Skip links
Altın İğne

Altın İğne Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Uygulaması

Cilt Bakımında Ay Sonuna Kadar %25 İndirim!

Hemen bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

  27
  Sağlık Hizmet Kategorisi
  12
  Doktor & Sağlık Profesyoneli
  32
  Yurtdışı Transfer Noktası
  5
  Anlaşmalı Hastane

  Altın İğne Tedavisi'in Avantajları Nelerdir?

  Uygulama sonrası hızlı iyileşme süreci, kişinin günlük yaşamına hızla dönmesini sağlar.

  Diğer cilt gençleştirme işlemlerine kıyasla daha az invazivdir, dolayısıyla cerrahi prosedürlere göre daha az risk taşır.

  Fraksiyonel radyofrekans teknolojisi, cilt altındaki kolajen üretimini artırarak cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar.

  Altın iğne uygulamasının sağladığı sonuçlar genellikle uzun süreli olup, cildin genç ve canlı görünümünün korunmasına yardımcı olur.

  Altın İğne Tedavisi Nedir

  Altın İğne Nedir?

  Fraksiyonel mikro iğneli bipolar radyofrekans uygulaması olarak da adlandırılan altın iğne tedavisi, kırışıklık artışı, sıkılık ve esneklik kaybı, sivilce veya yara izi varlığı gibi pek çok cilt problemine yönelik geliştirilmiş ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarından biridir.

  Mikro iğneler ile donatılmış olan cihazın ucunda cilde doğru radyofrekans akımı sağlayan bir üniter yer alır. Derinin en üst tabakası olan epidermise yerleştirilen bu parça sayesinde üst tabakadan güvenle ilerlenir ve radyofrekans akımı, dermis olarak adlandırılan orta tabakaya kadar iletilir. Cihazın uç kısmında bulunan ve yaklaşık uzunluğu 0.3 ile 0.5 mm arasında olan mikro iğneler altından üretildiği için bu tedavi yöntemi “altın iğne tedavisi” olarak adlandırılıyor olsa da ciltte onarımı sağlayan asıl faktör, fraksiyonel bipolar radyofrekans akımıdır.

  Cilt üzerindeki yapılan invaziv girişimle derinin orta tabakasını uyaran ve bu sayede burada kolajen üretimini, elastin ve hyaluronik asit gibi onarımı destekleyen maddelerin salgılanmasını tetikleyen altın iğne tedavisi, yalnızca yüze değil vücudun tüm bölgelerine güvenle uygulanabilir. Kol ve bacaklardaki sarkmalarda dahi oldukça etkili sonuçlar sunan bu gelişmiş yöntem, son derece avantajlı tedavi seçeneklerinden biridir.

  Burun Dolgusu

  Altın İğne Nasıl Uygulanır?

  Normal şartlarda deri, kendini devamlı olarak onarma yeteneğine sahiptir. Herhangi bir hasar durumunda kolajen üretimini artırır; elastin ve hyaluronik asit salgısını çoğaltarak hızla onarım mekanizmasını başlatır.

  Ancak yaşlanma ile birlikte hücrelerin yenilenme metabolizması yavaşlar ve bu nedenle onarım mekanizmasında görevli kolajen ve hyaluronik asit gibi kıymetli moleküllerin salgı miktarı azalır. Bu durum deride kırışıklık, sarkma, gözenek, güneş lekesi, çatlak ve ton eşitsizliği gibi problemlere yol açar. Altın iğne tedavisi temelde, cildin epidermis ve dermis tabakalarında minimal hasar oluşturarak bu katmanlarda onarım sürecini tetiklemeyi hedefler.

  Flora Klinik

  Altın iğne fiyatları ne kadar?

  Burun Dolgusu

  Altın İğne Nasıl Uygulanır?

  İşlem öncesinde uygulamanın yapılacağı cilt yüzeyi özenle temizlenir ve enfeksiyon riskini kontrol altına almak adına bölgenin dezenfeksiyonu sağlanır. Uygulama sırasında hissedilen acı genellikle minimal düzeyde olsa da hastanın konforunu etkilemek için dermatolog hekim tarafından bölgeye anestezik krem uygulaması yapılabilir. Daha sonra altın iğne cihazının tedavi başlığı uygulamanın yapılacağı yüzeye yerleştirilir ve ortalama 0.3 mm uzunluğundaki altın içerikli mikro iğneler, bu başlıktan içeriye doğru itilerek dermis tabakasına kadar ilerletilir. İşlem boyunca iğne uçlarından fraksiyonel bipolar radyofrekans atımı yapılarak cildin 0.5 mm ile 3.5 mm arasındaki tüm katmanları etkin biçimde uyarılır.

  Radyofrekans atım ile birlikte ısı artışını da sağlayan altın iğne uygulaması, hem dermis hem de epidermis tabakalarında kontrollü minimal doku hasarı yaratarak bu alanlarda kolajen üretimini, elastin salgısını ve hyaluronik asit miktarını artırır.

  Altın İğne Tedavisi Hangi Cilt Kusurlarında Etkilidir?

  Cildin üst ve orta katmanlarında minimal doku hasarı oluşturarak kolajen üretimini tetikleyen ve bu alanlarda bulunan hücrelerin doğal onarım sürecini başlatmayı hedefleyen altın iğne tedavisi, pek çok cilt kusuru için güvenle uygulanan tedavi seçeneklerinden biridir.

  Normal şartlar altında devamlı olarak kendini yenileme yeteneğine sahip olan deri hücreleri, herhangi bir hasar durumunda çok daha hızlı ve güçlü bir onarım mekanizması başlatır. Ancak yaşlanma, hava kirliliği, zararlı güneş ışını maruziyeti, stresli yaşam koşulları, sağlıksız beslenme biçimi ve zararlı alışkanlıklar gibi pek çok faktör, hücrelerin doğal onarım mekanizmasını olumsuz etkiler.

  Bu durumda cilt dokusunun yenilenmesi ve hücre kalitesinin artırılması, yüzde veya dekolte bölgesinde görülen sarkmaların giderilmesi, güneş lekeleri ve ton eşitsizliği gibi cilt lekelerinin tedavisi, gebelik veya hızlı şekilde kilo alıp verme gibi durumlarda ortaya çıkan vücut çatlaklarının onarımı, kol ve bacaklarda görülen sarkmaların iyileştirilmesi ve gözeneklerin sıkılaştırılması gibi sayısız cilt kusurunun tedavisi için altın iğne yöntemi güvenle tercih edilebilir. Sıklıkla tercih edilen cilt problemleri ise şu şekildedir:

  Altın iğne Fraksiyonel İğneli Bipolar Radyofrekans
  Videoyu Oynat

  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Fraksiyonel mikro iğneli bipolar radyofrekans uygulaması olarak adlandırılan altın iğne tedavisi, diğer cilt gençleştirme tedavilerine kıyasla çok daha kolay uygulanan, oldukça güvenilir yöntemlerden biridir. Minimal invaziv girişim seçeneği ile cilt yüzeyine uygulanan altın içerikli iğneler ve buradan orta katmana kadar ilerletilen fraksiyonel radyofrekans akımları sayesinde bölgede kontrollü minimal hasar yaratılır ve cildin doğal onarım süreci tetiklenir. Alanında uzman dermatologlar tarafından güvenilir klinik ortamında gerçekleştirilen altın iğne uygulamaları ile olası riskleri en aza indirmek, pek çok cilt kusuruna yönelik oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

  Altın iğne tedavisi temelde bir radyofrekans uygulaması olduğu için hamileler ve hamilelik şüphesi olanlar için uygun bir tedavi yöntemi değildir. Gebelik durumunda radyoloji maruziyeti bebeğin gelişimini olumsuz etkilediği gibi sağlıklı gebelik sürecini de riske atabilir. Bu nedenle gebelik şüphesi olan kişilerin tedavi öncesinde gebelik testi yaptırması tavsiye edilir.

   

  Uygulama ile birlikte cildin üst ve orta katmanında minimal hasar meydana geleceği için uygulamanın yapıldığı bölge işlemden sonraki ilk 24 saat boyunca su ile temas ettirilmemeli; yan etkilerle enfeksiyon riskini kontrol altına almak için cilt yüzeyi mümkün olduğunca temiz tutulmalıdır.

  Bu dönemde cildin kısa sürede iyileşmesini hızlandırmak, kolajen üretimini ve hyaluronik asit salgısını desteklemek için dermatolog tarafından önerilen serum, losyon ve kremler uygulanabilir. Bununla birlikte özellikle tedaviden sonraki ilk günlerde güneş ışınları ile temastan kaçınılmalı, yine dermatolog önerisi doğrultusunda güneş koruyucu bakım uygulanmalıdır.

  Tüm cilt sorunlarına yönelik gelişmiş tedavi ve bakım uygulamaları hakkında bilgi almak için bizi tercih edebilir, işlemlere yönelik fiyat bilgisi için +90 212 215 57 87 numaralı telefon ile Whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Gelişen teknoloji ile birlikte cilt yüzeyinde bulunan pek çok kusur, ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebilir hale gelmiştir. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıklardan ergenlik sivilcelerine kadar çok sayıda cilt problemi için altın iğne gibi invaziv uygulamalar sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Radyofrekans uygulamalarının geliştirilmesi sonucunda ortaya çıkan Altın İğne tedavi yöntemi uzun yıllardır estetik tıp alanında güvenle uygulanan yöntemlerden biridir.

  Yaşlanmaya bağlı gelişen cilt kusurları

  Yaşlanma ile birlikte hücresel metabolizma yavaşlayacağı için cilt yüzeyinde kırışıklık, sarkma ve çatlak gibi bazı problemler meydana gelir ve tüm bunlar zamanla çok daha derin yerleşimli bir hal alır. Bu nedenle altın iğne tedavisi sıklıkla metabolizmanın yavaşlaması ile yeni hücre üretiminin neredeyse durmuş olduğu, kolajen üretiminin fazlasıyla azaldığı yaşlarda ortaya çıkan cilt kusurları için tercih edilir.

  Sivilce ve yara izleri

  Cilt dokusunda ortaya çıkan sivilce veya yara gibi problemler cildin doğal onarım sürecini başlatmaya yeter ancak özellikle tekrarlayan sivilce problemleri ve derin cilt yaraları için bu hücresel onarım mekanizması yetersiz kalır. Bu durumda fraksiyonel mikro iğneli bipolar radyofrekans uygulaması ile epidermis ve dermis tabakaları uyarılarak kolajen üretimi artırılır; sivilce ve yara izleri çok daha etkin biçimde tedavi edilir.

  Sivilce tedavisinden sonra ortaya çıkan çukur ve skar görünümü

  Cildin pek çok katmanını derinden etkileyen akne tedavisi sonrasında cilt yüzeyinde çukurlaşma ve skar görünümü meydana gelebilir. Altın iğne uygulaması ile cildin üst ve orta katmanlarında kolajen üretimi artırıldığı için yüzeyde görülen çukurların dolması, cilt dokusunun çok daha esnek ve sağlıklı bir görünüm elde etmesi sağlanır.

  Altın İğne ile Çatlak Tedavisi

  Hamilelik ya da hızlı kilo kaybından kaynaklanan çatlaklar, kayıplara bağlı olarak oluşur. Cildin kendini yenileyememesine bağlı olarak çatlakların görünümünde ciddi bir değişiklik sağlanamaz. Piyasada bulunan yağlar ve kremler, çatlakları engellemek için besler, nemlendirir ve esneklik sağlar, ancak mevcut çatlaklara büyük bir etkisi olmaz. Altın iğne tedavisi, çatlakları iyileştirmek için cildi uyararak yenilenmesini sağlar. Böylece çatlakların görünümünü azaltır.

  Altın İğne Fiyatları 2024

  Çokça araştırılan konuların başında “Altın iğne tedavisi kaç TL?” sorusu gelir. Altın iğne tedavisi Seans Fiyatları: 4500 ₺ – 5000 ₺ aralığındadır. Size özel sunacağımız paket fiyatlardan yararlanmak ve kampanyalar hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Bizlere +90 0212 215 57 87 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Detaylı vaka görmek için instagram ve youtube adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.

  Müşteri Yorumları😍

  Neden Flora Klinik

  Uzman Doktorlar

  Klinik olarak, sektörde uzun yıllardır deneyimli ve uzman doktorlarımızla hizmet vermekteyiz. Sağlığınız ve güzelliğiniz konusunda en iyi ellerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

  Son Teknoloji Ekipmanlar

  Kliniğimizde en son teknolojiye sahip ekipmanlar kullanıyoruz. Bu, size daha etkili ve güvenli tedaviler sunmamızı sağlar.

  Kişiye Özel Yaklaşım

  Her bir müşterimiz için özel bir tedavi planı oluşturuyoruz. İhtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi anlayarak, size en uygun çözümleri sunuyoruz.

  Müşteri Memnuniyeti

  Müşteri memnuniyeti bizim için en önemli önceliktir. Her adımda size destek olmak ve sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

  Güvenilir ve Kaliteli Hizmet

  Klinik olarak, güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaya odaklanıyoruz. Tedavilerimizin etkili ve uzun süreli sonuçlar sağladığına inanıyoruz.

  Konforlu ve Rahat Ortam

  Kliniğimizde, konforlu ve rahat bir ortamda tedavi olabilirsiniz. Size en iyi deneyimi sunmak için her detayı düşündük.

  Nişantaşı ve Bağdat Caddesi şubelerimiz ile hizmetinizdeyiz

  Leave a comment

  1. Emziren anne altın iğne yaptırabilir mi?

  2. Merhaba
   Fiyat öğrenebilir miyim
   Ciltte leke temizleme
   Etkisini görebileceğim örnekler de ( öncesi ve sonrası ile) gönderirseniz sevinirim
   Teşekkürler

  3. S altın iğne uygulamasının seans fiyatını oğrenebilirmıyım

  4. Ameliyat izini düzeltmek için skarlet uygulamasını kullanıyorum
   İlk seansta bile çok memnun edici sonuç aldım
   Uygulamayı yapan Songül hanım çok titiz çalışıyor çok dürüst güvenilir ve samimi işinin uzmanı
   Gönül rahatlığı ile herkese bu uygulamayı tavsiye ediyorum

  5. Merhaba, yüzüme bir ay önce dolgu yaptırdım. Yanak çene nazolabial ve çene dolgum var. Altın iğne yaptırmam dolguyu bozar mı?

  Call Now Button
  × WhatsApp