Altın İğne (Scarlet S)

Modern çağımızda insanlar, çağımızın gereklerine uygun olarak normalden daha fazla çalışmaktadır. Sonuç olarak daha çok yorulurlar. Daha çok strese maruz kalırlar ve dinlenmek için az zaman bulurlar. Yorgunluk, uykusuzluk, fazla mesai, stres, sağlıksız beslenme, hormonlu gıda tüketimi, alkol, sigara kullanımı, UV ışınlarının zararlı etkileri ve çeşitli genetik faktörler gibi birden fazla nedene bağlı olarak zaman içinde birçok olumsuz değişiklik vücudun yapısında meydana gelmektedir.

İnsan vücudunun koruyucusu ve estetik açıdan önemli bir unsur olan deride meydana gelen bu değişiklikler kırışıklıklardan elastikiyet ve nem kaybına kadar farklı şekillerde oluşabilir. Daha sağlıklı ve güzel bir cilt elde etmek için bu olumsuz etkenlerden uzak durmak kuşkusuz ilk adımdır. Tüm bu etkenler ortadan kaldırılırsa bile zamanın yıpratıcı etkilerinin önüne geçmek mümkün değildir.

Günümüzde radyo frekans tedavileri hem cildi hem de cilt altı bağ dokularını sıkılaştırarak ve tedavi ederek yaşlanma belirtilerinin tedavisinde ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri sağlayan öncü tedavilerdir.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Altın İğne (Scarlet S) Kimlere ve Nasıl Uygulanır?

   

  Radyo frekans teknolojisi uzun süredir plastik cerrahlar ve kulak burun boğaz uzmanları tarafından büyümüş konkaları küçültmek amacı ile kullanılıyordu. Günümüzde konka küçültme ameliyatlarında hala radyo frekans teknolojileri kullanılmaktadır. Radyo frekans enerjisi kontrollü bir biçimde bir dokuya iletildiğinde dokunun yanıtı esas olarak konkaların odaklanması ve sıkılmasıdır.

  Altın iğne radyo frekans tedavisinde cihazlar 2 Mhz gücünde 100 ile 800 ms hızında elektromanyetik radyo frekans dalgaları üretir. Cihaz ucunda, epidermisin altında 0,5 ile 3,5 mm derinlikte çalışabilen 25 adet altın iğne bulunur. Bu, cildin yüzeyinden gelen enerjinin alt katmanlara iletilmesini sağlar.

  Altın İğne Uygulamasının Avantajları

  Altın iğne radyo frekans tedavisi, tedaviden hemen sonra çok hızlı bir iyileşme ve iyileşme süreci sağlar. Ayrıca cilt altında 0,5ile 3,5 mm derinliğinde çalışabilen mikro altın iğneler ile radyo frekans enerjisinin tüm uygulama alanına stabil be homojen bir şekilde iletilmesi mümkündür.

  Bu tedavi, tüm cilt katmanlarına iletilen radyo frekans enerjisini emmesini sağlar. Bu nedenle cilde genç, sağlıklı ve dinamik bir görünüm kazandıran dermiş ve epidermis katmanlarındaki birçok sorunu bir arada ele almak mümkündür. Öte yandan bu tedavinin en büyük avantajı yüz gençleştirme modunda radyo frekans enerjisi ile cilt altı bağ dokularının sıkılaştırılmasıdır.

  Altın İğne Tedavisi Nasıl Bir Etki Gösterir?

  Radyo frekans enerjisi dermise ve deri altı dokulara iletilir, bu dokuların ısısı kontrollü bir şekilde yükseltilir ve orada mikro uyarılar oluşturulur. Bu cilt yüzeyindeki epitel hücrelerinde yeniden yapılanma ve onarım sürecini tetikler, cildin orta ve alt katmanlarındaki elastik bağ dokuların ve kolajenin sıkı paketlenmiş matrislerinde artış ve bilinen fibroblast hücrelerinin üretiminde bir hızlanma olmasını sağlar.

  Bağ dokularının en önemli bileşenlerinden birdir. Altın iğne tedavisinden sonra gözle görülür bir düzelme ve yeniden yapılanma sağlanır. Bu yeniden yapılanma sürecini sağlayan tamamen hastanın kendi dokuları olan doğal bileşenlerdir.

  Altın İğne Tedavisi, Fraksiyonel Lazer ya da Odaklı Ultrason?

  Lazer teknolojileri yıllardır cilt sıkılaştırma amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle fraksiyonel lazerler ile makul miktarda cilt sıkılaştırma elde etmek mümkündür. Ancak fraksiyonel lazerler dermiş altındaki dokulara ulaşamamakta ve bu sebeple orada istenilen sıkılaştırma etkisini yaratamamaktadır.

  Odaklanmış ultrason teknolojileri lazer teknolojilerine göre oldukça yenidir. Lazer teknolojilerine göre üstünlükleri cilt altı dokularda da etkili olmalarıdır. Ancak bu tedavilerin en büyük riskleri yağ dokularının istenmeyen şekilde bozulması ve sinir felcidir. Bu yan etkiler, araştırmacıların hiçbir yan etkisi olmayan daha iyi sonuç elde eden yeni bir teknoloji keşfetmeye zorladı.

  Altın İğne radyo frekans tedavisi bu noktada mükemmel bir çözüm sunuyor. Literatürde uzun dönem sonuçları ile güvenli ve etkili bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır.

  Altın İğne Tedavisinde Hangi Cilt Sorunları Tedavi Edilir?

  Altın iğne tedavisi temel olarak zamanla oluşan elastikiyet kaybını, gevşek dokuların sıkılaşmasını ve daha genç ve dinamik bir cilt görünümü elde edilmesini, yüzü gençleştirmeyi, ince çizgi ve kırışıklıkların tedavi edilmesini hedefler.

   Bunlara ek olarak yüz kontürünü ve çene hattını belirlemek, boyun sarkıklığını gidermek ve boyun bölgesini sıkılaştırmak, kol, bacak ve göbek deliği çevresindeki sarkmaları en aza indirmek ve hiperhidroz problemlerini gidermek de mümkündür. Ayrıca sivilce izleri, sivilce problemlerinden kaynaklanan düzensiz görünüm ve diğer iz, yara, yanık ve ameliyat izlerini tedavi etmek, çatlak görünümünü en aza indirmek için kullanılır.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Altın iğne tedavisi ağrılı mıdır?

  Altın iğne tedavisi esnasında hastalar minimum ağrı hissederler. Bu tedavi genel anlamda oldukça rahat bir yöntem olarak kabul edilir. Tedavi sırasında hissedilen ağrı, botulinum toksin uygulaması sırasında hissedilen ağrıdan çok daha azdır.

   

  Altın iğne tedavisi genel anestezi altında mı yapılır?

  Altın iğne tedavisinden yarım saat kadar önce hastayı işleme hazırlamak için tedavi bölgesine güçlü bir topikal anestezik uygulanır.

   

  Altın iğne tedavisinin tedavi süresi ne kadardır?

   

  Tedavi süresi uygulama alanının büyüklüğüne ve konumuna göre değişmek ile birlikte ortalama süresi 20 ila 50 dakika arasındadır.

   

  Altın iğne tedavisi için kaç seans gerekir?

  Altın iğne tedavisi cildin durumuna, ihtiyaçlarına ve vücudun tedaviye verdiği cevaba göre değişkenlik gösterir. Genellikle ayda 3 seans gözle görülür bir sonuç almak için yeterli olacaktır. Cildi çok yaşlı ola hastalar için 4 seans gerekebilir.

   

  8 Hasta Yorumu
  1. Merhaba

   Merhaba
   Fiyat öğrenebilir miyim
   Ciltte leke temizleme
   Etkisini görebileceğim örnekler de ( öncesi ve sonrası ile) gönderirseniz sevinirim
   Teşekkürler

  2. Hülya Arslan

   Ameliyat izini düzeltmek için skarlet uygulamasını kullanıyorum
   İlk seansta bile çok memnun edici sonuç aldım
   Uygulamayı yapan Songül hanım çok titiz çalışıyor çok dürüst güvenilir ve samimi işinin uzmanı
   Gönül rahatlığı ile herkese bu uygulamayı tavsiye ediyorum

  3. Aslı Abay

   Merhaba, yüzüme bir ay önce dolgu yaptırdım. Yanak çene nazolabial ve çene dolgum var. Altın iğne yaptırmam dolguyu bozar mı?

  Sizin Yorumunuz

  4 × two =