fbpx
Menü
Türkçe İngilizce Arapça

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

ameliyatsız göz kapağı estetiği nedirAmeliyatsız göz kapağı estetiği kolay bir şekilde göz kapaklarının yaşlılık etkilerinden kurtulmasını sağlar. Küçük bir dokunuş kişiye daha genç bir yüz ifadesi kazandırır. Yüzde yaşlanma etkilerinin ilk görüldüğü alan gözler ve göz kapaklarıdır. Bu yapılar estetik ve güzellik kavramlarının değişmez unsurlarıdır. Yüzdeki yapıların uyum içinde olması güzelliğin tasvirinde önemlidir. Ancak otuzlu yaşlarla birlikte üst göz kapağını etkileyen sarkma ve yığılma, alt göz kapağını etkileyen torbalanma, dışa doğru fıtıklaşma etkili olmaya başlar. Göz kapağının boyunda uzama, mimiklerin etkisiyle kaz ayağı dediğimiz kırışıklıklar etkili olur.

 

Üst göz kapağını etkileyen sarkma nedeniyle kadınların makyaj yaparken zorluk çekmesi kaçınılmaz olur. Göz altında morluk ve çökme etkisi görülür, göz altı torbalarıyla yanağı ayıran bölgede göz yaşı oluğu denilen derin bir hat meydana gelir. Kişi bu etkilerle gözünü açmakta bile zorlanır. Bu aşamada kaşların desteğiyle göz kapaklarını açan kişinin alın bölgesi de kırışıklıklardan etkilenir. Bu etkiler zaman içinde kişinin yaşlı, sağlıksız ve yorgun bir yüz ifadesine sahip olmasına neden olur.

 

 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği hangi yöntemle yapılır?

 

Plexr Soft Surgy, plasma enerjisi yardımıyla uygulanan ameliyatsız göz kapağı estetiği, cildin üst tabakasında oluşturduğu değişimlerle talep gören bir uygulamadır. Plasma enerjisinin göz kapağı estetiğinde etkili olması havadaki gazları kullanmasından kaynaklanır.

 

Genellikle tek seanslık bir uygulama ile plasma enerjisi göz kapağı estetiğinde arzu edilen sonuçların alınmasını sağlar. Uygulamanın tekrarı nadiren olur. Özellikle aşırı cilt gevşekliği, ağır bir cilt yapısı olan kişilerde 2-3 seans uygulanabilir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği alanında bu yöntem alt ve üst göz kapağı sarkmasının, kırışıklıklarının giderilmesinde tercih edilen bir yöntemdir.

 

Alt ve üst göz kapaklarında oluşan katlantı, kırışıklık, çizgilenme gibi etkiler, göz çevresindeki botoksla bile giderilemeyen kırışıklıklar plasma enerjisi yardımıyla tedavi edilebilir. Bölgede uygulanan plasma enerjsi cildin üst tabakasına yani epidermis dokuya temas ettiğinde cildin kendini yenilemesine destek olur. Cilt buna tepki vererek sıkılaşma, gençleşme ve kendini toparlama fırsatı bulur.

 

 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

 

Plasma enerjisi uygulaması öncesinde hastalar açısından herhangi bir ön hazırlığa gerek yoktur. Bu konuda bir uzmana giderek uygulamadan yararlanabilirsiniz. Bölgeye uyuşturucu etkisi olan krem tatbik edildikten 30-45 dakika sonra uygulamaya başlanabilir. Her göz kapağı için yarım saatlik bir uygulama ile ameliyatsız göz kapağı estetiği yapılabilir. Uygulama tamamlandığında bölgede hafif kabuklu bir görünüm meydana gelir. Bölgenin uygun şekilde güneşte koruyucu kremlerle kapatılması gerekir. Bu görünümün iyileşmesi yaklaşık 4-10 gün içinde olur. Bu aşamadan sonra hastalar normal yaşamına geri dönebilir. İyileşme sürecinde yüzün hassas sabunla yıkanması, duş yaparken bebek şampuanı kullanması tavsiye edilir.

 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği alt ve üst göz kapakları için uygulanabilir. Hem zahmetsiz ve de kolay bir uygulama olduğu için rahatlıkla bunu yaptırmaya karar verebilirsiniz. Hastaların bir ay sonraki kontrolünden sonra gerekirse bir seans daha uygulanabilir. Bu şekilde göz kapaklarında herhangi bir kesi yapılmaz. Yara izi, dikiş gibi uygulamalarda olmaz.

 

Cildin en üst tabakası olan epidermise uygulanan plasma enerjisi ciltte buharlaşmaya yol açarak etkisini gösterir. Klasik göz kapağı estetiği sırasında göz kapaklarında bollaşan, torbalaşan fazlalık deri cerrahi ile çıkarılır. Bu yöntemde ise kesi yapılmadan cildin kendini yenilemesi sağlanır.

 

 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği avantajları nelerdir?

  1. Bu uygulama cerrahi olmadığı için bölgede iz kalmaz.
  2. Göz kapaklarındaki fazlalık cildin çıkarılmasına gerek yoktur.
  3. Pansumana, gözlerin kapatılmasına gerek olmaz.
  4. Uyuşturucu krem yardımıyla uygulama yapılabilir.
  5. Görünüm doğal olur, uygulamanın tekrarı mümkündür.
KLİNİĞİMİZ
HASTA YORUMLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir