir şekilde rahat bir ortamda gerçekleşmektedir. Elde edilen sonuçlar birkaç hafta içinde etkisini göstermekte, en geç 1 ayın sonunda gözle görülür düzeyde etkiler oluşmaktadır. Bu yöntem el aparatıyla emilim yapılabilecek her vücut alanına uygulanabilir.

 

Ameliyatsız yağ aldırma nasıl etki ediyor?

 

Bu yöntem liposuction uygulaması gibi cerrahi bir girişime ihtiyaç duyulmadan yağ hücrelerini dondurmakta, yağ hücrelerinde daralma, büzülme ve sonrasında bozulma sağlamaktadır. Lenf drenaj yöntemi sayesinde de bozulan yağ hücreleri vücuttan atılmaktadır. Uygulanan tedaviden sonra bölgede 2-4 cm kadar incelme de sağlanmaktadır.

 

Ameliyatsız yağ aldırma herkes için uygun bir yöntem midir?

 

Ameliyatsız yağ aldırma yöntemi herkes için uygun olsa da, hamilelere, raynaud hastalarına ve kriyoglobulinemi hastalarına uygulanamamaktadır. Bu nedenle hastaların ameliyatsız yağ aldırma öncesinde detaylı bir şekilde değerlendirilmesi gerekir.

 

Ameliyatsız yağ aldırma her bölgeye uygulanabilir mi?

 

Ameliyatsız yağ aldırma her bölgeye uygulanabilir. Ancak genellikle vücudun bazı bölgelerinde bu tür yağ birikimleri olduğundan uygulama belirli alanlara yapılmaktadır. En fazla karın, kalça, gıdı, bacak, bel, kollar ve sırt bölgesine bu yöntem uygulanmaktadır. Kişilerde yoğun yağlanma varsa ya da obez tanısı konulmuşsa bu yöntem başarılı olmaz.

 

Ameliyatsız yağ aldırma kaç seans halinde uygulanabilir?

 

Bu yöntemle yağ aldırma uygulandığında genellikle tek seans yeterli olsa da, en fazla 3 seansa kadar uygulama yapılabilir. Seansların süresi ise bölgedeki yağlanma yoğunluğuna bağlı olarak 1 saat kadar sürmektedir. Birden fazla seans uygulandığında seansların hangi aralıklarla yapılacağı daha önce yapılan muayenede belirlenir. Hastalar uygulama sonrasında çok kısa sürede normal yaşamına dönüş yapabilir.

KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir