1. Flora Klinik
 2. /
 3. Medikal Estetik
 4. /
 5. Altın İğne Scarlet S
Scarlet S

Altın İğne Scarlet S

Altın iğne olarak da adlandırılan Scarlet S, kişiye özel steril fraksiyonel mikroiğnelerle hasarlı dokulara radyofrekans sistemiyle enerji göndererek ameliyatsız tedavi sağlayan cilt bakım işlemidir. Son derece güvenli, yan etkisi olmayan şoksuz iğne teknolojisine sahip bir sistemdir. Ameliyatsız gençleştirme işlemlerinden cilt dokusu üzerindeki çeşitli sebeplerle oluşan hasarların onarılmasına kadar pek çok problemin giderilmesinde geniş bir kullanım alanı vardır.

Hemen Bilgilerinizi Bırakın
Biz Sizi Arayalım  Altın İğne Scarlet S

  Kimlere ve Nasıl Uygulanır?

  Scarlet S sistemi tedavinin amacına bağlı olarak tüm yaş gruplarına ve kadın-erkek herkese uygulanabilir. İşlem öncesi cilt herhangi bir enfeksiyon oluşmaması için temizlenir. Yaklaşık yarım saat öncesinde cilt lokal anestezi özellikli kremle uyuşturulur. Scarlet S sisteminde, ucunda altın iğnelerin takıldığı bir başlık ve başlığın bağlı olduğu radyofrekans ünitesi ile cilde kontrollü bir enerji iletilir. Radyofrekans dalgaları sayesinde cilt altındaki elastin ve kolajen dokuları uyarılarak yenilenmeleri sağlanır. Uygulama süresi tedaviye göre ortalama 20 ila 40 dakika arası sürmektedir. Uygulamanın tamamen steril bir ortamda ve uzman hekimlerce yapılması önemlidir.

  Altın İğne Scarlet S

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Scarlet S yöntemi sayesinde cildinizle ilgili pek çok problemden kurtulmak mümkündür. Scarlet S ile cilt yenileme, cilt gençleştirme, yüz ve çene hatlarını ortaya çıkarma, cilt sıkılaştırma, ince kırışıklıkların tedavi edilmesi, imflamatuar akne tedavisi, sebum dengelenmesi, pigmente lezyon tedavisi, lifting (yüz germe), genişlemiş gözenek tedavisi, cilt tonunun düzenlenmesi sağlanır. Bacak içi sarkmaların tedavisi, ellerde oluşan lekeler ve el sırtının gençleştirilmesi, vücudun sıkılaştırılması, kol sarkmalarının giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Şikâyetçi olabileceğiniz bir başka sorun olan aşırı terlemeye karşı Scarlet S, terleyen bölgedeki ter salınımını durdurarak ter bezlerinin kalıcı bir şekilde azalmasını sağlar.

  Bunların yanı sıra; yüz, alın, kaş ve göz çevresi, dudak üstü, boyun ve dekoltedeki yaşa bağlı olarak kırışmalar cilt gençleştirme yöntemi sayesinde doğal bir şekilde yok olur ve kendinizi genç hissetmenize olanak sağlar. Skar ( sivilce izi) tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar yaratan Scarlet S, ciltteki gözenekleri sıkılaştırarak siyah nokta oluşumunu önler. Stria tedavisi denilen yöntemde ise ciltte oluşan çatlaklar iğneli radyofrekans ve fraksiyonel karbondioksit lazer tedavileri sayesinde giderilmektedir.

  Altın İğne Scarlet S

  Tedavi ve İyileşme Süresi

  Scarlet S yöntem,i ortalama olarak 3-4 haftada bir seans şeklinde uygulanır ve 3 seans yapılır fakat bu durum cilt tipine ve cildin durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. İlk seans sonrası ciltte nispeten gözle görülen bir değişiklik oluşur. Her seans ile iyileşme etkisini artırarak devam eder. Yıllarca kolojen azalmasına bağlı olarak sarkan cilt yeni kolojen üreterek daha genç bir görünüme kavuşur. Cildin yaşlanmaya devam ettiğini de göz önüne aldığımızda, Scarlet S işlemi bir yıl sonunda doktorunuzun programlamasına bağlı olarak birkaç seans tekrar edilir.

  İşlemden 1-2 saat sonra cildin tepkisine bağlı olarak kızarıklık oluşur. Ancak bu kızarıklıklar ortalama 2 gün içerisinde tamamen geçer. Hasta, cildini mümkün olduğunca nemli tutmalı ve mutlaka güneş koruyucu kullanmalıdır.

  Altın İğne Scarlet S Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • İğnelerin yapısı sayesinde işlem sırasında ağrı ve acının minimum hissedilmesini sağlar
  • Uygulama süresi ve iyileşme süresi kısa olduğu için, hastanın günlük yaşantısında bir değişiklik olmaz
  • Morarma, cilt altında kanama oluşmaz
  • İşlemle ilgili iğne izi ya da yara oluşmaz
  • Ameliyata gerek kalmadan ağrısız, zahmetsiz pratik bir yöntemdir
  • İlk andan itibaren etkisini hızlı gösteren bir sistemdir
  • Uygulama sonrası ekstra özel bir bakım gerektirmez
  • 0.5 mm. ’den 3.5 mm’ye kadar cilt derinliğinde ayarlanabilir bir çalışma alanı yaratır. Cildin tüm katlarına inebilen bu sistem sayesinde epidermis ve dermis doku aynı anda tedavi edilebilir

  Scarlet S uygulaması ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle, çok daha ekonomik bir işlemdir. Scarlet S sistemi fiyatları ciltteki problemlere, uygulanacak bölgeye ve seans sayısına göre değişkenlik gösterir. Scarlet S sistemiyle ilgili tüm sorularınız ve cilt problemlerinizin tespit ile tedavisi için Flora Klinik’ten randevu alabilirsiniz.

  8 Hasta Yorumu
  1. Merhaba

   Merhaba
   Fiyat öğrenebilir miyim
   Ciltte leke temizleme
   Etkisini görebileceğim örnekler de ( öncesi ve sonrası ile) gönderirseniz sevinirim
   Teşekkürler

  2. Hülya Arslan

   Ameliyat izini düzeltmek için skarlet uygulamasını kullanıyorum
   İlk seansta bile çok memnun edici sonuç aldım
   Uygulamayı yapan Songül hanım çok titiz çalışıyor çok dürüst güvenilir ve samimi işinin uzmanı
   Gönül rahatlığı ile herkese bu uygulamayı tavsiye ediyorum

  3. Aslı Abay

   Merhaba, yüzüme bir ay önce dolgu yaptırdım. Yanak çene nazolabial ve çene dolgum var. Altın iğne yaptırmam dolguyu bozar mı?

  Sizin Yorumunuz